Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

To co robi TVP to jest ta misja, którą finansujemy. Płacąc abonament przystępujemy do gry, w której celem misji jest zniszczenie PO i Tuska. Fakty i prawda to zupełnie nieistotne pierdoły, tak samo jak w kampanii smoleńskiej, za którą Antoni w każdym cywilizowanym kraju stałby przed sądem. TVN`y mimo, że zabawne w swoim ciągu do szukania sensacji tam gdzie jej nie ma, nigdy nie będą miały szans na osiągnięcie tak niskiego poziomu.

Link to post
Share on other sites
Samochód to zupełnie inny produkt. Stworzony w innym celu. Ma swoją pożyteczną, szeroką rolę w społeczeństwie. A, że zostanie czasem wykorzystany do zbrodni... ryzyko, które trzeba zaakceptować.

Nie widzę większej pożyteczności samochodu od broni. Nie jest on potrzebny do życia a wrękach jakiegoś fanatyka szybkiej jazdy ma tak samo destrukcyjną siłę jak broń palna w rękach jakiegoś niezrównoważonego idioty. Taki pojazd prowadzony przez kogoś kto nie myśli, nie panuje nad emocjami jest jak odbezpieczona broń palna. Z powodu debilnej jazdy samochodem gina tysiące ludzi a samochód można kupić za parę groszy byle kretyn i jakoś nikt nie widzi takiego problemu jak w przypadku broni.

 

Osobiście chciał bym mieć legalne prawo do posiadania broni i prawo do obrony swojej nietykalności, własności prywatnej, terytorium (działki, zabudowań).

Edytowane przez interceptor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Pozostałe media są państwowe czy prywatne?

Zdecydowanej większości Niemieckie. Szkopy kształtują światopogląd od wielu lat.Nie ma takiego drugiego kraju w tej części europy czy zachodniej, które oddały się propagandzie Goebbelsowskiej. Pozwoliły na to głównie złodziejskie oszołomy z PO i poprzednie. Doskonale pamiętam jaki np. był Onet,Interia z roku 2005 ,a jak teraz ,to wygląda szkoda gadać.

To co robi TVP to jest ta misja, którą finansujemy. Płacąc abonament przystępujemy do gry, w której celem misji jest zniszczenie PO i Tuska

Nie popieram takich praktyk ale ich to nie żal, wręcz przeciwnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szkopy kształtują światopogląd od wielu lat.Nie ma takiego drugiego kraju w tej części europy czy zachodniej, które oddały się propagandzie Goebbelsowskiej. 

 

Jeśli chcesz poznać źródło propagandy wystarczy zadać jedno pytanie, kto na tym korzysta.

 

Obecnie mamy:

Osłabianie EU, czyt. Berxit

Osłabienie wewnętrzne EU

Wzrost tendencji prawicowych, ekstremistycznych, separatystycznych

Osłabianie więzi w NATO, szczególnie ze strony USA

Osłabianie Polskiej armii

Osłabianie gospodarki

 

 

Ciekawe jaki to kraj może korzystać na takim rozwoju wypadków.....i nie, to nie Niemcy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Zdecydowanej większości Niemieckie. Szkopy kształtują światopogląd od wielu lat.Nie ma takiego drugiego kraju w tej części europy czy zachodniej, które oddały się propagandzie Goebbelsowskiej.

 

TVN to stacja amerykańska... tak dla przypomnienia. Szkopy tak długo kształtują światopogląd, a jednak Twojej nie ukształtowały i dodatkowo PIS rządzi. Piep... eni amatorzy te szkopy ; - ) Serio, daj sobie spokój z tą germanofobią, przeszłością i wymyślaniem czegoś czego nie ma.

 

Wczoraj w TVP wypowiadano się o ludziach, którzy będą zwalniani z różnych miejsc bo może mają (lub ich rodzice) jakieś powiązania z PRL per... złogi komunistyczne. Sie zastanawiam, czy tylko mnie to razi. Tak to jest jak się mentalnym gówniarzom daje władzę do ręki.

 

 

 

Nie widzę większej pożyteczności samochodu od broni.

 

:D

 

 

 

prawo do obrony swojej nietykalności, własności prywatnej, terytorium (działki, zabudowań).

