Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Mam pytanie (z resztą już chyba takie setne) a mianowicie czy ten PC się opłaca a jak nie to znajdźcie mi proszę jakiś PC (może być używany) do 1000zł (ale ten budżet można przekroczyć) będę używał go głównie do grania w CS:GO

:

https://m.olx.pl/oferta/komputer-i5-16gb-gtx-1050ti-4gb-ssd-hdd-CID99-IDA4S78.html

(Ten sprzedawca ma kilka podobnych PC i chciałbym żebyście ocenili wszystkie)

PS: Z GÓRY DZIĘKI ZA OPINIĘ

Link to post
Share on other sites
Ten sprzedawca ma kilka podobnych PC i chciałbym żebyście ocenili wszystkie)

Jak nam załatwisz urlop zdrowotny to nie ma problemu. 

Czy Ty uważasz, że ktoś będzie sprawdzał te wszystkie trupy?

 

Naprawdę dorzuć te kilka stówek i myśl o zestawie z używanym Ryzen 1600 i RX 570, wtedy CS będzie latał jak złoto.

 

To jest staroć z i5 2400, procesorem który kosztuje ~80zł, a ten gniot się nie opłaca.

 

Ryzen 1600 używka 300zł

Nowa GB B350M DS3H V2 235zł

Używane 2x4GB 3000MHz 150zł

Używany RX 570 4GB 400zł

BX500 240GB 150zł

AR1/SG1 100-130zł

BQ SP9 400W 180zł

Link to post
Share on other sites

Ogólnie musisz uważać, bo oficjalnie zarówno AE jak i AF to po prostu ryzen 1600. Nie wprowadzili nowego modelu, tylko zmienili proces się tym nie chwaląc i sprzedają to nadal jako ten sam procek. Tą "lepszą" zmodernizowaną wersję poznasz po tym, że w nazwie kodowej mają "AF" zamiast "AE". Poznać je można też po tym, że są produkowane w 12nm.

https://pclab.pl/news82878.html

 

Masz link do ceneo z wersjami AF - https://www.ceneo.pl/86478283;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiApaXxBRDNARIsAGFdaB_NQ4hxpm4ge9fkF6c1minOCJCSg45uh7MeN9JEfTeJvGcEMDnVZT4aAhO5EALw_wcB#tab=click&shop=146732783 jest do dostania na allegro (sprzedający podaje nazwę kodową jak i informację, że jest to procek w 12nm) https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-1600-3-2ghz-3-6-ghz-box-yd1600bbafbox-8582909703?utm_feed=f76ad948-6b5b-4b77-b975-8b63a1bcb870&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie (z resztą już chyba takie setne) a mianowicie czy ten PC się opłaca a jak nie to znajdźcie mi proszę jakiś PC (może być używany) do 1000zł (ale ten budżet można przekroczyć) będę używał go głównie do grania w CS:GO

:

https://m.olx.pl/oferta/komputer-i5-16gb-gtx-1050ti-4gb-ssd-hdd-CID99-IDA4S78.html

(Ten sprzedawca ma kilka podobnych PC i chciałbym żebyście ocenili wszystkie)

PS: Z GÓRY DZIĘKI ZA OPINIĘ

 

do csa wystarczy ryzen 2200g ze zintegrowaną grafiką. taki najtańszy zestaw to coś koło 1300. potem możesz dokupić lepszą grafikę. a jak już chcesz coś lepszego to w tej chwili intel i3 9100f i rx 570 w wersji itx od sapphire. lub jeszcze tańszy procesor ryzen 3 1200 ale grafikę trzeba dobrać

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc panowie doceniam ją, jednak przed chwilą pokazał się u mnie w mieście komptuer używany za 500zł Warto to rozważyć jako opcję "na przeczekanie" żeby za ten rok max 2 lata złożyć już naprawdę mocarnego kompa? NA sucho wygląda że ten procesor i5 jest prawie 2 razy wydajniejszy od mojego starego i3 3220. Wsadziłbym tutaj RX570.

 

500zł - 

 

- Procesor Intel i5-4590 3,7GHz + wydajne ciche chłodzenie

- 16GB RAM goodram 1600 (2 kości z radiatorami) (prawie nowe)

- Płyta główna MSI H81M-S1

- b. dobry zasilacz CROSSAIR VS 550 (550W) (prawie nowe)

- Bez dysku

 

- wszystko w obudowie modecom

Dokładnie wyczyszczony, nowa pasta na procesorze (foto).

 

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

 

 

Warto to rozważyć jako opcję "na przeczekanie" żeby za ten rok max 2 lata złożyć już naprawdę mocarnego kompa?

Jak ta płyta nie padnie w ciągu tych 2 lat to tak.

 

Ciekawe co to za obudowa i czy to faktycznie tam wszystko działa jak należy. Weź podeślij link do tego.

Link to post
Share on other sites

Jak ta płyta nie padnie w ciągu tych 2 lat to tak.

 

Ciekawe co to za obudowa i czy to faktycznie tam wszystko działa jak należy. Weź podeślij link do tego.

https://www.olx.pl/oferta/komputer-cichutki-intel-i5-4590-3-7ghz-16gb-ram-CID99-IDCZGpI.html

 

Płytę mógłbym podmienić na moją msi b75ma-e33  ale czy ona jest lepsza to ja nie wiem :D :D 

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Co myślicie o tym zestawie?

 

 

RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

 

Zasilacz: be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze

 

Płyta:  ASUS PRIME B450M-A

 

RAM:  WD 250GB M.2 PCIe NVMe Black SN750

 

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1M

 

Grafika:  ASUS GeForce GTX 1650 Dual 4GB GDDR5

 

Proc:  AMD Ryzen 5 3600

 

Całość: 3100 PLN

Edytowane przez Masakratorek
Link to post
Share on other sites

jest sens pchać się na siłę w SX6000Pro 512GB? To w końcu realtek RTS5763DK z HBM, bo jest bez DRAM-u. Nie mam zaufania do tych kontrolerów. 

