Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST! JAN MAREK N*****


Recommended Posts

Wszystkim dziekuje za dobre slowa, co chwila zglaszaja sie do mnie nowi poszkodowani. Wlasnie doszedl kolejny numer konta oszusta:

 

46 1140 2004 0000 3502 7203 2007

 

wiem to bo dostalem informacje od uzytkownika z mp3store ze dzwonil do niego dokladnie z tego samego numeru ktore podane sa w 1 poscie (530285456)

Edytowane przez nursiak
Link to post
Share on other sites

Według mnie lepiej w dużej grupie zgłosić się na policję, albo każdy w jakimś dużym mieście na te same dany. Jak dostaną dziesięć zgłoszeń to muszą coś zrobić. Nie warto ryzykować ze sprawiedliwością egzekwowaną pięścią. Będziesz miał problemy przez kogoś, kto rano wstaje, patrzy do lustra i widzi szmatę.

Link to post
Share on other sites

Na prawdę nie trzeba mu nic od razu robić. On ma sie po prostu zacząć naprawdę bać i tyle. Widać się nie boi skoro dalej sobie zanęca. Ciekaw ilu jeszcze oszuka zanim prawo zacznie działać. To smutne ,ale procesy ciągną się po klika lat w tym kraju. Co się dziwić jak potem w wiosce ludzie sami pacyfikują gościa grożącego wszystkim śmiercią bo policja nic nie robi. To smutne ,że zdesperowani ludzie muszą sami wymierzać sprawiedliwość.

Edytowane przez PolishFactor
Link to post
Share on other sites

Przegląda to forum a Ty piszesz co planujesz mu zrobić... Myślcie ludzie.

No i...? Przygotuje się psychicznie na ruchanie w dupsko w pace, aż puszczą mu zwieracze i z czasem będzie musiał chodzić w pampersie, bo gówna w tyłku nie utrzyma ? :> Czy obłoży drzwi wejściowe kartonowymi pudłami, założy plastikowy mieczyk i tarczę, które kiedyś kupiła mu babcia na odpuście i zacznie zgrywać Leonidasa ?

Jakby nie było, z tego co się dowiedziałem, to ta malepeta ma już 18 lat, więc będzie odpowiadał jak dorosły. Rodzina "raczej" się nie ucieszy, więc albo w wieku 18 lat będzie emigrował z kraju, albo będzie żył jako anonim-żul pod jedną z Biedronek...W Przeciwnym razie pogodzi się z losem i trafi do paki, gdzie chłopaki pewnie będą już wiedzieć jak przywitać świeże mięso. Niestety, nawet jeśli nie wsadzą mu niczego w tyłek, to zgnoją go po jakimś czasie. Jakby nie patrzeć, gość ma już kiepskie rokowania na przyszłość (co osobiście bardzo mnie cieszy) :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Takie sprawy z takimi debilami jeśli się ma pewny adres to trzeba załatwiać osobiście. Bo jeśli się już zgłosi sprawę na policję to przepadło a takie coś to się ciągną miesiącami. Gościu mnie jeszcze wtedy pocieszył i powiedział, że może to trwać nawet i rok czasu a szanse na odzyskanie kasy są niewielkie :/ Osobiście teraz trochę żałuję że poszedłem na policję, można było załatwić to inaczej bo w takich sprawach skuteczność policji jest niewielka :/

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ja bym się tam nie wybierał bo nie wiadomo ile osób jest w ten proceder zamieszane,może być nawet tak że to wam łomot dadzą i jeszcze samochód spalą.

Poznań to bardzo fajne miasto,ale są dzielnice że nawet policja nie chce tam zaglądać np.Kolejowa-mnóstwo kamienic w kupie i nikt nic nie widzi,obcy człowiek tam wchodzi,a wybiega goły.

Policja musi się tym zająć bo to podchodzi pod dość ciężki paragraf wyłudzenia.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

To juz zorganizowane. To nie jeden typ na bank... Jakim to trzeba byc idiota by przelwac pieniadze za cos czego nie ma sie w rece...I to jeszcze zalatwiane przez mail-forum...Dogadujesz sprawe i wystawiasz na allegro za kup teraz i po sprawie :) sa dowody wplaty itp wiec jest jak scigac prawnie a tak to Wam nikt nie pomoze bo za mala szkodliwosc i nikomu nie bedzie sie chcialo tego ruszac.Proste

Link to post
Share on other sites

To nie jest tak że nikt się tym nie zajmuje,bo to tylko takie pozory stwarza policja zgłaszającym przestępstwo dla dobra sprawy żebyś się zaraz nie pochwalił przestępcy że policja już do niego jedzie.W takim wypadku pozbył by się wszystkiego co ma w domu,obciążające go dowody.Zwykle jest tak że zbierają większą ilość poszkodowanych,monitorują wszystkie osoby z którymi się oszust zadaje po bilingach telefonicznych i jak już nazbiera się odpowiednia ilość wszystkich złodziei wtedy zaczynają działać.

Nie myślcie że ta cała procedura jest tak na szybko,potrzebne też są nakazy na przeszukanie mieszkań itd.Wszystko działa podobnie jak w przypadku handlujących narkotykami i do tego trzeba czasu.

Im więcej osób zmobilizujecie do pójścia na policję w celu złożenia zeznań tym szybciej się to rozegra.

Ps.znam wielu ludzi co byli poszukiwani przez policję i powiem wam ciekawostkę...

