Skocz do zawartości

[MULTI] Dying Light - seria


Recommended Posts

Spoko wyzwanie to odpalanie stacji metra, próbowałem za dnia (dla jaj) to skisłem od ilości przemieńców bo zarażonych to wiadomo, że sporo ale ponad 6 (i pewnie więcej) przemieńców? rzucałem siuwaksami uv mocno obsrany. Poszło więcej jak z dobre 30 sztuk a i tak przy niemal samym włączniku dopadł mnie przemieniec nawet nie zdążyłem się obrócić jak mnie raz ciachnął łapą i zdechłem heh. W nocy jednak sporo łatwiej nawet z łukiem, pomijając zbója i trucizny plus dużo parkouru nie było tragedii. Ostatni raz w grze tak się skradałem chyba w Obcy Izolacji, do tego jeszcze dochodzi to genialne udźwiękowienie rodem z pierwszego Dead Space. Mocne, klimat leje się litrami...robi to duże wrażenie.

 

PS. Jestem przytłoczony rozmiarem budynków w centrum miasta, jak pierwszy raz tam dotarłem to nie wiedziałem w co pierw ręce wsadzić. Kosmos!

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

:wariat:

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

zmusiłem też grę by w końcu zarżnęła moje 1080 ti, pierwszy zauważony mocny drop klatek

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Te 500h o których mówili twórcy to raczej chyba nie będzie problemem. Gra ma tyle zawartości, że czujesz się przytłoczony, fabuły ruszyłem raptem kilka questów a tak to biegam mieście i albo eksploruje albo robię poboczne które w trakcie śmigania się pojawiają. A te z kolei to nie są typowe zapchaj dziury tylko fajne historie. Dla mnie oni już wygrali z CP2077 pod każdym względem ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po części muszę przyznać Ci rację ;) Czym dłużej gram tym bardziej gdzieś tam wychodzą pewne niedoskonałości choćby w stosunku do pierwszej części i nawet CP2077. Aczkolwiek jeśli miałbym porównywać miasta to obie gry mają porównywalne, wiadomo nie da się tego porównać tak 1:1 bo to zupełnie inne światy. Graficznie DL2 jest strasznie nierówne, są miejsca gdzie wygląda ładnie do tego stopnia, że ma się ochotę stanąć i podziwiać widoki ale są też miejsca mocno odstające od pozostałych, wyglądające jak z innej epoki. Na temat fabuły i postaci się nie wypowiem bo jeszcze nawet nie wszedłem do tej "właściwej gry" w której zaczyna się ta prawdziwa fabuła. :P Ja dopiero kręcę się po tym początkowym obszarze :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wyzwanie parkourowe rowerowe to mocna jazda :D myślałem, że widziałem już wszystko w DL2 ale by cisnąć rowerem po dachach drapaczy chmur?? ciekawe co jeszcze tam znajdę :rotfl:

 

20220213142908-1.jpg

Za 15 razem brakło mi ułamka sekundy do złota :wariat:

 

E:/ uważajcie na to wyzwanie, kamera skacze jak porąbana a i potrafi nie zaliczyć pkt. kontrolnych mimo, iż się przez nie przejeżdża...do tego to sterowanie rowerem, na padzie z czapy totalnie

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, rafal12322 napisał:

Tak sobie teraz czytam i niezłe jaja, podobno demo które pokazali na E3 to była ostatnia misja i zarazem zakończenie gry xD :roll::x

Nie oglądałem całości. Zakończeń jest podobno kilka a decydujący moment na to na jakie się później trafi to odpalenie wieży radiowej na dachu vnc i jej przydział. Swoją drogą genialna misja fabularna obok tej z Kurtem w katedrze.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, MiK napisał:

Czy mi się wydaje, czy grafika w tej grze jest strasznie "rozmyta"? 