 

Te rzeczy są już chronione... przez prawo. Po kiego tworzyć wszystkie służby, policję itd, jak później daje się broń ludziom i mówi... brońcie się sami i walczcie o swoje sami. Nie wspominam o tym, że rozdanie broni obywatelom spowoduje, że praca i inwerwencje policji będą bardziej niebezpieczne. Nasi staną się odpowiednikami `trigger happy police` z usa. Najbardziej mnie bawi jak młodzi często nie doświadczyli nic złego, nie mieli potrzeby obrony przed napastnikiem ani ochrony mienia ale już chcą mieć broń i wymierzać sprawiedliwość. Polska jest  bezpiecznym krajem, nie ma potrzeby moim zdaniem żeby obywatele mieli dostęp do broni. A teksty, że "powinno się dać bo uzbrojone społeczeństwo jest trudne do podbicia i Putin się 3x zastanowi zanim zaatakuje"... no comment, pewnie padawany Antka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jestem za dostępem do broni.

 

Nie wiem czemu zawsze podaje się za przykład USA. W Kanadzie obywatele mają dużo broni (chyba podobnie jak USA), Szwajcarzy maja dużo broni, Norwedzy, Finowie, Czesi. Dostęp powinien być kontrolowany, pozwolenie powinno być obwarowany szeregiem warunków ale system nie może być uznaniowy. Zrobiłem kurs, zdałem egzamin, przeszedłem psychtechnikę, jestem nie karany to nie widzę powodu, dla którego nie mogę dostać pozwolenia a niestety obecnie możesz spełnić wszystkie warunki a nie dostać bo "nie i h*j".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

- zaliczyć psychotechnikę (jak zawodowy kierowca) a nie, że mam myśliwych co strzelają do rowerzysty, żubra albo konia za 200 tysięcy bo pomylił z dzikiem

- brak przeciwwskazań psychiatrycznych

- niekaralność

- zaliczony kurs strzelecki

- szafa pancerna s1 do trzymania broni

- dla osób chcących nosić broń, dobry powód dla którego mają tę broń nosić, może nawet czasowe zezwolenia na ten cel

Do tego egzamin na pozwolenie odnawialne co kilka lat oraz przydział - jedna krótka jedna długa. Przydział też odnawiany żeby z jednej strony pozwolić na kolejny zakup w przypadku kradzieży a z drugiej żeby pod przykrywką kradzieży nie można było sobie odsprzedawać komuś kto nie ma pozwolenia. 

I nie automaty, tylko rewolwery, strzelba i ewentualnie myśliwska ręcznie przeładowywana. A nie kurna m60 w magazynie.

 

 

Ja chce mieć kilkanaście sztuk broni bo jestem pasjonatem strzelectwa. Jedne chce mieć z powodów kolekcjinersko/historycznych inne bo podobają mi się a jeszcze inne bo świetne nadają się na zawody.

A ja chce mieć w bloku terrarium z najbardziej niebezpiecznymi gadami świata. Bo chcę, bo jestem pasjonatem. I co, "chcenie" powinno być  wystarczającym argumentem? Jeżeli jesteś tak wielki pasjonatem i koniecznie chcesz mieć tyle broni to zostań pracownikiem strzelnicy. Będziesz miał dostęp do wszystkiego. Ale nie że w prywatnym domu będziesz trzymał arsenał.

 

 

Jest wariat, chce przeprowadzić masakrę, a rynek broni w usa wychodzi na przeciw jego potrzebom. Z jedną szt broni krótkiej to mógłby sobie z tego okna na wiwat co najwyżej postrzelać.

No właśnie większość ludzi nie wie co to znaczy mieć sąsiada wariata. Ja dzieciństwo spędziłem mając kogoś takiego przez płot. I oczywiście nie był wariatem, tylko chlał i wtedy był nieobliczalny. Na szczęście był do ogarnięcia bo nie miał broni, latał tylko od czasu do czasu z nożem i psem. Gdyby miał broń sytuacja była by naprawdę groźna. Ale ludzie tego nie zrozumieją, przeczytają i patrzą i oceniają to z boku bo nie doświadczyli tego na własnej skórze.

