Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Oceniając polityków naszych czy unijnych trzeba wziąć pod uwagę, że oni niemal wszyscy działają w systemie naczyń połączonych. Prywatnie poglądy każdy może mieć swoje ale działając w organizacji politycznej poglądy muszą być zbieżne z ideą przewodnią tejże organizacji.Inaczej wylot. Kazda osoba publiczna czy to polityk czy nawet papież musi się liczyć z tym,  że będzie miał wrogów i przyjaciół. PO miała wiele grzechów na koncie, mieli je też jej poprzednicy ale to co robi PiS to jest totalny odlot za zdecydowanym przyzwoleniem obywateli.

Link to post
Share on other sites

Nie odnoszę się do prywatnych rozmów nagrywanych nielegalnie.

 

Inna sprawa, że ktoś o takich umiejętnościach, kompetencji i doświadczeniu jak Bieńkowska nie powinien zarabiać 6 tysięcy tylko sporo więcej. To jak ona usprawniła i dopracowała proces uzyskiwania dotacji z UE. Jak dopracowała i zmaksymalizowania wykorzystanie pieniędzy z UE. Pamiętasz jak Polska cały czas wykorzystywała najlepiej pieniądze z EU? To głównie dzięki jednej osobie. Poglądy możesz sobie mieć inne ale kompetencji i skuteczności działania jej nie odmówisz.

 

Nie zabrała nogi za pas tylko awansowała. Tak jak Tusk. Pierwszy raz w historii Polak piastuje tak wysokie stanowisko jak przewodniczący EU a Bieńkowskiej jakoś nie wymienili i nadal jest komisarzem. Stanowiska o jakich obecnie rządzący mogą pomarzyć, ich to można ewentualnie do kierowania pługiem oddelegować, ewentualnie do ewpg, do której reaktywacji wyraźnie dążą. Chociaż nie do ewpg też się nie nadają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP ty tak na poważnie ?

Tusk nie awansował tylko dostał w nagrodę stanowisko od Merkel za służbę.

Jak trzeba być ślepym by tego nie widzieć.

Jeden przykład poczytaj jak kłamał i niszczył stocznie Szczecińską.

 

Przepraszam ale albo jesteś trolem albo naprawdę wierzysz w to co piszesz .

W każdym przypadku nie ma sansu z tobą dyskutować.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

UE = Niemcy i Francja. Obecnie z duzym naciskiem na ten pierwszy kraj. 

Niemcy sa tak bogate, ze zeby normlanie funckjonowac musialy sie otworzyc na inne kraje dlatego wpuscily do UE inne kraje biedniejsze (w tym Polske) zeby pozyskac tania sile robocza oraz dostac rynek zbytu. 

Najlepszy przyklad porownajcie sobie ceny jedzenia i zarobki w Niemczech, cos tutaj nie gra. Niby mamy zachod, a jednak nie.

Nasz przemysl jest ogolnie bezwartosciowy bo wszystko co bylo cos warte zostalo albo wyprzedane albo zammniete. Pomyslcie sobie co by sie stalo w razie wojny albo wielkiego kryzysu. Wszystkie kraje zamykaja u nas fabryki, produkcja nawet ta najmniej oplacalna wraca do krajow rodzimych zeby tam wesprzec gospodarke, a my zostajemy z niczym. I mowie konkretnie z niczym bo niby wiemy jak produkowac jakies czesci, komponenty, ale nie mamy pojecia jak je zlozyc w calosc. Moze wiemy jak zrobic smiglo, ale juz nie zrobimy silnika do helikoptera. Dlaczego? Bo zaden madry kraj nie da swojej zaawansowanej technologii sprzedac za bezcen.

 

Tusk robil wszystko co Merkel chciala dlatego teraz ma stanowisko, na ktorym jest tylko figurantem, nie moze nic, niezdziwilbym sie jakby mu nawet Angela ubrania wybierala. To juz Duda ma wieksze kompetencje.

