Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Przepłacone MOBO, przesadzony zasilacz, Evo 970 Plus kompletnie bez sensu na tle SX8200 Pro i tutaj w kwocie 1TB Evo masz 2TB ADATA.

 

Pod jaki to ma być monitor?

 

https://proline.pl/koszyk/0fdb03ab

MOBO aż nadto pod 3900X, PSU z zapasem mocy nawet pod RTX 2080S, karta z lepszym chłodzeniem, dużo bardziej opłacalna obudowa i sporo pieniędzy w kieszeni.

 

Tutaj aż prosi się o GPU pokroju RX 5700XT / RTX 2070S.

Link to post
Share on other sites

Przepłacone MOBO, przesadzony zasilacz, Evo 970 Plus kompletnie bez sensu na tle SX8200 Pro i tutaj w kwocie 1TB Evo masz 2TB ADATA.

 

Pod jaki to ma być monitor?

 

https://proline.pl/koszyk/0fdb03ab

MOBO aż nadto pod 3900X, PSU z zapasem mocy nawet pod RTX 2080S, karta z lepszym chłodzeniem, dużo bardziej opłacalna obudowa i sporo pieniędzy w kieszeni.

 

Tutaj aż prosi się o GPU pokroju RX 5700XT / RTX 2070S.

 

Dzięki, żeby nie zaśmiecać tematu odpowiedziałem na priv.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich. Czy poniższy zestaw nadaje się jako biurowy komputer ze zintegrowaną grafiką? (Zestaw nr 2 od góry, opcja standard bez grafiki) 
 
-Zasilacz Corsair CV 450W 80Plus Bronze (CP-9020209-EU)
-Kingston SSD M.2 PCI-e NVMe 500GB 2200/2000MB/s SA2000M8/500G
-Procesor Intel Core i5-10400 Comet Lake 2,9 GHz s.1200 Box
-ASRock B460 Phantom Gaming 4 DDR4 s.1200
-Pamięć G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XMP2 F4-3000C16D-16GISB
-Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Na jaką płytę mogę wymienić tę z zestawu? potrzebuję płytę pod uATX (taką mam obudowę)

A może wziąć opcję "taniej" bez grafiki i w zupełności wystarczy? 
Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,
 
Chciałbym zmodernizować PC, obecnie posiadam taki zestaw:
 
i5 6600K @ 4.4GHz, AsRock Z170 Gaming K4, CM Fortis 3, 2x8GB DDR 4 Corsair Vengeance LPX 3200MHz, Gainward Phoenix 1080 GS 8GB, XFX TS Core 550W, Crucial BX200 SSD 240GB, Crucial MX300 SSD 275GB, Seagate Barracuda 1TB, Win 10 x64 Pro
 
Chciałbym wzmocnic PC pod nowy MSFS 2020, na ten moment da się latać na medium/high ale PC dostaje czkawki.
Czy jest możliwość pozostawienia sobie np. dysków SSD oraz pamięci RAM i obudowy? Resztę bym wymienił, prośba o pomoc bo wypadłem już z obiegu jeżeli chodzi o PC, na modernizację chciałbym poświęcić powiedzmy 6000 zł.
 
Dziękuję za każdą pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@West

 

Masz podobny sprzęt i budżet co ja, więc polecam jeszcze się wstrzymać. Za chwilę premiera RTX 3000 i niedługo po tym nowych procesorów AMD.

 

Osobiście celowałbym w stajnię AMD, co przychodzi mi z trudem po wielu latach korzystania z Intela, ale na dłuższą metę chyba warto.

MOBO B550 + CPU Ryzen 4700 (zakładając nazwenictwo) - przyjmuję 700zł + 1500zł

RAM 16GB 3600MHz - ok. 320-400zł

Nowe GPU 3070-3080 przyjmując budżet do 3500zł

 

Mniej więcej 6000zł, chociaż polowałbym na okazję na jakiś zasilacz 650W+ jak często bywa na proline z konstrukcjami SeaSonic

 

Poglądowo coś takiego: https://proline.pl/koszyk/0a65fc97

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze zestawu dla dzieci. Chciałbym złożyć jednostkę do ok 4k. 

 

Dotychczas złożyłem coś takiego. Czy mogę prosić o opinię. Czy warto dołożyć do płyty z wifi? Czy dokupić kartę?

Poniżej link do konfiguracji:

 

http://www.krsystem.pl/pc-NQMNMh4mj

 

Będę wdzięczy za wszelkie sugestie. Monitor planuje 27" samsunga 144Hz, curved, poza wyceną.

 

Pozdrawiam Mateusz

Edytowane przez matelec
Link to post
Share on other sites
stacjonarny

 

 

Każdy, nie tylko stacjonarny, chociaż z wiadomych względów urządzenia przenośne podłącza się rzadziej, nie oznacza to, że w ich przypadku jakość połączenia się nie poprawia.

 

Ale raczej nie tego dotyczyło pytanie kolegi, czy kabel czy wifi, tylko raczej tego czy lepiej kupować kartę dedykowaną lub zewnętrzną czy szukać mobo z integrą wifi.

 

Ja bym raczej stawiał na dodatkową kartę, bo to jak by nie patrzeć oddzielny układ, a poza tym jak będzie (nawet tymczasowo) potrzebna gdzieś indziej to można ją wykorzystać w innym zestawie, a zintegrowana zostaje zawsze w mobo i np jak padnie płyta, chociażby ze względu na coś innego, to znowu musisz kupić całą płytę z kartą wifi (droższą). Mając oddzielną zawsze ci ona zostaje. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za sugestię.

 

Chciałbym dopytać o płyty główne.

