Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST! JAN MAREK N*****


Recommended Posts

Przyszedł dzisiaj kolejny list i chyba ostatni z prokuratury w sprawie gościa który mnie oszukał. Piszą w nim że Jan Nawrot przyznał się do zarzucanych mu czynów i stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat odsiadki i ponadto ma mi zwrócić całą kwotę i pokryć wszystkie koszty. Zaczynam powoli odzyskiwać wiarę w Polski wymiar sprawiedliwości :) Najbardziej to mnie dobiła jedna rzecz w tym liście, wykształcenie oskarżonego: gimnazjalne :x Taki szczyl i tyle osób oszukał....

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Czyli nic mu nie grozi, bo gimbus (o ile nie jest spadochroniarzem) co najwyżej odwiedzi zakład poprawczy. Do tego nawet jakby był dorosły, pozostaje problem ściągnięcia z niego kasy. Nieraz jest tak, że sąd nakazuje odszkodowanie, a koleś ma to w du**e, bo pracuje na czarno i oficjalnie żyje na koszt rodziców.

Link to post
Share on other sites

Jak nie odda to wtedy zjawię się u niego i wtedy inaczej pogadamy. Mam na niego namiary od pewnego znajomego, którego oszukał. Był on u niego w domu z policjantką z którą wcześniej się umówił i debil się solidnie zdziwił kiedy zobaczył go przed drzwiami. Oddał mu całą kasę.

Link to post
Share on other sites

Chyba niektórzy zapomnieli że za dzieci odpowiadają rodzice. Nawet "gimbusa" mogą oskarżyć i będzie miał wyrok na koncie więc przyszłe szukanie pracy już nie pójdzie mu tak łatwo. Ściągalność pieniędzy zapewne obejmie jego rodziców. Dajcie znać jak się sprawa dalej potoczyła.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem działania Policji w tym kraju są ograniczone przez prawo np ktoś ukradł mi rower odzyskałem go w 3dni i jeszcze prokuratura w sądzie dla złodzieja wywalczyłem :P

Tak więc policja potrafi działać tak i tak...

Link to post
Share on other sites

Hahaha. W wieku osiemnastu lat dostajesz amnestię i wszelkie twoje przewinienia znikają. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której jesteś sądzony jako dorosły przed osiemnastym rokiem życia.

Warto poczytać http://pl.point.fm/po-godzinach/prawo/odpowiedzialnosc-nieletniego-za-przestepstwo.html

Inna sprawa że on może być dorosły.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ten temacik stoi już kupę czasu i co w związku z tym ? Były jakieś plany autora tematu co do odwiedzin i co w związku z tym ?

Witam po raz kolejny.Z gory przepraszam za dosc dluga absencje w informowaniu o sprawie.W wielkim skrocie - wyrok zapadl, gosc przyznal sie do winy, dostal 2 lata w zawieszeniu + dozor prokuratora + koszta procesowe + grzywna + zasadzenie splaty mojego dlugu. Od uprawomocnienia wyroku ma pol roku na wplacenie pieniedzy (pozniej wchodzi komornik), w/w uprawomocnil sie jakis miesiac temu. Kosztow nie ponioslem zadnych, prawnik tez nie jest potrzebny. Jak bede miec chwile czasu poskanuje w pracy wszystkie dokumenty i pisma, napisze procedure postepowania krok po kroku jak odzyskac pieniadze oraz jak to wygladalo w moim przypadku. Caly czas pisza do mnie osoby pokrzywdzone (ostatnia wczoraj), wynika wiec z tego ze gosc wpadl juz w spirale dlugu i by splacac jednych musi oszukiwac innych. Co dziwne pisalo do mnie juz ze 30 osob w zwiazku z ta sprawa i z tego co sie orientuje to nikt nie zglosil sprawy na policje - robcie tak dalej pozwalajac okradac innych. Wystarczy ze 1 (slownie: JEDNA) osoba zglosi sie na policje a wyrok zostanie odwieszony i gosc spedzi najlblizsze 2 lata za kratami, no ale jak tam checie, ja zrobilem oficjalnie wszystko co moglem zrobic.

 

EDIT: Wiele osob nie idzie na policje, probuje goscia zastraszyc liczac na szybsze odzyskanie pieniedzy (gosc zazwyczaj wymiekka i pisze ze odda) tyle tylko ze nie znam ani jedne osoby ktora odzyskala od niego pieniadze w ten sposob. Wiem o jednej ktora splacil 3 lata temu, ale to tylko i wylacznie na drodze procesowej i wtedy gosc tez dostal zawiasy.

