Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Panowie próbowałem znaleźć sobie komputer w cenie 800-1200zł i znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem. Albo brak zasilacza, co dodaje koszt ~~ 300zł za dobry jakościowo, albo "nie sprawdzałem, ale chyba nie działa". Szukałem z 4core 4/8 wątków na LGA 1155/1150/1151 i am4 z karta na poziomie gtx760 i wyżej. Będę kupować na początku lipca. 

Pytanie lepiej szukać dalej czy polować na części i zbudować od podstaw - co bardziej się opłaca przy aktualnych cenach i ewentualnie czego unikać z gpu/mobo+cpu ? 

Link to post
Share on other sites

Za 800-1000zł niestety zapomnij o zestawie, chyba, że mowa o jakimś poleasingowym sprzęcie do którego dołożysz używane GPU. Na ogół ludzie sprzedający słabsze zestawy z GPU ceny mają z czapki. 

 

Ceny ostatnio poszły do góry, tak, że ludzi np za używane 1600af wołają więcej niż nowe kosztowały niedługo po premierze. Ja bym przemyślał sobie tą całą operację, pod kątem tego do czego ma być używany zestaw. Z GPU i tak nie zaszalejesz w tym budżecie, więc jeżeli chodzi o gry to ono będzie zaciągało ręczny. Idąc tym tropem nie pakowałbym się w stare i7, chyba że trafi się super okazja cenowa gdzieś po znajomości, albo jakiś odpowiadający xeon za pół ceny, bo i tak najwięcej  będzie zależało od tego, czy zostanie ci na GPU 100zł więcej, czy nie, bo w niskim budżecie dla GPU może to oznaczać nawet kilkanaście procent rożnicy wydajności jeżeli starczy na model o oczko wyższy. Zastanowiłbym się, czy ze względu na budżet nie przyciąć trochę oczekiwania i nie postawić na nowego ryzena 1200af. Niby to gołe 4 rdzenie, ale z tego co widzę w testach przy karcie pokroju rx570 nie odbiega dramatycznie od wyższych modeli, a kosztuje 230zł jako nowy. Co zyskujesz? Zmieścisz się w budżecie nawet na nowych gratach (nie licząc GPU) i kiedykolwiek później sprzedasz go praktycznie za tyle ile kupiłeś, więc jak by przestał się wyrabiać, lub zwyczajnie oczekiwania i budżet wzrosły będziesz miał możliwość wymienić go na cokolwiek mocniejszego pod AM4, gdzie starego i7 nie zastąpisz niczym.

 

Ogarnij sobie jakie te ryzeny 1200af robią wyniki (również po OC bo te refreshe kręcą się dużo lepiej niż poprzednicy). Przyznam, że nie widziałem tych testów za dużo, a na podstawie jednego i kilku wypowiedzi nie chciałbym wpuścić cię "w maliny", więc z mojej strony to taka propozycja do przemyślenia, ale jak dla mnie wydaje się rozsądna. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowy sensowny (dający sie rozbudować) zestaw na r3 1200af, mobo na b450, 2x4gb lub 1x8gb ddr4 3000, obudowa nie z papieru (200), ssd 250gb i zasilacz 500W pokroju budżetowe vero l3 z dc-dc pochłania cały budżet 1200pln, a do takiego zestawu sensowne minimum to rx 470/570 4gb za około 500pln - taniej to tylko poleasingowe sprzęty i wymiana zasilacza i dołożenie gpu lub polowanie na okazje i kupowanie. Okazje to zawsze ryzyko. Zestaw polesingowy to brak możliwości rozbudowy. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie ceny miały spaść, a jest odwrotnie. Jak w 2016 robiłem upragde kompa za ok 1k to po sprzedaży wyszedłem z zyskiem ok 100zł. Ceny tych najtańszych grafik prawie w ogóle nie spadły od 2016 co jest bardzo dziwne. Xeonów się boje, bo cięzko potem to sprzedać. Mam zamiar kupić na ok. 2 miesiące do gier do ok 2017 roku produkcji a potem sprzedać i kupić sobie laptop z ryzen 4xxx lub pc tylko do pracy. Robie czasem projekty w Solid Edge, ale w przyszłosci będe musiał robić ich znacznie więcej, a na moim lapku coś się stało na poćzatku tego roku z ramem. Po otworzeniu chroma dev mam od razu 2k (na 8) ramu zużytego, przy 30 kartach jest jakieś 2,5k, w kwietniu robiłem format i jednak doszedłem do wniosku, że zamiast dokupować do 16GB ramu, wole kupić coś nowszego.