Już lepiej chyba jednak SX8200 PRO 256GB za 235zł, na sam system + trochę danych i gier, lub bez, skoro w proline nie ma dostępnych fajnych 480-512GB SSD M.2 NVMe w dobrej cenie... 

A jak miejsca braknie, to sobie dokupi, co chce. 

Link to post
Share on other sites

 

 

jest sens pchać się na siłę w SX6000Pro 512GB?

A czy ja się upieram by koniecznie brał ten dysk? - to są szybkie pytania, a nie temat w dziale Zk czy stricte związany z dyskami.

Rzucił jakimś tam zestawem to dostał wydajniejszy konfig do gier w tej kwocie.

 

SSD'ki cholernie zdrożały, nie tak dawno SX8200 Pro był za 289zł, dziś nawet taki trupek jak SX6000Pro jest od niego droższy.

 

Nie padły tu żadne pytania co do konkretnych podzespołów, więc i nie czuję se tu do czegoś dalej zobowiązany.

 

Jak ma z czego to dorzuci, 256GB to niewiele, równie dobrze może wziąć BX500, no ale zaraz zaraz?, dopłaci 4zł i co będzie miał w innym sklepie? Plextora M8VC? tak dalej możemy się bawić w coś lepszego z dopłatami.

 

Tu jest coś takiego jak budżet więc i na to trzeba brać poprawkę, a to jest zestaw za 3000zł, więc na czymś trzeba ciąć.

 

Dla mnie to on nawet może po marketach kupować po jednym podzespole czy w sklepach typu krzak bo będzie taniej...

Link to post
Share on other sites

Dostałem kilka gratow, chce złożyć kompa do cs:go

 

Części które dostałem :

Pyta główna Gigabyte GA-H61M-S2V-B3

Pamięć ram 1333hz 2 kostki po 4 GB

Zasilacz (nie pamietam nazwy) : 500 Watt

Dysk HDD Samsung 500 GB

 

 

W trakcie swoich poszukiwań, doszedłem do takich podzespołów jak : (które chciałem kupić )

Procesor Intel Core i5 3470 3,2 ghz x 4 LGA 1155

Karta graficzna Asus Radeon rx560 2gb 128 bit GDRR 5

Jakiś dysk SSD 80 GB (na system)

 

Co sądzicie o czymś takim?

Edytowane przez dgp192
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Siema.

Jeśli bym myślał o modernizacji kompa z podpisu to mogę wykorzystać chłodzenie które już mam ?

Buda z wiatrakami zostaje - domyślam się że mobo wejdzie bez problemu...

A co z chłodzeniem CPU i GPU ? podejdzie do nowych ??

Zasilacz da radę obsłużyć nowe sprzęty ?

Pamięć RAM - jeszcze spoko czy wymieniać ?

Link to post
Share on other sites

Na ile podkręcony ten 2500K? jak z taktowaniem RAM'u?  ja bym tu na razie samo GPU wymienił.

Ten Seasonic ma lat?

 

Co do coolera, trzeba dokupić zapinki (50zł) jak ma być przesiadka na AM4 bo pod Intela na LGA 1151 pasuje - ten sam rozstaw otworów montażowych.

Link to post
Share on other sites

Hedos to trzeba było tak od razu. Jak się nie znasz, to lepiej nie kupować pojedynczo używanych a wypatrzeć gotowy zestaw na olx.

 

 

 

@MiK jest to lepsze od składanego komputera? I pójdzie na tym lol?

 

 

Do lola nie. 

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

składam dla taty niedrogi (2tys) zestaw do podstawowej amatorskiej obróbki zdjęć w photoschopie i mam takie pytanie czy taki zestaw to ogarnie?

 

https://proline.pl/koszyk/d4b3ddbb

 

Do zestawu dojdzie zwykłe HDD sata ze starego komputera.

 

Czy zamiast r5 1600 i GT 1030 może lepiej poskładać coś na Intelu z igpu ???  Co ewentualnie rozważać? Czy kupno i3 9100 za 650pln ma sens ?

 

Rozważam też zmianę ssd na zwykłego bx500 480GB czy przy obróbce kilku zwykłych zdjęć przyrodniczych warto dopłacać do pcie o mniejszej pojemności?

 

Pc tylko do amatorskiego domowego photoshopa i Internetu. 


Monitor z którym ma to współpracować to  NEC e241n

https://www.morele.net/monitor-nec-multisync-e241n-black-1114272/


Ktoś obeznany w photoshopie coś napisze, bo monitor już dojechał i trzeba pokombinować z zestawem, czy zakładać zwykły temat???

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hejka ;)
Na forum już pytałem o zestaw, jednak od tamtego czasu troche mięło zanim go zamówiłem (dziś)
Czy moglibyście tylko rzucić okiem i powiedzieć co myślicie?

Zestaw:
Procek - R5 1600AF
Pł gł - Gigabyte B450 Gaming X
Dysk - Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB
RAM - Crucial Balistix 16 GB 300 MHZ 15 C
Obudowa - SPC Signum SG1V EVO TG
Grafika - MSI RX 470 4GB
Chlodzenie - Fera 3
Moniotr - 1080p, 60Hz

Głównie do gierek typu : Diablo, POE, Wiedźmin, Albion Online, FrostPunk, Metro - w średnio/wysokich detalach
+ word, excel i powerpoint

Po prostu zestaw do wszystkiego w budżetowej cenie.

Wszystko będzie grać? :)

Edytowane przez Ventro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...