Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Hej. w oficjalnym channellogu znalazłem coś takiego:

"Cechy Patcha 1.5 Modyfikacje:

* Usunięto zabezpieczenie przed kopiowaniem (DRM).

* Gra nie wymaga już umieszczania oryginalnej płytki w napędzie podczas uruchamiania.

* Łatka poprawiająca problemy z systemem dźwięku EAX i rozmyciem grafiki."

Czyli wynika z tego, że eliminuje to rozmycie grafiki. Jednak czy na 100% chodzi ci o tą opcje tego nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Chodzi o edycję rozszerzoną z patchem 1.5. W momentach gdy jest dużo walczących przeciwników plus czary np. w prologu gdy wiedźmini blokują bandytów ale też na początku 1 rozdziału gdy przez bramę wpadły zielone psy, wtedy ilość fps spada do kilku/sek co uniemożliwia praktycznie grę.

 

O tyle to dziwne że sprzęt nie jest problemem (Phenom II X4 3.6 ghz, 4 gb ram, radeon 5850). Może to kwestia 64 bit systemu Win 7 i sterowników? Rozdziałka 1280x1024 więc nie taka wysoka, ustawienia prawie na maxa.

 

Najśmieszniejsze jest to że 2 lata temu grałem na starym Athlonie 64, 2 gb ram i Geforce 7900 w podstawową edycję i nic nie zwalniało. Tyle że na 32 bitowym Win XP.

Link to post
Share on other sites

ja mam to samo z wersją pods. nie wiem o co kaman ma lapka 3g ram procek amd turion 2,3 grafika radeon hd 5145 i się ścina ... !!!! a na kopie stacionarnym 1g ramu procek 2,3 chyba athlona graf ge force 7600 gs i nawet nawet smigało ścinało jak deszcz padał i większa grupa ludzi do zabicia była

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Premiera w 2011 roku. Wymagania pewnie wzrosną, bo gra jest robiona na nowym silniku. W W1 był stary silnik z RPG'ów BioWare.

To, że wymagania wzrosną jest niemalże pewne. Wiesiek I wyglądał nawet dobrze na starym silniku Aurora - którego udało się nieźle podrasować CDPRed. Nowy autorski silnik RedEngine też niczego sobie, widzę nawet bardzo ładnie wykonane tekstury i inne elementy graficzne - ale obawiam się aby w chwili premiery nie okazało się, że to co widzimy teraz to są podrasowane obrazki dla celów marketingowych... Ale może tak nie będzie. I oby tylko tego wieśka za bardzo dla konsolowców nie uprościli :tajniak:
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ostatnia może nie, ale trzeba się powoli godzić z tym, że klasyczne rpg odchodzi od lamusa. Hamburgerowo-konsolowa społeczność nie może przemęczać się przed TV.

Ja uważam, że do głosu dojdą małe studia, które będą karmić pecety dobrymi produkcjami. Oczywiście oprawa audio-video będzie odstawać o lata świetlne za standardami(z braku funduszy), ale to nigdy nie było w rpg najważniejsze.

 

Na wiedźmina 2 czekam z ogromnymi nadziejami i mam nosa, że się nie zawiodę.

Jedynka była bardzo dobra, ale patrząc z perspektywy czasu -na chłodno, końcówka była kiepskawa i momentami (tylko momentami) od gry wiało nudą.

Link to post
Share on other sites

o, że wymagania wzrosną jest niemalże pewne. Wiesiek I wyglądał nawet dobrze na starym silniku Aurora - którego udało się nieźle podrasować CDPRed. Nowy autorski silnik RedEngine też niczego sobie, widzę nawet bardzo ładnie wykonane tekstury i inne elementy graficzne - ale obawiam się aby w chwili premiery nie okazało się, że to co widzimy teraz to są podrasowane obrazki dla celów marketingowych... Ale może tak nie będzie. I oby tylko tego wieśka za bardzo dla konsolowców nie uprościli :tajniak:

Wiesiek 1 wygląda nawet bardzo dobrze, jeśli weźmie się pod uwagę, że dużo nowszy Dragon Age wygląda o wiele gorzej.

 

Dla mnie najlepsza gierka, w jaką grałem. Dużo nawiązań do literatury (polskiej i nie tylko), inspiracja czarnym kryminałem, nawiązania do polityki... Miód. Wiedźmin 2 to pozycja z serii "muszę to mieć".

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Postanowiłem założyć ten temat bo do premiery już coraz mniej czasu, a dziś wypatrzyłem gorącego newsa!

 

http://www.cdprojekt.pl/konferencje/news.php

 

"Wydarzeniem konferencji będzie prezentacja składu edycji kolekcjonerskiej, najważniejszej polskiej produkcji growej, którą jest Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Ujawnimy również najnowsze informacje na temat możliwości zamówienia gry jeszcze przed premierą."

 

Jeśli chodzi o mnie to już szykuję kasę na Kolekcjonerkę. :wariat:

 

A wy? Są tu fani Wieśka? :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...