 

Skupiłem się na MSI Tomahawk, czy to dobry wybór? 3ndurek zaproponowałeś MSI B450 MAX czy jest jakaś znacząca różnica w tych płytach poza ok 100zł? Może coś podobnego innego producenta w podobnej cenie?

 

Czy chłodzenie dostarczone z procesorem jest niewystarczalne?

 

Przepasam, że tak męczę ale jest tego tyle na rynku, że masakra, a chciałbym wydać te 4k w miarę dobrze :)

Link to post
Share on other sites

PRO max to praktycznie tańsza wersja tomahawk sam ja mam pod mocniejszego 3700x, nie ma potrzeby po prostu płacić więcej.

A w Proline ma byc dostepna jutro(05.09.2020), chłodzenie od procesora jest głośne i PC się bardziej grzeje, dlatego warto dać te 120zł więcej.

Link to post
Share on other sites
Skupiłem się na MSI Tomahawk, czy to dobry wybór? 3ndurek zaproponowałeś MSI B450 MAX czy jest jakaś znacząca różnica w tych płytach poza ok 100zł? Może coś podobnego innego producenta w podobnej cenie?

Sekcja ta sama, różnice w złączach.

 

Czy chłodzenie dostarczone z procesorem jest niewystarczalne?

Jest gorsze niż w poprzednich seriach, przez co jest znacznie głośniej i cieplej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Skupiłem się na MSI Tomahawk, czy to dobry wybór? 3ndurek zaproponowałeś MSI B450 MAX czy jest jakaś znacząca różnica w tych płytach poza ok 100zł? Może coś podobnego innego producenta w podobnej cenie?
 

 

Podobno tomahawk ma lepszy radiator na sekcji. Chociaż Lipton robił porównanie B450 i Pro-A i tomahawk wypadły bardzo podobnie. Do A-Pro chyba nie przypniesz świecidełek. Zobacz sobie test B450 Liptona:

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Zestaw już prawie wybrany na podstawie waszych cennych rad. Mam już chyba ostatnie pytanie, ponieważ szwagier obrzydził mi radeona :) czy warto dopłacać do gigabyte geforce 2060 super? Teraz mona go dostać za ok 1750 zł. A radeon xt 5600 rx gaming jest za ok 1300 zł. Ewentualnie czy istnieje alternatywa cenowa od geforce?

Link to post
Share on other sites

Hej chce złożyć PC ale za bardzo się na tym nie znam, czytając fora złożyłem coś takiego może ktoś zerknąć czy będzie to śmigać?

 

Kingston Dysk SSD A2000 500GB M.2 2280 PCI-e
MSI  GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X 
SilentiumPC Obudowa Signum SG1 Pure Black
G.SKILL pamięć do PC - DDR4 16GB (2x8GB) Aegis 3200MHz CL16 XMP2

Ryzen 3 3100

ASRock Płyta główna Fatal1ty B450 Gaming K4 AM4 4DDR4
SilentiumPC Zasilacz - Vero L3 500W 80Plus Bronze
Cena za ten zestaw to ok. 2800zł zależy od sklepu i w tej cenie chciałbym zostać albo nawet taniej :P
i czy warto do tego zestawu dołożyć SilentiumPC Chłodzenia CPU - Spartan 4 MAX
 
Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Link to post
Share on other sites
Czy płyta główna B450M PRO-M2 MAX AM4 (chyba nowsza od tej co podałeś) nie byłaby lepszym rozwiązaniem?

Ani nowsza, ani ona lepsza, brak chłodzenia na sekcji, mniej slotów na RAM, biedniejszy komplet złącz i wyjść. 

 

Dziękuje za szybką odpowiedź a co do Spartan 4 MAX warto dokupić?

Jak będzie kiedyś wymiana CPU to obstawiałbym za Fera 3/ Fortis/Gelid Phantom.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Prosiłbym o pomoc w wycenie poniższego zestawu bez karty graficznej. Za ile realnie mogłoby to zostać sprzedane?

i5-4690 + cooler

MSI H97 GAMING 3

2x8 GB DDR3 Crucial 1600MHz Ballistix Sport CL9

Toshiba 2TB 7200obr. 64MB

Antec Truepower 750 W Classic Gold

Obudowa Antec Gamer Nine Hundred Two

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Chce kupić nowy komp stacjonarny,

- do 1500 zł,

- nie jestem graczem (zastosowanie: net, filmy, popularne programy typu Photoshop, Lightroom)

- nie czuje się na siłach, żeby sam składać

- chcę coś na czasie, co wystarczy na kolejnych kilka ładnych lat. Ostatni komp służył mi 10 lat.

 

Patrzyłem na Allegro. Czy to jest dobra oferta? (czy dobra cena, czy części są nowoczesne, czy nic nie budzi w tej ofercie wątpliwości)

https://allegro.pl/o...-ssd-9150559038

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Chce kupić nowy komp stacjonarny,

- do 1500 zł,

- nie jestem graczem (zastosowanie: net, filmy, popularne programy typu Photoshop, Lightroom)

- nie czuje się na siłach, żeby sam składać

- chcę coś na czasie, co wystarczy na kolejnych kilka ładnych lat. Ostatni komp służył mi 10 lat.

 

Patrzyłem na Allegro. Czy to jest dobra oferta? (czy dobra cena, czy części są nowoczesne, czy nic nie budzi w tej ofercie wątpliwości)

https://allegro.pl/o...-ssd-9150559038

 

Dzięki za pomoc.

 

Nigdy nie kupuj gotowców na allegro, w 95% przypadków nawkładają tam najtańsze zasillacze/ramy/obudowy.

 

https://proline.pl/koszyk/f2f146fa ssd 500

 

https://proline.pl/koszyk/ac0c6733 ssd 256 + 1tb hdd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...