Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Gość DANNY__79

Aż sprawdziłem wersję plików: mam u siebie 1.5.0.1304 a zatem jest łata 1.5 -- czyli jest

 

jedynka jest świetna -- tylko będziesz musiał się przyzwyczaić do systemu walki -- jest zupełnie inny. No i medytacje, sporządzanie eliksirów.

Link to post
Share on other sites

Chyba samo EE wystarcza bo nawet Launcher po odpaleniu nie pobiera wcześniejszych patchy tylko odrazu EE. A najlepiej to ściągnąć wersje z GOG :) U mnie z tym prologiem pomogła zmiana rozdzielczości z 4:3 na 16:9 ale na CRT to nie dość że obraz był mały to zrobił się jeszcze mniejszy że już mało co widać :/

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Aha. To w domu zrobię reinstalację gry bez dostępu do neta i zainstaluję odrazu EE. Mi normalnie EE poszło. Może dlatego, że pliki pobrałem ręcznie ze strony RED'ów i to wczoraj. Bo czytałem, ze jakieś problemy mieli i je usunęli.

Link to post
Share on other sites

Zacząłem grać dziś, doszedłem do Flotsam. Mało nowości póki co, ale postanowiłem, że tym razem przejdę na mrocznym. Walki są fajne, i nie zrobione tak, aby były nie do przejścia. Daję radę. Zaimportowałem sobie zbroję Kruka, Księżycowe ostrze oraz Mahakamski Sihill z jedyneczki, w dodatku Adda żyje. Nie wiem co będzie z Anais teraz, bo nie pamiętam ;D

I hmm, mam jakieś 45 fps, czyli 10 mniej niż ostatnio. Nie wiem czemu, cały czas starałem się go utrzymywać w czystości, jak i na dysku robić czyszczenia, defragmentować i czyścić rejestr, tak i przedmuchiwać od środka obudowy. Może zależy od lokacji, bo na 2.0 sprawdzałem przy kanionach harpii, a dzisiaj w zamku La Vallete.

Btw. Denerwujący bug - Wchodzę w ognisko i ginę po sekundzie. Tak samo z hitem w plecy od zwykłego żołdaka.

Link to post
Share on other sites

Z tym ogniskiem to masakra, w obozie Kaedweńczyków często mi się to zdarzało. Toczę rozmowę a po zakończeniu prawie zerowe hp, ratunkiem był szybkie quen. Mieli to naprawić a widać nici z tego. :/ Z Addą nic nie będzie, ona jest żoną Radowida a Anais jest tak jakby jej siostrą. :) Ja dostrzegłem jeszcze jedną wkurzającą rzecz a mianowicie jak mam założoną zbroję Kruka i jakiś miecz z W1 przykładowo Sihill albo D'yaebl to jak jest jakaś cutscenka mam założoną zbroję niebieskich pasów, głównie w prologu dzieją się takie cyrki. I później po skończeniu cutscenki muszę z powrotem zmieniać zbroje. Też miałem grać na mrocznym ale doszedłem do wniosku że trochę za wcześnie i więcej bym się wkurzał niż cieszył z gry. I jak narazie rzeczywiście mało tych zmian. Nowa animacja po prologu, zwierzęta (kury, psy, świnie - jedną już ubiłem mieczem :D). Zauważyłem też że gra jakby śmigała gorzej, wcześniej na ultra z uberem śmigało bez przycinki w każdym miejscu a teraz w lesie czuć przymulenie i szarpanie obrazem....

Link to post
Share on other sites

Miałem te same cyrki ze zbroją niebieskich pasów i kruczą ;)

Ubiłem Kejrana, zauważyłem nowość podczas tej misji w karczmie, w której to wieśniak wpada i informuje, że Staruch wypłynął. Kiedyś trzeba było iść do drzwi, przejść na piechotkę i wtrącić się w rozmowę - teraz była cut-scena, w której Geralt przepycha się przez tłum i dołącza do rozmowy ;)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Aaaa jeden błąd i u mnie wystąpił (nic nie pomogło -- tylko wyjście z gry i odpalenie od nowa).

 

Wykonuję sobie misję w wieży (tej z EE - po ścieżce Jorweta) i tam ubić trzeba jakiegoś strażnika Vranów (ciężki jak diabli) -- ubiłem i zamiast otworzyć się przejście truchło zaczęło drgać (konwulsji dostał, czy co?) -- nic nie pomogło -- tylko reset gry (a save miałem dość dalego)

 

Nie widziałem jeszcze tej nowej dziewuchy (jak jej tam: Brygida?) -- chyba występuje ona, gdy gramy ścieżką "Rosza" i sprzyjamy Redańskiemu

 

Widzieliście już zadanie z wierzą ? Super !!!

Edytowane przez DANNY__79
Link to post
Share on other sites

Wieżą* ;)

 

Ja póki co kończę 1 akt. Jak zwykle sobie postanowiłem wykonać wszystkie questy poboczne, więc tak robię. Pozostało tylko zlecenie na nekkery, endriagi, trolla oraz ruiny szpitala ;) Trochę sporo, ale to jest nic. Zabiłem Kejrana, mam z niego zbroję, i nawet na mrocznym teraz ciężko mnie ruszyć.

Mam nadzieje, że w drugim akcie też są te mroczne zbroje, bo póki co nie chciało mi się w to bawić.

Link to post
Share on other sites

A samemu przejść gry to nie łaska??

