Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Nie, RX to moja sztuka, którą używam od 2,5 roku, zakupiona przed koparkowymi wysypami ;) Jest niekręcona, zadbana i nie używana do kopania ;)


Edit:

Czy mógłby ktoś polecić mi inną, dobrą obudowe w tej cenie co SPC Signum SG1V EVO TG w proline?
Niestety dostałem wiadomość, że obudowa będize za 10 dni, więc jest to troche długi czas oczekiwania.
Nie zależy mi jakoś bardzo na RGB i innych takich głupotach, chciałbym żeby było przewiewnie i z jakimś filtrem przeciwkurzowym ponieważ na mieszakniu szybko sie kurzy ;)

Prosiłbym też o potwierdzenie czy cały zestaw jest dobrze spasowany i czy bedzie to platforma na nastepnych kilka miesięcy bez upgradeów ponieważ nie mam zamiaru wymienić niczego w najbliżsyzm czasie.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Ventro
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Hej, Mam pytanie odnośnie kompatybilności płyty głównej i pamięci.

 

W specyfikacji mobo producent podaje, że zegar 3000MHz jest po OC, w dodatku te pamięci nie były testowane z płytą (brak na liście kompatybilnych), więc czy profil XMP zaskoczy normalnie w takim przypadku czy będą one jednak działać na niższej częstotliwości?

 

MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 + Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray BLS2K8G4D30AESBK.

 

Zestaw za ~4200 odwzorowany na forumowej lekturze: https://proline.pl/koszyk/de9d845d

Link to post
Share on other sites

Hejka. Jak możemy zauważyć ceny komponentów rosną z dnia na dzień. Czy ktoś się zna na takich zjawiskach i mógłby mi wytłumaczyć prosto czy warto teraz komputer złożyć bo ceny będą dalej szybować i już raczej nie spadną prędko bądź kupować używane części po ludziach? Złożyłem zastaw jakoś miesiąc temu a teraz te same części +400zł :/

Link to post
Share on other sites

Nikt nie ma szklanej kuli. Na dzień dzisiejszy dolar jest droższy o 10% niż miesiąc temu, a sprzęt producenci wyceniają w dolarach. Do tego obawy przed spadkiem podaży spowodowane sytuacją na świecie, wzrost popytu spowodowany ludźmi zmuszonymi do siedzenia w domu i masz co masz z cenami. Nikt ci jednak nie powie, czy i kiedy te ceny spadną, albo czy jeszcze pójdą w górę. Gdybyśmy to wiedzieli z całą pewnością, to pewnie właśnie sprawdzał bym ile zer mi przybyło na koncie zamiast przeglądać forum.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
Czesc,

 

chcialem cos zmienic w kompie bo np. w Apex mam malo fps na low detalach?

Co najlepiej? Czy karte graficzną na jakąś?

 

 

CPU: Intel Core i7-3770K - 65.8%

GPU: Nvidia GTX 670 - 35.4%

SSD: OCZ Agility 3 120GB - 42.4%

HDD: WD Green 2TB (2012) - 37%

HDD: Seagate ST3320418AS 320GB - 27.5%

RAM: Kingston HyperX DDR3 1600 C10 2x8GB - 50.6%

MBD: Gigabyte GA-Z77X-D3H

 

to zestawienie z:


Link to post
Share on other sites

Mam już:


CPU: Ryzen 5 3600X

GPU: ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX OC 8G

Obudowa: BE QUIET! Pure Base 500

 


Potrzebuję jeszcze:


PSU, RAM, SSD, Płyty głównej i ewentualnie coolera.


 


Zdecydowałem jeszcze dołożyć do dysku


Co sądzicie o tej propozycji? 


https://proline.pl/koszyk/b240b93b


 


1. Lepszy będzie RAM Pamięć Patriot Viper DDR4 16GB 3200MHz czy Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ i dlaczego?


Ballistix jest często polecana a ma taktowanie tylko 3000MHz?


2. Zasilacz Seasonic FOCUS Gold 450 czy Seasonic S12III Bronze 550W?


3. Płyta ASRock B450 GAMING K4 AM4 będzie dobrym wybore?


4. Cooler SilentiumPC Fera 3 czy Arctic Freezer 34?


Edytowane przez bulq4
Link to post
Share on other sites

 

 

Ballistix jest często polecana a ma taktowanie tylko 3000MHz?

 

Kości E-Die które dobrze się kręcą. 

 

 

 

Zasilacz Seasonic FOCUS Gold 450 czy Seasonic S12III Bronze 550W?
 

 

Focus lepszy elektrycznie i też do RX 5700 wystarczy. 

 

 

 

Płyta ASRock B450 GAMING K4 AM4 będzie dobrym wybore?
 

 

Obecnie tak. Inne płyty chore ceny. Masz jeszcze ewentualnie MSI B450 Gaming Plus MAX w miarę normalnej cenie

 

 

 

Cooler SilentiumPC Fera 3 czy Arctic Freezer 34?

 

https://pclab.pl/art83402-17.html

 

Ogólnie to bym tego EVO sobie darował do gier i brał SX 8200 Pro. 

 

https://proline.pl/koszyk/9458c4b8

Link to post
Share on other sites

 

 

Focus lepszy elektrycznie i też do RX 5700 wystarczy. 
 
 
A jest jakiś zapas żeby coś jeszcze dołożyć lub rozbudować w przyszłości? Na pewno dokupie HDD jako archiwum na dane. Poradzi sobie ze wszystkim? 450W wydaje się mało..
 

