Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Jak ten PC jest nie opłacalny to znalazł by mi ktoś jakiś dobry, opłacalny zestaw na olx? I żeby kosztował do 1500, jak Ci się nudzi to bardzo proszę mógłbyś mi poszukać?)

 

To opis PC którego chcę kupić proszę napiszcie czy ten używany PC opłaca się za 2200zł?:

 

Wydajne chłodzenie, 3 wentylatory na froncie, radiator od bequiet i wentylator na tyle zapewniają dobrą kulturę pracy.

 

#karta graficzna Aorus (gwarancja 06.2020r.) 8GB rgb GDDR5 jedna z topowych kart graficznych AMD Polaris

#Ryzen 3 1300x (gwarancja 27.12.19r.) 4 rdzenie 3,5GHz i 3,7GHz w turbo 8MB cache

#Asus Prime B350 plus (gwarancja 05.2020r) rodzaj slotu socket AM4 ATX, max wielkość pamięci 64GB, 4 gniazda pamięci, częstotliwość do 3200mhz (O.C)

#SSD Goodram CX400 512GB (2lata gwarancji)

#16GB DDR4 ram Adata ST41 RGB 3000mhz CL16 (wieczysta gwarancja) świetnie się prezentują w obudowie.

#Obudowa Redragon (gwarancja 2 lata), ze szkłem hartowanym na boku i froncie, pięknie wygląda z RGB. Wentylatory sterowane pilotem ze sterownikiem.

#Zasilacz Silentium PC Supremo FM2 Gold (chyba 5lat muszę znaleźć FV) 750W, jeden z najlepszych zasilaczy, ful pakiet zabezpieczeń SCP,OPP,OVP,SIP, układ PFC aktywny

W pełni modularny.

#Radiator BeQuiet - jedna z topowych firm coolerów, TDP do 150W!!!

Edytowane przez Mikolay
Link to post
Share on other sites

Nie, zdecydowanie nie opłaca się tego zestawu za 2200. Procesor bardzo mizerny, co do karty nie wiadomo czy to RX570, RX580 czy RX590. Kolego - Masz cały dział z zapytaniami o zestaw i propozycjami w danym budżecie - przejrzyj sobie, to zobaczysz na co z nowych (i nie tylko) można liczyć w tych pieniądzach a szybko odrzucisz 80% gotowych zestawów z OLX, bo ich ceny to często pobożne życzenia sprzedających, a nie realna wartość sprzętu.

 

Dla przykładu tutaj masz propozycję w cenie 2300zł, czyli praktycznie takiej samej jak zestaw powyżej przez ciebie wstawiony - http://forum.benchmark.pl/topic/289270-komputer-bez-monitora-za-ok-2000-zł/?p=2657911W tej samej cenie zestaw NOWY i wydajniejszy, bo ryzena 1300x i 1600 dzieli przepaść (1300x to gołe 4 rdzenie a 1600 to 6dzeni/16 wątków) dodatkowo z kartą która mimo, że mocowo jest odpowiednikiem polarisów to jest moim zdaniem od nich zdecydowanie lepszym wyborem. Dodatkowo nie ryzykujesz, że kupisz zestaw-bubla którego ktoś się pozbywa, bo coś nie działa jak należy, bo całość sprzętu jest nowa i przez 14 dni będziesz mógł sobie oddać cokolwiek, co nie spełni twoich oczekiwań bez podania przyczyny.

 

 

Tematów z zestawami są całe strony, w budżecie około 3000 całkiem sporo. W zasadzie masz zaproponowany zestaw który wkleiłem powyżej. Będziesz chciał wydać więcej niż 2300zł które kosztuje, to warto zamiast Ryzena 1600 kupić 2600 (około +100zł) i chcąc dalej dokładać np 1660S zamiast 1650S co da około 25% dodatkowej wydajności GPU przy dopłacie +-300zł.

Link to post
Share on other sites

Jak ten PC jest nie opłacalny to znalazł by mi ktoś jakiś dobry, opłacalny zestaw na olx? I żeby kosztował od 300 do 3000, jak Ci się nudzi to bardzo proszę mógłbyś mi poszukać?)

 

To opis PC którego chcę kupić proszę napiszcie czy ten używany PC opłaca się za 2200zł?:

 

Wydajne chłodzenie, 3 wentylatory na froncie, radiator od bequiet i wentylator na tyle zapewniają dobrą kulturę pracy.

 

#karta graficzna Aorus (gwarancja 06.2020r.) 8GB rgb GDDR5 jedna z topowych kart graficznych AMD Polaris

#Ryzen 3 1300x (gwarancja 27.12.19r.) 4 rdzenie 3,5GHz i 3,7GHz w turbo 8MB cache

#Asus Prime B350 plus (gwarancja 05.2020r) rodzaj slotu socket AM4 ATX, max wielkość pamięci 64GB, 4 gniazda pamięci, częstotliwość do 3200mhz (O.C)

#SSD Goodram CX400 512GB (2lata gwarancji)

#16GB DDR4 ram Adata ST41 RGB 3000mhz CL16 (wieczysta gwarancja) świetnie się prezentują w obudowie.

