Skocz do zawartości

Build log Biafry


Recommended Posts

Napewno można kupić wydajniejszy cooler w cenie tego Zalmana ale za to brzydszy, coś za coś.

Pytanie jak bardzo użytkownik chce sobie podkręcić procesor, czy cooler ma służyć do dużego OC czy nieco mniejszego.

Ja na swoim procku i5-2500K na stałe używam 4.0Ghz, nie widzę potrzeby żeby go bardziej podkręcać bo po co.

Według testów TLuka http://chlodzenie.ne...man-cnps20lq/7/ ten Zalman przy 4.2 GHz przegrywa o 2C z Macho co tak naprawdę nie ma dużego znaczenia. Dopiero przy większym OC widać różnicę.

Jeśli chodzi o głośność to jest nawet nieco cichszy niż Macho. Jak ktoś kieruje się wydajnością to napewno warto brać Macho ale jak wyglądem to brałbym Zalmana. Ale się offtop zrobił.

 

gorszy od macho a o 100zł droższy za jego cenę to można kupić dużo lepszy cooler

 

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale on pisał wielokrotnie, że jemu się podoba!

 

Ziomuś pokaż mi gdzie autor napisał że ten Macho mu się podoba.

 

 

Ale fakt że sam radiator macho nie jest zbyt śliczny. Nie można osiąść na laurach więc może coś się pomyśli ;)

 

Bo tu sam przyznał że radiator nie jest zbyt ładny. Może lepiej siedź cicho i nie wypowiadaj się za autora.

Ja tylko podsuwam propozycję. Autor zrobi tak jak mu się będzie podobało, nie rozumiem po co się unosisz i śmiecisz w temacie.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Bez kłótni w moim temacie byki ;)

Macho na ten moment zostaje bo jednak OC jest u mnie absolutnym priorytetem. Wydajność procka mocno przekłada się u mnie na szybkość w pracy... Z drugiej strony nie pracuję na nim aż tyle żeby wymieniać proca na i7... Pomyślę tylko nad jakąś modyfikacją końcówek heat-pipeów. Te nakrętki to dobry pomysł. Wentyl z macho mi się dość podoba i pasuje mi do moda. Jedynie miedziane sutki od heatpipeów trzeba przysłonić bo pruderia w narodzie zabija.

Jeśli chodzi o zmianę chłodzenia to jeśli już wodować to tylko na serio. Inaczej ani to bardziej kulturalne ani wydajniejsze. Absolutna przesada dla estetyki. A na prawdziwe wodowanie nie ma w tej budzie miejsca. Nie ma już ani odrobiny miejsca w zatokach a koszyk na dyski jest mi potrzebny. Więc do wodowania musiałbym zmieniać budę. Ale to zrobię dopiero przy następnym zestawie. Obecnie jestem dość ukontentowany wyglądem maszyny ;) Tam gdzie na zdjęciach widać mocne cienie w rzeczywistości wszystko widać więc napis sabertooth jest widoczny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Taka mała, wschodnia podróbka NESa a ile radości wniosła pod nasze strzechy %-) Pamiętam jak jako dzieciak miałem dylemat czy po uzbieraniu 10 złotych skoczyć na bazarek po nową grę czy zbierać dalej na duży zestaw lego :D Piękne czasy.

No i jak widać do dziś inspiruje modderów PC :rotfl:

Jako że szukam nowej okazji do utopienia paru monet szukam dobrej karty dźwiękowej. Słuchawki już wybrałem:

http://www.bowers-wilkins.com/Headphones/Headphones/P5/Overview.html

Ma pasować do moda (więc czerwone diody odpadają- jak już musi świecić to na biało) ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.amazon.com/Bowers-Wilkins-Mobile-Stereo-Headphones/dp/B003IHUHGE

 

Fajna cena tych słuchawek ;) No chyba że to nie te ,

do tego zestawu coś takiego by się przydało

 

http://www.nokaut.pl/karty-muzyczne/asus-xonar-essence-one-zewnetrzna-karta-dzwiekowa.html

 

:D

 

@

Na tym samym etapie wymyślania / co by tu jeszcze sobie kupi :menda: / jesteśmy :D

Tylko, że ja nieco skromniej :( Słuchawki CAL + creative sound blaster x-fi hd usb / zewnętrzna /

Właściwie to do gier potrzebowałem, a ten zestawik całkiem dobrze sobie radzi :)

A dziś z braku laku a może bardziej z nudów zamówiłem podkładkę razer vespula i pastę IC Diamond, trzeba coś nowego przetestować :wariat:

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecił idealnie dobrany (wg mnie) zestaw karty muzycznej ze słuchawkami asus xonar xense + sennheiser pc350 (http://pl.asus.com/M...ds/Xonar_Xense/), który posiadam. bdb sprawdza się zwłaszcza w grach.

Poza tym nie musisz eksperymentować i samemu dobierać słuchawek do karty, bo eksperci zrobili to za Ciebie :)

No i kolor srebrny karty będzie Ci pasował do coolera :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko byłoby piękne gdyby nie fakt że już miałem na sobie te P5... I moje postrzeganie słuchawek zmieniło się w kierunku który mi się nie podoba... W bardzo drogim kierunku. Zastanawiam się nad nimi bo to jednak kupa kasy (299€) i mógłbym za to kupić pełno innych dupereli ale przetestowałem je i zwyczajnie urwały mi głowę przy dystalnej części krzyża. Mam nadzieję że przetestuję jeszcze jakieś które będą w stanie zaoferować podobną jakość w kompaktowej formie i nie będą kosztować aż tyle. Problem polega na tym, że chcę słuchawki które można nosić na mieście i nie wyglądać jak czołgista. Jeśli już słuchawki "growe" to z odłączanym mikrofonem. Dzięki za propozycje do tej pory! Bacznie się im przyglądam.

 

Na wypadek nadchodzącego bana chciałem podziękować za mile spędzony czas %-) %-) %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...