Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Kartę masz w obudowie, jak będzie oddawać to swoje TDP do obudowy to będzie się grzać. Policz ilu ludzi ma prawidłowy airflow w budzie, 1 na 50? Reszta wentylatory RGB typu spc corona co zużywają prąd i świeca ale nic z tego nie wynika.

3800XT za 319€ na MF w promo. Czyli myślę że na blackfrajer w DE ceny mogą delikatnie spaść, ale te 20€ względem obecnych cen to max drop. Czyli w PL może to być około 80-150zł.

 

w Polsce nie ma blackfrajdej

 

oqWZ3SJ.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ależ mi nie chodzi o rachunki za prąd. Po prostu po grzałkach w postaci V56/64, Rvii a obecnie gtx 1080 (240W w Csgo?!) mam chyba dość tego gorąca, które wenty z chłodnic pompują w pokój. Wydajność Pascala w zupełności mi wystarcza a na jakiekolwiek dalsze przyrosty mogę spojrzeć przychylnym okiem o ile nie będą okupione wzrostem TDP. Bardzo zawiodłem się na Turingu, bo np taki RTX 2070 jest tylko minimalnie szybszy ale i pobiera ciut więcej mocy - to gdzie tu progress?

 

Z tego samego powodu odpuszczam sobie 5800x i albo wjedzie 5600x albo 5700x (o ile wyjdzie i będzie miał 65W TDP).

Link to post
Share on other sites

Co jest nie tak z 3100? Miałem przez chwilę tego proca. Podkręciłem do 4350mhz, ramki na 3800 i różnica z Ryzenem 3600 to była może 2 fps. A są takie 3100 co się na 4.5Ghz kręcą dużo częściej i myślę da sie wyrównać te różnice.

wlasnie o to mi chodzi

 

4/8 słabo wróży na przyszłość. 

kogo ty oszukujesz? wydzie ddr5 i zmienisz platforme xD

Link to post
Share on other sites

Ja jestem trochę zawiedziony prezentacją, a zwłaszcza wyceną, bo same proce są jak najbardziej ok. Mocno liczyłem na wzrost wydajności bez wzrostu ceny, na coś podobnego jak u Nvidii

To u NVidii mamy wzrost wydajności bez zmian ceny? Że niby RTX 3080 masz na myśli? O ile ja dobrze pamiętam to przyzwoite 2080 Ti można było kupić poniżej 5000 (4700-4800), podczas gdy w tej chwili 3080 jest dobrze ponad 5000... No chyba że łykasz jak młody pelikan tłumaczenie NV, jako niby to oni biedni nie spodziewali się takiego zainteresowania swoim nowym produktem.

Link to post
Share on other sites

To u NVidii mamy wzrost wydajności bez zmian ceny?

Cena referentów została ustalona na takim samym poziomie co w poprzedniej generacji a że popyt przewyższył znacząco podaż i dodatkowo pojawiły się problemy z uzyskiem to ze względu na brak towaru ceny są jakie są.

Niemniej referent 3070 i 3080 został tak samo wyceniony jak w poprzedniej generacji

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To u NVidii mamy wzrost wydajności bez zmian ceny?

Dokładnie tak jest. 

 

 

 

No chyba że łykasz jak młody pelikan tłumaczenie NV, jako niby to oni biedni nie spodziewali się takiego zainteresowania swoim nowym produktem.

 

 Sam się spodziewałem takiego zainteresowania, zwłaszcza że na moją 2080 Gaming X Trio też czekałem ponad miesiąc po premierze. 3080 Kupiłem 4 min po 17, zapłaciłem, dostałem potwierdzenie zamówienia w realizacji, a po tygodniu zwrot pełnej kwoty na konto i informację, że spokojnie mogę czekać, bo miejsce w kolejce mam zarezerwowane i jak tylko karta do nich przyjdzie, to poproszą mnie o ponowny przelew na kwotę z dnia premiery. Nie jestem jedyną osobą, która tak to załatwiła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeśli chcecie władować coś pokroju 3080 3070ti czy navi do 1440p to i byle jaki ryzen 5x00 da radę. Widać ipc gain jest super, cache latency poprawiony, a że każdy ryzen z tego skorzysta to prawdopodobnie 4,4GHz styknie tutaj. Tyle przynajmniej będzie mieć 5600 lub 5700x, bo te procki prędzej czy później wyjdą.

Koledzy dobrze prawią pisząc o tym, że cena 3600, 3700x jeszcze nie spadła. Więc dostawy w drodze lub/i jakieś ilości tych cpu mają. Wpierw muszą wyczyścić magazyny i swoje zarobić zanim wypuszczą ich następców.

 

Na razie to wygląda na to, że ceny lecą o $50 w górę, jak cenę 5900x jeszcze można wybaczyć, 10% w góre. To 3600x o 50 wyżej to wzrost ceny 25% prawie identyczny co do wzrostu wydajności;P Noooooo. You were the chosen one, You were meant to destroy them not join them ;)

Link to post
Share on other sites

To u NVidii mamy wzrost wydajności bez zmian ceny? Że niby RTX 3080 masz na myśli? O ile ja dobrze pamiętam to przyzwoite 2080 Ti można było kupić poniżej 5000 (4700-4800), podczas gdy w tej chwili 3080 jest dobrze ponad 5000... No chyba że łykasz jak młody pelikan tłumaczenie NV, jako niby to oni biedni nie spodziewali się takiego zainteresowania swoim nowym produktem.

to raczej kwestia januszerki nie samego NV

Link to post
Share on other sites

to raczej kwestia januszerki nie samego NV

Jesteś pewien? Jesteś przekonany o tym, że wielka korporacja e swoimi przepastnymi działami: finansowym, planowania, marketingu i sprzedaży. Nie przewidziała co się stanie, nie zaplanowała strategii?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O czym wy w ogóle dyskutujecie?

Po pierwsze Nvidia ma swoje konstrukcje referencyjne Founders Edition i ustalając ceny premierowe, trzyma się ich pomimo deficytu produktu.

Po drugie Nvidia nie odpowiada za to jakie ceny swoich konstrukcji ustalą partnerzy tacy jak MSI, Asus czy Gigabyte. Nvidia jedynie sprzedaje tym podmiotom swój produkt w postaci rdzenia graficznego.

Po trzecie Nvidia na zaistniałej sytuacji nic nie zyskuje a traci jedynie wizerunek marketingowy a to raczej nie było ich celem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...