Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Gość DANNY__79

Tak, w W1 pies (i nie tylko pies) mógł na ciebie zawarczeć, zaatakować no i przydać się jako źródło cennych surowców alchemicznych. W ogóle alchemia W2 jest po prostu nie potrzebna -- szkoda pracy dla programistów -- lepiej już by było kupić gotowy eliksir u miejscowej wiedźmy :/

 

Zatem W3 o ile będzie powinien mieć o wiele więcej z części 1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Może to i lepiej, ale poważnie: w 3 akcie są właśnie dwa nowe questy (i takie pomniejsze zmiany) jeden w każdej ze ścieżek. Sam na razie przeszedłem jeden, drugi pyknę dziś w nocy to będę wiedział coś więcej --- może coś się odkryje nowego ? kto wie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ta 2x questy na strone ale dlugieeeeee i bardzo dobre tzn nie wiem jak po stronie Iorwetha a te u rocha 10/10

 

poza dodaniem zwierzatek pelzajacych pod nogami zaczynajac od kotow a kaczac na swiniach nowymi finisherami podczas walk bokserskich nowymi dialogmi/dzwiekami fajnym nowym efektem graficznym zabicia upiorow i dodaniu herbow poprzecow i innych detali w III akcie nic nie wykrylem wiecej ogolnie witcher 2 jest jeszcze lepszy niz w dniu premiery 1 rok temu ahaa i teraz na normalu w kacu pojawiaja sie wieksze mutageny bardzo malo ale sa nie ma co liczyc ze sobie do kazdego slotu wpakujemy combo tkie jak chcemy w moim przypadku //wiekszy efektow krytycznych/wiekszy mocy zadnego z tych nie mialem w wariancie BIG przez cala gre ale za to inne nie interesujace mnie :(

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Zamiast tych dwóch questów powinni zrobić jakiś 1 dodatkowy akt np. pomiędzy I a II aktem. Bo te akty są zdecydowanie za krótkie, grę można zaliczyć w 3-4 dni z wszystkimi questami pobocznymi. Zgadzam się zwierzęta tutaj są zbędne, podobnie jak alchemia. Te dwa aspekty w W1 odgrywały dużą rolę. Ta EE zajmuje ponad 22GB odjąć od tego niepotrzebne ścieżki językowe to wychodzi jakieś 17GB. W1 zajmował ponad 9GB ale zapewniał sporo więcej, świetnej gry. Jakby nie patrzeć tam było V aktów + prolog i epilog i te akty były naprawdę długie. Szczerze wolałbym żeby W2 miał gorszą grafę ale był dłuższy. W takim W1 żeby zdobyć Sihill czy też Aerondight to trzeba było się trochę namęczyć. Szczególnie w przypadku Sihilla (można było oczywiście pójść krótką drogą i zabić Jean Pierre ale satysfakcja była mała). Podobnie było ze zbroją Kruka, trzeba było ubić trochę tych stworów szczególnie w krypcie Kruka, przedrzeć się przez te pełne plugastwa bagna żeby zdobyć potrzebne elementy. A tutaj otwieramy 3 skrzynie i zbroja Vranów jest praktycznie nasza. W W2 jedynym utrudnieniem jest zrobienie Caerme bo trochę tych składników trzeba zdobyć ale Addan Deith to bułka z masłem. Sama gra też nie jest jakoś wybitnie trudna, nawet na trudnym poziomie. Narazie jedynie zagiął mnie mag od Vranów, poza tym żaden z bossów nie był praktycznie żadnym wyzwaniem. W W1 poziom trudny to był naprawdę trudny, misje na bagnach były sporym wyzwaniem szczególnie jak się zostało otoczonym przez sporą liczbę utopców, wywern czy też archespor. Walka z bossami też była wymagająca, bez eliksirów było naprawdę ciężko. Pamiętam że trochę się namęczyłem z Kościejem oraz z Javedem, z Magikiem w jaskini też łatwo nie było. Ogólnie bardzo miło wspominam W1 i od pewnego czasu nachodzi mnie żeby jeszcze raz ją zaliczyć :D

