Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

Chyba najlepszy wynik R5 3600 z Windowsem 

kongratulejszons! Ty to dopiero masz golden sample.... to już raczej taki platin sample...  ktoś tutaj na forum sprzedawał rysia 3600 4,5 za +150 to Ty w takim razie bogaty jesteś.... 


;)  a tak serio ładnie ładnie... piękna sztuka.

Link to post
Share on other sites
ILE? Przecież to będzie z 950 zł

 

dobrze liczysz @Artok dobrze...  :evil:

 

Ryzen 3600 robiący 4.5Ghz

wersja z gwarą i coolerem stock "Oferta tylko dla entuzjastów. " 1029pln

https://allegrolokalnie.pl/oferta/ryzen-3600-overclocking-do-4-5ghz-pokonuje-x-i-xt

 

stąd mój sarkazm w #6031

ps. żeby nie było, Polska to wolny kraj(jeszcze) - z nikogo nie robię beki ktoś chce za tyle sprzedać-ktoś chce za tyle kupić ich sprawa. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Ależ tj Twoje prawo! @korzychxp może wystawić swojego #LisaSuEdyszyn 3600 za ile mu się podoba, a Ty możesz go pocisnąć za cebulactwo. On tą konkretną ofertę kieruje do RĘDtuzjastuff ;)

 

Napisałem swoją drogą do jednego sklepu w UK, który miał na stanie 12szt. 4650G pytanie o wysyłkę - przyszła odpowiedź, że błąd w ofercie i tylko w zestawach OEM można kupić... :/

Link to post
Share on other sites

@Artok Brałbym, przy czym 4350G tylko na testy - a taki 4650G mógłby zostać na dłużej. Chciałbym zrobić mini-pc pod TV/Netflix itp bo ileż można oglądać filmy na tablecie (TV celowo brak do tej pory, ale ceny OLEDów z drugiej ręki zaczynają być kuszące)...

Link to post
Share on other sites

 W R20 miałbyś 3. miejsce na świecie

 

już jestem

https://hwbot.org/benchmark/cinebench_-_r20_with_benchmate/rankings?hardwareTypeId=processor_5871&cores=6#start=0#interval=20

No link nie działa ;p ale mam wynik wstawiony w CINEBENCH - R20 WITH BENCHMATE. 

W sumie nie pomyślałem żeby wstawić w zwykłym, wrócę z pracy to wstawię.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Siema mam takie pytanko - nie chce zakładać od tego osobnego tematu. Mam R5 3600X od kilku dni. Wczoraj po zainstalowaniu sterownikow od chipsetu zauwazylem ze wentylator (boxowy - zamówiłem już fortisa bo mój stary jest niekompatybilny) nawet na idlu trzyma prawie maksymalne obroty (2600-2800 - gdzie max to 3100 chyba) przez co wyje strasznie. Grzebałem po biosach i innych takich i nie widze tu różnicy w wyciu. Wiadomo do ciszy byłem przyzwyczajony, ale bez przesady a tu siedzac w windowsie wycie jakbym upalał microsoft flight simulator.

 

Dziś drążąc temat jakie powinny być idle temperatury dla tego procesora natrafiłem że jest to około50 stopni 33-34 z zrównoważonym zarządzaniem energii w ustawieniach windows. I się okazuje ze tam pojawiły się opcje których nie było na moim starym intelu - AMD Ryzen Power Saver, Balanced, Performance. Gdy przełączam na zrównoważony temperatura spada o jakieś 10 stopni prawie momentalnie a wentylator sie uspokaja. Którykolwiek z planów zasilania przygotowany przez AMD sprawia ze temperatura podskakuje. O conajmniej kilka stopni i po chwili slychac jak wentylator wchodzi na obroty. Przy włączeniu Performance albo Balanced wentylator nawet na 'prawie idlu' co chwle wlacza dosc wysokie obroty.

 

Korzystacie z tych planów zasilania?

Link to post
Share on other sites

Siema mam takie pytanko - nie chce zakładać od tego osobnego tematu. Mam R5 3600X od kilku dni. Wczoraj po zainstalowaniu sterownikow od chipsetu zauwazylem ze wentylator (boxowy - zamówiłem już fortisa bo mój stary jest niekompatybilny) nawet na idlu trzyma prawie maksymalne obroty (2600-2800 - gdzie max to 3100 chyba) przez co wyje strasznie. Grzebałem po biosach i innych takich i nie widze tu różnicy w wyciu. Wiadomo do ciszy byłem przyzwyczajony, ale bez przesady a tu siedzac w windowsie wycie jakbym upalał microsoft flight simulator.

 

Dziś drążąc temat jakie powinny być idle temperatury dla tego procesora natrafiłem że jest to około50 stopni 33-34 z zrównoważonym zarządzaniem energii w ustawieniach windows. I się okazuje ze tam pojawiły się opcje których nie było na moim starym intelu - AMD Ryzen Power Saver, Balanced, Performance. Gdy przełączam na zrównoważony temperatura spada o jakieś 10 stopni prawie momentalnie a wentylator sie uspokaja. Którykolwiek z planów zasilania przygotowany przez AMD sprawia ze temperatura podskakuje. O conajmniej kilka stopni i po chwili slychac jak wentylator wchodzi na obroty. Przy włączeniu Performance albo Balanced wentylator nawet na 'prawie idlu' co chwle wlacza dosc wysokie obroty.

 

Korzystacie z tych planów zasilania?

Wałkowane setki razy, musisz zmienić minimalny stan zegaru procesora (czy coś w ten deseń) na 5% w zaawansowanych planu

 

Nie zawsze pomaga, wiec używaj po prostu zrównoważonego

Edytowane przez uberas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stock od 3600X do niczego się nie nadaje niestety, fortis czy jeszcze lepiej grandis będzie ok.

W zestawie z 3600X jest Wraith Spire czyli sporo lepsze chłodzenie od Wraith Stealth, które jest w zestawie z R5 3600.

Miałem obydwa chłodzenia i przy pełnym obciążeniu Spire notował ~8C niższe temperatury względem Stealth.

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...