Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Wystarczy spojrzeć na tych którzy sterują i psują w głowach tym ludziom, patriotyzm, obrona demokracji poprzez donoszenie na swój kraj i jawne wykorzystywanie go do swoich celów. Bo przecież im nie chodzi przyszłość tylko o powrót do przeszłości. Jak słucham wypowiedzi tych ludzi to się za głowę łapie jak można dać się tak zmanipulować. Wcześniejsze marsze kod tez były w obronie demokracji i wyszło o jaką demokrację chodziło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Spójrz na swój awatar z czerwonym wieprzem, nie chcę nawet myśleć co skłoniło Cię do takiego wyboru.

 

To mądry gość... to jasne, że do Ciebie nie dociera. Cyniczny ale bystry. Już parę lat temu przewidział co będzie dzisiaj.


 

 

donoszenie na swój kraj

 

Ja osobiście z przyjemnością doniosę na swój kraj jeśli np. będzie łamał podstawowe prawa człowieka. To dla mnie właśnie patriotyzm. A jak nie patriotyzm to zwykła troska o to żeby w kraju było lepiej, a nie gorzej. Można to odnieść do tego jak tata w domu używa mamy jako worka bokserskiego. Jako syn doniosę na tatę i powiem komuś, czy skrzywione poczucie lojalności rodzinnej sprawi, że nie puszczę pary z gęby? Ale to wszystko relatywne, zależne od punktu widzenia każdego, wartości. Jak PIS jako opozycja donosił na własny rząd do UE albo szczuł na PO w USA w sprawie Smoleńska to według nich to był patriotyzm. Jak opozycja teraz donosi do UE na PIS, że łamie trójpodział władzy to są to zdradzieckie mordy. Gdyby polityka mnie nie bawiła to bym jej czasu nie poświęcał ; - )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli dla Was te tysiące to głos narodu to ok. To jest promil w stosunku do ludności Polski. W piątek wieczorem na ulice powinny wyjść setki tysięcy, jeśli to faktycznie narodowi zależałoby na przerwaniu prac nad ustawą. A tak - banda krzykaczy. Tych samych, którzy w dniu głosowania mieli w tyłku demokrację. To oni zostali w domu i to ich powinniście winić za sytuację. Demokracja jest zagrożona? Jeśli połowa uprawnionych do glosowania nie głosuje - to tak.

 

I to hasło: "wolność, równość, demokracja". Gdzie równość i demokracja? To rządzą wybrani WIĘKSZOŚCIĄ i to wybrany przez nich program czy nie? Wypaczyliście ten ustrój na wzór głupoty zachodu, podpisując wszelkie możliwe dewiacje jako elementy demokracji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Wypaczyliście ten ustrój na wzór głupoty zachodu, podpisując wszelkie możliwe dewiacje jako elementy demokracji.

To jest piękne. Spodziewam się, że za parę lat będziemy mieć już definicje takiego zachowania, bo nie tylko termin "demokracja" ale i "równouprawnienie", "płeć", "prawo do wyrażania własnego zdania", "moja opinia" i jeszcze kilka innych poddawane są podobnym procesom wywracającym do góry znaczenie tych słów aby usprawiedliwić czy racjonalizować jakieś dewiacje, odchyły i kretynizmy.

 

I jeszcze wracając do...

 

póki oczywiście nie dojdziemy do prawdy
 

Właśnie w tym sęk. Nikt na dobrą sprawę nie wie jak było faktycznie i krzykacze z obu obozów są równie śmieszni na chwilę obecną. Nie mamy natomiast gwarancji, że ktoś faktycznie nie pomógł (nawet jeśli nie trotylem, to oczywistym zaniedbaniem czy podniesieniem ryzyka) aby tragedia się wydarzyła. Dlatego staram się być dość wstrzemięźliwy jeśli chodzi o krytyczne opinie podające prawdę objawioną. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie w tym sęk. Nikt na dobrą sprawę nie wie jak było faktycznie i krzykacze z obu obozów są równie śmieszni na chwilę obecną. Nie mamy natomiast gwarancji, że ktoś faktycznie nie pomógł (nawet jeśli nie trotylem, to oczywistym zaniedbaniem czy podniesieniem ryzyka) aby tragedia się wydarzyła. Dlatego staram się być dość wstrzemięźliwy jeśli chodzi o krytyczne opinie podające prawdę objawioną.