 

 

ohhhhh witchera 2 ukaczyłem juz X razy przed tym patchem 10gb znowu przeszedlem go jak juz go pobralem to sie !@#@#$# bo okazalo sie,ze stare save nie aktywuja nowych questow w ER ok to jeszcze raz ukaczylem gre od poczatku po stronei Rocha i jak pomysle,ze jeszcze raz mam kaczyc caly akt II iorwethem zeby wykonac 2-3 questy w IIIakcie to glowa mnie boli :P

 

 

wrzuci ktos sava z poczatkiem III aktu po stronei Iorwetha

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co jest grane ale np. wcześniej u tego krasnoludzkiego kowala we Flotsam można było kupić przepis na utwardzone sukno, utwardzoną i ćwiekowaną skórę a teraz w tej edycji rozszerzonej nie ma :o Też tak macie? Idę do niego żeby zrobić zbroje z pancerza Kejrana a tu brakuje mi utwardzonego sukna i utwardzonej skóry. Myślałem że kupie u niego przepis a tu lipa i nie wiem gdzie je zdobyć bo nikt nie ma. Mam niby przepis na zbroje łowcy, praktycznie te same parametry co zbroja z pancerza kejrana. Tyle że z Kejrana ma +30 żywotność a ta nie ma nic. Ogólnie zbroja łowcy ma +10 a kKjrana +9 więc w ostateczności zrobie te łowcy.

 

Też myślałem że se save odpale z III aktu a tu lipa nie ma nowych questów i muszę od nowa śmigać :/ A tydzień przed premierą EE specjalnie grałem żeby mieć save z III aktu a tu nic z tego....

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

* -- tak, chyba porąbało mi się coś i od "wiara" odmieniłem :ups: dzięki za czujność +

 

Są zbroje w następnym akcie będziesz mógł zrobić komplecik drauga -- ale to dopiero po wyprawie w mgłę -- zatem sporo jeszcze do zrobienia.

 

-- nie mam już, zrobiłem czystkę i zacząłem ścieżkę Rosza -- muszę zobaczyć w tym tygodniu tę misję z Brygidą z EE (a w ścieżce Jorweta jej nie było), ale była wieża -- pamiętacie tych dwóch dziwnych ludzi we Flotsam, co proponują Wiedźminowi jakieś testy z eliksirem? To właśnie oni są później potrzebni do tej misji.

 

Ha, pytają Wiedźmina w 3akcie jakie były skutki stosowania eliksiru. Wiecie co im odpowiada?

 

"Jak piję wódkę, to mi rosną włosy na języku" %-):wariat: hah ahaaaa

 

-- aż sprawdzę zaraz, a u tego drugiego kupca w rynku nie ma ?

 

e:

 

U kowala nie ma, ale ten w rynku ma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak znalazłem te przepisy, handluje nimi kupiec niedaleko kowala. :D A ze zbroją Drauga to po stronie Rocha to trochę pojechali, bo jak wrócimy z mgły to zaraz rozpoczyna się zadanie "Teoria spisku" i nie ma juz kowala żeby to zrobił a w III akcie się nie opłaca bo tam jest znacznie lepsza zbroja Ysgith lub Vranów. To jest chyba wariant dla ludzi co nie robią "Rzeki tajemnic".

 

Ta EE jest bardziej zbugowana niż v2.1 Przykładowo dwie sytuacje, jestem w karczmie we Flotsam i wychodzę do lasu to dalej leci ta sama muza co w karczmie ba po chwili dwie nakładają się na siebie ta z lasu i z karczmy. To samo miałem przy walce z Letho, w tle leci ta typowa muza sygnalizująca jakieś zagrożenie a za chwilę ćwierkają ptaki i wkracza muza z lasu i nakłada się na tę która leci w danym momencie. Druga sytuacja to wyprawa z Zoltanem na spotkanie z Iorwethem, po ubiciu krabopająka, Zoltan oznajmia że idzie a tymczasem stoi w bezruchu i nic nie robi, gdzie normalnie już by nie było po nim śladu. Tak samo było chwile wcześniej podczas walki z krabopająkiem, on stoi i nic nie robi a normalnie powinien go obkładać i odwracać uwagę ode mnie. Poza tym kilka razy widziałem lewitujące osoby albo po otwarciu drzwi np. od karczmy na zewnątrz widać szarość i nic poza tym dopiero jak wyjdziemy na zewnątrz to wszystko się pojawia.

Link to post
Share on other sites

ludziska poratuje ktos save z ER poczatku III akt po stronie Iorwetha? jak cos moge podrzucic swoj po stronie Rocha :P

Jak wytrzymasz jeszcze trochę to Ci wrzucę bo jestem gdzieś w połowie II aktu. Mam save po stronie Iorwetha gdzieś z połowy III aktu tuż przed wejściem na obrady po stronie Iorwetha ale nie wiem czy działają tam nowe questy, w Rochu np. nie działały... Jak chcesz mogę ci dać.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

A ja mam wreszcie quest z Brygidą :D -- fajnie wygląda wieża -- zawalona, drzwi wywalone, gruz w środku. W ścieżce Jorweta wchodzimy do niej i mamy bardzo fajny nowy Quest.

 

Wydaje mi się, że cała nowość to tylko te dwa Quest :( Jorwet/Rosh i trochę nowych filmów :( -- obym się mylił i zobaczył jeszcze coś nowego ... ehhh 10GB

 

Tyle, że większość z tych 10gb to te same pliki w nowszych wersjach (poprawione), dodane trochę nowych dialogów i tekstów -- inaczej sam EE zajmowałby góra 2GB -- cóż myślałem, że większość z tych 10gb to nowe :(:/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...