Skocz do zawartości

GTX680 2GB vs HD7970 3GB


Recommended Posts

Ja patrząc na wyniki Maxa mogę śmiało napisać że Win7 jest lepszym wyborem niż Win8. Na Win7 w grach na kartach Nvidia nie doświadczycie takich "podejrzanych"spadków fps ani też dziwnych anomalii graficznych %-) he he

Co do tego spadku w Hitman to na obu filmikach Maxa widać że jest on co najmniej sekundowy, więc wydaje mi się że spokojnie bym go wyłapał gdyby tylko rzeczywiście istniał na Win7. Pomijam kwestię że nie widać na tych filmikach śr. fps 50 na 7970 i 25% przewagi nad GTX 680 z mojego filmiku.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to jakaś bzdura - nie wiem jak w GTX 680 ale mam 660Ti na Win 8 i w żadnej z gier (a mam ich multum) nie odnotowałem spadków wydajności do tak abstrakcyjnego poziomu. IMO ktoś tu ma bardziej problem z kartą niż z systemem. Spróbuję potestować w grach z testu w tych samych miejscach i zobaczymy.

Edytowane przez Mephic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja patrząc na wyniki Maxa mogę śmiało napisać że Win7 jest lepszym wyborem niż Win8 ponieważ nie występują na nim tak duże spadki fps w grach na kartach Nvidia, ani też nie doświadczymy dziwnych anomalii graficznych   %-)  he he

Co do tego spadku w Hitman to na filmiku Maxa widać że jest on co najmniej sekundowy, więc spokojnie bym go wyłapał gdyby tylko rzeczywiście istniał na Win7.

Ja doświadczyłem na 670 anomalii graficznych przy aktywnym trybie 2 monitory. Bardzo często pracuję na 2 i nie wyłączam desktopu na drugim.

Przy Metro Last Light na najnowszych betach przy aktywnym drugim monitorze na którym wyświetlany był tylko menadżer zadań w grze były widoczne przekłamania tekstur. Myślałem że to sprawa grzejącej się karty, ale po wyłączeniu drugiego monitora problem znikł.

Błędów w sterownikach jest pełno po obu stronach.

Wszystko rozbija się o cenę. 680 vs 7970 jest zwyczajnie za drogi.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to jakaś bzdura - nie wiem jak w GTX 680 ale mam 660Ti na Win 8 i w żadnej z gier (a mam ich multum) nie odnotowałem spadków wydajności do tak abstrakcyjnego poziomu. IMO ktoś tu ma bardziej problem z kartą niż z systemem. Spróbuję potestować w grach z testu w tych samych miejscach i zobaczymy.

Jak możesz to sprawdź czy masz tą anomalię graficzną w Hitmanie w Courtyard na Win8 na sterach 320.00, mogę Ci podesłać save z ukończoną grą ze Steam. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Skończyłem hitmana na 680 z win8 64 i nie miałem dosłownie żadnych problemów graficznych. Nie wiem skąd takie anomalie w tym porównaniu. Może jakiś patch coś zepsuł bo miałem grę w dzień premiery i wtedy było wszystko ok

Link to post
Share on other sites

Panowie. Czytałem temat i czy ktoś mi powie jakie karty (dokładne modele) były brane do testów na stronie pierwszej? Jakoś ciężko mi uwierzyć, że nagle 7970 wyskoczył (i to tak) przed 680. Nie mówię że to źle, ale różnica jest kolosalna.

 

Sam jednak widzę że w tych grach Ati nieźle daje sobie radę ale może warto by było wprowadzić do testu dość popularne tytuly jak BF3 TR: shogun2 które umieją też dać popalić. No chyba że kryterium testu było - Nowe gry na nowych układach.

Link to post
Share on other sites

Nie mam już 680, ale za kilka godzin sprawdzę na 670. Tylko czekam na ram i będę musiał hitmana zainstalować. Postaram się ogarnąć do wieczora pod warunkiem, że nikt się nie przyczepi, że wersja gry nie będzie najnowsza :)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Skończyłem hitmana na 680 z win8 64 i nie miałem dosłownie żadnych problemów graficznych. Nie wiem skąd takie anomalie w tym porównaniu. Może jakiś patch coś zepsuł bo miałem grę w dzień premiery i wtedy było wszystko ok

I to co piszesz jest co najbardziej abstrakcyjne w dniu premiery ta gra chodziła tragicznie niezależnie od systemu i narzekań ludzi masz masę na forach.

Z takimi ustawieniami

http://www.guru3d.com/articles_pages/hitman_absolution_graphics_vga_performance_review_benchmark,4.html

High FXAA

Wyniki masz na następnych stronach.

Link to post
Share on other sites

I to co piszesz jest co najbardziej abstrakcyjne w dniu premiery ta gra chodziła tragicznie niezależnie od systemu i narzekań ludzi masz masę na forach.

Z takimi ustawieniami

http://www.guru3d.com/articles_pages/hitman_absolution_graphics_vga_performance_review_benchmark,4.html

High FXAA

Wyniki masz na następnych stronach.

