Skocz do zawartości

Build log Biafry


Recommended Posts

Wedle tej logiki, jezeli grubosc nie ma roznicy, to wielkosc tez ot co, ide tokiem Twojego rozumowania ;)

Sa ogromne roznice pomiedzy cienka, a gruba chlodnica, nie ma co tu zaprzeczac, z fizyka nie wygrasz i tyle w tym temacie, nie chce sie rozpisywac bo to naprawde nie ma sensu.

Również mnie to zagadnienie ciekawi. Mógłbyś troszkę rozwinąć - mniej więcej na ile stopni C przekłada się ta ogromna różnica. Chłodnica 2x120 (~30mm grubości) vs 2x140 (~30mm grubości) vs 2x120 (~45mm grubości).

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
Wedle tej logiki, jezeli grubosc nie ma roznicy, to wielkosc tez ot co, ide tokiem Twojego rozumowania ;)

Sa ogromne roznice pomiedzy cienka, a gruba chlodnica, nie ma co tu zaprzeczac, z fizyka nie wygrasz i tyle w tym temacie, nie chce sie rozpisywac bo to naprawde nie ma sensu.

Jak z dzieckiem, powie, napisze nic nie pokaże... Ale ok, po kolei:

- nie napisał że nie ma różnic tylko że jest znikoma

- jak porównywać samą grubość to tylko w chłodnicach jednego producenta czepiłem się EK to kontynuujmy z EK

- powtarzam po raz już chyba trzeci mówimy o grubości nie całym rozmiarze

 

A oto różnicą między EE 360 XT (47mm grubości) a EK 360 XTX (64mm grubości)

 

http://www.abload.de/img/600zxwy6.png

 

Jak ładnie widać twoja olbrzymia różnica to całe 1,5stC w cenie ~135zł, kto chce to proszę bardzo ale niech wie za co płaci.

 

Czy roznica 0.7 stopnia naprawde powoduje, ze moj post staje sie bzdura?
Jakbyś nie użył słowa "najwydajniejsze" to bym się nie czepiał ...

 

 

Nie, nie stanowia zadnego problemu dla DCP 2.2, zastanow sie jednak ile to DCP pozyje.
Jakie masz dane na temat żywotności DCP-2.2 bo twoje domysł mnie nie interesują.
Również mnie to zagadnienie ciekawi. Mógłbyś troszkę rozwinąć - mniej więcej na ile stopni C przekłada się ta ogromna różnica. Chłodnica 2x120 (~30cm grubości) vs 2x140 (~30cm grubości) vs 2x120 (~45cm grubości).
To o czym ty piszesz to chyba długość bo nigdy chłodnicy o grubości 30cm nie widziałem

tak czy inaczej 2x140 będzie wydajniejsze od 2x120 i o ile to możliwe lepiej stosować Xx140 choćby ze względy na zazwyczaj cichsze wentylatory.

Edytowane przez Mardok
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Sorki, wkradł się błąd, chodziło mi o grubość ale powinny być milimetry, nie cm :) , już edytowałem posta.

Odpowiedź na twoje pytanie masz w moim powyższym poście, przy tym samym rozmiarze jest to 1,5stC różnicy. Niestety nie mam pod ręka zestawienia z 140.

Link to post
Share on other sites
Jak z dzieckiem

Wycieczki osobiste zostaw sobie kolego na rozmowy na podworku :)

A oto różnicą między EE 360 XT (47mm grubości) a EK 360 XTX (64mm grubości)

O nie nie nie, to jest cienka chlodnica: https://www.cooling.pl/swiftech-mcr-320-quiet-power,produkt,66214.html?from_category=28_56_231

To jest gruba chlodnica: https://www.cooling.pl/phobya-gchanger-360-ver-2-black,produkt,553804.html?from_category=28_56_231

 

Tego typu roznice porownujemy.

Roznica pomiedzy tymi ukladami, ktore skladalem byla diametralna.

