Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

A co zniszczyli? armię? naszą opinię na arenie międzynarodowej? trójpodział władzy? gospodarkę? rynek pracy? podatki? wolność słowa? 

 

a nie czeka to też obecni...i to w dwa lata

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Ja się jedynie śmieję z ludzi mających problemy z pamięcią deklaratywną którzy zdają się kompletnie ignorować w dyskusjach 8 lat 'osiągnięć' rządów Platformy. Rządów za które chyba każdy z nich nadaje się do osadzenia za kratkami. I nie ma to nic wspólnego z obecnymi politykami ani Orbanem.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Temat niby polityka,ale która i czyja ? Myślę,że na razie powinniśmy oceniać i pilnować tego co tu i teraz. Jeśli PiS znajduje pieniądze (i będzie je miało) na wszystkie swoje obietnice,to ja naprawdę będę zadowolony z ich wygranej,choć ich zachowanie i teksty publiczne są na nieokreślonym dokładnie poziomie. Ich teksty,przez ostatnie dwa lata,że gospodarka w ruinie a ludzie w nędzy i nagle po krótkim czasie gospodarka w rozkwicie a ludziom już dobrze,trochę się mijają z rzeczywistością. Ja się boję,że za każdą złotówkę,którą dostanę od nich,będę w przyszłości (nie wiem jak dalekiej) musiał oddać kilka. Gospodarka i ekonomia jest na tyle mądra,że nie da się na dłużej oszukać. Pewne kierunki polityczne próbowały,ale im się do końca nie udało i musieli zaczynać od nowa...

Link to post
Share on other sites

Armię mieliśmy całkiem dobrą jak na swoje warunki. Wyszkoloną, sprawnie działającą z innymi armiami w sojuszach, żołnierzy zajmujących coraz wyższe stanowiska w strukturach NATO. Sprzęt o niebo lepszy niż kilka lat temu. Teraz mamy takich generałów, że nawet adrian nie chce już im dawać nominacji. 

 

Opinia międzynarodowa - Tusk i Bieńkowska obecnie. GHW, Balcerowicz, Geremek itp.

 

Trójpodział władzy - był

 

Rynek pracy - był, teraz jest 500+. Zaraz będzie zakaz handlu w niedzielę a śląskie miasta wracają na 1 miejsce w średnich dochodach na mieszkańca. Nie ma to jak pompować miliony w nierentowne kopalnie i kupować droższy węgiel bo trzeba płacić dudzie (nie adrianowi) za głosy. Już nie wspomnę o paradoksie - promuję węgiel ale mam pretensję do imigrantów z bliskiego wschodu i północnej afryki, krótki umysł krótkich ludzi. 

 

Podatki - jak to było, podatek bankowy nie powinien być przerzucany na klientów instytucji finansowych, osoby zamożne nie powinny zgłaszać się po 500+, opłaty mocowe i za czerpanie wody do elektrowni wodnych. Owszem jest po PO 8 czy 9 rocznica 3letniej podwyżki vat ale rządzą już dwa lata więc czemu nadal ją mamy. 

 

wolność słowa - czy cokolwiek muszę pisać?

Link to post
Share on other sites

Nominacje generalskie, a kondycja i zdolność bojowa armii to dwie różne kwestie.

 

Opinia międzynarodowa - Tusk, który robi za służącego (akcja z Junkerem, albo jego "Tusk tower"),

Bieńkowska, którą znam osobiście i szczerze powiedziawszy psa bym jej nie dał wyprowadzić, a co dopiero prowadzić poważną politykę....

 

Trójpodział władzy? Jeżeli mówisz o tym idealnym, to nigdy go nie było, ani w Polsce, ani w żadnym innym państwie. Poza tym póki co niewiele się zmieniło od czasów platformy.

 

Co to dziwnego wywodu na temat węgla... Tak się składa, że po zmianach w zarządach kopalni powoli wychodzą one na 0, a nie jak za poprzedniej władzy grubo na minusie i sprzedaż  Czechom, Słowakom i Niemcom za drobne....

 

Podatki - bo obniżenie podatków w obecnym stanie rzeczy to byłby strzał w kolano? Skoro poprzednicy podnieśli podatki, dochód publiczny, który jest ich efektem równoważy się wydatkami, to zmiany w tym zakresie są idiotyzmem.

Poza tym jestem zdania, że zamiast obniżać VAT powinno się go podnieść do stałych 25% na wszystkie towary, a wywalić w cholerę podatek dochodowy, którego obsługa pochłania miliardy rocznie.

