Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Przyznam się bez bicia Panowie, że podoba mi się (przynajmniej na papierze) 5800X, ale wiem na 100% że nie będę mógł usprawiedliwić finansowo przed samym sobą takiego posunięcia  :->

Zdecydowanie odkładam upgrade na wiosnę '21, u mnie leci już CPU+GPU a nie mam ochoty bawić się w gry pt "kolejka". Za stary już chyba jestem.

Link to post
Share on other sites
A co ma być wiosną?

 

 

Biosy pod R5000 dla płyt serii 400.

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  

 

Ten "żart" ( :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: )  śmieszy mnie niezmiennie w kontekście tych napinek za czasów premiery 2 gen ryzena kiedy mi znajomy opowiadał, że mam 8700k na martwej podstawce, a on jeszcze ileś lat będzie robił upgrade na b350 czy tam x370 xD

 

On się bawi biosami przez pół roku robiąc za beta testera, a ja i tak mam w swoich zastosowaniach (grach) porównywalny procek do jego ostatecznego celu w postaci 5XXX gdzie już po drodze zaliczył 1700, 2700x i 3600 i zaraz (za pół roku  :rotfl: ) znowu zmiana. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A gdzie kupowałeś?

na Alliexpres , mi doszedł po około 26 dniach, znajomy kupił od tego samego majfrenda i dostał po dwóch tygodniach 

U Chińczyków. Ja bym się bał zamawiać od nich Ryzeny, diabli wiedzą jak zapakują, a piny są delikatne.

dobrze pakują ;), to mój drugi procek + licząc kolegę to 3 procki i każdy w idealnym stanie ;) .

Link to post
Share on other sites
na Alliexpres , mi doszedł po około 26 dniach, znajomy kupił od tego samego majfrenda i dostał po dwóch tygodniach 

Trochę nie na temat, ale radzę dopłacić te 4 ziko do paczkomatu czasami paczki mi dochodzą po 7 dniach do paczkomatu, problem leży w PP która czasami przetrzymuje paczki po 2 tygodnie.... 

Link to post
Share on other sites

Nie jest powiedziane, że na X370 nawet dostanie Bios pod Vermeera aczkolwiek ja osobiście uważam, że i dla płyt serii 300 wyjdą jednak beta-Biosy.

 

Każdemu wedle potrzeb, @Wojtechu ;) 6 szybkich rdzeni od Intela nawet na martwej podstawce to nadal kawałk dobrego krzemu i było wiadomo, że na kilka lat wystarczy. A że teraz "intel? To dla biedaków" i (może) w końcu sytuacja w grach się odwróci to niewiele zmienia z perspektywy posiadacza 8700k.

Link to post
Share on other sites
Biosy pod R5000 dla płyt serii 400.

"tysz"...   :D, ale głównie może "ludzka" dostępność gpu i to zarówno od nv  jak i od czerwonych, brak podatku od nowości za CPU zen3 (bo coś mi mówi że jednak będę musieli skorygować te ceny albo wypuścić niższe wersje). ile mogą odjechać w grach od 10400F na 5600X? bo na pewno nie tyle co odjechali cenowo.  %-)

 

Poklepią po ramieniu posiadaczy 5600X, Lisa powie "dziękuje przyjaciele, że jesteście z nami"  wypuszczamy teraz "Zwykłe" 5600 -minus 100USD. 

 

On się bawi biosami przez pół roku robiąc za beta testera,

Właśnie On się "Bawi" ...ten dreszczyk emocji kiedy instalujesz beta bios w nadziei, że wszystko będzie działać. :jupi:  . a Ty co? pewnie w UEFI nawet nie byłeś? :x

 

A tak poważnie mogę co prawda sprzedać b450-a pro i kupić choćby ds3h - ale powiedzmy, że po pierwsze mi się nie śpieszy a po drugie nie wiadomo czy do ddr5 nie zostanę jednak na zen2. 

 

e:literówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

a Ty co? pewnie w UEFI nawet nie byłeś?
 

 

Pewnie, że byłem. Obniżyć napięcia do bodajże 1.2V bo po co procek ma wyżej podbijać na auto skoro i tak leży odłogiem z gtx970.

 

Co do tematu to mi też się wydaje, że te 5600x to taka wersja z podatkiem od nowości. Chyba, że liczą na to iż uzysk dobrych sztuk będzie rósł tak jak przy 3XXX i zamiast puszczać 5600 mocno przecenią x'a żeby mieć pretekst do tego by go tak mocno nie przeceniać, aż do poziomu 3600. 

Link to post
Share on other sites

 

 

skoro i tak leży odłogiem z gtx970.

Nawet jak by Cię naszła ochota sparować go z jakimś GPU pokroju 2080S czy 3070 to nie będzie źle, spokojnie sobie możesz siedzieć.Ja jeśli ruszę 1070 na coś znacznie mocniejszego to już niestety wydajność single core da o sobie znać.... z drugiej strony na tyle co ja gram  :->  Mafia:DE to pierwsza gra od niepamiętnych czasów którą przeszedłem do końca i to gównie chyba z sentymentu dla "jedynki". także "bez ciśnień". ;)


Aczkolwiek powiem wam że np. w RDR2 wszystkie 16-wątków 1700 się pięknie skaluje, pograłem ostatnimi czasy chwilę i na wysokich było jakieś 45-60FPS. FHD oczywiście - te bardziej wymagające scenerie, widać że nowe produkcje też już potrafią zrobić użytek z większej ilości rdzeni, jakiś czas temu jak jeszcze nie było wiele informacji o zen3, po cichu liczyłem że AMD jedzie z 8/16 już w R5....

Link to post
Share on other sites

U Chińczyków. Ja bym się bał zamawiać od nich Ryzeny, diabli wiedzą jak zapakują, a piny są delikatne.

Kurde, dla mnie to by było jeszcze lepiej - Athlon miał połamane piny i prostowanie jest łatwe a majfrendy pewnie by mi oddały cała kase.. (a jak nie to chargeback) zachęcasz xD
Link to post
Share on other sites

Dasz tutaj albo na priv link do tej oferty?

Teraz trochę poszedł w górę .

511,39 zł 10%OFF | AMD Ryzen 5 3500X R5 3500X 3.6 GHz sześciordzeniowy sześciordzeniowy procesor CPU 7NM 65W L3 = 32M 100-000000158 gniazdo AM4

https://a.aliexpress.com/_BTSn49

Wysyłka idzie przez jakiś kraj w EU więc coś nie będzie na 99%

Sorry za misz masz ale linkuje na kom i tak mi skopiowało ;)

Link to post
Share on other sites

Najtańszy 3500x

https://pl.aliexpress.com/item/4001224112364.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1d9b44e2Ez5S4j&algo_pvid=9a5003b6-b450-4c0b-a600-d572f00686e6&algo_expid=9a5003b6-b450-4c0b-a600-d572f00686e6-0&btsid=0b0a187916025277718005992ec8a4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Miałem go, nie widziałem różnicy z 3600, a czasem był nawet lepszy. Oczywiście był kręcony do 4.2Ghz + ramy 3800cl16. Mnie dziwi jak ktoś mówi, że jest gorszy niż 3600 o sporawo, bo ja tego nie doświadczyłem, a trochę gier testowałem. Może na takiej 2080Ti robi to różnicę, ale na słabszych na pewno nie bo miałem 5700XT, 2060 Super, 1080 GTX etc.

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...