 

Doceniam próby obiektywizmu i bezstronności ale obie strony nie są równie śmieszne. Dla mnie tylko jedna strona jest śmieszna. Z tego co wiemy z zapisów czarnej skrzynki i nagrań to załoga złamała procedury i zlekceważyła wskazania wielu urządzeń i systemów ostrzegawczych. Wielu pilotów i specjalistów też sie wypowiadało, że w takich warunkach żaden pilot nie powinien podjąć próby lądowania takim samolotem. I dla mnie to się układa w logiczną całość. A co stoi za argumentami o sztucznej mgle, wybuchu i spisku Tuska i Putina? Po całości galopująca rusofobia i nic więcej. Ludzie nakręcają mity o strzałach, wielkości i nietuzinkowości postaci Ś.P. L i zagrożeniu jego polityki dla imperium Rosji... nie będę się pastwił tym razem ; - ) Też nie mam nic przeciwko temu żeby Polska była wielka. Ale pisanie historii na nowo i tworzenie mitów? Chyba nie tędy droga.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nikt z nas nie zna 100% prawdziwej w całej rozciągłości wersji zdarzeń więc moim zdaniem oby dwie strony są jak najbardziej nawet nie śmieszne a żenujące, ze względu na to że próbują zbić na tym interes polityczny. Wystarczy jeden mały z pozoru nawet pierdołowaty czynnik i na sprawę spojrzymy zupełnie inaczej. Tyle , że żadnej ze stron nie zależy na poznaniu prawdy a udowodnianiu tezy opartej o swój własny interes i wykorzystywaniu jej do zbijania go. 

Edytowane przez Xarix
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nikt z nas nie zna 100% prawdziwej w całej rozciągłości wersji zdarzeń więc moim zdaniem oby dwie strony są jak najbardziej nawet nie śmieszne a żenujące, ze względu na to że próbują zbić na tym interes polityczny. Wystarczy jeden mały z pozoru nawet pierdołowaty czynnik i na sprawę spojrzymy zupełnie inaczej. Tyle , że żadnej ze stron nie zależy na poznaniu prawdy a udowodnianiu tezy opartej o swój własny interes i wykorzystywaniu jej do zbijania go. 

 

A możesz przetłumaczyć na język polski co chciałeś napisać i o co ci chodzi bo znowu wyskakujesz z dumaniem o dumaniu.

Jakieś konkrety?

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

Co do katastrofy. Kiedyś wspominałem, że mój ojciec jest emerytowanym pilotem wojskowym (tyle, że latał na myśliwcach). Jest to grono dosyć wąskie, więc każdy zna każdego. Dla tych ludzi oczywistym jest, że to była katastrofa. Nikt nie powinien próbować lądować w takich warunkach, to było samobójstwo. Pilot cywilny nawet nie zbliżyłby się do lotniska.

 

Sprawy trotylu, sztucznej mgły, metalowej brzozy i inne takie polecam włożyć między bajki.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@marcin34424

 

Widzę, że mamy sebixa mentalnego na pokładzie...nic nie wiem ale Polska dla Polaków, czerwone wieprze itd.

 

Ależ mnie mierzi jak czytam takich intelektualnych kołków, kolejny czterdziestolatek udowadniający, że wiek rozumu nie daje automatycznie.

 

Polacy są skłóceni bo słuchają małych smutnych ludzi, którzy ich różnią. Słuchają małych smutnych ludzi realizujących własne interesy albo interesy innych ale nigdy Polski. Tak to nam weszło w krew, że zostało to nasza cechą narodowa, gdzie Polaków dwóch tam 3 różne zdania.

 

A jak ktoś zaczyna mówić o godzeniu się, łączeniu w dążeniu do wspólnego dobra to atakujesz bo kiedyś ktoś coś, ojciec, matka, dziadek. Nabijanie się z Niemców a kiedy byliśmy od nich silniejsi, bogatsi?

 

Bedziesz malutkim Polakiem z malutkimi problemami to nigdy nie pomożesz swojemu krajowi stać się wielkim a tym jest patryjotyzm.

 

 

Gospodarka głupcze i długofalowe planowanie, Niemcy nie zginął a miliony młodych imigrantów prędzej czy później zacznie pracować na ich produkt narodowy.

