Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale w 1440p Ryzen dostaje baty w niemal każdej grze. A 3950X kosztuje dwukrotnie więcej niż 10900k

Komentarze oderwane od rzeczywistości, widać fanboy Intel. Ten film potwierdza, że praktycznie nie ma różnicy między Intelem a AMD w grach nie licząc fhd. Jak ktoś nie wierzy niech obejrzy podsumowanie. Chyba że ktoś walczy o każdy FPS w 1080p, ale dla takich osób wystarczy RTX 3070.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

W furmarku jest ok, wentylatory wkręcają się na ok 1850 obrotów i tak zostają. Myślę że przy delikatnym UV można będzie zejść trochę z obrotów, ewentualnie zmniejszę power limit zwłaszcza że mój i7 6700k do demonów prędkości i tak nie należy. Szkoda tylko że w moim TV padły wszystkie wejścia hdmi i nie mogę potestować w 4K tak więc zostaje QHD 144Hz :(

 

 

skoro gpu power tylko 93 procent to czemu  1650mhz?

 

jaki jest realny zegar  w  grach?

Link to post
Share on other sites

Komentarze oderwane od rzeczywistości, widać fanboy Intel. Ten film potwierdza, że praktycznie nie ma różnicy między Intelem a AMD w grach nie licząc fhd. Jak ktoś nie wierzy niech obejrzy podsumowanie. Chyba że ktoś walczy o każdy FPS w 1080p, ale dla takich osób wystarczy RTX 3070.

Widać każdy fan amd widzi co chce zobaczyć ;), niestety ale procek dostaje baty i to na kanale na którym czerwoni zawsze mają trochę lepsze wyniki niż gdzie indziej. Może kolejna generacja będzie lepsza ta jeszcze nie za bardzo ogarnia wysoki fps.

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać każdy fan amd widzi co chce zobaczyć ;), niestety ale procek dostaje baty i to na kanale na którym czerwoni zawsze mają trochę lepsze wyniki niż gdzie indziej. Może kolejna generacja będzie lepsza ta jeszcze nie za bardzo ogarnia wysoki fps.

 

No właśnie tylko trzeba jasno powiedzieć jak ktoś potrzebuje wysoki FPS to bierze Intela, jak ktoś w tej samej cenie chce uniwersalny procek kupuje AMD. Ta sama teza jest przedstawiona w tym filmie, ale chyba komentujący w ten sposób całego nie oglądali. No i różnice są największe w grach które wymagają wysokiej wydajności na jednym rdzeniu, jak już gra jest zoptymalizowana, np na DX12, czy Vulkanie to roznice są mniejsze, a przy 4k to różnice są zerowe. Ja nie jestem fanboyem ani AMD ani Intela tylko chciałbym żeby ludzie byli w miarę obiektywni - marzenia ściętej głowy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No Wam powiem po testach 3080 TUF na def (nic nie ruszane), że od 7% do 15% szybsza jest od TITAN RTX kręconego na 2085/16000. Zaraz zasiadam do OC i szukam maksa. Jak za cenę około 3600 zł świetna karta, niemniej posiadaczom kręconych (szczególnie na LC) RTX 2080 Ti czy tym bardziej TITAN RTX ( przy TU102-400 to nie ma mowy nawet) nie polecałbym jednak na RTX 3080 się nie przesiadać, tylko celować w RTX 3090. Chyba, że udało się wcześniej kartę w dobrej cenie sprzedać to wiadomo, śmiało. Z kolei w to, że RTX 3070 będzie realnie szybszy od RTX 2080 Ti szczególnie przy scenariuszach OC vs OC, bardzo ale to bardzo wątpię.

 

1. Niewielki potencjał OC Ampere - może modele z 3x PIN zaprezentują co innego

2. 1 GB VRAM mniej od RTX 2080 Ti

3. Brak NVLINK co dla mniejszości osób akurat ma znaczenie, ale jakby co jest to wada.

4. Z kręconym RTX 2080 Ti vs RTX 3080 jest na ten moment podobna historia jak z kręconym GTX 980 Ti vs GTX 1080 stock.

 

Powtórzę testy w 3DM Fire Strike Extreme / Fire Strike Ultra / Time Spy Extreme / Port Royale, obadam sobie kilka kwestii jeszcze i powrzucam nieco compare.

 

E:

 

Na TEN moment wygląda to generalnie tak jakby soft nie był w stanie wykorzystać pełnego potencjału CUDA w Ampere.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Panowie przyznaję się do nieświadomego wprowadzenia Was w błąd. To jednak zasilacz pod obciążeniem wkręca się na wysokie obroty a nie Ventus. Pozostaje fanswap albo wymiana zasilacza. Młodemu kupiłem w promocji be quieta 750W do i5 i gtx1060 także będę musiał zrobić podmiankę..Z gniazdka całość ciągnie do 500W wg miernika.

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

Irytuje mnie fakt że na YouTube co chwilę mam rekomendowane mamy rt 3080  testy rtx ble ble ble.

Mam wrażenie że więcej sztuk rozdali testerom niż udostępnili do sprzedaży.

A ceny używek to jakaś patola xD najtańszy RTX 2080  2400 zł  a wersja TI 3200-3500.

Ale tonący brzytwy się trzyma. 