Chyba właśnie zrobię tak jak mówicie, czyli Ryzen AF i tanie gpu. Dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

 

 

zestaw na r3 1200af, mobo na b450, 2x4gb lub 1x8gb ddr4 3000, obudowa nie z papieru (200), ssd 250gb i zasilacz 500W pokroju budżetowe vero l3 z dc-dc pochłania cały budżet 1200pln,
 

 

No niestety, mając 1200 na zestaw z GPU w cenie nie zaszalejemy żeby jeszcze na ssd starczyło. Można przyciąć trochę kupując używane mobo, zasilacz i RAM i HDD (np pewną używkę od kolegi z forum) na początek. Wtedy zostanie na jakieś  miarę rozsądne GPU.

 

 

 

Xeonów się boje, bo cięzko potem to sprzedać
 

 

Nie bez powodu są tańsze. Tanio kupisz, tanio sprzedasz. Niewiele możesz stracić kupując procek za mniej niż 200zł. 

Link to post
Share on other sites

Jak kurs dolara wróci do poziomu 3zł>1$ czyli odnosząc się do premier sprzętu mniej więcej czasów między C2D a Haswellami w przypadku procków intela i 8800GTX a GTX9XX w przypadku GPU Nvidia. 

 

Czyli prawdopodobnie 

 

Nie wrócą ;-)

 

 

Był w 2008 roku taki okres, że dolar spadł w okolice 2zł/1$ czyli w zasadzie jeżeli chodzi o hardware który jest przecież wyceniany w dolarach miałbyś wszystko o połowę taniej niż dzisiaj.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

sprawa jest prosta: znajomy znajomego ma do sprzedania komputer (sama "buda"). Zwracam się z prośbą o ocenę czy podany poniżej zestaw jest warty swojej ceny

Jestem laikiem, który w tematyce komputerów zatrzymał się w czasach, gdy topką w grach był Far Cry 3, czyli jak na rozwój technologii - dawno. Chciałbym pograć w nowsze tytuły takie jak przykładowo Far Cry 5. Nie wymagam żeby chodziły na ultra - wystarczą mi średnie bez lagów.

 

Specyfikacja owego PC:

1.Procesor: INTEL i5-6400 2.7GHz
-Chłodzenie: Intel
2.Karta Graficzna: GTX 950 STRIX 2GB od ASUS
3.Płyta Główna: Asus H110M-K
4.Pamięć RAM: HyperX 8GB 2x4GB DDR4 2133MHz
5.Zasilacz: Antec VP500
6.Obudowa: Zalman Z3
7.Dysk SSD: Sandisk Plus (240GB) Nowy
 

Cena wyjściowa - 1500zł.

 

Czy warto? Czy może warty jest max 1200 i ani grosza wiecej?

 

Z góry dziekuję za wszelkie komentarze. 

Link to post
Share on other sites

Witam :) Mam parę szybkich pytanek odnośnie zestawu czy będzie wszystko ok oraz sklepu proline.

 

Zestaw zgapiony od użytkownika kajtek. z innego tematu o zestawach. Pudło ma służyć większości do gier typu, wot/Escape from tarkow/ Rainbow six siege/No man sky/ Pubg na ustawieniach co najmniej wysokich, ogólnie sporo gier sieciowych :)

 

https://proline.pl/koszyk/60571dac

 

Do tego obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) z innego sklepu, ponieważ będzie ciut taniej i będe mógł w proline zamówić do paczkomatu na czym mi najbardziej zależy.  Do całego zestawu używana karta gtx 970 lub gtx 1060 6gb w zależności jak tanio uda mi się upolować, ponieważ gra tu role budżet i chciałbym się zmieścić w 2,6k.

Pytanie czy taki zestaw z używaną kartą będzie razem ok współgrał. W przyszłości przewiduje wymienić używkę na gtx 1660ti lub rtx 2060, chyba ze karta z amd będzie lepszym wyborem dla Ryzena. Czy jednak lepiej dołożyć odrazu jakąś nową kartę i nie bawić się w używki.

Drugie pytanie to jak wygląda wysyłka części, których nie ma na stanie a retsza z koszyka jest. Z całego koszyka nie ma płyty głównej i czy długo się czeka aż ściągną do magazynu taką płyte i wyślą pełne zamówienie?

Dysk ssd oraz hdd posiadam na dzien dzisiejszy do zestawu.

Bedę wdzięczny za pomoc :)

W razie czego zapraszam na PW, jeśli ma ktoś czas mi pomóc w dostosowaniu jak najlepszego zestawu w tej cenie :)

 

EDIT1. Może płytę główną można by wymienić na jakąś podobną jakościową a dostępną u nich?

Edytowane przez Verilo
Link to post
Share on other sites

Po co 350zł dopłaty do 3600XT względem Ryzena 3600? słaby cooler, kiepska wersja GPU, MX500 w cenie dysku na NVMe, obudowa tez niezbyt przewiewna.