Malo tego moim zdaniem wyswiadczyla Tuskowi niedzwiedzia przysluge, bo Unia powoli idzie na dno, czasem opada mocniej a czasem znajdzie jeszcze sile zeby zlapac troche powietrza, jednak nieuchronnie zmierza ku dolowi i kto potem bedzie wspominany jako ten za ktorego kadencji zle sie dzialo? Ano wlasnie Donek, ze to przez niego nawpuszczano "lekarzy, inzynierow, naukowcow" na pontonach, co jest pierwszym gwozdziem do trumny tego tworu starego kontynentu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dr Marek Gędek tak pisał w 2016r. we wstępie do książki "Nieznane dzieje Polski 1943-2015"

"W polskiej polityce jeśli chodzi o zakres ideologiczny, panuje chaos, brak jest spójności i konsekwencji, co przekłada się na niestabilność zachowań wyborczych. Zaoferowano Polakom konsumpcję i socjal zamiast wymagać myślenia (myślenie boli).Ludziom więc chodzi o to, by nie interesować się tym, jak rządzona jest spółdzielnia,dzielnica,kraj tylko spokojnie żyć.Jeśli już mamy się interesować to tylko pod kątem, co z tego mamy.(...)Konsumpcja najbardziej rosła w l. 2005-2007 o ponad 31%.Nigdy nie było tak szybkiej jej wzrostu. PO przekonała Polaków, że PiS to utrudnia. Teraz PiS poszło jeszcze dalej, posunęło się do rozdawnictwa pieniędzy, a jak wiadomo nikt nie szanuje tego, co go nic nie kosztowało. Konsumpcja powinna być jeszcze większa."

Ode mnie: największą wadą rozdawnictwa jest wygaszanie wśród społeczeństwa umiejętności bycia zaradnym życiowo. Po co myśleć jak zarobić pieniądze, jak władza da gotowe? To jest wg mnie problem społeczny, który już istniał w PRL.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ta partia każdemu by obiecała po skrzyni krugerrandów byle tylko wygrać wybory. Plan był taki żeby dorawać się do władzy i więcej jej nie oddawać. Po to są te, wielbione przez wielu tutaj, reformy sądów i przyszła reforma mediów. Kaczyński sam powiedział, że gotów jest zaakceptować niższy wzrost gospodarczy jeśli przełoży się to na realizację jego wizji Polski. Już nie mogę się doczekać efektów pracy wizjonera z Żoliborza.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

Nie sądziłem, że spotkam tu kogoś, kto bez sprawdzania w google będzie wiedział, co to takiego.

 

No wiesz, wystarczyło obejrzeć Lethal Weapon 2 ; - )

 

http://www.m.pch24.pl/polska-zostanie-otoczona-rozancem--potezna-bron-duchowa-ma-uchronic-polske-przed-islamizacja-newsletter-179,54129,i.html

 

Myślę, że Antek w końcu przejrzy na oczy, skasuje resztki ostatnich przetargów na modernizację armii i zakupią różańce jako jedyny sensowny fundament obrony.


Za palenie kukły żyda na placu i teksty antysemickie nie trafia się do wiezięnia. Za powiedzenie kur*a publicznie można ; - ) Najbardziej rozbawił mnie wice Jaki, który powiedział, że nie czuje się w kompetencji do komentowania decyzji niezależnego sądu. Już chyba zapomniał jak groził na procesie (sprawa z Kropiwnickim) sędzinie wytoczeniem jej sprawy dyscyplinarnej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Strzelec z Vegas miał ponad 20 szt. broni w pokoju. Jak już amerykańce chcą mieć ten swój dostęp do broni dla każdego obywatela w celu samoobrony to mogliby przynajmniej wprowadzić jakiś system ograniczający zakup tylko do krótkiej i 1szt. No ale nie bo przecież biznes musi się kręcić, a broń to taka fajna zabawka. Nikt nie pyta po co facet kupuje ponad 20 szt. długiej broni bo po co.