Link to post
Share on other sites

Zamiast tych dwóch questów powinni zrobić jakiś 1 dodatkowy akt np. pomiędzy I a II aktem. Bo te akty są zdecydowanie za krótkie, grę można zaliczyć w 3-4 dni z wszystkimi questami pobocznymi. Zgadzam się zwierzęta tutaj są zbędne, podobnie jak alchemia. Te dwa aspekty w W1 odgrywały dużą rolę. Ta EE zajmuje ponad 22GB odjąć od tego niepotrzebne ścieżki językowe to wychodzi jakieś 17GB. W1 zajmował ponad 9GB ale zapewniał sporo więcej, świetnej gry. Jakby nie patrzeć tam było V aktów + prolog i epilog i te akty były naprawdę długie. Szczerze wolałbym żeby W2 miał gorszą grafę ale był dłuższy. W takim W1 żeby zdobyć Sihill czy też Aerondight to trzeba było się trochę namęczyć. Szczególnie w przypadku Sihilla (można było oczywiście pójść krótką drogą i zabić Jean Pierre ale satysfakcja była mała). Podobnie było ze zbroją Kruka, trzeba było ubić trochę tych stworów szczególnie w krypcie Kruka, przedrzeć się przez te pełne plugastwa bagna żeby zdobyć potrzebne elementy. A tutaj otwieramy 3 skrzynie i zbroja Vranów jest praktycznie nasza. W W2 jedynym utrudnieniem jest zrobienie Caerme bo trochę tych składników trzeba zdobyć ale Addan Deith to bułka z masłem. Sama gra też nie jest jakoś wybitnie trudna, nawet na trudnym poziomie. Narazie jedynie zagiął mnie mag od Vranów, poza tym żaden z bossów nie był praktycznie żadnym wyzwaniem. W W1 poziom trudny to był naprawdę trudny, misje na bagnach były sporym wyzwaniem szczególnie jak się zostało otoczonym przez sporą liczbę utopców, wywern czy też archespor. Walka z bossami też była wymagająca, bez eliksirów było naprawdę ciężko. Pamiętam że trochę się namęczyłem z Kościejem oraz z Javedem, z Magikiem w jaskini też łatwo nie było. Ogólnie bardzo miło wspominam W1 i od pewnego czasu nachodzi mnie żeby jeszcze raz ją zaliczyć :D

 

 

 

eeee witcher 2 byl moim pierwszym rpg po ukaczeniu go dorwalem jedynke i niestety po 30min odrzucilo mnie od tej gry po prostu jak zobaczylem geralta w 1 to sie usmialem taki dzwonik z noterdam :P biega sobie zgarbiony chudzielec w bialych wlosach a i system walki jeszcze bardziej mnie rozsmieszyl trzymaj caly czas PPM/LPM uinnstall po prostu szok po tym jak sie gralo w w2 grafika/mechanika gry odrzucila mnie

 

jakby zrobili W1 na tym silniku z 2 gram kupuje w ciemno

Link to post
Share on other sites

eeee witcher 2 byl moim pierwszym rpg po ukaczeniu go dorwalem jedynke i niestety po 30min odrzucilo mnie od tej gry po prostu jak zobaczylem geralta w 1 to sie usmialem taki dzwonik z noterdam :P biega sobie zgarbiony chudzielec w bialych wlosach a i system walki jeszcze bardziej mnie rozsmieszyl trzymaj caly czas PPM/LPM uinnstall po prostu szok po tym jak sie gralo w w2 grafika/mechanika gry odrzucila mnie jakby zrobili W1 na tym silniku z 2 gram kupuje w ciemno

Jak ktoś nigdy nie grał w W1 i po zaliczeniu W2 skoczy nagle do pierwszej części to może przeżyć szok. Nie mniej jednak w W1 system walki był fajny, sekwencje były bardzo widowiskowe, finishery wymiatały. Fabuła pierwsza klasa, zawsze będę stawiał ją wyżej od tej w W2. Z tym trzymaniem caly czas PPM/LPM to trochę przesada, przecież tam były sekwencje gdzie wystarczyło tylko klikać w odpowiednim momencie. To w W2 trzeba cały czas klikać LPM/PPM :)
Link to post
Share on other sites