Skąd inąd ciekawa metoda kształtowania rzeczywistości pod sobie wygodny pogląd - my podwyższyliśmy, ale dlaczego wy tego nie obniżacie? No jak tak można...

 

Wolność słowa - pewnie, że trzeba tłumaczyć. Bo z tego co ja wiem to jest ona konstytucyjnie zagwarantowana i ma się całkiem dobrze. Obecnie nikt nikomu nie wpada do redakcji, nie wyrywa laptopów, nie wywala drzwi z futrynami. Co więcej ludzie chodzą na spacerki pod sądami, krzyczą co im się podoba, nikt nikogo za to nie zamyka, nie pałuje.... Więc nie rozumiem, co jest nie tak z tą wolnością słowa??

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nominacje generalskie, a kondycja i zdolność bojowa armii to dwie różne kwestie.

serio...powinienem przestać cię czytać po tym wywodzie

 

 

Jak Tusk nie robi co mu każe PiS to jest służącym? 

Ty orientujesz się co zrobiła Bieńkowska w Polsce przez kilka ostaniach lat czy Ty się nie orientujesz? Bo ona jedna ma więcej kompetencji niż cały obecny rząd i połowa opozycji razem nie wspominając o osiągnięciach. 

 

Bo oddanie wyboru sędziów ministrowi sprawiedliwości to świetny pomysł. Nie zmieniło się bo ludzie walczą a adrian coś kombinuje

 

Słyszałeś o efekcie cieplarnianym, smogu, zanieczyszczeniach środowiska? Nie dość, że ciągle płacimy górnikom nie mam pojęcia za co to jeszcze obecny rząd zabija odnawialne źródła energii. Nie mówię o wiatrakach (również zabitym kretyńskimi opłatami) bo już udowodniono, że są do kitu ale o energii z wody. Sztuczna opłata za pobieranie wody do turbin sprawia, że węgiel jest tańszym źródłem. Brak inwestycji na badania nad dodatkowymi źródłami. Jedyne światełko w tunelu to ta elektrownia atomowa co ją może kupimy od Chińczyków i Koreańczyków. 

 

Węgiel sprzedajemy za drobne bo jest tani węgiel z Chin i Indii na rynku EU. 

 

Co do dziwnego wywodu o węglu - bliski wschód i N afryka to tereny dotknięte klęską susz i nieurodzaju od kilku lat. Arabska wiosna, ISIS, radykalizm islamski tylko pozornie wywoływane są działaniami USA w regionie. Miliony ludzi ruszył głód po prostu nie ropa. A susza i powolna (właściwie to raptowna ale tu trzeba skali czasu innej) zmiana klimatu wywołane są zmianami klimatu. Teraz oni za 50 lat my. 

 

Wydatki publiczne rosną, urzędników przybywa (za to jakość spada). Podatki rosną (już nie wspominam o obniżaniu). Osobiście, że tak już przytoczę, jestem całym sobą na tym negatywnym końcu zmian. Wszystko mi się odbiera ale nic nie daje. Jestem karany za to, że pracuje i planuję przyszłość i wyobrażam sobie, że jest takich jak ja więcej. Niestety to klasa średnia daje pracę, generuje pieniądze i pcha gospodarkę. 

 

O podatkach to może zapytaj co mówili podczas kampanii wyborczej, co tam kampanii w styczniu obiecali obniżyć podatek vat. Morawiecki już przyznał, że 500+ jest na kredyt. Kto go spłaci, z czego?

 

Ustawa o zgromadzeniach cyklicznych. Skok na abonament (ciągle w toku). Wezwania do prokuratury za przeszkadzanie w "modlitwie". Ograniczenia dziennikarzy w sejmie. Nie wpuszczanie do sejmu młodzieży z "innymi poglądami". Promowanie neonazistów, onrowców, kiboli, napuszczanie ich na przeciwników i brak reakcji na agresję. Pawłowicz grożąca dziennikarzom, że się nimi zajmą. Piotrowicz grożący dziennikarzom sądem jak zaczęli zadawać niewygodne pytania. Byłeś pod sądem? byłeś pod sejmem? ja byłem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne w 2019 roku PIS wygra na 100% znowu wyboru, ludzie jak zombi pójdą głosować byle utrzymać program 500+, a po wyborach, ciepłe łóżeczko majtki ściągamy i robimy następne dziecko itd.

 

PIS powinien podatki ludziom obniżyć a nie w socjal inwestować, demografia sama się naprawi jak ludzie zaczną więcej zarabiać, a nie być rabowanym na każdym kroku przez skomplikowany i wysoki system podatkowy.

