Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Słuchajcie,prawdą jest,że sądy działają raczej wolno ,ale szybko to sądzono w czasach rewolucji i dyktatur. Bardziej razi opieszałość,i być może organizacja sądownictwa,które podejmuje wyrok w sprawie batonika ukradzionego przez niepełnosprawnego...Jestem absolutnie za zdrową reformą   sądownictwa ,ale zupełnie przeciwny podporządkowywaniu go jakiejkolwiek władzy politycznej. Nie wiem jak to zrobić,ale myślę,że warto podyskutować o tym publicznie (sejm,senat). Podyskutować,przedstawić propozycje,wysłuchać oponentów ,a nie wprowadzać zmiany jedną ustawą przyjmowaną w nocy. Szybko, i z tego co pamiętam całkiem przyjemnie,to się dzieci robi...:) Moje 10 lat w sądzie ? I to jest właśnie opieszałość bo myślę,że można to było zrobić spokojnie w rok (biegli i inne dowody,dokumenty itp). Ja na tym nie straciłem,bo za te 10 lat PZU musiało mi wypłacić pieniądze. Są niestety sytuacje,kiedy ktoś może po prostu nie dożyć....

Link to post
Share on other sites

Xarix, warto cały system rozwalić bo jacyś źli ludzie się tam zdarzają? Wszędzie są kliki, a żeby je kontrolować to trzeba wprowadzać odpowiednie mechanizmy. Tutaj oddamy całe sądownictwo w ręcej jednego faceta (jednej partii)... a kto będzie jego kontrolował? To już nawet nie jest ślepa wiara, że będzie lepiej to ślepa naiwność. Bo to jest tworzenie nowej kliki. Tym razem trudniejszej do kontrolowania i odsunięcie w razie potrzeby.

 

Sorry ale mówienie, że całe środkowisko sędziowskie jest złe to rodzaj plebejskiego myślenia, nastawionego na ślepą zemstę, a nie budowanie i poprawianie, podatnego na manipulację populisty K.

 

Ja osobiście stawiam wypłatę, że za 30 lat pis nadal będzie widział potrzebę dekomunizacji. Będziemy dekomunizować i dekomunizować, a świat będzie gospodarczo i rozwojowo odskakiwał i odskakiwał. Wogóle samo obarczanie dzieci za grzechy rodziców jest dla mnie chore. No ale co zrobisz w kraju, w którym masa ludzi myśli, że wszyscy z PZPR to źli ludzie byli i działali na szkodę Polski.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj oddamy całe sądownictwo w ręcej jednego faceta (jednej partii)... a kto będzie jego kontrolował? To już nawet nie jest ślepa wiara, że będzie lepiej to ślepa naiwność. Bo to jest tworzenie nowej kliki. Tym razem trudniejszej do kontrolowania i odsunięcie w razie potrzeby.

Zeby nie bylo zaznaczę tu że ta proponowana przez PiS wg mnie nie rozwiązuje problemu a być może i przeciwnie.

Także tego.

Sorry ale mówienie, że całe środkowisko sędziowskie jest złe to rodzaj plebejskiego myślenia, nastawionego na ślepą zemstę, a nie budowanie i poprawianie, podatnego na manipulację populisty K.

Nie przypominam sobie bym gdziekolwiek napisał coś takiego. Więc mam nadzieję , że nie do mnie pijesz :>

 

Uważam , że jest wielu bardzo dobrych sędziów a nawet stanowią większość. Ale jest kilku przez których piastowanie tego stanowiska to absurd. I nie chodzi mi tu tylko o opieszałość. Ludzie otrzymują nie swoje wyroki a bardziej wpływowi są niekiedy uniewinnieni.

Będziemy dekomunizować i dekomunizować,

Trzeba było zrobić to już dawno temu, raz a porządnie. Chyba nie trzeba mówić kto był głównym tego przeciwnikiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby zrobiono mądrą dekomunizację w 1989 - 1991 może i coś by z tego było ciekawszego. Tylko jeśli chodzi o sądy,to kto wie czy nie trzeba by było rzucić tam trochę weterynarzy bo jak tu znaleźć nieskażonych komuną sędziów (w tamtym czasie) ? Nie kłóćmy się (:)),bo myślę,że wszystkim nam zależy na mądrych zmianach. Ale to co robi PiS np. z Piotrowiczem,to tak jakby na czele ku klux klanu postawili murzyna...

Link to post
Share on other sites

Pozostaje zbudować wehikuł czasu, cofnąć się i porządnie zrobić tą dekomunizację, bez tego nie ma bata żeby ruszyć do przodu. Na to dzisiaj powinno się przekierować środki. Zakup używanego Tupolewa do testów z brzozą, jakkolwiek zasadny, powinien ustąpić miejsca budowie DeLorean`a.

