Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

W dniu 14.12.2020 o 10:43, jacekgothic napisał:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-na-deskach-Inwestorzy-przerazili-sie-ocenami-graczy-8019871.html

Słabe oceny mogą jednak obniżyć dalszą sprzedaż, a część graczy może zdecydować się na zwrot produktu. - Główny problem to starsze generacje konsol, a to 70 proc. sprzedaży.

 

Cytat

PN: Let me jump in – the preorder numbers were split between PCs and consoles with PC accounting
for 59% of sales and consoles – 41%. Unfortunately we do not have the exact split between old and
new console versions since we have just one console SKU for PlayStation and one for Xbox and we do
not have direct visibility of how this CD or digital download is being used by gamers and which
machines they’re using – the newest consoles or older ones.

 

https://www.cdprojekt.com/en/wp-content/uploads-en/2020/12/call-transcript_en.pdf

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Trochę wsiąkłem w świat gry. Bycie netrunnerem jest zbyt OP. Po zdobyciu legendarnych hacków i kilku lepszych umiejętności gra nie stanowi żadnego wyzwania nawet przy kilkunastu przeciwnikach. Chyba trochę za szybko możemy w grze wymaksować postać.

 

Zadania są coraz lepsze, a photo mode genialny:P

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Też jestem coraz dalej i gra jest mega. Jeśli uda im się to doprowadzić do jako takiej postaci w tym co wycięli albo uprościli, to na spokojnie zgarną GOTY. Szkoda, że przyspieszyli premierę jednocześnie nakręcając hype...

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Sir R napisał:

Zadania są coraz lepsze, a photo mode genialny

 

9 godzin temu, 7ym0n napisał:

Też jestem coraz dalej i gra jest mega

Potwierdzam. Początki były trudne ale stwierdziłem że zagryzę zęby i przejdę chociaż główny wątek. Doszedłem do aktu 2 i zacząłem robić poboczne no i mogę powiedzieć że gra jest świetna (przynajmniej na PC). Jest jeszcze sporo rzeczy do dopracowania ale wierzę że z czasem będzie coraz lepiej jeśli chodzi o techniczne sprawy. Natomiast sam kilmat, questy, rozwój postaci są z najwyższej półki.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam słowa poprzedników.

Wychodzi na to, że to były złe miłego początki. 

Po wrzuceniu 2 internetowych tweaków na optymalizację, problemy z nią przepadły i gra działa tak, jak się spodziewałem, że będzie działać na moim sprzęcie, czyli zadowalająco.

Misje główne pierwsza klasa, poziom W3 osiągnięty, zobaczymy po przejściu gry, czy to się utrzyma.

Tak jak w 1 akcie zrobiłem chyba tylko 3-4 misje poboczne, tak w 2 akcie mam ich już chyba z 15 i naprawdę trzymają poziom, to nie są zapchaj dziury, jakimi są zlecenia od fixerów (taki odpowiednik pytajnika za W3).

Ah, no i polski dubbing również świetny, postacie barwne i charakterystyczne, dobrze dobrani aktorzy. Ale takiego Tomasza Dedka to bym chętnie usłyszał w jakiejś większej roli (a może jest, tylko jeszcze do niego nie dotarłem?). To co on zrobił w W3 z postacią Krwawego Barona to było arcydzieło dubbingu.

Bugów na PC mam marginalną ilość, w zasadzie jedyny regularnie się powtarzający to ucinanie dźwięku biegania w losowych momentach, na co pomaga tylko reset gry, a tak to żadnych twarzy rozpikselowanych, żadnych bugów uniemożliwiających przejście gry czy rażących po oczach.

Do chaotycznego interfejsu ekwipunku, plecaka i mapy tez już przywykłem i mniej więcej wiem gdzie kliknąć, żeby coś znaleźć.

Co nie znaczy, że nie przydadzą się tutaj małe poprawki.

 

Na razie ode mnie takie mocne 7,5/10 z zadatkami na 8/10. Jeśli ogarną głupkowate AI NPC za kierownicą i NPC w ogóle, będzie 8,5/10, bo jednak ta głupota AI aż razi w oczy trochę i to mi najbardziej na chwilę obecną najbardziej przeszkadza. No i gdzie strzelanie podczas jazdy autem (za kierownicą)? :(

 

Ależ CDP sobie strzelił w kolano, z jakiegoś działa tymi starymi konsolami.