 

 

Dostęp powinien być kontrolowany, pozwolenie powinno być obwarowany szeregiem warunków

Ja też jestem za dostępem. Wcześniej nie byłem ale sytuacja u naszych sąsiadów powinna dać każdemu do myślenia. Bo gdyby u nas było tak jak w Donbasie, że przymusowo wcielano mężczyzn do woja to w tej chwili znakomita większość dla nadciągającej armii mogłaby być co najwyżej tarczą strzelnicą. W tydzień nie nauczysz człowieka obchodzenia się z bronią. A w sytuajci stresowej ci ludzie są zagrożeniem dla siebie nawzajem. W naszej naszej sytuacji geopolitycznej nasze społeczeństwo powinno być oswojone z bronią palną (nawet obowiązkowe zajęcia na strzelnicach w szkołach). Ale nie za wszelką cenę ...

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Doman,przepraszam ale przy pomocy tej broni,o której piszesz,chcesz bronić kraju,rodziny,domu przed armią rosyjską ? Przed atakami rakietowymi,nalotami? Będziesz strącał migi dubeltówką ? Ja uważam,że nasze społeczeństwo jeszcze do tego nie dojrzało. Co to znaczy? To znaczy,że więcej by z tego było złego ,niż dobrego....

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@sąsiad wariat

Gdyby miał broń i z nią latał to ktoś by miał też broń i już by nie latał. W wiosce niedaleko mojej rodzinnej miejscowości ludzie musieli "sąsiada wariata" zlinczować bo policja ich zlała a teraz siedzą w pierdlu bo bronili rodziny (dość głośno było w mediach o tym, mazury). Gdyby była broń i normalna obrona konieczna to by dostał z "dziewiątki" przy pierwszym podejściu włamując się ludziom do domu i był by spokój. 

 

@kolekcjonowanie

Ale w czym jest problem z kilkoma sztukami broni? Z więcej niż z 2 sztuk (i to pistolety, rewolwery tylko) na raz nie da się strzelać. Może jakiś kompromis z 5-6 sztuk krótkiej i z 2-3 długiej ale jedna to nieporozumienie. 

 

@pozwolenie

Pomysł z okresowym pozwoleniem bardzo mi się podoba, może nie co rok ale co 3-5 lat.

 

@obrona

I tu znowu doman ma racie, nie chodzi o to żeby dubeltówka walczyć z kimś albo bronić domu i okolicy, bo to fikcja, ale o to żeby człowiek wiedział jak się obchodzić z bronią. Wyrobienie pamięci mięśniowej i schematów chwilę trwa. IMO ktoś zaznajomiony z wiatrówką już wie co robić tylko trzeba go nauczyć, że "kopie"

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanej większości Niemieckie. Szkopy kształtują światopogląd od wielu lat.Nie ma takiego drugiego kraju w tej części europy czy zachodniej, które oddały się propagandzie Goebbelsowskiej. Pozwoliły na to głównie złodziejskie oszołomy z PO i poprzednie. Doskonale pamiętam jaki np. był Onet,Interia z roku 2005 ,a jak teraz ,to wygląda szkoda gadać.

Nie popieram takich praktyk ale ich to nie żal, wręcz przeciwnie.

 

Co za bzdury. Dokształć się.

 

I tak jak pisałem to są prywatne media nie państwowe. Szkoda, że tacy jak ty nie odróżniają państwowego i prywatnego mienia.

No ale pis chce wszystko upaństwowić. W końcu patusy coś będą miały....

 

 

 

Doman,przepraszam ale przy pomocy tej broni,o której piszesz,chcesz bronić kraju,rodziny,domu przed armią rosyjską ? Przed atakami rakietowymi,nalotami? Będziesz strącał migi dubeltówką ? Ja uważam,że nasze społeczeństwo jeszcze do tego nie dojrzało. Co to znaczy? To znaczy,że więcej by z tego było złego ,niż dobrego....

 

Większość tego towarzystwa zatrzymała się na etapie WWII. Nie zdają sobie sprawy, że wszystko poszło do przodu.

Dla nich "partyzantka" ma szanse walczyć.

