Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

No właśnie, była na tyle silna,że mogła prowadzić swoją politykę, czyli była mocna co najmniej jak Ruś i Cesarstwo, więc mi nie pisz o bredniach. Cedynia, wyprawa na Ruś Kijowską oraz pokój w Budziszynie w 1018r. -to wszystko odbywało się na naszych, polskich warunkach:)

Link to post
Share on other sites

 

No właśnie, była na tyle silna,że mogła prowadzić swoją politykę, czyli była mocna co najmniej jak Ruś i Cesarstwo, więc mi nie pisz o bredniach. Cedynia, wyprawa na Ruś Kijowską oraz pokój w Budziszynie w 1018r. -to wszystko odbywało się na naszych, polskich warunkach:)

 Widzę, że nadal nie rozumiesz. Niezależność nie oznacza, że dane państwa są tak samo potężne. Polska Piastów równa Cesarstwu? No proszę cię... Idąc twoim tokiem rozumowania jak Watykan prowadzi niezależną politykę od USA, to jest równie potężny? Pokój w Budziszynie nie odbywał się na "polskich warunkach" tylko był składową zwycięstw militarnych i w większym stopniu sytuacji wewnętrznej w Cesarstwie.  O Cedyni nie wspomnę.. Wyprawa jednego margrabiego na pewno nie jest wyznacznikiem potęgi Niemców z tamtego okresu. Ja wiem, że fajnie sobie tworzyć mity o tym jak byliśmy potężni, ale to tylko propaganda. Poza tym mieszasz rządy dwóch władców, których status był zupełnie inny. To nie jest dyskusja na tematy historyczne więc na tym skończę.  Najpierw proponuje przeczytać coś więcej niż wikipedia, żeby wiedzieć o czym się piszę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że poza momentami kiedy nie było "Niemiec" to nie byliśmy nigdy silniejsi. 

 

Cichłem wkleić @Marqvs mapę ówczesnej europy żeby zobaczył jaka byłą wtedy Polska a jakie Święte Imperium Rzymskie Narodu Niemieckiego ale ilość raka umysłowego jaka zalała mnie w wyszukiwarce o imperium lechitów i wielkiej Polsce i imperium Słowian po prostu mnie zabiła. Jakieś kary powinny być za szerzenie takiej głupoty. I jeszcze wciągają w to niewinnych sarmatów, którzy mają więcej wspólnego presją niż z Polakami. Czemu uparli się na sarmatów zamiast na np. Traków lub Scytów, z którymi naprawdę jesteśmy spokrewnieni (Słowianie). 

 

No popatrzcie tylko

http://2.bp.blogspot.com/-DYffuqhf1tQ/UuBBiipHWBI/AAAAAAAABig/ouu_xwcbsKg/s1600/Frankseu+-SlavicKingdom+-+LECHINA+EMPIRE.jpg

 

Swoją drogą ciekaw jestem jak zareagowali by nasi narodowcy gdyby ich ktoś uświadomił, że pochodzimy z tej samej praojczyzny co ludy irańskie i rozpoczęliśmy migrację w tym samym okresie. 

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Amber gold, OFE (!), Sawicka, Krauze, Sowa, afera hazardowa, ustawa 1066 (!), stocznie, acta, przekręty z oświadczeniami majątkowymi, wszechobecny nepotyzm i upolitycznianie spółek (tak, nie tylko PiS obsadza stołki swoimi), przetarg na systemy informatyczne, stadion narodowy i premie dla kierownictwa, gronkiewicz walc i jej wybitne inwestycje oraz posiadane kamienice...

 

Ja tak tylko z głowy wymieniłem. Nawet nie chce mi się wyliczać poszczególnych posłów. PO to banda złodziei którym zawsze na piedestale był własny interes finansowy. Kaczor jaki by nie był, to przynajmniej nie kradnie (chyba że ktoś mnie oświeci).

 

Dokładnie, w necie jest mnóstwo grafik i list na ten temat

http://ii.forum.mojeosiedle.pl/35/4c/afery_po_177.jpg

 

I to tylko skrót, bo są znacznie bardziej obszerne listy. Dla mnie PO-PSL jest spalone na amen i nie widzę po lewej stronie nikogo kto mógłby przywrócić jej twarz. KOD i Nowoczesna tylko pogłębiają zapaść.

I żeby nie było - tak byłem zwolennikiem PO za czasów JM Rokity.

 

Pis jest tak naprawdę najmniej skompromitowaną i najuczciwszą partią jaka była w Polsce.