 

Nie wierzysz? podobno kochasz nasz kraj a nie znasz jego historii. Kiedy Polska była najsilniejsza i najbogatsza? A jak się skończył ten okres?

 

Jak łatwo być wojującym troglodytą a jak trudno być budującym inteligentem. Jak łatwo dzielić ludzi a jak trudno łączyć.

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Sprawy trotylu, sztucznej mgły, metalowej brzozy i inne takie polecam włożyć między bajki.

Też w to nie wierzę ale

Nie mamy natomiast gwarancji, że ktoś faktycznie nie pomógł (nawet jeśli nie trotylem, to oczywistym zaniedbaniem czy podniesieniem ryzyka) aby tragedia się wydarzyła.

to jest prawda. Gdybym miał postawić pieniądze, postawił bym , że to zwykła katastrofa ale 100% gwarancji po prostu nie ma a czynników (nie tylko przecież typowo lotniczych) wpływających na to samolot stał się wrakiem, mogło być mnóstwo.  

 

Ja absolutnie nie wierzę,..(dalsza część)

 

W lepiej wytłumaczony sposób o co mi chodziło.

Edytowane przez Xarix
Link to post
Share on other sites

Ja absolutnie nie wierzę, że tam ktoś coś manipulował, brzoza była z adamantium, na skrzydłach był trotyl rozpylany przez chmurę elektromagnetyczną albo cokolwiek innego. Stawiam raczej na szereg mniejszych bądź większych zaniedbań i niedopatrzeń - pytanie z czyjej winy lub na czyją korzyść, a do tego własnie nie dojdziemy.

 

Hipotezy można wyciągać wszelakie, nawet takie które mają zdecydowanie więcej sensu niż strzały, trotyl i putin. Ja osobiście nie lubię bajkopisarstwa, ale cóż, prezydent był z przeciwnego obozu, więc myśląc bardzo makiawelicznie, niekoniecznie dbałbym przesadnie o jego bezpieczeństwo, jeśli w razie nieszczęśliwej tragedii pozycję po nim przejmuje mój kumpel Bronek, partyjniak. I choć brzmi to jak scenariusz z HoC, to nie jest on zupełnie wykluczony. Tylko o to mi chodzi - bo to, że banda patafianów maszeruje co miesiąc, inna banda patafianów stawia pomniki, a Kaczor się wk****a, wcale nie oznacza, że Rudy z kolegami umyślnie nie olewali pewnych protokołów bezpieczeństwa albo nie robili na udry Lechowi aby może coś się wydarzyło.

 

I co w takiej sytuacji? Nie są to zdradzieckie mordy które zabiły mu brata? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zaniedbania są tu na porządku dziennym, to Polska. 4 limuzyny rządowe rozbite, a winna też jest PO. Stachowiak zakatowany na posterunku, też pewnie winna PO, a sprawa wychodzi na jaw tylko dzięki dziennikarzowi znienawidzonej, sprzedajnej stacji TVN24. Tak czy siak bezpośrednią przyczyną ktastrofy był błąd pilotów moim zdaniem. Czego by nie spieprzyli w ramach przygotowań przed wylotem to nie powinien podejmować decyzji o ladowaniu.

Link to post
Share on other sites

Niezupełnie błąd pilotów. Jaka jest różnica między pilotem wojskowym a pilotek cywilnym (rejsowym)? Taka, że kapitan w RyanAir sam podejmuje decyzje o lądowaniu, a pilot wojskowy, który ma na pokładzie swoich zwierchników nie miał wyboru, bo miał rozkaz. Trudno to zrozumieć, ale w wojsku tak to wygląda i prawdopodobnie to było przyczyną.

Link to post
Share on other sites

 

Widzę, że mamy sebixa mentalnego na pokładzie...nic nie wiem ale Polska dla Polaków, czerwone wieprze itd. Ależ mnie mierzi jak czytam takich intelektualnych kołków, kolejny czterdziestolatek udowadniający, że wiek rozumu nie daje automatycznie.
 

Osobiste wycieczki sobie daruj i  porozmawiajmy o faktach.

 

Polacy są skłóceni bo słuchają małych smutnych ludzi, którzy ich różnią. Słuchają małych smutnych ludzi realizujących własne interesy albo interesy innych ale nigdy Polski. Tak to nam weszło w krew, że zostało to nasza cechą narodowa, gdzie Polaków dwóch tam 3 różne zdania.
 

