Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

To mi chyba z X470 zostanie brać 3800XT/3900XT z wyprzedaży i tyle... a potem czekać na 2 gen. procków na AM5.

AMD znów pokazuje środkowy palec, próbując udawać bohatera. Dość nieudolnie sobie radzą z tym swoim "wsparciem"...

 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5000-zen3-support-rolling-out-to-amd-500-series-motherboards

 

AMD-Ryzen-5000-series-support-on-AMD-500

Link to post
Share on other sites

Ja za to nie czekam na ddr5 bo pamiętam przejście z DDR na ddr2, na ddr3 i na ddr4. Pierwszy rok albo 2, ceny pamięci były kosmiczne a na samym początku były gorsze do pamięci starszych.

 

Dlatego też 5800x jakoś rozwarzam, chociaż czekam na testy jak się będzie to miało względem 10x00 Intela. A może poczekam na 3100 do marca na itnela następnego, 11x00? $/%

 

 

 

Edit

Już 8.10 była mowa, że chipsety 4x0 w styczniu 2021.

Link to post
Share on other sites

Już 8.10 była mowa, że chipsety 4x0 w styczniu 2021.

 

Mowa była, owszem. Ale sporo osób na chipsetach serii 400 miała nadzieję że ten termin to pupochron. 

Sporo osób mówiąc wprost uważa że zostawiono ich na lodzie, szczególnie w okresie BF & świątecznym. 

 

Ja X570 na bank nie kupie, a tym bardziej na "zamkniętą" platformę. B550 ciągle jest - owszem ale też są droższe od B450 i nie posiadają paru (dla niektórych*) ważnych ficzerów z X470/X570. 

 

Co do DDR5 dla tego także pisałem o 2 generacji procków na AM5. Też nigdy nie przechodzę od razu na nową platformę DDR. Nawet nie ze względu na koszt - (a tak jak wspomniałeś) pierwsze rzuty to zazwyczaj pamięci o słabych timingach i niskich taktowaniach. Pamiętam że to samo było za czasów DDR2 -> DDR3 oraz DDR3 -> DDR4. 

Ciekawe na ile gen. procków wystarczy AM5 i jak będzie z chipsetami. 

Link to post
Share on other sites

@Up "ja wiedziałem że tak będzie". Nauczony doświadczeniem po premierze R3000 (problemy z płytami serii 400, X570 zaś bez żadnych problemów) nawet w tym wątku pisałem, że ludzie ze starszymi płytami, czekający na Biosy pod R5000, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

 

To co, ktoś chciałby odkupić Asusa X570? :D

Link to post
Share on other sites

Mi się udało też złapać jednego 3900X za 1500. Jak myślicie że będzie wypadał na tle 5600X? Cena podobna. Wiadomo kiedy embargo na testy nowych Ryzenów schodzi?

Mi się udało też złapać jednego 3900X za 1500. Jak myślicie że będzie wypadał na tle 5600X? Cena podobna. Wiadomo kiedy embargo na testy nowych Ryzenów schodzi?

Mi się udało też złapać jednego 3900X za 1500. Jak myślicie że będzie wypadał na tle 5600X? Cena podobna. Wiadomo kiedy embargo na testy nowych Ryzenów schodzi?

2x więcej rdzeni w tej samej cenie? Zależy co robisz ale imo o wiele lepiej pod każdym względem - gry w końcu zaczną tez to wykorzystywać
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do samego grania 3900x to overkill, z obietnic wynika że do gier lepszy będzie 5600x, ale do zastosowań użytkowych 3900x to killer.

Teraz tak, 3900x i tak powinien starczyć w większości sytuacji a przyszłość jest usłana różami. 2700x był w tej samej cenie co 3600 i tu rzeczywiście można było wybierać ale 12r/24w vs 6/12?

Tego 3900X mogę ci odstąpić jeżeli mi go wyślą.

Artok jak znajdziesz 3600-3700x w dobrej cenie to bierz dwa xD
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przygotowania do BF czas zacząć. Zrobiłem tabelkę porównującą Zen2 do 2600. Wyniki CB20 są z mojego wyniku @4.1. Reszta z recenzji TPU i Guru3D.

 

Należy zwrócić uwagę na to jak obliczany jest % (raz bazowy jest 2600 a czasami 3900XT). Żeby się nie przejechać.

Ceny z niemieckiego MF też mogą nie mieć przełożenia na rynek polski - przestrzegam. Dodatkowo liczyłem netto + shipping (30 euro) - oprócz mnie może Wróbla to zainteresuje.  :->

Tabelka-R_qqnenxw.png

Link to post
Share on other sites

Myślisz ze na BF taka cena może jeszcze zawitać?

Raczej na pewno zawita. I mogą być lepsze ceny.

 

1) Duży stock Zen2 + ciągle klepany

2) Będzie po premierze Zen3

3) AMD ewidentnie chce ładnie zamknąć rok fiskalny (widać to po cenach Zen3 oraz Zen2+) więc pewnie rzuty mają znośne ceny hurtowe (dla importerów)

Link to post
Share on other sites

Raczej na pewno zawita. I mogą być lepsze ceny.

 

1) Duży stock Zen2 + ciągle klepany

2) Będzie po premierze Zen3

3) AMD ewidentnie chce ładnie zamknąć rok fiskalny (widać to po cenach Zen3 oraz Zen2+) więc pewnie rzuty mają znośne ceny hurtowe (dla importerów)

no to chyba czeka mnie czekanie TM na athlonie 200ge i 5700xt :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...