 

Jesli jestes poszkodowany w tej sprawie, nie zwlekaj, nie gadaj z gosciem, nie strasz go ani nie wybieraj sie do Poznania bo szkoda twojego czasu i nerwow, wystarczy ze zglosisz sie na policje a wiezienie ma jak w banku (no chyba ze przez te 2 lata znow sie nikt nie zglosi)

 

2 lata w pierdlu lepsze niz obity ryj, bo z obitym ryjem pojdziesz mu na reke, bedzie co najwyzej pielegniarki w szpitalu po du**e macac.

 

Ja już prawie rok czekam, przysłali mi narazie 2 listy z prokuratury że nie mogą namierzyć gościa i tyle :/:D

 

Daj znac na prv (zostaw wiadomosc na forum) podam Ci numer sprawy w prokuraturze, dane procesu sadowego i wszystkie inne dane kontaktowe na talerzu i zglos sie do nich ze sam namierzyles sprawce

Edytowane przez nursiak
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W ostatnim liście jaki otrzymałem z prokuratury piszą w nim że Jan Nawrot przyznał się do zarzucanych mu czynów i stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat odsiadki i ponadto ma mi zwrócić całą kwotę i pokryć wszystkie koszty. Tylko że od tego czasu minął już prawie miesiąc i narazie nic...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.Widze że jestem jedyna osobą która odzyskała pieniadze a raczej telefon za który zaplaciłem;).Napisze jak było od początku. Dałem ogłoszenie ze kupie samsunga galaxy s2.Gosc sie odezwał. Zaproponowal allegro bądz odbior osobisty.Ale mowil ze allegro wystawi z konta od kolegi.Pozniej sciemnianie ze nikt sie nie odzywa i ze umowa przez email. Zrobił zdjęcia takie jakie chciałem z karteczką ze swoim numerem gg itp....Nie mialem kasy na koncie,była niedziela zaproponował wplate przez cash coś tam...w postaci takich kodów jak doładowania telefonu..cos podobnego.Tak wiec zgodzilem sie podalem mu kody za 700zł i mial nastepnego dnia wyslac telefon.Lecz cos mi nie pasowalo.Wpisalem jego numer tel w googlach i trafilem na ta strone....Ale bylo juz za pozno;).Zero odzewu...Wiec napisałem mu ze mam jego dane ktore sa tutaj podane i ze odwiedze go osobiscie.Nagle sie odezwal ze kase zwroci itp...Zbywał mnie tak przez 3 tygodnie ze kase odda pisał caly czas kontakt byl wiec myslalem ze zwroci...Ale dluzej nie chcialem czekac....Napisałem do Nrusiaka z tego forum..Podał mi numer do policjantki która prowadzi jego sprawe.Skontaktowalem sie z nia.Ustawilem na kolejny dzien ze pojade do Poznania.;).Gosc sie wystarszyl jak mu to napisałem i zaproponowal ze odda mi swój telefon ale zebym nie spotykal sie z policjantka ktora prowadzi jego sprawe oraz zebym nie zgłaszał sprawy na policje. Mieszkam w częstochowie wiec kawalek do poznania miałem.Nastepnego dnia bylem juz w Poznaniu. Gosc przyszedł na umówione miejsce.Oddał mi telefon Galaxy Nexus ktory byl o wiele wiecej wart niz 700zł;).Chłopak chudziutki.Wzrost kolo 180cm wystraszony niesamowicie...Typowy leszczyk;).Jesli macie jakies pytania chcecie moje rozmowy z nim z gg zobaczyc wszystko co posiadam piszcie 7499103..Chetnie pomoge;).Wiem gdzie chodzi do szkoly gdzie mieszka....

Edytowane przez robson20
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

To, że oddał to by ł zwykły przypadek inie wyglądało to tak słodko jak napisał użytkownik, trwało to oddawanie miesiącami i kilkaktornie przyjeżdżał do celu.. Nikt po nim nie potwierdził, że spłaca zasądzone wyroki.Koleś póltora roku tak się bawi i to go nauczyło raczej cwaniactwa i bezkarności. ale system jest cierpliwy i kiedyś się obróci przeciwko niemu. Lepiej jednak przyspieszyć ten proces.

Edytowane przez kawiorex
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...