Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

https://ithardware.pl/aktualnosci/ryzeny_8000_zen_5_przyniesc_maja_wiekszy_skok_wydajnosci_niz_zen_3-28723.html

 

Ryszard 8000 aka Zenek Piąty w Q2 2024 (czyli mniej niż rok): +30% IPC, nadal monolityczne rdzenie (te hybrydowe dopiero w kolejnej generacji). To ja poproszę 8800X3D już na premierę i można oddać Aldera młodemu :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.08.2023 o 10:08, Rebelmind napisał:

Nie widziałem nigdzie, żeby ktokolwiek się chociażby zbliżył do 7000 MHz Sync na AM5 - a już na pewno nie na dwóch kościach (bo pojedyncze przypadki 7000 MHz z jedną kością się trafiały, ale to było tak stabilne, że otwarcie przeglądarki wywalało system). 

 

7000 1:1 i niskim CL powinno dać kopa w grach, ale standardowo: uwierzę jak zobaczę. 

Jak masz proc z 2 CCX tak jak masz prcoesor z 1CCX roznicy to nie robi. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Stało się, w niedzielę padła mi pompa w Liquid Freezerze II 280 rev2. W jednym momencie 50C na idle, a w następnym 95 i restart kompa. Wiatraki na chłodnicy nadal pracowały, wiatrak na VRM nadal pracował, ale pompa chyba nie pompowała nic, bo przewody koło chłodnicy zimne, a koło pompy gorące...
Co niesamowite, 5900x, nawet w biosie 95C, będąc podłączonym do coldplate, płynu i chłodnicy...

Chyba się wyleczyłem z AIO, kupiłem NH-D15S (S bo by mi kolidowało z RAM'em), freezera odeślę na gwarancję, może mi całego wymienią i sprzedam albo zatrzymam na wszelki wypadek...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jakie masz teraz?

Wg mnie jak ktoś ma porządnego towera to nie ma co zmieniać, jak jest miejsce w obudowie na grubszą chłodnice to cena/wydatność najlepszy będzie taki ARCTIC Liquid Freezer II 360 - miedzy innymi ma offset pod am4/am5, 6 lat gwraancji - sam mam go z 5800x, który też potrafił się grzać i trzyma go w stresie na maks 80 stopni.

 

Z 5800x3d czy innymi x3d największym problemem jest odprowadzenie ciepła przez czapkę z kaszy, mimo że ten procek pobiera w grach takie średnio 70w to i tak temperatury skaczą na jednym rdzeniu.

 

Jak się ma dobre chłodzenie to i tak warto zrobić Uv na pbo curve - offset -30, -25,-20,  albo mniej zależy co będzie stabilne

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Ale różnice miedzy 360 aio a takim tower będą niewielkie w wydajności, jak ktoś ma zbędne 500zł może kupić aio 360:)


Po mojej ostatniej przygodzie z AIO polecam tower coolery, szczególnie do ryzenów, które palą tonę węgla nawet w idle, jakby im się gdzieś spieszyło na pulpicie :P

Link to post
Share on other sites

Ostatnio jak widziałem nowe D15 w cenie ponad 500 zł to stwierdziłem że no chyba raczej nie...  ;)

Arctic robi robotę, wystarczy mu wentyle skręcić, u mnie różnica 1-2* była przy 1000 RPM mniej więcej, a maksem czyli 1800 RPM, różnica w głośności duża.

Oczywiście może się trafić gorzej zlepiony, kasztan i będzie cieplej. ;)

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Mst74 napisał:

Ostatnio jak widziałem nowe D15 w cenie ponad 500 zł to stwierdziłem że no chyba raczej nie...  ;)

Ale to kto każe kupować nowe? Używane D14 nadal niczego sobie, pomimo dekady na karku, a widzę wiszą często po 200 PLN. 

 

Fera 5 też bardzo przyzwoicie, a to jeszcze taniej. 

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam z testów które widziałem to D14 chyba jednak nieco odstaje.

Szrotu od SPC nigdy nie lubiłem, jak już brać zamiennik Noctua to chyba ten cały Peerless Assassin jest najlepszy, cena nadal bardzo przyzwoita a wydajność znacznie lepsza od chińszczyzny sygnowanej przez tego polskiego "producenta".  :) 

Link to post
Share on other sites

Witam. Pytanie o temperatury w imieniu kolegi. Kupił Ryzena 5700x i na 4.5 Ghz 1.2v ma w cinebenchu R23 ma jakieś 85-90 stopni , w grach to w okolicach 65-70. Chłodzenie fortis. Pytam was bo sam posiadam jeszcze 3600 wiec nie mam porównania. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...