Skocz do zawartości

Build log Biafry


Recommended Posts

Chciałem dać na stolik (tak sony- promocja w ikei €10 więc kupiliśmy dwa %-))ale jest szklany i tafla za bardzo się ugina pod kompem. Słowem myślę że by dupła ta szyba. Komp jest jednak strasznie ciężki.

Link to post
Share on other sites

Eleganckie stanowisko :) Poza tym mam pytanie odnośnie kontrolera obrotów, jak długo jest on już w Twoim posiadaniu i czy sprawdziłeś obecnie jak intensywnie świeci prawy status RPM wentylatorów w porównaniu z innymi statusami w tej kolorystyce?

 

Posiadam Scythe Kaze Master Pro 5.25 Black i będę musiał już drugi raz go reklamować z tego samego powodu co wcześniej, tzn do czwartego kanału miałem podłączony tylko czujnik temperatury (podobnie jak u Ciebie), a gdy już chciałem zrobić z niego użytek to się okazało, że świeci zdecydowanie intensywniej w porównaniu z pozostałymi informacjami w tej samej kolorystyce. Teraz niestety jest to samo, rzadko kiedy wentyl pracuje na 1xxx RPM i gdy go podkręcę to "jedyneczka" bije po oczach jak za nowości... Niżej zdjęcia choć na żywo wręcz rzuca się to od razu w oczy.

 

 

http://i.imgur.com/nXmJm.jpg

 

 

http://i.imgur.com/zy6La.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie widać to u Ciebie! U mnie ta pierwsza cyfra ma taką samą intensywność jak cała reszta. To musi być jakaś wada Twojej sztuki chyba :( Zrobię Ci zdjęcie mojego jak odzyskam aparat ale problem tu nie występuje.

 

Edit:

Kontroler mam dopiero od miesiąca.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

No właśnie, jakaś trefna sztuka i to już druga u której występuje taki objaw mniej więcej w tym samym czasie. Kontroler kupiłem 19.07.2011 i jakoś pod koniec stycznia oddałem go na gwarancję, a dnia 08.02.2012 odebrałem już nówkę sztukę więc liczmy ~6miesięcy, i teraz znów po 8miesiącach ;/ Dodam, że kontroler działa 24h/7d ale nie spotkałem się nigdy wcześniej by tego rodzaju wyświetlacze elektroniczne się "wypalały".

 

Mam nadzieję, że u Was coś takiego nie wystąpi i nie okaże się to typową wadą tych kontrolerów.

 

PS: Przy okazji "Pro Ace" nie dosyć, że wygląda wyśmienicie to jeszcze z CM'ką prezentuje się znakomicie :) Szkoda, że rok temu jeszcze go nie było, właśnie czegoś takiego mi brakowało w ofercie Scythe'ka :)

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

Hej :) GPU z czarnym PCB lub Backplate koniecznie oplot na 24atx bo PCI-E od zasilacza wygadają bardzo fajnie oploty na kable od power restet itd, oraz czemu kabla od usb ( z przodu ) nie dałes za tacka tylko tak przez środek ? Ogólnie fajnie nie, masz chyba założonego jakiegoś danego koloru tylko tak by było ładnie ?

Link to post
Share on other sites

Faktycznie kabel od usb3.0 z przodu wygląda na tych zdjęciach dziwnie, ale taki nie jest. Idzie za tacką i wychodzi z przepustu pod kablem 24atx. Te czerwone kable to są tasiemki sata.

 

Jeśli chodzi o kolorystykę to po pierwsze ma być elegancko. Chciałbym przedłużki zachować w kolorach tych radiatorów na sekcji. Darmacz miał kiedyś zdjęcie takich idealnych na swojej stronie ale nie mogę tego już znaleźć.

 

Albo miałem szczęście albo w Ace poprawili problem z różnicą w intensywności wyświetlacza w różnych punktach.

http://i.imgur.com/Pb4n0.jpg

Link to post
Share on other sites

Ten kontroler obsługuje 6 wentylatorów. Ja mam podłączone 5 z budy (front, dwa na górze, tył, dół). Jedno miejsce wolne gdybym chciał dodać jeden na panel boczny. Pojemność więc moim zdaniem idealna. Pozostałe 2 pokrętła przełączają odczyty prędkości wentyli i z czujników temperatury. Co do lamptrona to... kwestia gustu. Ja osobiście nie lubię świecidełek z ekranami dotykowymi a te "analogowe" (jak pisałem to właśnie taki look mnie kręci) które miałem w rękach nie są wykonane z tak fajnego metalu (szlify na połysk na każdej krawędzi są zabójcze). Także jest to kwestia gustu a o nim jak wiadomo się nie dyskutuje ;)

 

Edit

@up- pisałem już- pstryczek elektryczek od katod :)

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Problem z długimi postami jest taki że ludzie ich nie czytają %-)

 

@up

Komp za bardzo wygina szybę na biurku, więc pewnie dupnąłby z całym osprzętem na ziemię gdybym go tam wstawił. Myślę o osobnej szafeczce biurowej, ale to na przyszłość i również w celu uniknięcia ssania kurzu z ziemii przez zasiłkę i BQ na spodzie budy.

 

@nerwus

Też ładny, ale: 1) mój bardziej mi się podoba, 2) wolę 6 kanałów osobno niż łączyć wentyle w tandemy (zwłaszcza że nawet obecnie kontroluję nim 5 sztuk 3) ponad wszystko- swój już mam więc wymiana na taki jak Twój byłaby zwyczajnie głupia :D

Link to post
Share on other sites

@ Nerwus

:) Pewnie, kwestia gustu. Generalnie błyszczące srebrne szlify są tylko na krawędziach, reszta to matowy, szczotkowany, czarny metal. Porysować to raczej trudno. Na pewno nie zrobisz tego ręką, chyba że gałki kręciłbym kombinerkami :) Generalnie do tego Twojego lamptrona jest on baaaardzo podobny. Dlatego właśnie zdziwiło mnie że saiya-jin stwierdził że lamptrony są tak dużo ładniejsze ;)

 

W każdym razie jak komuś się podoba to dobrze że może go sobie tu też zobaczyć na zdjątkach w akcji ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne... tylko z tego co widzę problem dotyczył scythe kaze master pro. A ten to scythe kaze master pro ACE i tutaj nie słyszałem o podobnych kwiatkach. Różnica jest taka że ten ma ładny metalowy front ze szlifami a wersja bez ACE, mimo że podobna, ma plastikowy front :) Fotki dla porównania:

Scythe kaze master pro:

http://www.scythe-eu.com/uploads/tx_cfamooflow/Kaze-Master-Pro-5_25-ViewDisplay_01.jpg

 

Scythe kaze master pro ACE:

http://www.scythe-eu.com/uploads/tx_cfamooflow/Front-View-slightly-slant.jpg

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak jest z elektroniką w środku, może to ta sama i stąd mogą acz nie muszą w każdym egzemplarzu uwydatniać się takie zjawiska. Jakiś miesiąc temu myślałem nad tym właśnie regulatorkiem, ale kasy nie starczyło i chyba dobrze. Miejmy nadzieję, że jak oddasz na gwarancję wymienią na nowy i wszystko będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...