Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Ja to mam problem ale wam 3100 powinien wystarczyć serio

Zostawiając 3100 do momentu premiery procesorów DDR5 mógłbym wykonać jeszcze jedną "optymalizację" %-) 

Mianowicie sprzedać w diabły Gaming MAXa i zakupić 100 zł tańszego Gigabyte S2H (nowy 259, ale używaną za 200 też bym nie wzgardził). Mocniejsza płyta do 4/8 nie jest potrzebna.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Zostawiając 3100 do momentu premiery procesorów DDR5 mógłbym wykonać jeszcze jedną "optymalizację" :rotfl:

Mianowicie sprzedać w diabły Gaming MAXa i zakupić 100 zł tańszego Gigabyte S2H (nowy 259, ale używaną za 200 też bym nie wzgardził). Mocniejsza płyta do 4/8 nie jest potrzebna.

Ale czy wtedy wyciśniesz taki overclock?
Link to post
Share on other sites

A co jak LLC nie ma albo działa jakby go nie było (X570 od Gigabyte)?

 

To wtedy się nie kupuje takiej płyty. Definitywnie. :>

Tak jak za czasów LGA 775 kupując mobo po OC unikało się płyt bez regulacji napięcia mostka północnego. 

Wypraszam sobie, LLC działa na x570 od gigabyta

 

j/w, dzisiaj taka płyta by nie przeszła...

Link to post
Share on other sites

https://www.proshop.pl/Procesor/AMD-Ryzen-7-5800X-Procesor-8-rdzeni-38-GHz-AMD-AM4-Procesor-AMD-w-pudelku-bez-radiatorawentylatora/2884171

 

Dla weekendowego gracza, z zamysłem platformy na 4-5 lat pójść w tego 5800 czy postawić na 5600?

Czekać na testy. Też będę wymieniał CPU, MOBO i RAMy, i też stoję przed wyborem cz kupować w listopadzie 5800, czy czekać na 5700. Po testach 5600 i 5800 zdecyduję co robić. Swoją drogą proshop szybko zdecydował się wystawić 5800. Cena po przeliczniku+Vat i takiego minimum trzeba się spodziewać. Sporo kasy, no ale może będzie warto na te 5 lat...

Link to post
Share on other sites

Dużo więc rozbije się o daty wydania biosów dla chipsetów serii 400 oraz przeliczenia wydajności per fps w przypadku 3800XT oraz 5800X.

 

Mam wrażenie że Zen2 XT może się okazać bardziej opłacalny... Zarówno 3900XT jak i 3800XT.

Obecnie zapowiada się że 5800X będzie droższy od 3900XT...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...