#Obudowa Redragon (gwarancja 2 lata), ze szkłem hartowanym na boku i froncie, pięknie wygląda z RGB. Wentylatory sterowane pilotem ze sterownikiem.

#Zasilacz Silentium PC Supremo FM2 Gold (chyba 5lat muszę znaleźć FV) 750W, jeden z najlepszych zasilaczy, ful pakiet zabezpieczeń SCP,OPP,OVP,SIP, układ PFC aktywny

W pełni modularny.

#Radiator BeQuiet - jedna z topowych firm coolerów, TDP do 150W!!!

 Od 300 do 3000 ? Dość rozpięty budżet.W Twoim przypadku jeśli potrzebujesz komputer na raty warto określić jeden dość sztywny budżet i kupić wszystkie części w jednym sklepie z zakupem na raty. Jeśli nie poradzisz sobie ze złożeniem zrobi to pierwszy lepszy serwis komputerowy Są też gotowce na allegro z możliwością zakupu na raty ale jeśli nie masz obeznania w temacie możesz kupić coś za 3000 złożony ze starych gratów niekoniecznie dobrze dobranych. Jeśli chcesz używkę z olx wrzuć link do ogłoszenia. 

Link to post
Share on other sites

Pomyślałem tak sobie i kupię dobrego PC jak wyjdą nowe generacje a teraz chciałby znaleźć jak najlepszy PC w cenie 1500 (można ten budżet trochę przekroczyć). Zatem mam do was pytanie: Jaki najlepszy PC do 1500 żeby jakieś gry typu CS:GO udźwignął?

Edytowane przez Mikolay
Link to post
Share on other sites

Cześć.
Nie ogarniam tego całego sprzętu, a potrzebuje kompa do obróbki zdjęć/ filmów.
Pracuje na Photoshopie/ Sony Vegas i Davinci Resolve pro studio 16.
Budżet do 8000zł za samą skrzynie.
Monitor mam upatrzony (Dell UP3216Q) ale jeśli ktoś może polecić również ciekawszy monitor w cenie do 6tyś to byłoby za********e ;) 
Cen nie można przekroczyć przez ustalenia w dotacji :/ 
Z góry dziękuje mądrzejszym w temacie ode mnie :D

 

Edytowane przez tunczyk3
Link to post
Share on other sites

Siemka Pany! :)

Szybka akcja jedno pytanko: czy w budzie  Fractal Design Meshify S2 White TG Clear (FD-CA-MESH-S2-WT-TGC), po wsadzeniu Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI, a na niego Intel Core i9-9900KS, chłodzenie Noctua NH-D15 chromax.black zmieści się i nie będzie wadzić o pamiątki G.Skill RipjawsV DDR4 64GB (4x16GB) 3200MHz 16 XMP2 Black [F4-3200C16Q-64GVK

 

 

Dobra znalazłem  - nie wejdą tylko CMK32GX4M2B3200C16... Temat do usunięcia.

Edytowane przez p.kovalsky
Link to post
Share on other sites
Cooler Master V1000W 80+ Gold

 

 

w środku siedzi Seasonic KM3, nie jest to w żadnym wypadku zły zasilacz, pytanie czy potrzebujesz 1000W, bo o ile 500zł za 1000W Seasonic KM3, to jest dość dobra cena, to spokojnie kupisz coś lepszego w podobnych pieniądzach na 550W.

 

najwyższa rodzina od seasonica, elektrycznie prawie najlepszy tradycyjny zasilacz seasonic prime ultra gold 550W (SSR-550GD2) za 469zł kupisz 

Link to post
Share on other sites

Co myślicie o takim zestawie ? 
Procesor AMD Ryzen 5 1600 6x 3,2GHz
Płyta główna Gigabyte AB350M-DS3H V2
Pamięć RAM 16GB 3000MHz 2x8GB
Karta graficzna GTX 1650 SUPER 4GB
Dysk Patriot P200 512GB SSD
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W 80+ Bronze
Obudowa SilentiumPC Signum SG1m

Cena gotowego w jednym ze sklepów 2 449,00 

 

Link to post
Share on other sites

Siema, co myślicie o takim zestawie z allegro który ja laik sobie wydumałem ?

Cel- kilka lat miłego grania w 1080p.

Palit GTX 1660 Dual OC 6GB GDDR5 192bit  - 850zł

GIGABYTE B450M DS3H AM4 micro ATX - 271zł

Crucial Ballistix Sport 16GB 3200MHz CL16 - 339zł

AMD Ryzen 5 2600 6x 3.9GHz 16MB BOX AM4 - 532zł

SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze- 209zł

Obudowę trzeba mi doradzić w dobrym groszu jakąś...

 

Dysk SSD mam swój.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...