Z tym trzymaniem caly czas PPM/LPM to trochę przesada, przecież tam były sekwencje gdzie wystarczyło tylko klikać w odpowiednim momencie. To w W2 trzeba cały czas klikać LPM/PPM :)

 

 

 

ukacz W2 na innym poziomie niz latwy/normal i jak zginiesz X razy pod rzad od 1-3 glupich nekerow to szybko zapomnisz o boss mode i LPM&Fire combo :P ze o lykaniu dragow i innych smarach na miecz nei wspomne

 

witcher 2> witcher :D

 

,,Jak ktoś nigdy nie grał w W1 i po zaliczeniu W2 skoczy nagle do pierwszej części to może przeżyć szok,,

 

ja tak mialem

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

ukacz W2 na innym poziomie niz latwy/normal i jak zginiesz X razy pod rzad od 1-3 glupich nekerow to szybko zapomnisz o boss mode i LPM&Fire combo :P ze o lykaniu dragow i innych smarach na miecz nei wspomne

Gram już 2 raz na trudnym (wcześniej zaliczyłem 3 razy na normalnym) i gra jest łatwa, grupa kilku nekkerów to nie są żadne przeciwniki. Podobnie bossy, jeynie jak już wspomniałem zagiął mnie mag od Vranów reszta jest bajcznie prosta. Z eliskirów to głónie korzystam z jaskółki, smary sporadycznie. Narazie może w dwóch momentach zginąłem kilka razy pod rząd. Idę teraz Iorwethem i strasznie słabe są tam miecze, szczególnie srebrne.... Wcześniej w x2.1 w kopalni można było dorwać krwawe ostrze które imo było jednym z najlepszych mieeczy e II akcie a tera dali mi jakiś stalowy który jest gorzy od tego co mam :/ Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Przelazłem misję z Brygidą -- śliczny lasek i jaskinie :P -- nie żartuję świetna misja :) @maniuox: ale jaki ten szok, opisz coś więcej ...

szok poleg na tym ze po grafice i mechanice rozgrywki z W2 odpalenie W1 powoduje usmiech poirytowania :D cytujac Zoltna grafa i walka z W1 w porownaniu z W2 jest sprzed koniunkcji sfer i to mnie odstraszylo od tej gry i spowodowala po 30min uninstall a ponoc pod wzgledem fabularnym trzyma taki sam poziom co 2 a niektorzy mowia ze jest lepsza

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Zależy jaki gracz siądzie przy wiedźminie -- jeśli starszy -- jedynka wyda się grą bardziej dorosłą fabularnie, 2 - ot już taka gra dla każdego. Ja się bawiłem świetnie przy jedynce i tylko dobrze przy 2.

 

Opłaca się -- nie zaczynaj gry bez ściągnięcia tych 10gb (może nie ma aż tak wiele znaczących zmian, ale w dodatkiem gra wydaje się pełniejsza, zaryzykuję stwierdzenie -- powinna byc taka od razu w dniu premiery wersji pc)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Nie musisz. Gra odrazu powinna zacząć ci ściągać wersję ER. Jednak ten plik download jaki pobiera launcher jest stary i pobiera pierwsze dwa pliki uszkodzone. Więc radzę ci pobrać tą nowszą wersję która pobiera już wszystkie pliki poprawnie i bez problemów.

 

Downloader.exe

Link to post
Share on other sites

nie mam neta w drugim kompie, a pakiet z komórki mi już się wyczerpał więc już dalej nie użyje jej jako modemu...więc automatyczna aktualizacja nie wchodzi w grę :(

 

http://pl.thewitcher.com/ee_manual/ pozostaje mi chyba tylko pościągać to ręcznie po częściach bo nie chce żeby kompek chodził bez przerwy 30 godzin.

 

Mam ściągnąć te 36 partów i 5 polskiej wersji czy tylko te 36 partów?