Link to post
Share on other sites

@@jarrino, masz rację. Ale po poniższym cytacie to już nie potrafiłem na poważnie.

 

 

 

Wszystko mi się odbiera ale nic nie daje. Jestem karany za to, że pracuje

Wyjaśnij prosze, jeśli to nie tajemnica (choćby ogólnie), jak to się stało że zawłaszczono Ci majątek i wolność i jakim cudem jeszcze piszesz na benchmarku z więzienia?

Kolega mi po prostu brzmi na jednego z tych którym bardzo na rękę były układy PO (a mam wielu takich ludzi wśród bliskich znajomych) i teraz zmiana statusu quo jest wręcz obrazoburcza, a wszystko co robi obecna partia rządząca jest z miejsca "be", bo nie jest cudowną Platformą która dawała i nie karała. Nie muszę chyba dodawać, jak wierutna jest to bzdura.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne w 2019 roku PIS wygra na 100% znowu wyboru, ludzie jak zombi pójdą głosować byle utrzymać program 500+, a po wyborach, ciepłe łóżeczko majtki ściągamy i robimy następne dziecko itd.

No na szczęście pewne nie jest, jedynie wysoce prawdopodobne gdyż do programu 500+ na dzieci dołączyć ma 500+ dla emerytów, naturalnie nie dla wszystkich ale niech dadzą co trzeciemu to już jest 3 mln potencjalnych wyborców. Socjalizm w PL już był przerabiany. Nie udał się nigdzie na świecie. PiS niezwykle odważnie szasta kasą ale nie dziwię się, tam nie ma ludzi, którzy potrafią zrozumieć do czego prowadzi nadmierne zadłużenie.

Zresztą jaki problem... przecież mając większość mogą uchwalić w Sejmie ustawę o odmowie spłaty zadłużenia zagranicznego i co wtedy? Proste, nie? Działania PiS wskazują, że nie boją się konsekwencji swoich decyzji. Prawo jest łamane nagminnie i co z tego? Kto im skoczy? Nikt, do jesieni 2019r. z pewnością nikt.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie widzę rozdawanie publicznych pieniędzy na bzdety. Wolał bym autostrady dwa razy droższe niż za PO i bym rozumiał, że to do czegoś służy. Mam za to obronę terytorialną, amerykańskie samoloty bez przetargu, 500+ i mieszkanie +, misiewicza, komisję jakiego, dotacje dla rydzyka i czarnej mafii. 

 

Tak jak pisałem wcześniej, wystarczyło iść pod sejm, na krakowskie przedmieście i dostać wezwanie na komendę za bycie. W TV nie pokazują tajniaków w tłumie organizujących prowokacje. Zastanów się dlaczego na każdym 11 listopada za PO była burda a teraz nie ma. Dlaczego za każdym razem jak PiS nie radzi sobie w sondażach to magicznie pojawiają się taśmy. 

Link to post
Share on other sites

I w ten oto prosty sposób,można dość szybko dojść do wniosku,że zanim się kliknie enter,warto jeszcze raz przeczytać co się napisało.Trzeba zrozumieć,że czytający,to nie ja i niekoniecznie zrozumie moją przenośnię. Zrównywanie "z poziomem morza" PO jak i obecnie rządzących ,czyli PiS,jest trochę za wczesne. PO na "rozwalanie" gospodarki kraju i wpędzanie ludzi w nędzę,miało 8 lat. Być może PiS też będzie miał tyle czasu na naprawę. Zobaczymy. Myślicie,że nie chcę,żeby im się udało ? Bardzo chcę ,tylko mam pewne obawy,że to dość chętnie przyjmowane i akceptowane przez dużą część społeczeństwa rozdawnictwo,niekoniecznie zakończy się sukcesem u nas i na rynkach zewnętrznych.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się,że PiS dąży swoimi chęciami zmian w konstytucji,prawie i gospodarce,do wprowadzenia dyktatury. Mam nadzieję,że zabraknie im pieniędzy na przekupowanie społeczeństwa. Ja się naprawdę boję,że którejś niedzieli znowu nie będzie teleranka. I bardzo proszę,nie przypominajcie mi,że PO kradło,Kwaśniewski lubił wypić,itp. Ja to wiem ,ale mnie bardziej interesuje jutro....