Mogli powiedzieć, że premiery NIE BĘDZIE na PS4 i starego klocka, ewentualnie rok po premierze w postaci dobrze ogarniętego portu. Trochę graczy by tam popłakało, ale premiera CP2077 bądź co bądź byłaby sporym sukcesem.

No ale można sobie gdybać, ale mleko sie rozlało.

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, kingisdead napisał:

Przecież 59% na PC poszło.

 

"Dobra, widzieliście wersję na stare konsole?, tak nie można! fani na nas liczą, ciągniemy teraz zapałki kto pójdzie na Walne i powie inwestorom, że jakieś 40% zysków pójdzie się ^%$^Y$%."

......."uuuuu Adam masz pr*******e, dobra To my musimy już iść".

 

Liz-Lemon-Runs-Out-of-Office-Excited.gif

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, kingisdead napisał:

No jak? Przecież 59% na PC poszło.

 

Bankier napisał, że 70%, powołując się na "Puls Biznesu". Skąd oni jednak mają takie dane, skoro spółka jeszcze nic nie opublikowała? Nie wiadomo. Może to kwestia przewidywań na podstawie sprzedaży innych gier. 
Sprawa się wyjaśni przed Świętami, gdy pojawią się konkretne dane. Wcześniej czy później pojawić się muszą. 

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Offka napisał:

Bankier napisał, że 70%, powołując się na "Puls Biznesu". Skąd oni jednak mają takie dane, skoro spółka jeszcze nic nie opublikowała?

 

To jakiś anal od gier powiedział, i chodziło mu generalnie o rynek - 70% to są stare konsole. CP sprzedał 41% na konsole genralnie i nie wiadomo ile na stare pudła, a ile na nowe. Nie wydaje mi się, że ilość zwrotów będzie zawrotna. Tydzień darcia szat i sytuacja wraca do normy powoli. Szkoda, że się zdarzyło, jednak trzeba patrzeć na pozytywy... papier CDP można było w tym tygodniu kupić po taniości ;)

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było, że tylko narzekam jaki ten cd projekt jest ujowy. Posiadam sporą część ich produkcji, nawet trochę na fizycznych nośnikach. Wieśka trzeciego, to chyba na wszystkich platformach, nawet na prosiaka kupiłem cyfrową, PS4 dawno sprzedane a Wiesław pozostał. Cyberpunka ogrywam na Xbox Series X...

Na temat gry się na razie nie wypowiadam, ale cd projekt solidnie przegiął palę i należy się im kubeł pomyj na ryj.

Oczywiście gdy/jeśli wyjdzie Wiesław czwarty, to na 100% kupię, pewnie w dniu premiery :D Chyba, że nie dożyje...

 

https://lh3.googleusercontent.com/0OJdJvkhoXAIagJ3_1X3ml4Ym7eGphEvss9NCz-ijZcOp82nilfeUEgFaQgb_3Px3l_tqB5hXeQ951if_X_yX_GN7-qvDLVYDFwKflhzm7sWVfqrPfIxKB9g90CY7wlBng-VeGr5Chor_9_ARdG9wPTadjUwAIHpVgx2mLdEF9QEf5gyhLUJf4KtH84waVTjgDFfyj2LW581bokvzAzRm-_98HInt2EN7XtBTcoYlS9UxvzIznrjp9C89xCP5ncl3O-OQ1w6uLyG-XChp3kgDdNy0TUun2OsU8ApCnDpesWLoVLC_9gMleS6KU0Hyq6cjrE7UfiTzijMdmTHqWbBgHTo3Tw-jwioDZQBDplRS9s-hkdwrCbLPjI194xDJ8hdMjPcKA2KINs1U2ummr4eFAaeFgeUVI9F66AHzdcgzai--572bpCXTYCJzgKKvMZVQ7NPH0v5sDYhGG9Ge4XcexX7SZTGrpK37rcwzp7_PQUFeWZP4pzYFuSXryB-JTfF09uzYsFJHItyct9h_AWDjDVmsXoNzqNfaU4fOh_DhKrZRrPAwmlqhacaB8Piymj7nMwNSyQYp02lX3sa7SlOP7ozwy6wMeaIW7NafHNWTm00SD84331ZIoD0F-FCAF8JAD8w2znvveuywfoB_XdOsfs2mZaGAZg3gwePAhe6tlaJCmTlVkaoTKKW38PFJQ=w687-h915-no?authuser=0

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, jacekgothic napisał:

cd projekt solidnie przegiął palę

 

Bez dyskusji, wersja na czwórkę i xbox one s to jest wstyd, przykro patrzeć. Generalnie poza możliwościami rozumu, żeby rozwikłać, co oni myśleli. Najgorsze, że te opinie (stare konsole) przyćmiły wszystko inne na chwile, bo z tego co pisze reszta to jest to mocna rzecz. Sam będę sprawdzał dopiero w świeta niestety.

