Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Tylko trzeba mieć pożądne chłodzeniem 780mhz zrobi ale w miejscach gdzie są spadki czy ma 600 czy ma 800 jest to samo bo to zwalony kod gry i tylko 2x szybszy komputer da 2x wiecej klatek w tych miejscach a jaki komputer jest 2x szybszy od I5 i GTX470?

2x xeon + Radeon 7990 ;)



I u mnie napięcie max to 1,087 tak jak w GTX460 palita.



Co możecie powiedzieć o optymalizacji gry? Pójdzie na Gainwardzie GTX 460SE i i5 650??

Są otwarte mapy w górach i nad morzem gdzie ilośc fpsów spadnie ci do 20 klatek ja najmniej miałem coś 35.

Najlepiej sie gra jak jest tak ze 100-150.



Gier już nikt nie optymalizauje, budują grę z klocków i działa na tyle na ile sobie komp poradzi inaczej jest na konsoli gdzie jest lock na 30 fps i każda klatka ułożona 1 po 2.

Na pc żeby była podobna płynnośc trzeba już klatek z 70 bo na pc nikt klatek nie układa w pół sec poleci 70 pół sec trzeba czekac na kolejny pakiet i jest zacięcie na pół sec, przesadzam tak aż nie jest ale przy 40 fpsach lub jak spada ze 150 na 70 to już jest a co się dzieje jak patzę w miejsce gdzie jest 150 obracam myszkę o 180 stopni i spada na 50 tragedia na masę.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Są otwarte mapy w górach i nad morzem gdzie ilośc fpsów spadnie ci do 20 klatek ja najmniej miałem coś 35.

Najlepiej sie gra jak jest tak ze 100-150.

 

Gier już nikt nie optymalizauje, budują grę z klocków i działa na tyle na ile sobie komp poradzi inaczej jest na konsoli gdzie jest lock na 30 fps i każda klatka ułożona 1 po 2.

Na pc żeby była podobna płynnośc trzeba już klatek z 70 bo na pc nikt klatek nie układa w pół sec poleci 70 pół sec trzeba czekac na kolejny pakiet i jest zacięcie na pół sec, przesadzam tak aż nie jest ale przy 40 fpsach lub jak spada ze 150 na 70 to już jest a co się dzieje jak patzę w miejsce gdzie jest 150 obracam myszkę o 180 stopni i spada na 50 tragedia na masę.

 

Na max detalach nie będę grał, bo nie da rady. Ale żeby pograć najbardziej cycatą wirtualną Sashą Grey ;D

Link to post
Share on other sites

Ja ustawiłem sobie tak jak wybrał komputer czyli na normal, jest jeszcze low,high, ultra i ultimate, i oczywiście spadków animacji już nie mam a jestem gdzieś na końcu gry otwarta mapa morze, jakaś zatoka taka, w porównaniu do moich ustawiń grafika się zrobiła jakaś taka rozmazana wygląda jak na xbx 360 coś w tym stylu, tak że nie ma co na siłę wciskac lepszych deali niż ustawia pc bo się psuje framerate gry.



Nic nie będę kombinował już z ta kartą po świętach ją i tak sprzedaje i procesor i kupuje celerona aby integra działała nie bedzie już w co grac zacznie się sezon ogórkowy i po co mi mocna karta i procek, na kolejna jesień kupie sobie I7 i jakąs grafike i znowu poprzechodze gierki, mój komp to komputer baza H61 i działa mi od najgorszego proca po najlpeszy tak samo z karta graficzną.

Co sezon ogórkowy integra bo nic więcej nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Przed momentem przeszedłem Shandy Town i w porównaniu do pozostałych poziomów nie zauważyłem znaczących dropów, ale za to po raz pierwszy i mam nadzieję, że ostatni, zaliczyłem crasha :/

Link to post
Share on other sites

E tam. Ja przeszedłem całość bez bugów i większych problemów.
Przyczyny dwóch crashy zostały szybko znalezione i rozwiązane, ULTRA włosy to pic na wodę który wręcz przeszkadza, a ten brak teselacji jakoś przecierpiałem - mocno tego nie widać.

Optymalizacja w niektórych miejscach gry mogłaby być lepsza, bo występowały spadki płynności ale w ogólnym rozrachunku patrząc na to jak inni dają du*y z konfiguracją gry pod siebie - to u mnie była malina.

