Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Wszystkie stare R6tki BMW to pancerne silniki więc takie teksty są co najmniej śmieszne. Takim tokiem rozumowania można iść dalej i stwierdzić, że 2.5 jest nieudane bo 2.8 lepiej idzie i pali niewiele więcej...

Nie, bo 3.0 jest lepsze, a pali praktycznie tak samo jak 2.8 xD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Więc czy bardziej udane to nie wiem.

To był srakazm nawiązujący do tego co kubbak napisał w nawiązaniu do wcześniejszego wywodu :D

 

 

Generalnie m54 to syf.

No nie wiem, ja tam bym chętnie E46 330Ci przygarnął <3 

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

1l to jak Ci się pofarci.Ja dolewam 1l na 5 tysięcy a są ludzie co dolewają 1l 1-2 tysiące co piszą na forach a ilu jest co nie pisze o tym.Kolo miał 330 to jak jechał gdzieś dalej to bańkę oleju zabierał ze sobą.Johny przygarnij taką e46 330ci potrzymaj z rok to wrócimy do tematu a nie jest tajemnicą że takie auta kupują do piłowania.A to tylko jedna sprawa co do m54,częste jeszcze nieszczelności w dolocie,wypadanie zapłonu,podwójny vanos,fabrycznie zryty zbiornik wyrównawczy co potrafi się rozszczelnić.Wiem że inne auta mają również problemy ale w BMW włożyłem więcej jak we wszystkie auta ze stajni VAG.

Tetaz już u mnie disa trochę chałasuje i pasowałoby wymienić żeby klapka się nie urwała i kłopotów nie narobiła ( 700 zł na allegro na BMWStore 1200 zł ) kolejnie widzę że przewód od nastawnika vanosa się poci więc również trzeba by wymienić żeby nie zarżnąć vanosa.Ehh,ale się rozpisałem.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Wszystkie stare R6tki BMW to pancerne silniki więc takie teksty są co najmniej śmieszne. Takim tokiem rozumowania można iść dalej i stwierdzić, że 2.5 jest nieudane bo 2.8 lepiej idzie i pali niewiele więcej...

Mówimy o 2,5 w e36 323, czy tym w e46? Jak o tym pierwszym to spalanie masz takie samo jak w 2.0, tylko przyspieszenie do setki o 2s lepsze - praktycznie przepaść. Co do pancerności to chyba kolega nie słyszał o pękających głowicach, obracających się panewkach, czy innym temacie rzeka pod tytułem "Vanos".

Link to post
Share on other sites

Nie wiem o czym piszesz... Mam m52b20, kolega również, oba silniki mają nalatane 400tys co najmniej i 0 problemów. Kolega ma również m50b20 vanos i m50b50 bez vanosa, i to samo. Pękające głowice i obracające się panewki może wynikają z palenia kapcia na zimnym, bo takie przypadki są?

Link to post
Share on other sites

To tylko pogratulować zadbanych egzemplarzy. Po prostu według mnie trwałość starszych silników BMW to po części mit, legenda, która jest po części prawdziwa, ale nie do końca. Ja też specjalnie nie pieściłem się z autem i mimo wady fabrycznej - stwierdzonej i powszechnie znanej w tym przypadku (panewki w m43tu) nie miałem problemów z silnikiem... poza wyciekami. Zresztą taka wada techniczna współdzielona z M3 e46 z początku produkcji - normalnie duma rozpiera łokcie za okno  %-) 

Link to post
Share on other sites

Sprawdze to pod siedzeniem:) przeszkadzac to mi w niczym nie przeszkadza ale nie lubie jak coś na desce świeci na czerwono,taki dyskomfort psychiczny po prostu nawet jakby to byla najmniejsza pi*****a najmniejszy błąd czesci ktora poprawnie działa:D

Przepraszam,nie wiedziałem,że p i e r d o ł a wycenzuruje.

Link to post
Share on other sites

Używa ktoś ręcznej pianownicy?

Zastanawiam się nad tym, którą wybrać, bo w sumie mam na oku 4. 

- Marolex Axel 2000

- Gloria FM10 - ale jest dość droga i tylko 1l pojemności...

- Epoca Tec One

- Kwazar Venus Foamer

 

Najbardziej do mnie przemawia Marolex, ale może ktoś się wypowie obyty w temacie.

Link to post
Share on other sites

Myślę nad samochodem do 20tysiecy nastawionym głównie pod frajde z jazdy i osiągi ale żeby dało sie używac na codzien.Nie na teraz ale za kilka lat coś sie pomyśli,takie moje małe marzenie.Jakie propozycje ?

To tylko tak w celu zasięgniecia informacji i opini innych,którzy mieli przyjemność prowadzić jakies drapieżniejsze autka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...