Link to post
Share on other sites

Tak, samolot z ludźmi też można rozbić bo ma się depresję, świat nie jest doskonały. No ale jak ma być bezpieczniej to trzeba szukać sensownego kompromisu i wszystko co może podnieść bezpieczeństwo jest warte rozważenia. Moim zdaniem ograniczenie zakupu do 1szt. broni krótkiej mogłoby być dobrym krokiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Strzelec z Vegas miał ponad 20 szt. broni w pokoju. Jak już amerykańce chcą mieć ten swój dostęp do broni dla każdego obywatela w celu samoobrony to mogliby przynajmniej wprowadzić jakiś system ograniczający zakup tylko do krótkiej i 1szt. No ale nie bo przecież biznes musi się kręcić, a broń to taka fajna zabawka. Nikt nie pyta po co facet kupuje ponad 20 szt. długiej broni bo po co.

Ja w domu mam 20 szt. broni (noży). Każdy je ma zresztą. Nie widzę by na ulicach się ludzie zarzynali masowo. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

"Ludzie zabijają ludzi a nie broń." Absolutnie się zgadzam z cytatem. Chciałbym tylko dodać,że broń (szczególnie palna) po prostu  ludziom zabijającym to ułatwia ...

 

Jest wariat, chce przeprowadzić masakrę, a rynek broni w usa wychodzi na przeciw jego potrzebom. Z jedną szt broni krótkiej to mógłby sobie z tego okna na wiwat co najwyżej postrzelać. Musiałby wyjść do ludzi, musiałby się zbliżyć, ryzykowałby, że ochrona się nim zajmie. I o to w tym chodzi, o ograniczenie ryzyka. Skutecznych 100% metod nie ma i nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Jest wariat, chce przeprowadzić masakrę, a rynek motoryzacyjny w Hiszpanii wychodzi na przeciw jego potrzebom. 

 

Widzisz pewien paradoks? A teraz wyobraź sobie, że ludzie mogą mieć więcej niż jeden samochód. 

 

Ja chce mieć kilkanaście sztuk broni bo jestem pasjonatem strzelectwa. Jedne chce mieć z powodów kolekcjinersko/historycznych inne bo podobają mi się a jeszcze inne bo świetne nadają się na zawody. 

 

W USA jest absolutny brak systemu kontroli broni. Każdy może wejść i kupić broń za okazaniem dowodu tożsamości, bez badań, bez umiejętności posługiwania się nią, z chorobą psychiczną, były skazany morderca, każdy. Dodatkowo sprzedają broń automatyczną, ok ta ze sklepu nie strzela seriami ale na YT są filmy instruktażowe i każdy ze zdolnościami manualnymi przeciętnego siedmiolatka może przerobić je na pełnosprawny karabin szturmowy. 

 

Kolejna sprawa, są kraje gdzie jest podobna stosunek ilości broni do mieszkańców a ilość przestępstw z ich udziałem 10 razy mniejsza, nie ma masakr z użyciem broni jakie w USA zdarzają się co roku. 

 

W Polsce natomiast jest system rozbrojenia społeczeństwa. Jeszcze gdyby nikt nie mógł mieć broni to pogodził bym się z taką sytuacją i sam zrezygnował z jej posiadania ale wiemy, że tak nie będzie. Obecny system pozwoleń na broń jest w Polsce czysto uznaniowy, możesz wydać te 7 tysięcy (obecnie tyle mniej więcej kosztują badania, kursy, udawanie sportowca itp. potrzebne do uzyskania pozwolenia) na przestrzeni nie krótszej niż ponad rok a na koniec i tak jakiś "Policjant" zza biurka może powiedzieć "nie" bo tak uważa i kończy się Twoja przygada. W efekcie pozwolenie na broń i na jej noszenie mają koledzy, myśliwi, łapówkowicze. Dla podtrzymania analogii, to tak jak gdybym skończył kurs na prawo jazdy, zaliczył egzamin teoretyczny i praktyczny a na koniec ktoś z wydziału komunikacji stwierdził, że nie potrzebne jest mi prawo jazdy i odmówił mi jego wydania. 

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Widzisz pewien paradoks?