 

Czy mi się zdaje, czy po wyłączeniu przez niego AA występuje jakiś problem z "migającą" roślinnością. Widać to w 2:13, a zaraz potem porównanie z AA włączonym i problem znika.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Szarik napisał:

Nie oglądałem całości. Zakończeń jest podobno kilka a decydujący moment na to na jakie się później trafi to odpalenie wieży radiowej na dachu vnc i jej przydział. Swoją drogą genialna misja fabularna obok tej z Kurtem w katedrze.

 

Ta niby jest kilka, i te najbardziej pozytywne można sobie bezpowrotnie zepsuć w miarę na początku gry nawet tego nie wiedząc :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, xbk123 napisał:

 

Czy mi się zdaje, czy po wyłączeniu przez niego AA występuje jakiś problem z "migającą" roślinnością. Widać to w 2:13, a zaraz potem porównanie z AA włączonym i problem znika.

Dziwnie wygląda bez AA. Pamiętam, że takie migotanie roślinności widziałem raz w Wieśku jak bawiłem się z ustawieniami AA. Średnio mi się podoba bez wygładzania. Chociaż niektóre metody antyaliasingu i inne wynalazki faktycznie potrafią czasem zrobić mocny syf z obrazu. Gram na tv i co do wrażenia rozmycia może to i od ekranu też zależy, ustawień ogólnie. U siebie zmniejszyłem wyostrzanie w pliczku video do niemal minimum a podniosłem w panelu nvidia (kryje to cały obraz), poprawiłem cienie, wygląda i działa to bez rt nawet fajnie.

 

PS. Pojawił się fajny mod na pogodę, klimat jak z DL1 - klik :)

 

Link to post
Share on other sites

Śmieszkuje sobie trochę, tutaj to moje celowe działanie aczkolwiek przez błąd w grze a raczej z błędu w błąd byle do celu :evil:. Zbugowała mi się winda do wyzwania 1993 Doom

Spoiler

musiałem wskoczyć pod mapę tym wejściem przy budynku kręgielni

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

by następnie dopłynąć i dolecieć pod mapą do windy, która utknęła pod ziemią

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

a następnie dotrzeć tu

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

i zacząć wyzwanie :D

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

a mówią, że w tej grze nie ma broni palnej :wariat:

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

uprzednio trzeba pozbierać w kilku miejscach 5 czarnych kaczuszek by ruszyć ten challenge

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

 

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że szybko dodadzą dodatkowe levele gearu i lokacji + coś do farmienia na endgame. Po około 70h rozgrywki w sumie dalsza rozgrywka nie ma sensu, ponieważ nie znajdę już ani lepszej broni ani lepszego pancerza itp... już pomijając że nagrody za zadania poboczne są śmiesznie niskie a to w sumie jedyne aktywności jakie mi pozostały 

 

Gdyby ktoś chciał wbić achivmenty z kooperacji na Xboxie to zapraszam na pw

f3929083-5288-4987-9032-ba089fa6a731.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja po ponad 50h grania na poziomie hard chyba zjadę na niższy bo to kurde nie ma większego sensu :P Nawet walka nie jest jakaś wybitnie wymagająca a wręcz przeciwnie czym dalej tym coraz łatwiej ale wkurza na tym poziomie jedno a mianowicie handel, upgrade broni oraz ilość kasy jaką się dostaje za sprzedaż gratów.

Na poziomie normalny i pewnie łatwym idziesz do pierwszego lepszego handlarza i kupujesz wszystko co ci potrzeba, tak samo ze sprzedażą możesz sprzedawać u dowolnego typka co tylko chcesz. Natomiast na hardzie każdy handlarz ma określony typ przedmiotów który sprzedaje bądź chce od nas kupić. Część gratów po prostu nikt nie chce kupić i jedyne do czego się nadają to do wyrzucenia xD

Po niektóre, te lepsze materiały do ulepszeń jak choćby utleniacz to trzeba śmigać do rzemieślnika bo tylko on to posiada na stanie i to zawsze ma tylko jedną sztukę....