Oj, przesada, i to gruba. Od 2005 rządzli tylko 2 lata ale wystarczyło bo smrodek z tamtych lat czuć do dziś. Teraz też za wieloma sprawami stoi czysty populizm. 500+ to co do zasady fajny pomysł ale zupełnie bezmyślnie wprowadzony. Pomysł z reformą edukacyjną to też wymysł z czapy tylko żeby nakarmić tych co krzyczą "kiedyś, bez gimnazjów młodzież była inna". A obsadzenie Macierewicza w roli ministra obrony to jakiś niesmaczny żart. Ale nie ze wszystkim jest źle, "odlewaczenie" TVP mi się podoba. Choć często śmiać mi się chcę z Wiadomości to mimo wszystko stanowi równoważnię dla TVNu. Bez względu na jakość przekazywanych informacji z obu stron (bo wiadomo że obie telewizje w wielu sprawach mocno naginają rzeczywistość) to widzom takie różnicowanie może wyjść tylko na zdrowie.

No i zacieśnianie stosunków z Węgrami i całą grupą Wyszechradzką którą PO chyba olewała na rzecz UE. Oby przełożyło się to na wymierne skutki we współpracy gospodarczej.

 

Będą afery, to pewne, kwestia tylko czy dorównają PO-PSL czy ich przebiją  czy jednak Jarek będzie trochę ogarniał towarzystwo.

 

I nie ma niestety żadnej alternatywy. Korwin im starszy tym ma bardziej anarchistyczno-oportunistyczne poglądy, które owszem, przyciągają młodzież która z zasady ma buntownicze zapędy ale na dłuższą metę nie mają przełożenia w rzeczywistości. A teraz gdy znalazł ciepłą posadkę to w ogóle mu się fajnie zrobiło.  KUKIZowcy są sami wewnętrzne skonfliktowani i dopóki nie zaczną wszyscy iść w jedną stronę to będzie kiepsko. Bo teraz ciągle dochodzi do sytuacji że Warszawa swoje a regionalne biura swoje.

 

Cóż, pożyjemy, zobaczymy jak mawiał klasyk

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Jestem absolutnie za próbą rozwiązania,wytłumaczenia,za oskarżeniem winnych,biorących udział w tych różnych,dotychczasowych przekrętach ,od 1989 roku. Przynajmniej tych związanych bezpośrednio z finansami i majątkiem państwowym. Myślę,że każdy normalny obywatel chce tego samego....Chciałbym jednak,żeby zrobił to jakiś nowy ruch,partia.którzy jeszcze się nie zdążyli nakraść. Jeżeli natomiast zrobi to PiS ,w zgodzie z obowiązującym prawem,to też dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dziś podali,że mimo zakazu Trybunału Sprawiedliwości UE wycinki w Puszczy Białowieskiej, ona nadal trwa.

W tej i nie tylko w tej sprawie Polska idzie, mówiąc w slangu kierowców, na czołówkę z UE. Rząd polski po swojemu interpretuje prawo, nieodwracalnie niszcząc wiekowe drzewostany. Wywalą nas z Unii na zbity ryj a powrót możliwy nie będzie. A nawet jeśli będzie to już zupełnie na nowych zasadach, tj, na takich, aby kraje zależne nie podskakiwały.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

Kolizja z UE jest naturalna dla tej ekipy i jej elektoratu bo ilość żali do sąsiadów ze względu na zdarzenia z historii jest... gargantuiczna, jak mawiała Elle Driver. Jeśli Minister Ziobro w przeszłości na uwagii Timmermansa albo Schultza (odnośnie respektowania przepisów UE) uderza w tony, że jest potomkiem oficera AK i sobie nie życzy uwag od niemca to co można o tym myśleć. O swoje trzeba zawsze walczyć, to jest normalne. Ale bez tego typu idiotycznego nastawienia. Ekipa, która ciągle powtarza, że coś ją "uwiera" (sąsiedzi, UE) i dlatego nie ma efektów jest guzik warta. W sprawie polskiego górnictwa, do którego podatnicy dopłacają co roku gruby szmal, też sąsiedzi przeszkadzają? Kolejna ekipa (tym razem pierwszego sortu patriotów z certyfikatem i rodowodem wolnym od postkomuny) i też poza wygłoszeniem kilku komunałów to g.... ma, a nie pomysły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wywalić z Unii nas nie wywalą bo im się zwyczajnie nie opłaca. I ekonomicznie (przekaz niektórych mediów który karze myśleć że Europa trzyma nas ze względów charytatywnych jest bzdurą) i pod względem granic.