 

Uklad zlozony z cienkiej chlodnicy 3x120 i grubej 2x120 potrzebowal dla schlodzenia CPU, RAM i Mosfet wentylatorow na ok. 50-60% obrotow przy ustawieniu ze ma utrzymywac temp. cieczy dokladnie 40 stopni.

 

Teraz przy grubej 3x140 + 2x140 wentylatory dzialaja na minimalnym napieciu, krecac sie ~300-400 RPM przy pelnym loadzie rozkreca sie do 500, a doszla jeszcze grafika, ktora malo ciepla wcale nie oddaje.

 

Stad roznica.

Laczna powierzchnia liczac powierzchnie kwadratowa nie rozni sie znacznie: 360mm + 240mm = 600mm gdzie przy drugim setupie jest to 420 + 280 = 700

Zalozenie takie samo, temp cieczy 40 stopni.

Jakbyś nie użył słowa "najwydajniejsze" to bym się nie czepiał ...

To znajdz bloki z testu w jakims sensownym polskim sklepie bez 2 miesiecy oczekiwania ;)

Jak ładnie widać twoja olbrzymia różnica to całe 1,5stC w cenie ~135zł

Daj pelnego linka do tego testu, na tym wykresie nawet pelnej skali nie ma.

 

Jakie masz dane na temat żywotności DCP-2.2 bo twoje domysł mnie nie interesują.

Zastanow sie dlaczego nikt do ukladow wielo blokowych nie stosuje slabych pompek to sie domyslisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Dlatego mówiłem "tego samego producenta" aby była jasność jak zmiana "grubości" wpływa na wydajność, ty podajesz mi dwóch różnych producentów i nie bierzesz pod uwagę że to są zupełnie inne konstrukcie i każesz porównywać ... Bez sensu ... Dodatkowo podajesz obroty a nie bierzesz pod uwagę gęstości rozmieszczenia finów (skoro już porównujemy wszystko) bo są chłodnice których konstrukcja jest przystosowana do wolnoobrotowych wentylatorów i takie które sobie już w takich warunkach najlepiej nie radzą ...

 

2. I znowu ja mam znaleźć, zauważ że nic poza swoim zdaniem nie wprowadziłeś do dyskusji, ale ok bloki z 3/4 oraz 5 pozycji czyli Koolance 370/Apogee HD oraz MIPS IceForce HD dostępne są od ręki od użytkownika Androctonus na PPC (sam brałem od niego 370). Natomiast Cooling każe czekać 3tygodnie na 370 a u Darmacza jest od ręki - przynajmniej niedawno jeszcze był (na przykładzie mojego bloku bo sam go szukałem).

 

3. I po raz kolejny ja mam Ci coś dać, ale proszę ... http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=157540

 

4. I ponownie próbujesz mi wmówić że moja (zaznaczam wypowiadam się jako właściciel i użytkownik DCP-2.2) nie może działać, mówimy o dwóch blokach i dwóch chłodnicach (bo zaraz wyskoczysz z 3 chłodnicami i 5 blokami) ... U mnie jest DCP-2.2 od 5 miesięcy w takiej konfiguracji i ma się bardzo dobrze, ba! nawet kilka kolanek 90st jest po drodze. Ja Cię proszę nie pisz już więcej o pompce której najwidoczniej nie miałeś ...

 

I na tym kończę temat z mojej strony, nie mam zamiaru więcej tracić czasu i szukać testów dla osób które najwyraźniej wiedzą lepiej i ich to nie interesuje ... Pozdrawiam.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To teraz pytanie z innej beczki. Jakiej firmy chłodnicę powinienem wybrać? Jaki model. Potrzeba:

 

-Gruba 280 na spód budy

-Cieńsza 280 na top budy

-Możliwe że ta na spodzie będzie musiała zostać 240 bo nie będą mi się kable od modularnego zasilacza mieścić więc o propozycję grubej 240 też proszę. 

Link to post
Share on other sites

1)280 na spód z modularnym zasilaczem raczej nie zmieścisz(wiem z doświadczenia bo u mnie EK 240XT ledwo się mieściła a po odwróceniu o 180st(link do workloga w sygnaturce)kolidowała z zasilaczem(miałem 2 mm na przewody z modularnego zasilacza!)