 

Szczerze? Nie widzę. Samochód to zupełnie inny produkt. Stworzony w innym celu. Ma swoją pożyteczną, szeroką rolę w społeczeństwie. A, że zostanie czasem wykorzystany do zbrodni... ryzyko, które trzeba zaakceptować. Nie zabiorę ludziom samochodów, samolotów, motorów, noży, widelców, długopisów itd bo nas to cofnie cywilizacyjnie ; - ) Ale broń? A jaką pożyteczną rolę spełnia? Do samoobrony w uzasadnionych przypadkach/zawodach ok, w ogranioczonej ilości i nie każdy rodzaj. Sportowo/hobbystycznie też ok, ale pod kontrolą, na specjalnych strzelnicach. Nie tak jak w usa, że wchodzi pierwszy lepszy lump z wózkiem jak na zakupy w Auchan i zapełnia go automatami. To nie jest wolność. To jest totalnie popier.... brak odpowiedzialności ze strony rządzących.

 

System w Polsce tak jak go opisałeś jest ok (nie wnikam w wysokość opłat) z wyjątkiem ostatniego etapu. Bo jak przeszedłeś pozytywnie wszystkie testy to masz prawo mieć, a nie że na końcu ktoś jeszcze kręci kołem i patrzy co wypadnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

jak przeszedłeś pozytywnie wszystkie testy to masz prawo mieć, a nie że na końcu ktoś jeszcze kręci kołem i patrzy co wypadnie.

Nowa ustawa tak naprawdę zmienia ten aspekt.

Nie wprowadza żadnych udogodnień tylko usuwa widzi mi się Policji.

Ta ustawa normalizuje obecny stan rzeczy nic więcej.

Wystarczy posłuchać oszołom Nitrasa co on pi....li i poczytać odpowiedzi ludzi myślących.

Najlepiej zapoznać się z ustawą bo tyle kłamstw co o tej ustawie powiedziano czy napisano to głowa boli.

 

 

 

PS. Osobiście jestem za takim prawem jak w niektórych stanach czyli dostęp do broni może zostać odebrany tylko przez sąd.

Powód takiego mojego podejścia jest tak naprawdę jeden.

Zaczynamy żyć w ciekawych czasach co oznacza że bezpieczeństwo obywatele będą musieli zapewnić sobie sami.

Patrz wchód i zachód.

Uzbrojone społeczeństwo to trudniejszy przeciwnik.

Ale to moje zdanie.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Uzbrojone społeczeństwo to trudniejszy przeciwnik.

 

 

Obecnych armii nie zatrzyma uzbrojona milicja, szwajcarskie społeczeństwo broniące swojego kraju to fikcja. Zaletą jest natomiast posiadanie dużej ilości ludzi zaznajomionych z bronią. Podobna zasada co w rosji, mamy możne nie największą armię świata ale mamy 30 milionów rezerwistów

 

Dodatkowo bron dla bezpieczeństwa. Nie jestem fanem noszenia broni. Również posiadanie broni palnej w bloku, dużym mieście nie przemawia do mnie jako kwestia bezpieczeństwa, nie potrafię sobie wyobrazić realnej sytuacji zagrożenia gdzie mam czas iść do szafy pancernej, otworzyć ją, załadować broń i być gotowym do strzału. Sytuacji gdzie broń leży w domu załadowana w łatwo dostępnym miejscu w ogóle nie dopuszczam, szczególnie gdy ma się dzieci.

 

Co innego mieszkając na przedmieściach, na wsi czy na odludziu. Tutaj broń może oznaczać większe bezpieczeństwo. 

 

Człowiek z pozwoleniem na broń powinien według mnie:

- zaliczyć psychotechnikę (jak zawodowy kierowca) a nie, że mam myśliwych co strzelają do rowerzysty, żubra albo konia za 200 tysięcy bo pomylił z dzikiem

- brak przeciwwskazań psychiatrycznych

- niekaralność 

- zaliczony kurs strzelecki

- szafa pancerna s1 do trzymania broni

- dla osób chcących nosić broń, dobry powód dla którego mają tę broń nosić, może nawet czasowe zezwolenia na ten cel

 

Co do myśliwych to najlepiej gdyby rozwiązano koła łowieckie. Odstrzał prowadzili by zawodowi myśliwi a polowania komercyjne powinny być odbpłatnie w specjalnych leśnych gospodarstwach hodowlanych. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...