Kolega 2\3 razy dziennie kupował nowy numer prepaid w kiosku,a policja zaraz wiedziała jaki ma numer.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

To juz zorganizowane. To nie jeden typ na bank... Jakim to trzeba byc idiota by przelwac pieniadze za cos czego nie ma sie w rece...I to jeszcze zalatwiane przez mail-forum...Dogadujesz sprawe i wystawiasz na allegro za kup teraz i po sprawie :) sa dowody wplaty itp wiec jest jak scigac prawnie a tak to Wam nikt nie pomoze bo za mala szkodliwosc i nikomu nie bedzie sie chcialo tego ruszac.Proste

Też tak myślę że to nie jest jeden gość tylko jakaś grupa. Jednego pewnie już by złapali.
Link to post
Share on other sites

Też tak myślę że to nie jest jeden gość tylko jakaś grupa. Jednego pewnie już by złapali.

Bylem dzisiaj na policji zlozyc zawiadomienie o przestepstwie, posiedzialem sobie 2h z policjantem przedstawiajac wszelkie dowody, oraz informacje ktore uzyskalem od innych poszkodowanych (takze inne numery kont bankowych). Biedny chlop ma rece pelnej roboty przez tego szmaciarza. Sprawa zostala juz przekazana do Poznania, prawdopodobnie skonczy w sadzie rejonowym w Poznaniu Nowe Miasto i Wilda IV Wydział Rodzinnego i Nieletnich, ktora prowadzila/i poprzednia sprawe tego smiecia. Gosc ma juz pozamiatane, a i lokatorzy systemu penitencjarnego sie uciesza na widok mlodej dziewicy ;-)

 

 

Edytowane przez nursiak
Link to post
Share on other sites

Bylem dzisiaj na policji zlozyc zawiadomienie o przestepstwie, posiedzialem sobie 2h z policjantem przedstawiajac wszelkie dowody, oraz informacje ktore uzyskalem od innych poszkodowanych (takze inne numery kont bankowych). Biedny chlop ma rece pelnej roboty przez tego szmaciarza. Sprawa zostala juz przekazana do Poznania, prawdopodobnie skonczy w sadzie rejonowym w Poznaniu Nowe Miasto i Wilda IV Wydział Rodzinnego i Nieletnich, ktora prowadzila/i poprzednia sprawe tego smiecia. Gosc ma juz pozamiatane, a i lokatorzy systemu penitencjarnego sie uciesza na widok mlodej dziewicy ;-)

Myślisz że go tak szybko złapią i zaraz dostanie wyrok. Więcej ty przesiedzisz na komendzie niż on. Wszystko zależy od Pana prowadzącego sprawę czy się przyłoży czy nie. Jak w 6 miesięcy dojdzie do czegokolwiek to będzie już nie źle. A o odzyskaniu kasy , raczej zacznij przyzwyczajać się do innej opcji.

 

Szkoda że nie zrobiłeś tego poprzez alledrogo miał byś choć cień szansy na odzyskanie kasy.

Link to post
Share on other sites

Bardzo współczuję wszystkim pokrzywdzonym, nie ma nic bardziej gorzkiego niż utracić ciężko zarobione pieniądze w ten sposób.

 

Jednak

 

Kategorycznie odradzam wam tego typu wyprawy (a już na pewno nie słuchajcie Joemaxa.uk od dziś aka "mafioso" ;) ;) )

Po pierwsze, nie macie pewności, że adres/dane jest właściwy i możecie skrzywdzić niewinnego człowieka.

Po drugie, on was zaskarży (sądzę, że do rękoczynów jednak dojdzie) i będzie miał nawet dowód w postaci tego tematu (ponoć przegląda to forum) świadkowie też raczej się znajdą.

Po trzecie, jeżeli to jakiś margines to może mieć też odpowiednich kolesi, z którymi może na was czekać i role się odwrócą

Nic dobrego z tego nie wyniknie.

 

żeby nie było, że nie ostrzegałem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak piszesz sposób siłowy nie ma sensu ponieważ nie wiemy że podane przez niego dane są w 100% prawdziwe. A przypadku oszustów na 99,9% są fałszywe. Jednak dane bankowe muszą być prawdziwe bo konto bankowe nie może istnieć na fikcyjne dane, więc to jest jedyny punkt zaczepienia dla policji tylko że w moim przypadku sprawę komplikuje fakt że przelew był robiony przy pomocy BlueCash. Więc muszą wystąpić do właściciela o zezwolenie na ujawnienie danych a to też trwa. Konto też pewnie jest założone na jakąś inną osobę za pośrednictwem której zdobywa kase bo chyba sam by się nie wystawiał. A najbardziej mnie wkurza fakt że może to być jakiś gówniarz nie mający nawet 18 lat :/ Ale prędzej czy później dorwę dziada z pomocą policji lub bez niej bo nie było to 10 czy 20 zł tylko ponad 600 zł :/ Ciężko mi zrozumieć jak ktoś może wyłudzać od kogoś kase ja bym tak nie potrafił wziąć za coś kase i zniknąć.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ludzie powoli odzyskuja pieniedze (trwa to ok. 6 miesiecy), lecz tylko Ci ktorzy zglosili sprawe na policji, jak sprawa zostaje przekazana do sadu gosc peka i odsyla kase, dzis jeden z poszkodowanych odzyskal pieniedze.

Edytowane przez nursiak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...