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

Dlaczego w krajach skandynawskich,tak dużo ludzi ma pozwolenie na broń i nie popełnia nimi przestępstw ? Bo jest bardzo wiele miejsc,gdzie żyje mało ludzi ,a dzika,niebezpieczna zwierzyna może zaatakować. Nie po to mają broń,żeby ich sąsiad nie okradł. My natomiast,ze względów historycznych i położenia (politycznych),mamy we krwi powstania i bunty...I potem będą takie numery,że facet wyjmie broń i zastrzeli pijaka,bo zaczepiał wulgarnie jego żonę (klepnął ją w tyłek). To obrona własna czy nie ? A ile będzie wypadków przez głupotę ,gorzałę,nieodpowiedzialność,złe komisje dopuszczające,lewe papiery ? O tym nie myślicie ? To jak ja się fascynuję bronią ciężką,to może wydadzą mi pozwolenie na posiadanie czołgu i wyrzutni rakietowej ?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Doman,przepraszam ale przy pomocy tej broni,o której piszesz,chcesz bronić kraju,rodziny,domu przed armią rosyjską ? Przed atakami rakietowymi,nalotami? Będziesz strącał migi dubeltówką ? Ja uważam,że nasze społeczeństwo jeszcze do tego nie dojrzało. Co to znaczy? To znaczy,że więcej by z tego było złego ,niż dobrego....

Po pierwsze USA mają najnowocześniejszą armię a mimo wszystko zwykła piechota (Marines) nie "wyszli z mody i z użycia". Po drugie nie chodzi żeby wyskakiwać z dubeltówką tylko dubeltówka ma być do oswojenia się z bronią. I nasze społeczeństwo nigdy nie będzie "dojrzałe" do broni jeżeli nie będzie miało okazji obcowania z nią.

Tak jak pisałem, widziałem zdjęcia z Donbasu - płaczące matki i żony których mężowie i synowie przymusowo wcielili do woja i ciała młodych chłopaków ułożone w stosy. I wiem że dla mnie takie przymusowe wcielenie to wyrok śmierci. Inaczej idziesz w okopy gdy masz broń i z niej regularnie sobie strzelasz w weekendy w specjalnie wyznaczonym miejscu (strzelnica) i uczysz dzieciaki a inaczej gdy idziesz jak ciele na rzeź.

Jeszcze raz podkreślam - tu nie chodzi o partyzantkę, ale o to że w chwili gdy przyjdzie zagrożenie i dostaniesz prawdziwą broń to masz mieć poczucie że idziesz walczyć a nie umierać.

 

 

Gdyby miał broń i z nią latał to ktoś by miał też broń i już by nie latał.

Ehh, właśnie tak mówi osoba która nie miała nigdy do czynienia z wariatem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mabrothrax - boję się wszystkich ludzi nieodpowiedzialnych,"stukniętych" itp. Dlatego w życiu kieruję się myśleniem,obserwacją i doświadczeniem. Gdyby wyżej wymienionym (nawet części) dać jeszcze pozwolenie na broń,bałbym się jeszcze bardziej...Dlaczego jestem przeciwny ? Bo nawet jeśli przez to,zginie od strzału jedna ,niewinna osoba,to będzie o tą jedną za dużo.

Link to post
Share on other sites

Puść wariata, który chce zabić ludzi z gołymi rękami w tłum i zobacz co zrobi. Może kogoś udusi, a może zostanie z automatu obezwładniony przez potencjalną ofiarę lub świadków. Ryzyko, że gołymi rękami narobi większego bigosu jest śmiesznie małe. A teraz daj mu do ręki automat. Parę minut i będzie miał na koncie multum ofiar. Ja też lubię broń i mi się podoba. Ale tu chodzi o to, że chyba bezpieczeństwo pojęte z takiej szerszej perspektywy jest ważniejsze niż moje prywatne potrzeby i hobby. W tej kwestii godzę się na rażące ograniczenie mojej wolności ; - ) Tak jak Jarrino napisał, totalna wolność to utopia bo czemu ktoś nie miałaby mieć wyrzutni rakiet jak go stać?


 

 

Lepiej nich giną niewinni bo nie mogą mieć broni?

 

Myślisz, że niewinni nie będą ginąć jak będzie dostęp do broni? A Vegas?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a Kanada a Finlandia a Czechy a Szwajcaria

 

to tak jak bym uwalił się na berlin czy Nicee i postulował zakaz prowadzenia pojazdów, pomijając fakt, że w vegas całą akcja rozegrała się tak jak się rozegrała bo gość miał broń automatyczną.

 

A niewinni będą ginąć zawsze i wszędzie. 

Link to post
Share on other sites

 

 w vegas całą akcja rozegrała się tak jak się rozegrała bo gość miał broń automatyczną.

I widzisz jakoś nie znalazł się nikt który  ...

 

... ktoś by miał też broń i już by nie latał...