 

Obecnie tak. Inne płyty chore ceny. Masz jeszcze ewentualnie MSI B450 Gaming Plus MAX w miarę normalnej cenie
 
 
Ten MSI będzie lepszy od ASRock B450 GAMING K4 AM4?
Link to post
Share on other sites
A jest jakiś zapas żeby coś jeszcze dołożyć lub rozbudować w przyszłości? Na pewno dokupie HDD jako archiwum na dane. Poradzi sobie ze wszystkim? 450W wydaje się mało..

 

 

Poradzi na pewno. Jak nie wpakujesz tam jakiegoś GPU z kosmicznym poborem prądu to nadal będzie zapas ile peryferiów byś nie dołożył. Chyba tylko platforma z Vega64 po OC z prockiem klasy 8700k przekracza 450W, nawet zestaw z 2080ti nie przekracza 400W na stockowych ustawieniach. 

 

Źródło: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_strix_geforce_rtx_2080_ti_gaming_oc_test_karty_graficznej?page=0,20

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

A jest jakiś zapas żeby coś jeszcze dołożyć lub rozbudować w przyszłości? Na pewno dokupie HDD jako archiwum na dane. Poradzi sobie ze wszystkim? 450W wydaje się mało..

 

Szarpnij się na GX550W czy 650W jak masz taką potrzebę. 

 

 

 

Ten MSI będzie lepszy od ASRock B450 GAMING K4 AM4?

 

W przypadku MSI masz porządnie chłodzoną sekcję zasilania.  

Link to post
Share on other sites

 

 

W przypadku MSI masz porządnie chłodzoną sekcję zasilania.  
 

 

Nie trzeba aktualizować biosa pod ryzen 5 3600X?

 

Poradzi na pewno. Jak nie wpakujesz tam jakiegoś GPU z kosmicznym poborem prądu to nadal będzie zapas ile peryferiów byś nie dołożył. Chyba tylko platforma z Vega64 po OC z prockiem klasy 8700k przekracza 450W, nawet zestaw z 2080ti nie przekracza 400W na stockowych ustawieniach. 

 

 

Spokojnie mogę tam wsadzić dwa dyski HDD?

 

Teraz tylko czekać na paczki.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące montażu:

 

1. Czym wyczyścić procesor jeśli nie mam alkoholi izopropylowego? Może być rozpuszczalnik?

2. Jak nałożyć pastę? Metoda na ziarnko grochu czy krzyżyk? 

Edytowane przez bulq4
Link to post
Share on other sites
  • Zastosowanie komputera : do codziennego zwykłego/normalnego/przeciętnego użytku, gier.
  • Maksymalna kwota : Najlepiej 3000 zł  - Maksymalnie do 3500 zł.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W tym tygodniu.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeszcze się nad tym zastanowię, aktualnie nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Aktualnie jeszcze nie zakupiony.
  • Specjalne wymagania : Głównie kładę nacisk na jakość/cena.

Mam pytanie w kwestii zestawów, nie chciałem zakładać nowego tematu, więc uznałem, że najlepiej będzie opublikować post tutaj.

  • Własne propozycje zestawów :

1) Zestaw nr 1 ( droższy ) https://proline.pl/koszyk/684e505a - ok. 3500zł

 

    Alternatywa dla karty graficznej do zestawu nr 1: ASUS Phoenix  GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6

    Alternatywa dla zasilacza do zestawu nr 1: Corsair TX550M 550W   80 PLUS GOLD

    Alternatywa dla obudowy z miejscem na napęd DVD: Phanteks Enthoo Pro M

 

2) Zestaw nr 2 ( tańszy ) https://proline.pl/koszyk/8bd58bb5 - ok. 3000zł

 

    Alternatywa dla obudowy z miejscem na napęd DVD: Silentium PC Armis AR7

 

 

  • Czego potrzebuję: Potrzebuję porady osób doświadczonych, które znają się na tym dużo lepiej i bardziej niż ja. Chodzi mi o dobranie odpowiednich podzespołów, aby powstał zestaw z jak najlepszym wskaźnikiem cena/wydajność.

Jest to mój pierwszy wpis na forum, więc w razie jakichkolwiek niejasności z góry przepraszam i postaram się to jak najszybciej poprawić/rozwiązać.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko w związku z kompatybilnością zestawu z wymienianymi elementami i czy ma to w ogóle sens:

Cel Zestawu: głównie pod gry, chciałbym, aby komfortowo zestaw dał sobie radę z Cyberpunkiem 2077.

Mój aktualny zestaw:
1. Pamięć HyperX HyperX Predator, DDR3, 8 GB,2400MHz, CL11 x2 
2Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
3. 
Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX
4. 
Zasilacz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E
5. 
Procesor Intel 3.4GHz, 6 MB, BOX
6. 
Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4
7. 
Monitor Eizo FS2333
8
Obudowa Fractal Design Arc Midi R2 FD-CA-ARC-R2-BL-W
9. 
Dysk Western Digital Black 2 TB 3.5" SATA III
10. 
Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

Myślałem o zamianie dwóch elementów:

Grafika na: Gigabyte RTX 2070 Super lub Gigabyte RTX 2070 Super Gaming
Procesor na:  Ryzen 5 3600

 

Zasilacz został zakupiony 30.01.2014

Jeśli płyta główna lub zasilacz nie podołały tym komponentom to czy lepiej jednak coś innego wybrać czy opcje:

-Seasonic Focus GX 550W
-MSI B450 Gaming Plus MAX


są ok?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zmienić porocek, to zarówno płyta główna jak i RAM do wymiany. Zasilacz jeżeli zdrowy to da radę. Przydał by się jeszcze ssd. Wymiana gpu i procka na mocne, a katowanie się dyskiem talerzowym jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

 

Najlepiej załóż temat, bo ze starego zestawu zostaje w zasadzie tylko buda, zasilacz, monitor i chłodzenie pod warunkiem, że załatwisz sobie zestaw montażowy pod AM4.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...