Polacy są skłóceni bo są rozgrywani przez antypolskie media (czytaj Wyborcza Newsweek Tvn Polsat itp.),

 

Nie wierzysz? podobno kochasz nasz kraj a nie znasz jego historii. Kiedy Polska była najsilniejsza i najbogatsza? A jak się skończył ten okres?

Polska była najsilniejsza w 16 wieku i jak to się skończyło? Targowicą w 1792r.

 Widzisz analogię?

 

Gospodarka głupcze i długofalowe planowanie, Niemcy nie zginął a miliony młodych imigrantów prędzej czy później zacznie pracować na ich produkt narodowy.

Głupcze, jak chcesz by ktokolwiek zaczął pracować na Twój majątek, nie możesz na dzień dobry dawać mu pieniędzy za nic. Gdyby nie socjal dla  przybyszów z Afryki i bliskiego wschodu nie było by problemu z falą „uchodźców”.

Ci ludzie nigdy nie będą szanować europejskiej kultury, a gdy będzie ich dostatecznie dużo, (a dane demograficzne są bezlitosne dla nas Europejczyków) przejmą władzę w Europie i wprowadzą prawo szariatu, czy to się nam podoba czy nie. Spójrz na to co dzieje się we Francji czy w Szwecji.

Jedyną szansą dla Europy jest odbudowa jej chrześcijańskich wartości i osiągnięcie dodatniego przyrostu naturalnego.

Link to post
Share on other sites

TVN i Polsat nagłaśniają wpadki i to, co dam im oglądalność. Dziwisz się? W połączeniu z dzieleniem dziennikarzy na "naszych", którzy mogą więcej w sejmie i innych miejscach oraz "tych kłamców z TVN" mamy efekt jaki mamy. Media niepubliczne nie bez powodu są tak bardzo antyrządowe, aż do przesady.

TVP jest obecnie jak dziennik za PRL. Wszystko jest dobrze, pięknie, ale pokażemy jeszcze, co dziś ci źli robili. Manipulują faktami aż mi się wierzyć czasem nie chce. Podczas czarnych protestów wszędzie można było zobaczyć relacje ze zgromadzeń. W TVP mówiono o tym najwyżej na pasku jako o poplecznikach opozycji i wszczynaniu przez nich burd. Kiedy działo się coś ważnego, ale niewygodnego na jedynce leciała transmisja mszy.

 

Za rok, kiedy PiS zdąży już wymienić najważniejszych sędziów, zaczną się masowo procesy o domniemany udział opozycji w katastrofie. Ostatni wybuch prezesa dał mi jasno do myślenia, jaki jest jego plan na Polskę dla osobistej zemsty.

 

Co do samej katastrofy to też uważam, że żaden normalny pilot nie podjąłby się lądowania w takich warunkach. Chyba, że były naciski ze strony ważnych osób.

Edytowane przez Reyqer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TVP to chorągiewka zależna od obecnej partii rządzącej. Z PiSem sztamę trzymają przecież jeszcze do rzeczy, wsieci, gazeta Polska, Republika też skłania się ku pisowi.

Z opozycją neewsweek, wyborcza, onet itd.

 

Z mediami (i koncernami) można robić deal'e: my zapłacimy Wam srogo za ogłoszenia, wykupimy sporo nakładu a Wy powiecie o nas dobrze a na tamtych coś znajdziecie.

 

Obydwa obozy manipulują, obydwa obozy to grupy wspólnych interesów. Wielkiej filozofii tutaj nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę,że bardziej "wiarygodna" była telewizja w okresie stanu wojennego. Jeśli chodzi o tragedię w Smoleńsku,to myślę (tylko myślę),że musicie (bo ja mogę nie dożyć) poczekać ,na ewentualne ujawnienie nagrań ostatnich rozmów telefonicznych braci Kaczyńskich (jeśli oczywiście takie istnieją). To również nie musi dać ostatecznej i prawdziwej odpowiedzi.Czyli właściwie to wiemy,że nic na pewno nie wiemy. Budowanie natomiast ideologii na domysłach,to najprostsza droga do upadku...

 

Xarix - Masz dużo (jeśli nie całkiem) racji. Dlatego ja nauczyłem się czytać informacje,a komentarz pozostawiam sobie...

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...