 

https://proline.pl/koszyk/854cfba4

zdecydowanie lepsze chłodzenie na GPU

szybszy SSD na NVMe

znacznie wydajniejszy cooler z RGB

lepiej wykonana i bardziej przewiewna obudowa Phanteksa

zdecydowanie lepszy jakościowo zasilacz, sprawdzona platforma, półpasywna, w pełni modularna, 10 lat gwarancji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze! Wg mnie chodzi przede wszystkim o ceny. Sam składałem około pół roku temu pc i tam ceny były najniższe. Zestaw można poskładać gdziekolwiek, ceny wystarczy porównać dla konkretnych podzespołów i zamówić gdzie taniej lub gdzie chcesz.

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim,

 

Modernizuje swojego blaszaka praktycznie od podstaw. Zakupiłam już płytę główną MPG Z390 GAMING EDGE AC, a także procesor Intel Core i5-9600KF. Zanim ruszę dalej, chciałam szybko skonsultować cztery rzeczy:

 

1) Chcę kupić kartę graficzną RTX 2070 SUPER i zastanawiam się, czy poza ceną, jest jakaś inna zasadnicza różnica między tymi modelami: MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X

2) Korzystam obecnie z zasilacza Thermaltake Smart SE 630W i zastanawiam się, czy będzie on odpowiedni do nowego settingu, czy lepiej zainwestować w jakiś lepszy

3) Czy pamięć GOODRAM IRDM Pro 16GB (2x 8GB) DDR4 3600MHz to dobry wybór? Zastanawiam się nad nią, ponieważ mam bon dzięki któremu mogłabym ją zdobyć w zasadzie za darmo i specyfikacje też wyglądają (jak na moje oko) dobrze

4) Czy warto zainwestować w dodatkowe chłodzenie procesora, i jeśli tak, to jakie

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, mam w zasadzie małą zagwozdkę, czy teraz byłby dobry czas na złożenie komputera. Nastawiony byłbym raczej na R9 3900X i w kwestii procesora, to jest wybór który nie ulegnie zmianie po wyjściu nowej generacji procesorów, natomiast waham się co do karty graficznej, może moglibyście polecić jakąś w miarę tanią kartę na przeczekanie do wyjscia nowej generacji RX'ów?

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Chcę kupić zestaw:

Ryzen 3600

adata sx8200 pro 512gb

crucial 1tb ssd

hyperX predator 3200 2x 8gb

shadow rock 3

SPC supremo fm2 750w.

Jestem podatny na sugestie. Jeśli coś można zmienić, proszę o sugestie.

Karta graficzna zaciekawiła mnie MSI GeForce RTX 2070 SUPER z dwoma wentylatorami albo Palit GeForce RTX 2070 SUPER GameRockKtórą wybrać? Może inne propozycje?

Co do obudowy to nie mam pojęcia co wziąć. Mam w sumie 2 faworytów ale co wybrać?

Phanteks Eclipse P600S TG czy

Obudowa Corsair 275R Airflow?

Może inna obudowa? Jakie wentylatory?

 

Teraz najważniejsza sprawa. Ostatnim razem kupowałem pc w 2007 roku i był to gotowiec. Później były laptopy. Teraz sam chciałbym złożyć pc ale nigdy tego nie robiłem. Czy z pomocą poradników jako świeżak dam radę? Nie ukrywam, że sam chciałbym to zrobić. Z instrukcjami producentów płyt głownych, obudów, kart i podzespołów dam radę? Obawiam się podłączania kabli ale chyba nie jest to trudne co? Mogę kupić zestaw składany przez morele czy x kom ale chciałbym mieć satysfakcję złożenia zestawu. Jako laik dam radę ze wszelkimi instrukcjami?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Musiałem editować bo zapomniałem o płycie. Co powiecie o tej

MSI B450 GAMING PRO CARBON MAX WIFI?

Chciałbym dobry dźwięk z karty a ta ma chyba realtek 1220.

Edytowane przez rezjjel
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

Planuje kupno takiego zestawu:

 

 

Procesor AMD Ryzen 9 3900X, 3.8GHz, 64 MB, BOX (100-100000023BOX)

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 64 GB,3600MHz, CL16 (F4-3600C16Q-64GVKC)

Płyta główna MSI MEG X570 UNIFY

Zasilacz SeaSonic Focus GX-850W (FOCUS-GX-850)

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S1T0BW) x2

Obudowa Fractal Design Define 7 TG Clear Tint ATX Gray

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 (GV-N2060OC-6GD 2.0)

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360

 

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy wszystko będzie ze sobą grało? (przede wszystkim VM, nagrywanie kilku monitorów OBS, programowanie, gry są najmniejszym priorytetem tutaj)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jeriki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...