Ale Max, sam zobacz że abstrakcyjne to raczej są twoje wyniki z Hitmana, może sugerowałeś się ich wynikami z premiery i dlatego przyjąłeś sobie 25% przewagi 7970 na swoim słupku. Obejrzyj jeszcze raz swój i mój filmik i porównaj fps. Widać że obecnie obie karty w tej scenie testowej "Courtyard" są praktycznie na równi, różnice są minimalne, nagram jeszcze raz wieczorem tą samą scenę bez przerywania animacji początkowej dokładnie tak jak u Ciebie i może uda mi się skonfigurować OSD aby fps się częściej odświeżał. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Bozie chłopie nagram ci filmik dokładny bo już mi się płakać chce i zobaczysz że wynik 7970 się pokryje z tym co jest na wykresie.

Poczekasz ładnych pare godzin do pracy co niektórzy chodzą.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Bozie chłopie nagram ci filmik dokładny bo już mi się płakać chce i zobaczysz że wynik 7970 się pokryje z tym co jest na wykresie.

Wynik 7970 może i się pokryje ale pokaż mi filmik na swoim GTX 680 w tej samej scenie. Chciałbym zobaczyć te 25% przewagi Radeona (50 fps vs 41 fps) bo trudno mi w to uwierzyć. I nagram taki sam filmik na swoim GTX 680 na takich samych zegarach i ustawieniach. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Tu chyba nie chodziło o wykres wydajności w jednej grze, ale o to że droższa karta jest zdecydowanie wolniejsza w większości tytułów.

Na ale ktoś czegoś musi się czepnąć by potem próbować cały test podważać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu chyba nie chodziło o wykres wydajności w jednej grze, ale o to że droższa karta jest zdecydowanie wolniejsza w większości tytułów.

Co ty wogóle wygadujesz za głupoty, ręce opadają, jaka zdecydowanie wolniejsza NVIDIA w większości tytułow, chyba w 1 na 10 będzie zdecydowanie wolniejsza, tak samo w 1 na 10 NVIDIA będzie zdecydowanie szybsza. Karty są jak najbardziej na równi w 1920x1080, różnice są nie wielkie, raz wygrywa AMD raz NVIDIA, wszystko zalezy od wyboru gry i miejsca testowego, Effendi będzie testował ponad 40 gier więc będzie większa baza porównawcza i zobaczymy co wyjdzie. AMD jest tańszy więc jest bardziej opłacalny ale nie każdy patrzy na cenę. Sorry że tak się czepiam Maxa bo jednak dużo sie napracował i należy mu się za to plus ale troche przesadził z pokazaniem przewagi/wyższości AMD. Jak widzę takie podejrzane wyniki jak tu w Hitmanie (25% przewagi AMD) czy w TR po OC z AA (64% przewagi AMD) to musiałem to zweryfikować. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Co ty wogóle wygadujesz za głupoty, ręce opadają, jaka zdecydowanie wolniejsza NVIDIA w większości tytułow, chyba w 1 na 10 będzie zdecydowanie wolniejsza, tak samo w 1 na 10 NVIDIA będzie zdecydowanie szybsza. Karty są jak najbardziej na równi w 1920x1080, różnice są nie wielkie, raz wygrywa AMD raz NVIDIA, wszystko zalezy od wyboru gry i miejsca testowego, Effendi będzie testował ponad 40 gier więc będzie większa baza porównawcza i zobaczymy co wyjdzie. AMD jest tańszy więc jest bardziej opłacalny ale nie każdy patrzy na cenę. Sorry że tak się czepiam Maxa bo jednak dużo sie napracował ale troche przesadził z pokazaniem przewagi AMD. Jak widzę takie podejrzane wyniki jak tu w Hitmanie (25% przewagi AMD) czy w TR po OC z AA (64% przewagi) to musiałem to zweryfikować.

 

Całkowicie się zgadzam. Wszystko zależy od lokalizacji a przede wszystkim od doboru tytułów. Trudno mi uwierzyć w 64% procentową przewagę topowego ATI nad topowym GTX'em. Mamy tu albo przekłamanie, albo brak optymalizacji, albo istną rewolucję. W to ostatnie raczej mało wierze. Zresztą dla mnie testowanie GPU w tylko jednej lokalizacji która lubi czerwonych jest mało miarodajne bo gra to nie jedna mała lokalizacja. O ile pamiętam w Batmanie też była tak lokalizacja gdzie Nvidia pracowała jak "naćpana" a ATI zlatywało do 10 kl/s. Benchmarki jakie są takie są ale używają wielu lokalizacji o różnych fizykach i są stałe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgoda, koniec czepiania się z mojej strony. Poczekam teraz na test Effendiego a niebawem sam będę robił swój 7970 vs 680 vs Tytan. @Max, jak jesteś bardzo zajęty to nie musisz mi nic nagrywać.

Ja jestem ciekawy twojego porównania 670 i 680. Czekam z niecierpliwością.

Link to post
Share on other sites

 @Max, jak jesteś bardzo zajęty to nie musisz mi nic nagrywać.

Nie aż tak nie jestem zajęty by 5 min nie poświęcić.

http://s288.photobucket.com/user/maxforces/media/VIDEO0046.mp4.html

Oczywistych rzeczy nie trzeba pisać.

 

, Effendi będzie testował ponad 40 gier więc będzie większa baza porównawcza i zobaczymy co wyjdzie.

Już napisałem co wyjdzie kisiel a dlaczego od 1.5 roku NV jak i AMD zaczęli robić optymalizacje pod EXE i pliki z nimi związane. To nie to co kiedyś że crack wgrałeś miałeś to samo czy jak obaj producenci udostępniali pliki wykonawcze by w online nie iść z grą.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...