Z kasą za sprzedaż to już w ogóle jest pojechane, za bronie legendarne dostaje góra kilkadziesiąt monet xD Sprawdzałem jak to wygląda na niższym poziomie to wychodzi, że różnica jest 10x. Za tą samą broń czy inną szmatę na normalnym poziomie trudności typek płaci 250 a na hardzie dostaję marne 25 xD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bezsens bo jak ktoś gra na hardzie to nie ma szans na wbicie acziwka żeby uzbierać milion monet. Szczerze to ostatni raz kiedy coś kupowałem u handlarzy to okolice 1-2lvl pozniej mieli taki syf, że szkoda gadać. Materiałów też miałem multum ale każda placówkę gre, sklepy itp czyscilem w dzień żeby mieć więcej lootu. 

Największy problem to brak endgejmu co z tego, że mam milion na koncie i multum składników skoro nie mogę nic z tym zrobić bo handlarze nie mają najlepszego gearu, a sam system craftingu leży... Powinni wprowadzić jakieś ulepszanie broni tymi kryształami które się znajduje czy cokolwiek innego żeby była motywacja na farmienia. No ale jestem dobrej myśli bo DL1 mega rozwinęli dlckami. Na razie robię sobie przerwę i idę maxowac CP2077 ale jak wprowadza jakieś nowości to napewno wrócę do gry bo mega przyjemna rozgrywka jest.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skończyłem po 90 godzinach bez kilku wyzwań i zadań pobocznych czy wbijania acziwków, które to jak zawsze i tak traktuje bardziej jako ciekawostkę.

20220220161139-1.jpg

IMO największy minus tej gry to okrutnie debilny system stanu zapisu rozgrywki.

Spoiler

Zrównałem miasto z ziemią ocalając Lawan i Mię, nie do końca mi się podobało to zakończenie. Miałem też dziwne wrażenie, że wybory, które podjąłem wcześniej nie miały tu i tak większego znaczenia. Chętnie sprawdziłbym inne opcje, zastanawiam się też czy można zalać pozostałą część miasta a zwiedzić tę która była zalana przez całą grę bez nurkowania. Zwalili też po całości akcje, że nie można przyłączyć się do Renegatów a chciałem heh. Koniec końców fabuła jak dla mnie po ukończeniu to jednak ten sam poziom co w części pierwszej czyli średnio chociaż na początku zapowiadało się ciekawie ale później...

 

Edytowane przez Szarik
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Szarik napisał:

IMO największy minus tej gry to okrutnie debilny system stanu zapisu rozgrywki.

A daj spokój, ten kto wymyślił tak durny system zapisu powinien wylecieć z Techlandu z hukiem. Przecież to jest totalna masakra, przypadkowo zaliczysz zgona a gra wrzuca nas nie wiadomo gdzie... Kilka razy spadłem przypadkowo z wieżowca, gdzie już prawie byłem na szczycie a potem po wczytaniu nawet nie wiedziałem już gdzie to było... Powinni to jak najszybciej zmienić w kolejnych łatkach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś aktywny w grze side quest "To kill or not to kill" u typka w Rybim Oku? Typek się pojawia tylko w określonym momencie fabuły, jak się pójdzie dalej to już koniec... Sęk w tym, że jest w nim do zdobycia jedna znajdźka, której nie da się zdobyć w inny sposób a tej jedynej mi właśnie brakuje:/:sciana:

Link to post
Share on other sites

@up ja już nawet nie pamiętam gdzie i kiedy to było

 

Wczoraj odpaliłem pierwszy raz grę z RT. Muszę przyznać, że albo jestem już stary i ślepy albo ta gra tak ma i szału to nie robi w niej. Nie porwało mnie wizualnie jakoś tak bym upuścił szczękę na blat - większe wrażenie zrobił na mnie HDR w AC niż RT w DL.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...