 

 

 

 

totalna wolność to utopia bo czemu ktoś nie miałaby mieć wyrzutni rakiet jak go stać?

Całkiem niedawno był a sprawa tego gościa z uczelni który miał u siebie mnóstwo materiałów wybuchowych - miny, moździerze i materiały do produkcji. On też nie szykował zamachu, to było jego hobby.

 

 

Ja wiem że mamy społeczeństwo jakie mamy - ułańska fantazja i razem z rosjanami całkiem osobna skala odnośnie spożycia alkoholu. Ale nikt tu nie mówi o takim dostępie jak mają Amerykanie gdzie jest totalny bajzel z którym oni sami sobie nie radzą (bo jest potężne lobby producentów z wpływami w senacie). Nadal muszą być wysokie restrykcje - badania, testy, szkolenie, egzamin państwowy i odnawianie badań i egzaminu. Do tego ograniczenie typu broni oraz przydział. Tak żeby każdy kto ma zdrowo pod kopułą miał możliwość zaopatrzenia. Ceny też są jakimś progiem. Każdy przecież może kupić broń czarnoprochową ale ilu ludzi na nią stać? I ile jest napadów z jej użyciem? Byle wariat czy osiedlowy gangsta sobie jej nie kupi. A jeżeli nawet weźmie chwilówkę to i tak będzie musiał pokonać przeszkody prawne.

Link to post
Share on other sites

jarrino, ludzi z rękoma też się boisz? Bo w sumie mogą cie udusić, wsadzić kose w żebra czy rozwalić głowę kamieniem. Wariat do bycia wariatem czy do zabicia drugiej osoby nie potrzebuje broni palnej, jak będzie chcieć to zrobić to to zrobi, tym co ma pod ręką.

Już widzę Breivika biegającego z nożem albo kamieniami po wyspie. :rotfl:

 

Najbardziej za dostępem do broni zazwyczaj optują ludzie, dla których największym zagrożeniem w życiu był dokuczający kolega w szkole. Ale od argumentu "w razie co będziemy się mieli czym bronić w razie najazdu wroga" już większej głupoty nie ma.

 

Co do samochodów: nie bez powodu dąży się do coraz większej autonomiczności pojazdów, mimo że osobiście jestem przeciwko całkowitemu zastępowaniu człowieka przez system (nieważne jak zaawansowana, dalej będzie to jedynie zbitka kodu, nie mówiąc już o ewentualnych konsekwencjach włamania, co przy ostatnich wydarzeniach z kradzieżami nie wydaje się oderwane od rzeczywiści).

Link to post
Share on other sites

@doman

AUTOMATYCZNA

 

@Tycha

Na tej wyspie był psychopata, neonazista, prawicowy ekstremista i ludzie z młodzieżówki lewicowej czyli opcji będącej z założenia przeciwko dostępowi do broni. On tam przyjechał zabijać ludzi i broń miał by z pozwoleniem czy bez. 

 

Nawet Ty mając około 5-6 tysięcy możesz kupić kałacha z wiadrem amunicji bo u nas dostęp do nielegalnej broni jest stosunkowo łatwiejszy niż w Norwegii. 

 

 

 

Najbardziej za dostępem do broni zazwyczaj optują ludzie, dla których największym zagrożeniem w życiu był dokuczający kolega w szkole. 

 

A przeciwko PiS są wrogowie ojczyzny, w zamach w smoleńsku nie wieżą rosyjscy agenci i kto nie chodzi do kościoła w niedzielę jest gorszy od ISIS. Jak będziesz generalizował to skończysz jako ten głupszy co się z nim nie dyskutuje bo szkoda powietrza. Ja jestem najbardziej za dostępem do broni i nie było w szkole dokuczających mi kolegów. 

 

A do autonomiczności samochodów dąży się żeby było bezpieczniej a nie żeby ludzie specjalnie nie rozjeżdżali innych ludzi bo czyjaś wróżka jest lepsza od ichniej. Tutaj problemem jest religii bo 20 letni Syryjczyk został przekonany przez starych dziadów, że robi to dla boga i za wiarę. Znacznie trudniej było by przekonać go do samobójstwa "bo potrzebujemy" żeby ten konkretny kraj wycofał swoje siły/poparcie/pieniądze z naszego regionu żeby łatwiej było nam handlować ropą, zbijać kasę i mieć niewolników.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...