Link to post
Share on other sites

nie czytałem nic nt. Cyberpunka, bo nie chciałem sobie psuć wrażenia i ewentualnie w jakikolwiek sposób spoilerować.

Odpaliłem wczoraj na chwilę bo udało mi się na tyle ogarnąć pc. Efekt - WOW!! Naprawdę podjarałem się i spodobały mi się efekty. Jakieś gliche i błędy? w każdej grze są.

co do starych konsol. Poniekąd jestem wdzięczny Redom, że tak je spaprali bo dzięki temu wersja na PC jest normalna, a nie kastrowana. Większość gier niestety jest tak robiona, że jest równana w dół właśnie do tych konsol i wersje na PC są tak samo do bani.

Edytowane przez angelus01
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, angelus01 napisał:

co do starych konsol. Poniekąd jestem wdzięczny Redom, że tak je spaprali bo dzięki temu wersja na PC jest normalna, a nie kastrowana. Większość gier niestety jest tak robiona, że jest równana w dół właśnie do tych konsol i wersje na PC są tak samo do bani.

 

Właśnie nie wiem, czy to właśnie nie przez stare konsole zostało wycięte mnóstwo zawartości- wszak PC z wielowątkowym CPU poradzi sobie z obliczeniami zaawansowanej AI bez problemu. Może nie chcieli mieć różnych wersji na różnych platformach pod względem contentu? Ludzie grzebiący w plikach z grą piszą na redicie, że są całe konstrukcje kodu odpowiedzialne za AI, które zostały dezaktywowane...

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, 7ym0n napisał:

Ludzie grzebiący w plikach z grą piszą na redicie, że są całe konstrukcje kodu odpowiedzialne za AI, które zostały dezaktywowane...

A da się je aktywować w łatwy sposób?

Nie mówię, że samemu, ale redzi nie mogą w jakimś patchu?

Link to post
Share on other sites

To nie jest takie proste :)

Jeśli rzeczywiście są całe fragmenty kodu wyłączone (a na bank tak jest - sam wielokrotnie jak pisałem, a coś potem źle działało, bądź wymagało zmiany - nie kasowałem, wyłączałem, a może się kiedyś coś z tym zrobi - klient zamyśli sobie jakieś zmiany, czy coś - różnie bywa) to redzi nie wyłączyli ich ot tak.

Nie wyłączyli ich, że włączymy je później, to userzy zobaczą, że coś w kolejnych wersjach zmieniamy - ha ha nie. Jeśli wyłączyli, to albo są skopane, albo ich włączenie powoduje powstanie następnych błędów, które są gorsze w skutkach.

 

Widać, że gra wydana za szybko - szkoda :(

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, raiders napisał:

Zapomnijcie na chwilę o technicznych brakach Cyberpunk 2077. Gra ma kilka innych, poważnych problemów

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/zapomnijcie-na-chwile-o-technicznych-brakach-cyberpunk-2077-gra-ma-kilka-innych/gvpb116

 

Trafnie wypunktowane

 

Część jest trafna (interfejs, costiumizacja miasta, mini-gierki, policja NPC-e, ruch uliczny, brak zmiany wyglądu postaci). Niektóre jednak wydają się uwagami kogoś, kto nie zagłębił się zbytnio w grę. Ciuchy można wybrać i po prostu podnosić je na wyższy poziom. Jeśli rozwija się postać, a nie przechodzi jedynie grę, czekając aż ta nas zmusi do rozwoju, to można stworzyć netrunnera, który nie dotyka właściwie broni. Z drugiej strony można zrobić tanka. Możliwości jest sporo. 

Cóż, może problem tkwi w niejasnych opisach perków i "przebieganiu" gry? 

Co do wyborów, nie wypowiadam się. Wiem na razie, że w prologu można zabić kogoś lub z tym kimś współpracować, co otwiera następne questy. Jak jest dalej, nie wiem... 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...