Więc ja osobiście, nie jestem w stanie zrozumieć narzekania na grę, tylko posądzam ludzi o brak umiejętności obsługi własnych komputerów.

Link to post
Share on other sites

 

Więc ja osobiście, nie jestem w stanie zrozumieć narzekania na grę, tylko posądzam ludzi o brak umiejętności obsługi własnych komputerów.

 

 

Co masz na myśli? Że nie potrafią dobrać ustawień do możliwości sprzętu? 

 

 

ULTRA włosy to pic na wodę który wręcz przeszkadza, a ten brak teselacji jakoś przecierpiałem - mocno tego nie widać.

 

Ja zainwestowałem w taki sprzęt aby móc grać na max detalach w co tylko zechcę.

Wyłączenie tress i teselacji nie pomogło na crashe i problemy z renderowaniem i teksurami. Nie chce mi się kombinować... to ma działać i tyle. Ja nie wiem jak oni testują te gry do cholery. 

Link to post
Share on other sites

 

Ja zainwestowałem w taki sprzęt aby móc grać na max detalach w co tylko zechcę.


To zainwestowałeś o połowę za mało - taka prawda.
Crashe są powodowane przez v-sync i teselację, niezależnie od sterowników (ofc w przypadku nvidii bo u Nowaja to nie wiem).
Gry testują beznadziejnie, co wiadomo nie od dziś, ale od czegoś dają 30 cholernych suwaków, żeby ludzie nimi suwali i ustawili grę tak aby działała. 
Bez optymalizacji pod jeden sprzęt (czyt. konsole) tak być musi i koniec - kto tego nie rozumie niech sprzeda komputer i kupi xboxa, bo już nie mogę słuchać tych ULTRA GRACZY co kupili sprzęt i ma "im działać i koniec".

Właśnie to rozumiem przez "nie umieją obsługiwać własnego sprzętu".
Link to post
Share on other sites

Wg. Ciebie gdybym miał np. gtx690 to nie miałbym crashy? Fps mam dużo na max detalach. Problemy z grą nie mają nic wspólnego z wydajnością sprzętu. Problemem jest sama gra, która ma problemy z ustawieniami i to musi zostać naprawione. 

Twoje podejście jest co najmniej dziwne. To tak jakby kupić samochód, który ma mieć 600KM ale coś ma spaprane i osiąga tylko 450KM. A ty to akceptujesz twierdząć "i tak bym tego nie wykorzystał". Tak to wygląda. 

 

Gra ma wadę fabryczną i przyklejanie czegoś na taśmę sprawy nie załatwia. Trochę metaforyczna wypowiedź, ale mam nadzieję, że dociera. 

 

PS. Skoro Crysis 3 w 1080p działa na max detalach, to chyba można wymagać od tomb raidera tego samego ?

Link to post
Share on other sites

 

działa


To jest słowo klucz. Bo mi tam też działa wszystko na max detalach - co nie jest równoznaczne z "płynnie".
Sprzęt mamy ten sam więc mi nie wciśniesz, że wszystko poza TR na 670-tce hula z suwakami do oporu i to jeszcze z płynnym 60fps.
A płynne 40-60fps bez zawieszek, zatarć, tearingu, stutteru to definicja "grania na max detalach" - a nie kompromisowe "duszę skaczące 30fps ale mam max ustawienia, wohoo".
Link to post
Share on other sites

Czyli chcesz sobie wmawiać, że jest płynnie bo sprzęt jest wydajny? No ja osobiście wolę mieć płynną grę niż poczucie, że max suwaki coś mi dają... 

I kto tu używa 600KM skoro faktycznie jedzie na 450KM, wmawiając sobie, że to wina asfaltu a nie czegoś innego :/
Z mojej strony koniec dyskusji, bo to jak grochem o ścianę.

Link to post
Share on other sites

Wszystko powyżej 40 fps jest płynne, koniec tematu. Jedyna gra gdzie musiałem coś wyłączyć to assetto corsa, gdzie motion blur powoduje spadek fps do 32. 

 

Poza tym TR w tej chwili przetestowałem już na kilkunastu kombinacjach ustawień i na każdej są crashe. This game is broken.

Link to post
Share on other sites

Proponuję Far Cry 3 albo właściwie cokolwiek ustawić na msaa 8x. Pokaz slajdów gwarantowany. Jest wiele gier których płynnie nie wymaksujesz na pojedynczej karcie. I co byś tu nie napisał i gdzie byś kropki nie postawił i tak tego nie zmienisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...