 

Piotrowicz jest cacy bo jest w PIS i szczeka głosem PIS. To pokazuje hiopkryzję tej ekipy w sprawie dekomunizacji taką samą jak w sprawie Smoleńska. Chociaż może to i dobrze, że to cynizm i hipokryzja, a wcale nie wierzą w te brednie, które głoszą w tych dwóch sprawach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Polexit realny byłby tylko w jednym przypadku: jeśli opozycja będzie "skarżyć" się w Europie, straszyć Polexitem, kontynuować te swoje szopki a UE się od tego nie odetnie i zacznie z nimi sympatyzować. I co ciekawe nie byłoby to zależne od obecnej partii.

Link to post
Share on other sites

Poziom naginania rzeczywistości jaki zafundowała Tobie obecna władza jest niesamowity. Trochę straszne jest to, że zaczynasz przekraczać poziom fanatyzmu, jakiego nawet oni nie osiągają.

 

"Moim zdaniem Polexit realny byłby tylko w jednym przypadku: jeśli opozycja będzie "skarżyć" się w Europie, straszyć Polexitem, kontynuować te swoje szopki a UE się od tego nie odetnie i zacznie z nimi sympatyzować. I co ciekawe nie byłoby to zależne od obecnej partii."

 

Oczywiście, z eu wyprowadzi nas nie rządząca mniejszość parlamentarna bo tak działa Polski system polityczny....

 

Czekam z niecierpliwością jak rozpoczniesz roztaczanie wizji rozbioru Polski przez eu i rosję, wspomagany przez opozycję totalna i Donalda Tuska.

 

 

Jedynymi zdolni do niszczenia Polski w imię zdobywania i utrzymania władzy są obecnie rządzący.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja tu tylko zostawię.

Myślę że to odpowiednie miejsce.

Taki zachód was interesuje bo mnie nie.

 

Dodam komentarz mojej małżonki która uczy w angielskiej szkole klasy 1 - 6

( Twierdziły, że urodziły się w Anglii więc powinne wiedzieć jakie są fundamentalne brytyjskie wartości. Uczą tego w podstawówce. )

 

 

Ps. Jestem za pozostaniem w EU ale na zasadach suwerennych państw.

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Jurek zaproponował Krystynie to co każdy Polak ma chęć zaproponować jak słucha wypowiedzi tej egzotycznej orientalnej damy z wachlarzem służącym do schładzania w razie, częstego w jej przypadku, wrzenia. Pis zapowiada kroki prawne... ciekawe za co? Za polecanie seksu na rozluźnienie, złapanie dystansu i pokochanie innych ludzi?

Link to post
Share on other sites

Jurek zaprosił polityków jednej strony i razem z nimi jedzie po drugiej. Ok, jego sprawa. Potem nie do końca pomyślał, coś palnął, i zaczął się tłumaczyć że chodziło mu o przytulanie. PiS złoży pozew a inni jadą na niego za seksizm i brak szacunku do kobiet (wszystkich oczywiście, wszystkie obraził...). Istny dom wariatów.

Edytowane przez Xarix
Link to post
Share on other sites

No nie powinno ale to niepokojąca sytuacja w kraju zmusza do wtrącania polityki do muzyki. Tylko poprzez dialog i uświadamianie społeczeństwa można osiągnąć sukces na drodze pokojowej a to i tak łatwe nie będzie. Polski rząd szuka konfrontacji u siebie i za granicą. Zaufanie trudno jest zdobyć ale stracić je można w try miga. Nie jest czymś powszechnie spotykanym w Europie aby rząd łamał Konstytucję, nie stosował się do zaleceń UE itd. Jesteśmy pierwszy krajem w historii UE, który nie zastosował się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości (chodzi o wycinkę w Puszczy Białowieskiej). Dlatego trzeba ludzie uświadamiać póki nie jest za późno. Po wakacjach znowu będzie jazda i spodziewane protesty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polityka to bagno, nie ma co do tego wątpliwości. Ale żeby to bagno za mocno nie śmierdziało to trzeba się tym trochę interesować. Ja jak słucham przedstawicieli PIS jak to mówią, że w tych sądach to chodzi o spełnienie obietnic wyborczych i dobro obywatela to lekki uśmiech się u mnie pojawia. Minister Sprawiedliwości i jego wice tak mocno nogami przebierają na myśl o tej władzy jaka im kapnie. Potem to już tylko stanć przed lustrem rano i jak Kaligula... widzę Boga!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...