 

Te groźby mają na celu wzburzyć opinię publiczną by czasem ludzie w 40mln państwie nie zaczęli w większej ilości popierać PiSu który to się niegrzecznie włodarzom unijnym stawia.

Edytowane przez Xarix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o wywalenie, bo ani to jest możliwe ani też nie jest żadna groźbą. Bardziej dotkliwe jest zakręcenie kurka ze środkami unijnymi albo w ekstremalnym przypadku ich zwrot. Wtedy rząd musiałby się ugiąć pod naciskami już nie zwykłych szarych obywateli których i tak każda władza olewa ale ogromu firm, instytucji czy nawet korporacji które z tych środków korzystają i w wielu przypadkach opierają na nich dużą część swojego budżetu. Np. firma złożyła wniosek, otrzymała zgodę, dostała część środków, zakupuje maszyny i zatrudnia pracowników, bo wie że dostanie na nich kasę, więc podpisuje duże kontrakty bo wie że z nowymi maszynami i ludźmi ekspansja ma szansę na powodzenie a tu bęc - środki wstrzymane, producent maszyn wydzwania domagając się dalszej części spłaty, środki które były na zakup półfabrykatów czy surowców dla nowych kontraktów muszą pójść na wypłaty pracownikom, bieżące wydatki - podatki, ZUSy, czynsze itp zaczynają się piętrzyć i ze świetnie zapowiadającego się przedsiębiorstwa robi się bankrut.I takich firm pojawia się tysiące - rząd (PiS) miałby przerypane.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Wywalić z Unii nas nie wywalą bo im się zwyczajnie nie opłaca. I ekonomicznie (przekaz niektórych mediów który karze myśleć że Europa trzyma nas ze względów charytatywnych jest bzdurą) i pod względem granic.

 

Te groźby mają na celu wzburzyć opinię publiczną by czasem ludzie w 40mln państwie nie zaczęli w większej ilości popierać PiSu który to się niegrzecznie włodarzom unijnym stawia.

 

Wywali nas jak się zacznie opłacać nas wywalić, nie był bym taki "hej, do przodu" w ocenie sytuacji geopolitycznej. Naszym największym atutem (jeśli nie jedynym) jest nadal 36 milionów konsumentów dla UE i dodatkowe 36 milionów konsumentów UE w negocjacjach z krajami z poza UE. 

 

Jest taki jeden włodarz co się unii stawia dłużej niż pis....właśnie dławi się na penisie putina. Taki to niezależny od UE się zrobił to teraz musi wszystko kupować u rosjan. 

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że nie wywalą nas od razu. Procedura jest długa i muszą zostać wyczerpane wszelkie środki a do tego nadal daleko. Ja tylko zauważam, że rząd PL kompletnie nie zwraca uwagi na przepisy wspólnotowe w sprawach większych i mniejszych. To nie o to chodzi, że jakiś Timmermans czy inny urzędnik unijny nas straszy konsekwencjami a o to, że mogą się zbuntować pozostałe kraje (a zwłaszcza te  z tzw. starej Unii), które przestrzegają prawa i łożą pieniądze do wspólnej kasy. Dlaczego niby Polska może sobie ignorować prawo unijne a pozostali nie mogą? To na dłuższą metę nie przejdzie.Nie ma szans.

Link to post
Share on other sites

@RuLeR   Spokojnie,po wecie prezydenta światełko w tunelu jest jakby jaśniejsze dla Polski:)

 

A przy okazji o sądownictwie. Wg rządu powodem gruntownych zmian w sądach jest to, że ludzie są niezadowoleni, pokrzywdzeni i mają szereg innych uwag krytycznych do działania sądów. Jest to banał, bo w sądzie zawsze jest strona wygrywająca i przegrywająca czyli ilość niezadowolonych jest stała i =50%.

Link to post
Share on other sites

Tłumaczyć n-ty raz jak działa obecnie sądownictwo w Polsce i jacy ludzie tam siedzą trochę faktycznie mija się z celem. Reforma jest potrzebna i nikt zdrowo myślący nie ma co do tego wątpliwości. Zeby nie bylo zaznaczę tu że ta proponowana przez PiS wg mnie nie rozwiązuje problemu a być może i przeciwnie.

 

Dobry przykład byłby z tymi 50%. Jak ktoś kogoś pobije i okradnie na ulicy to również 50% osób jest zadowolonych. Tyle że brak zaufania do sądownictwa zgłasza większy odsetek.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...