Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

Dostałeś to za frajer?

Za tych wszystkich ludzi, którym wcisnęliśmy Ryzeny zamiast Inteli to powinni nam nie tyle przysłać "za frajer" co jeszcze dopłacić! :/

 

.

.

.

A tak na serio kupowałem w sklepie normalnie, od 15:00 spamując F5 ;)

 

Wrrrr, moja paczka idzie ewidentnie przez Skandynawię, może będzie na wtorek.

Z tego co mi wiadomo, to Proshop oraz Inet (sklepy, z których są nasze R5) mają tego samego dostawcę (firma niemiecka) więc jeżeli załapałeś się na pierwszy rzut to jest dobrze. Duńczycy wysyłają paki DHL promem przez Rzeszę więc faktycznie jest spora szansa, że testy zaczniesz w okolicach połowy przyszłego tygodnia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest moc!

Zazdroszczę! Chyba na dobrą sztukę trafiłeś ?!?

 

Mój 5950x kupiony w x-komie czeka na wysyłkę... Podobno nie mieli kodów do FarCry 6 i czekają na dostawę albo już dostali. Nie mniej jednak poniedziałek/wtorek dopiero planowana wysyłka. Ktoś zamawiał procesory z serii 5000 w x-kom i ma podobnie ? :D 

Link to post
Share on other sites

Chciałem iść w jakieś b-die, by uzyskać 3800 na niskich timing'ach, a tu wszystko wskazuje, że nope.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LPTbx4fk3rw

Polecam to videło:

 

Nie jest o 5000, ale z wyników powinieneś zobaczyć, że twoje zacytowane wideo prawdopodobnie nie wchodzi w temat wystaczająco głęboko.

Z drugiej strony, 20% więcej nie uciągniesz na pewno, szczególnie, że raczej będziesz ograniczony kartą graficzną w większości przypadków. Mówimy tu o 5%. Dla jednych ok, dla innych gra nie warta świeczki.

Link to post
Share on other sites

Wracając raz jeszcze do tych pamięci panowie.

Interesuje mnie również taka kwestia.

 

Chce obsadzić 4 banki pamięci... 4x16GB,

...ale boje się że uzysk OC będzie znikomy i sam CPU nie wydoli z takimi modułami.

 

Obecnie mam 2 kostki: F4-3600C16D-32GTZN CL16 (16-16-16-36).

Kręcona na 3800 CL16 16-16-16-32

 

Są to pamięci:

Thaiphoon-2020-11-09-13-41-22.png

 

 

Czy jeśli wrzucę kolejne 2 IDENTYCZNE moduły, to nowy ZEN3 ogarnie je pod OC 3800?

 

Pomijam 4000 bo wydaje mi się że to zbyt wysoka wartość (z 3600) nawet jak na b-die przy zachowaniu CL16.

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

Niech będzie podkręcony Jezus z Gamers Nexus!  :peace:

 

Napisaliśmy w tym roku razem z kolegą @ernoratorem list do św. "Lisa SU-Mikołaja" o przysłanie zapomogi w dobie kryzysu. Tym razem - o dziwo - AMD zareagowało na nasze błagania i wysłało nam identyczne paczki. Ponieważ jak powszechnie wiadomo z PRC do Szwecji jest bliżej niż do Polski to moja paczka już doszła:

 

 

Matko Bosko AMD'osko!!! Też chce!!! Ja zaraz piszę do Pana Kurteczki - może w końcu przyślą mi 3080 Strix :)

 

Link to post
Share on other sites

@Marucins

 

Ciężko powiedzieć. Generalnie powinno pociągnąć, ale możliwe że trzeba ustawić luźniejszy trochę trfc czy inne tertiary timingi. Jeśli ich do tej pory porządnie nie przycisnąłeś, bardzo możliwe że ruszą na Twoich timingach bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem R5 3600. Warto go podkręcać? W grach mam 4,2ghz więc i tak jestem happy. Nie wiem czy warto zakładać nowy wątek do tego więc piszę tu.

 

Chłodzenie: Gelid Phantom

Zasilacz: SPC Vero L3 600w

Mobo: Msi B450-a pro max

Ram: Crucial Ballistix 3200mhz cl15

Link to post
Share on other sites

Dobra Dobra panowie i panewki

 

"Ocę proca" jak pudzian w reklamie axa - staro benchmarkowe śmieszki - nie ważne.

 

4.3 Ghz sztywno, 1.350V sztywno, zegary efektywne są sztywne, ALE

ODupR8i.jpg

 

 

Na dole HWInfo są jakieś Windows Hardware Errory, których wcześniej nie było.

 

Co to jest, skąd to się bierze, co to oznacza i dlaczego nie mam BSODu ani żadnego objawu?

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Czekałem na test gdzie będzie zestawienie maksymalnych ustawień łącznie z pamięcią Ram. Wychodzi jasno, że wymaksowany R5 5600X w grach osiąga identyczne wyniki co wymaksowany i5 10600K. W jednej grze minimalnie przegra a w drugiej wygra. Kupując platformę stricte do gier przychodzi mi na myśl hasło z reklamy proszku do prania "Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać". R5 5600X na chwile obecną jest 300zł droższy więc cena/wydajność jest po stronie Intela - piekło zamarzło  :roll:

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy gdziekolwiek są jeszcze 5600x.

 

5800x jest całkiem sporo, ale 5600 słabo chyba.

 

A jakbym napisał do Proshopu, żeby przepisali Ryzena z mojego zamówienia na ciebie? Złożyłem zamówienie, ale się jednak opamiętałem i nie będę go kupował.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...