Link to post
Share on other sites

 

 

Kwaśniewski lubił wypić

 

Zawsze mnie zastanawiało o co chodzi z tym hejtem na Kwaśniewskiego, że lubi czasem wypić... "kapke musowo, inaczej poważania żadnego nie będzie miał na urzędzie". Poza tym w kraju, w którym pod względem pewnych tradycji bliżej nam do rosjan niż chcemy to przyznać, rzucanie się na kogoś bo lubi czasem wypić to hipokryzja. Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz to klasa polityków i ludzi mocno wyżej ponad tych z pisu, tych drugich... "nie można puszczać między ludzi.

 

Nie będę mówił, że pis wprowadza dyktaturę bo zaczniemy się bawić w rozmowy słownikowe czy obecna sytuacja wyczerpuje pojęcie czy nie. Ale pis chce przejąć sądy, później zapowiada "porządek" w mediach. No i nie mam wątpliwości co dla prezesa oznacza, że coś jest polskie... jest polskie jak jest pisowskie. Żadna partia w ostatnich latach nie stosowała takiego odsuwania opozycji od spraw państwa, takiego dyskredytowania jej, wrzucania do worka komuchów, drugiego sortu itd.

Link to post
Share on other sites

To nie hejt a po prostu jeśli ja widzę w telewizji nagranie ,jak A.K. ,w trakcie wizyty za granicami kraju (nie ważne gdzie),  jest wyraźnie pod wpływem a może "dzień po" ,to się tego po prostu wstydzę. Bez względu na to,ile społeczeństwo lubi sobie strzelić... :)

To nie hipokryzja,tylko moje spojrzenie na ten "wypadek przy pracy". Ile on potrafi w siebie wlać prywatnie mnie zupełnie nie interesuje. Ale jeśli robi to reprezentując mnie publicznie ,nie zgadzam się na to...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Nawiązałem do Twojej wypowiedzi ale cała reszta nie jest kierowana do Ciebie (nie zarzucam Tobie hipokryzji). Po prostu za ten jeden incydent z przeszłości czasem za srogo się z nim obchodzą IMO. Wychodzi na to, że ... z jakich powodów pamiętasz Kwaśniewskiego?... Z tego, że się zataczał. Powinien przeprosić (nie pamietam czy to zrobił) i powinno się nad tym przejść dalej już wieki temu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic nie pobije prezydenta, który poleciał do kraju, w którym odbywał sie konflikt zbrojny. Jeździł samochodem wzdłuż linii frontu a potem próbował wywołać awanturę dyplomatyczną "bo było słychać strzały"....

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o prezydentów to naprawdę uważam, że Duda jest okej. I nie obchodzi mnie czy ludzie uważają go za marionetkę pisu, czy nie. Ma być jak stereotypowa sekretarka: dobrze się prezentować i nie palnąć żadnej głupoty. Więcej od prezydenta nie wymagam. Co do rządzących - każdy krok od PO to krok naprzód. PiS jest dobry na najbliższy czas, ale w dłuższej perspektywie liczę, że w końcu pojawi się partia młodszej generacji, która przynajmniej będzie rozumieć co się dzieje w gospodarce.

 

Ograniczyć podatki, skończyć z 500+ jak najszybciej, bo to głupota. Ograniczyć wydatki infrastrukturalne i w przedsiębiorstwa Państwowe, podnieść wydatki na kształcenie i komercjalizację wiedzy. I powinno być ok :P

Link to post
Share on other sites

Ty orientujesz się co zrobiła Bieńkowska w Polsce przez kilka ostaniach lat czy Ty się nie orientujesz? Bo ona jedna ma więcej kompetencji niż cały obecny rząd i połowa opozycji razem nie wspominając o osiągnięciach.

 

 

 

 

Jestem w szoku i po takim czymś nie mogę się nie odnieść.

Najpierw umyj uszy i posłuchaj taśm u sowy.

Następnie idź do okulisty i poczytaj co ona za projekt o dostępie do broni zaproponowała.

 

Z tych ostatnich dwóch powodów ta kobieta nie zasługuje na jakikolwiek szacunek.

Po 1 u sowy powiedziała co myśli o ludziach ciężko pracujących.

Po 2 za unijną dyrektywę o dostępie do broni powinna być zdyskredytowana jako europoseł.

Ponieważ jeżeli sama to napisała to pokazuje że jest GŁUPIA a jeśli ktoś jej to kazał przedstawić to znaczy że jest zależna.

Obie opcje dyskredytują ją jako polityka.

 

Na koniec z jakiegoś powodu zabrała nogi za pas razem ze słońcem Peru.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ostryb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...