Link to post
Share on other sites

RTX 2080 Ti OC vs RTX 3080 OC

 

Port Royale

 

https://www.3dmark.com/compare/pr/321711/pr/238021?fbclid=IwAR0ofW00erbenXQSocjebMIM5OkFqKSz9g2EsdWjB3nwuINE3vend3ETxUo

 

Time Spy Extreme

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/13113952/spy/14059544?fbclid=IwAR09k6MBfZ4Am6gwjIdrzBbQCqVFBsSmRx7YLh3oAkyXAgNe7d6l7ilt80k

 

Fire Strike Ultra

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/23558984/fs/23152484?fbclid=IwAR0fEgMwHtWNfj6_OW8I9dYuy4oKWb-dBbAOeCnzguz3sIkon3mithCkEt0

 

TITAN RTX OC vs RTX 3080 OC

 

Port Royale

 

https://www.3dmark.com/compare/pr/321711/pr/287298

 

 

Time Spy Extreme

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/14061037/spy/13117904

 

 

Fire Strike Ultra

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/23559467/fs/23154334

 

W grach podobnie to wygląda, nieraz nawet większe wzrosty.

 

Póki co stabilne OC na 3080 to + 80 na rdzeń i + 500 efektywnego na mem. Bios limituje do 350W i realnie zegar oscyluje w okolicach 1965 MHz - 1980 MHz.

 

Tak jak się nieco dłużej kartą pobawiłem to trzeba przyznać, że ma kopyto nawet vs kręcone TU102-300A oraz TU102-400.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Komentarze oderwane od rzeczywistości, widać fanboy Intel. Ten film potwierdza, że praktycznie nie ma różnicy między Intelem a AMD w grach nie licząc fhd. Jak ktoś nie wierzy niech obejrzy podsumowanie. Chyba że ktoś walczy o każdy FPS w 1080p, ale dla takich osób wystarczy RTX 3070.

 

 

Oglądaliśmy ten sam film? W 1440p róznice są od niewielkich  po znaczne.

Link to post
Share on other sites

Średnia z 14 gier 1440p;

Intel 181 FPS average/ 1% min 141 FPS

AMD 172 FPS/ 1% min 137

Czyli w procentach 7% i 3%, to jest 5,5 milisekundy(181 FPS) kontra 5,8 milisekundy(173 FPS). Jak dla mnie praktycznie nie ma różnicy.

Cytat "to summarize 14 games tested we saw no or virtually no difference in performance in 1440p and 4k"

 

Czyli podtrzymuje to że póki wiesz że różnica między 180 a 170 FPS jest praktycznie nie istotna, to do zestawu z RTX 3080 możesz wybrać i AMD i Intela, patrząc na opłacalność/inne zastosowania.

Dla prawdziwych graczy jest jeszcze 8k RTX 3090:

Link to post
Share on other sites

Ale w 1440p Ryzen dostaje baty w niemal każdej grze.

Widać każdy fan amd widzi co chce zobaczyć ;), niestety ale procek dostaje baty i to na kanale na którym czerwoni zawsze mają trochę lepsze wyniki niż gdzie indziej.

Kalkulator prawdę Wam powie a nie jest niebieski ani czerwony.

Z tego testu średnia z 14 gier w 1440p to ~3.6% przewagi i9 10900K. W 1080p średnia to ~8.2% na korzyść i9 10900K.

Niezaprzeczalnie i9 10900K jest wydajniejszy w każdej rozdzielczości jednak nie są to jakieś duże różnice. Trzeba nadmienić, że do testu wzięto 2 najwydajniejsze konsumenckie procesory gdzie R9 3950X w grach radzi sobie gorzej od R9 3900X ze względu na niższy boost.

Gdyby zestawić R9 3900X vs i9 10900k wyniki nieco by się zmieniły.

 

A 3950X kosztuje dwukrotnie więcej niż 10900k

2500zł vs 3500zł to jest dwukrotnie więcej? :roll:

 

Link to post
Share on other sites
A ceny używek to jakaś patola xD najtańszy RTX 2080 2400 zł a wersja TI 3200-3500.

 

Ha też tak myślałem, ale wczoraj udało mi się kupić MSI Gaming X Trio 2080 Ti za 2400 zł :D :D :D Sam jeszcze w to nie wierzę. Karta z czerwca 2019, stan idealny, jak nowa.

 

Byłem też umówiony z innym kolesiem na 2700 zł (ta sama karta), ale uwaga - karta z maja 2020r. Niestety trochę się spóźniłem, bo ktoś kupił przede mną.

 

Jak poszukasz i popiszesz ze sprzedającymi, to da się sporo utargować :)

 

 

Mam do was jeszcze pytanko, wraz z kartą dostałem do wykorzystania kod do rejestracji na stronie MSI. Mogę go zarejestrować i przedłużyć gwarancję?

 

 

ra3cmn870rzw.jpg

Edytowane przez soda
Link to post
Share on other sites

Na ceneo z normalnych sklepów:

3950X - 3255zł

3900X - 1899zł

10900K - 2499zł

 

Naprawdę te batalie CPU zaczynają być nieco śmieszne. Przy rozdzielczości 1440p i wyżej granice się zacierają, a do 1080p nikt normalny 3080 nie kupi.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

niektórzy tu tak serio? ale to trzeba mieć narąbane w bani, żeby pisać o jakiś batach od intela przy różnicy rzędu 4% w 1440p , i to jeszcze przy klatkarzu, ze bez monitoringu nie poczujesz w ogóle nic tej różnicy

a 1080p? tu to rtx 2060 wystarczy , a nie 3080

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...