 

2)na górę brał bym tą: https://www.cooling.pl/black-water-advanced-142,produkt,551928.html?from_category=28_56_234 lub tą https://www.cooling.pl/swiftech-mcr-220-quiet-power,produkt,2033.html?from_category=28_56_230

 

3)na dół weż sobie EK 240XT(przy grubszej będziesz musiał zrezygnować z przedniego wentylatora)

Edytowane przez tarrok111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mów do mnie jeszcze ;) Jakieś praktyczne uwagi odnośnie LC w 690II? 

Wiem, że ty pokusiłeś się o zewnętrzną chłodnicę, co pewnie pod względem chłodzenia robiło dobrą robotę ale wyglądało nieciekawie. Jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Link to post
Share on other sites

1)może być problem z włożeniem pod plastik grubszych wentylatorów(15mm powinny się zmieścić)

2)pompa się zmieści w zatoce 5,25(DDC-1T z oryginalnym topem zajmuje 1 zatokę a topem PHOBYA(mosiądz)już 2)

3)część okablowania da się schować za chłodnicą

4)przyda ci się kilka złączek kątowych 90 i 45

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
zupełnie inne konstrukcie i każesz porównywać

Chlodnica to chlodnica, konstrukcje sa na tyle podobne ze mozna je porownywac.

których konstrukcja jest przystosowana do wolnoobrotowych wentylatorów

To juz temat na inna dyskusje ;)

I po raz kolejny ja mam Ci coś dać, ale proszę

Wedlug tych wykresow porownaj sobie mojego starego Koolance 3x120 z Phobya 3x120

pompce której najwidoczniej nie miałeś

Mam od ponad roku w serwerze, wieksza ilosc blokow to ok. 3-4-5-50.

Nikt nie uzywa slabych pompek przy wiekszych ukladach bo te po prostu padaja.

ajwyraźniej wiedzą lepiej

Poniewaz wiem lepiej, a Ty sie czepiasz semantyki probujac udowodnic mi moj blad ktorego nawet nie napisalem, a ktory Ty znalazles poprzez domysly.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potrzebna opinia.

 

Czy takie złączki są dobre?

http://www.aquatuning.de/images/product_images/600x400/12196_0.jpg

16/10. Do tego węże masterkleer 16/10. Dobre, złe? 



No i do tego ważne pytanie praktyczne. Czy naciągnę masterkleera 16/10 na złączkę 16/13? Bo mi tylko tej jednej złączki brakuje w zamówieniu i mają 16/13. Da się to z pomocą gorącej wody zrobić?



Więc może tak. Poddaję pod krytykę taki zestaw.

http://i.imgur.com/CWalQ.png

 

 

Układ widzę mniej więcej tak:

http://i.imgur.com/XoRWp.jpg

Link to post
Share on other sites
Czy naciągnę masterkleera 16/10 na złączkę 16/13?

Na 16/11 to moze jeszcze, ale nie widze za wielkich szans na 16/13 :P

Zlaczki koolance sa... srednie

 

Reszta OK, aczkolwiek nie jestem pewien jak wydajnosc chlodnic Alphacool :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilka recek znalazłem i mimo że są dość restrykcyjne dla przepływu to świetnie sobie radzą na niskich obrotach wentyli. W całości miedziana konstrukcja. 

Co do tych złączek to o co chodzi? Ciekną, rozpadają się? Jakieś z nimi miałeś doświadczenia? Bo jeśli chodzi o wygląd to są bardzo przyjemne w dość logicznej cenie.

Link to post
Share on other sites
Ciekną, rozpadają się? Jakieś z nimi miałeś doświadczenia? Bo jeśli chodzi o wygląd to są bardzo przyjemne w dość logicznej cenie.

Podobno jakosciowo nie jest najlepiej (poziom ponizej Feser/EKWB), ale to bylo juz jakis czas temu, moze cos sie zmienilo od tamtej pory :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...