Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Będzie trochę zabawy z czyszczeniem już się boje :(

Jest sens to czyścić z wewnętrznej strony gdzie po miesiącu jazdy będzie wyglądało prawie jak przed myciem, zrobić tylko przetarcie chemią na ciężarki kół i po sprawie, no chyba, że jakimś cudem oglądasz felgi codziennie z wewnątrz na aucie to myć trza :wariat:. Roton jest przereklamowany, za piątym razem może to zejdzie.

Link to post
Share on other sites

Musze fronty wyczyścić więc od razu można wewnętrzną stronę machnąć, a czy zwracam uwagę? raczej nie biorąc pod uwage, że przez 95% czasu moja fura wygląda tak http://i.imgur.com/rgKpSxf.jpg zamiast tak http://i.imgur.com/aktwPul.jpg

Edytowane przez Kubuś73
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ma ktoś jakieś doświadczenia z niemarkowymi foliami z Allegro stosowanymi na zewnątrz samochodu?

Do tej pory używałem/używam ich tylko do elementów wewnętrznych i elektroniki, z tym nie ma problemu, ale ciekawy jestem trwałości na elementach karoserii.

Link to post
Share on other sites

Nooo, bo maska mi się sypie niestety. Myślałem, że dożyje do końca mojej jazdy tym autem, ale nie...

Po zimie otwarły się małe ogniska rdzy co nie wygląda zbyt estetycznie. Normalnie oddałbym do lakierowania, ale stan maski na to nie pozwala, więc wchodzą tutaj spore koszty - maska bez rdzy w dobrym stanie kosztuje powyżej 500-600 zł, do tego ponad 300 zł malowanie. Jakbym miał jeździć tym autem dłużej niż rok-dwa to może bym zainwestował, a tak, to średnio mi się opłaca.

Folię mogę wrzucić samemu, wyjdzie mnie to 50 zł i trochę pracy. Poza tym będzie się komponować z całą resztą, bo wszystkie elementy zewnętrzne, które nie są w kolorze lakieru, będą czarne. Ale nie wiem czy dam carbon. Myślę nad czarnym połyskiem albo carbonem 4D (nie 5D, bo jest całkowicie śliski i mam obawy, że szybko się zarysuje i będzie to widać).

 

I nie, nie chodzi o żadną chęć tuningu, zwykłe ratowanie trupa (w sensie maski), ładniejsza folia komponująca się z resztą (bo dla zachowania estetyki dach również będzie czarny) niż rdza.

 

Ewentualnie taka szara, też ładnie wygląda:

 

 

http://zillawraps.com/wp-content/uploads/2014/01/gray-carbon-fiber-hood-roof-1200x800.jpg

 

 

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Dlatego pytam o doświadczenia z tymi tanimi foliami stosowanymi na zewnątrz :)

Używałem ich w środku, czy rzeczach codziennego użytku i nic złego się nie dzieje.

Z drugiej strony jeśli wytrzyma tylko rok, to też będę zadowolony. Byle się sama z siebie nie odklejała, bo z ewentualnym płowieniem można sobie poradzić chemią samochodową.

 

3M 122x150 cm z Allegro, to 300 zł :o To już bym wolał jednak dokupić tę maskę i lakierować :D

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Taa, jasne weź lepiej zobacz po ile chodzą maski do mojej...

Najtańsza na Allegro (w kolorze)

http://allegro.pl/maska-pokrywa-alfa-romeo-156-lift-03-bez-korozji-i6538568848.html#thumb/3

 

Pierwsza, którą można, od biedy, założyć bez lakierowania - ale ja bym nie założył z lakierem w takim stanie

http://allegro.pl/alfa-156-fl-lift-maska-693-met-i6742998570.html#imglayer

 

Więc tak jak mówię - 500-600 + 300 lakier.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc tak jak mówię - 500-600 + 300 lakier.

Tobie wychodzi 800-900 to nie masz wyjścia tylko badziewną folię założyć ;) Trochę inicjatywy i za te 300 znalazłbyś porządną, ale to trzeba trochę poszukać i wykonać kilka telefonów.

Link to post
Share on other sites

Albo nie widzisz, że mam polifta, albo nie chcesz tego widzieć. Jestem na bieżąco z ogłoszeniami na forum i grupach na FB, rzadko trafia się polift na części, a jak już, to z rozbitym przodem.

Byle czego nie wsadzę, bo byle co już mam. Szkoda, że nie mam faktury jak mi robili tył po stłuczce i ile musieli zapłacić za używaną klapę i zderzak, które nadawały się do naprawienia i polakierowania. Ale razem z lakierem wyszło ~1000 zł za element...

 

EOT na temat cen części do mojego auta, nie chce mi się udowadniać ile muszę płacić za części i dlaczego :)

Link to post
Share on other sites

Żaden Mieciu ze szrota, którego znam nie należy do grup z fejsa, a słowa forum nawet nie zna ;) Za to wici ma rozpuszczone tam gdzie trzeba i towar jak ma być to będzie, taki jak sobie klient życzy :)

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

Cóż, moja strata, nie znam żadnego Mietka, nawet nie wiem gdzie w promieniu 25 km znajdę szrot ;) Bazuję w zasadzie na dwóch miejscach - 1. wyposażenie i jakieś akcesoria znajduję na fejsbukowej grupie (a nawet trzech) 2. części biorę od sprawdzonego ziomka z forum, który ma zawsze najtaniej i ma sklep, więc wszystko na legalu.

 

Dobra, nie chce mi się ciągnąć dłużej tego tematu. Zobaczę jak będę stał z czasem na wiosnę, bo od tego w głównej mierze zależy co zrobię przy aucie. Na pewno się 'pochwalę' efektami ;) Folia nie lakier, zawsze można zerwać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...