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

36 partów i 5 PL. Tylko, ze ja ostatnio tak zrobiłem i mi wywalało błąd przy końcu instalacji. Dokładnie w połowie instalowania filmików. :/

 

Pobrałem przez downloader'a i normalnie wszystko poszło.

ps. On bierze i instaluje od razu po ściągnięciu patch ER oraz pakiet językowy :P Lipa taka, że co odpalenie go to chce na nowo ściągać patch-2.bin

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Hmmm, ja z instalacją problemów nie miałem (znaczy trochę)

 

Miałem wersję 2.1 (uaktualnianą przez launcher (kiedyś robiłem update ręcznie -- ściągałem paczki ze strony i po instalacji 2.0 wycięło mi wszystkie scenki sex -- a wiadomo i tak nie ma ich dużo, a wiedzimin bez tego, to nie gra).

 

Więc przeinstalowałem grę, uaktualniłem z automatu do 2.1 i ściągnąłem paczki EE poprzez pre update (te uszkodzone) -- bo to jeszcze było przed premierą.

 

W dniu premiery (tj ~24:00 16-17.04) były problemy z instalką, zassałem wtedy trzy pierwsze pliki -- to jest instalator i dwie paczki (0-2) podmieniłem, zainstalowałem i gra działa jak trzeba.

 

W ścieżce Jorweta był problem jak gość dostał konwulsji (pisałem wcześniej w postach o tym) i gra się zatrzymała -- pomogło tylko wyjście, załadowanie wcześniejszego save.

 

W ścieżce Rosza -- i misji z Brigidą gra wyszła mi ze 3x do windy (zatem coś mnie łamie w kościach, że szykuje się kolejny patch :P poprawiający to i tamto)

 

Poza tym gra działa jak trzeba.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Udało się komuś zaliczyć to zadanie "Ściany mają uszy" po stronie Iorwetha? Zrobiłem chyba wszystko co było możliwe w tym zadaniu, rozmawiałem z wszystkimi, poszedłem do tego domu Olcana, dowiodłem że to Olcan stoi za otruciem i że Stennis na to zezwolił, nie pozwoliłem na samosąd a później wyszło żeby czekać na rozwój wypadków. Więc zrobiłem to zadanie "Gdzie jest Triss..." i utoczyłem Henseltowi krwi, po powrocie patrzę a zadanie jest odhaczone jako niezaliczone :/

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Ha ha -- nie tak prosto:

 

musisz pogadać z krasnoludami od kielicha (i ewentualnie ze szlachcicem -- tyle, bo przejdziesz dalej), z Torakiem, iść do domu Olcana, a następnie wykonać zadanie "koszmar Baltimor'a" - zabić Toraca i zabrać od jego truchła klucz do skrzynki w jego domu (kuźni z kowadłem przed) -- w skrzyni jest dowód .... a zresztą przejdź sam nie będę Ci psuł zabawy ;)

 

e:

pisałem wcześniej, że gra lubi sobie po uaktualnieniu wyjść do windy -- przesadziłem z OC GPU -- już jest jak trzeba :ups:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gierka fajna, ogólnie nie przepadam z RPG ale to nie jest taki typowy RPG ;)Fabuła na 6, grywalność na 5+, Grafika świetna(5+) ( Bf3 spada u mnie w klasyfikacji najładniejszych gier z podium), bohaterowie, budynki, animacje i oświetlenie tworzące klimat. Po prostu bajka;) Tylko ten uber, ( bez tego cholerstwa łazi w 40-60 kl/s, rzadko schodzi do 30 ) powoduje , że FPS leci w dół :(. Ale gra warta swojej ceny, ba nawet wyższej bo za to co robią Redzi zasługuje na uznanie, żeby każda firma miała takie podejście do gracza .( jak w to grasz to masz wrażenie że to jest pełna gra a nie jakieś 4 godzinne demo %-) ) Mam nadzieję , że w nie spoczną na laurach i nie staną się czymś pokroju activision czy innych.

 

To się rozgadałem... Mógłbym to ciągnąć dalej ale byście albo usnęli albo wgl nie czytali ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...