Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Z chęcią wymieniłbym na taki materiał bo to co mam w oryginalnym oknie od HAFa to porażka. Myślałem o szkle ale boję się, że podczas otwierania/zamykania kiedyś po prostu pęknie.

Peknac nie powinien, ale moze sie wykruszyc. Chyba, ze otwierasz komputer z kopa, to trzasnie natychmiastowo :D

Szklo tez usztywni sama konstrukcje panelu bocznego, wiec ja bym mimo wszystko sklanial sie ku szklanym oknie. Jedzna kwestia to dobranie odpowiedniej grubosci szkla. Zawsze mozesz tez zamowic przydymiana lub w okreslonym kolorze.

 

PS.Przepraszam za brak polskich znakow, ale siedze wlasnie na szkolnym PCcie.

Link to post
Share on other sites

Szkło jest świetnym materiałem!

Parę lat temu przerobiłem obudowę Tracer F1 Ferrari - dwa panele boczne oraz top były ze szkła o grubości 6mm. Obudowa jeszcze miała zrobione podwyższenie, w którym była schowana chłodnica 360mm - całość była na kółkach, bo jej masa była spora.

To jest jedyne zdjęcie mojego dzieła, jakie udało mi się znaleźć:

http://i.imgur.com/DMYVDVI.jpg

W tej obudowie, wymiar tafli szkła jest równy wymiarowi bocznego panela - nie jest to małe okienko.

Nie należy się obawiać o pęknięcie takiego okienka, tym bardziej, jak jest ono mniejsze od powierzchni panela. Na tak niewielkiej powierzchni, szkło o grubości 6mm jest bardzo wytrzymałe - prędzej obawiałbym się o jakieś delikatne blaszki, dodatkowe zaczepy w panelu bocznym, które mogą zostać przez przypadek zagięte, odkształcone, na skutek nieostrożnego otwierania i zamykania obudowy (bezwład zwiększonej masy).

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie Panowie - nie mam innego zdjęcia. To było bardzo dawno temu.

Znalazłem natomiast zdjęcie jeszcze przed przerobieniem jej, gdzie chłodnica była przymocowana do boku obudowy, a z prawej strony budy widać przygotowane częściowo szyby.

Można się śmiać:

 

http://i.imgur.com/r341aEQ.jpg

 

 

Generalnie chciałem napisać effendi'emu, że zrobienie okna ze szkła, jest dobrym pomysłem i nie ma się czego obawiać.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie Panowie - nie mam innego zdjęcia. To było bardzo dawno temu.

Znalazłem natomiast zdjęcie jeszcze przed przerobieniem jej, gdzie chłodnica była przymocowana do boku obudowy, a z prawej strony budy widać przygotowane częściowo szyby.

Można się śmiać:

 

http://i.imgur.com/r341aEQ.jpg

 

 

Generalnie chciałem napisać effendi'emu, że zrobienie okna ze szkła, jest dobrym pomysłem i nie ma się czego obawiać.

 

Też miałem tego tracera ferrari. :D

Po jakimś czasie ta klapka się wyrabiała i na dół zjeżdżała. :P

Link to post
Share on other sites

Dobry szklarz to zrobi.

Jeżeli okno miałoby być do HAF-X, to na pewno szyba będzie musiała być większa od fabrycznego akrylu, który ma otwory umieszczone zbyt blisko krawędzi, a miejsca w wytłoczeniu jest na tyle.

Obróbka szkła do odpowiedniego kształtu oraz wywiercenie 11 otworów, znacznie podniesie cenę tego okna.

Stawiam, że te otwory byłyby najdroższe w całym przedsięwzięciu.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dobry szklarz to zrobi.

 

Powiem Ci, że w mniejszych miejscowościach jest z tym problem. Ja znalazłem najbliższy zakład w Poznaniu (ok. 110km), który chciał się tego podjąć. Pewnie znalazłoby się ich więcej gdybym chciał zrobić kilkadziesiąt sztuk. Szklarze nie maja raczej freazarek do szkła (nie chodziło mi o fazowanie).

 

http://www.dubielvitrum.pl/sites/default/files/styles/duze_800/public/cyfrowa_obrobka_szkla.jpg

 

Po czymś takim szkło jest na równi z obudową. Najgorzej jest z obudowami z aluminium (bez tego mamy okno 2-3mm poniżej boku).

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że w mniejszych miejscowościach jest z tym problem. ...

Rozumiem.

Zrobienie czegoś takiego, co pokazałeś, to droga impreza i faktycznie bez frezarki się nie obejdzie - wyższa szkoła ;)

Dobry szklarz uzyskałby kształt taki, jaki ma oryginalny akryl, zrobiłby fazy, ale bez frezarki nie uzyska lica (szkło z panelem).

HAF-X z aluminium nie jest, więc zagłębienie byłoby w okolicach 1mm - w/g mnie żadna wada.

Mając utrudniony dostęp do szklarza, który podjąłby się wykonania takiego kształtu (jak oryginalny akryl), są jeszcze takie alternatywy, lecz i one mają pewne minusy:

 

http://i.imgur.com/HR5IDOB.jpg

 

Jedna z nich wymusiłaby zlikwidowanie bocznego wentylatora, a w drugiej nie obejdzie się bez łączenia szyb.

W obu przypadkach kształty do uzyskania są bardzo proste, więc nawet "zwykły" szklarz będzie w stanie to wykonać.

 

Główny zainteresowany, o ile jest, sam musi to przemyśleć.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W 690II okno jest na zewnątrz panelu więc wystarczy dociąć szybę u szklarza, wyciąć u niego otwory i przytwierdzić to jakimiś plastikowymi nitami.

 

EDYTA:

W 690II są dwa typy paneli? W google okno jest na zewnątrz a w worklogach na forum wewnątrz... WTF

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ależ ja nie muszę nic wycinać bo mam drugi panel przecie z samym oknem oryginalnym od CM. :) Chciałbym w obu bokach wymienić tą plexę na szkło. Myślałem o przyklejeniu jej na silikon... Faktycznie przydałoby się to zrobić profesjonalnie bo w oryginale ona ma lekko zjechane boki tak, że na zewnątrz jest na równi z blachą boczną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...