Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST! JAN MAREK N*****


Recommended Posts

Mnie też gdzieś na początku września oszukał, tylko nie wiem czy to ten sam. Zamieściłem tutaj na forum ogłoszenie że kupie i5 2500K w cenie 640-680zł i w ten sam dzień odezwał się gościu który zaproponował mi wersję OEM w cenie 600zł, więc się zgodziłem i przelałem mu część kasy na konto za pomocą BlueCash bo tak chciał z tego względu że będzie szybciej. Dałem mu 250zł. Pozostała część kasy miała być przy odbiorze a on miał procka wysłać na drugi dzień. Rano napisał czy nie mógłbym mu przelać jeszcze 130 zł więc się zgodziłem a że miałem pozostałą część kwoty to przelałem mu już wszystko. Później czekałem ponad 2 tyg. na przesyłkę. Więc zacząłem się niepokoić i wysłałem mu sms co tak długo, on miał to niby sprawdzić na poczcie i od tego czasu kontakt się urwał. Sprawa zgłoszona na policję ale wątpię żebym odzyskał kasę. Ostatni raz kupiłem coś używanego płacąc wcześniej za towar. :/ Gościu się nazywał Adrian Zubkiewicz i był z był z takiej dziwnej miejscowości która graniczy już z Ukrainą.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Jeśli coś mogę poradzić, to chyba tyle, że lepiej byłoby nie składać kolesiowi wizyty. Jeśli ma swoje "za uszami" to może zeznać, że próbowaliście na niego wpływać albo co gorsza zastraszać. Oczywiście taka opinia nie jest jedynie moim wymysłem ale została przekazana mi przez mojego wujka (prawnika :) ) i policję na komisariacie, kiedy to sam miałem odwiedzić sprawcę kolizji drogowej, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Idąc za tą radą, zrezygnowałem i całość się zakończyła dobrze. Odwiedzić mógłbyś pod warunkiem, że sam na własną rękę byś dociekał swoich racji, ale jeśli chcesz zgłaszać to na policji to myślę, że jednak odpuść i czekaj końca sprawy, bo nie wiadomo czy nie skomplikujesz sobie tym całej sytuacji.

Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja tylko predstawiam moje stanowisko na moim doświadczeniu.

 

Pozdrawiam i życzę pomyślnego finału.

Edytowane przez stachoo86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety prawda taka, że dając mu po gębie, bo nie widzę innego rozwiązania przy wizycie domowej, narażasz się bardziej niż to warte, bo taki gnojek jeszcze odwróci kota ogonem i, poniekąd słusznie, oskarży cie o pobicie i próbę wymuszenia a do tego pomówi o coś jeszcze. Przesrane, ale albo jechać do takiego palanta z konkretną propozycją nie do odrzucenia (ino to już zakrawa na potencjalnie poważne problemy z organami ścigania i sądownictwem) albo postępować w ramach prawa, czyli siedzieć i patrzeć jak się gnój taki bawi za twoje ciężko zarobione pieniądze. Niemniej życzę ci nursiak powodzenia i odebrania co twoje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

oczywiscie ze mu zaloze sprawe (ma juz zawiasy wiec teraz bedzie wiezienie) a oprocz tego rownorzednie zloze wizyte domowa.

"Wizyta" nie ma najmniejszego sensu w obliczu zwrócenia się do organów ścigania. Niektórzy w tym temacie naoglądali się chyba za dużo Ekstradycji. Brzmi to raczej wręcz jako ostentacyjny samobój. Zgłoszenie sprawy na policję to znacznie rozsądniejsze rozwiązanie, a równolegle możesz wytoczyć powództwo cywilne by dodatkowo zabezpieczyć zwrot utraconych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem ten gość nie jest amatorem i wie co robi, pewnie musi się jakoś zabezpieczać, tak naprawdę to wam będzie teraz ciężko odzyskać te pieniądze, nawet na drodze sądowej, bo jeśli przelewaliście mu kasę bez żadnego zabezpieczenia, tylko na umowę między sobą

to zostaje tylko opcja jeomaxa :D

Link to post
Share on other sites

rozwiazania silowe sa czesto jedynym wyjsciem :). policja i sady raczej nic mu nie zrobia, a nawet jezeli to sprawa moze trwac bardzo dlugo. na cwaniakow szybka wizyta w lesie i bankomacie jest znacznie skuteczniejsza.

ostatnio sam bylem swiadkiem podobnych spraw i dopiero odwiedziny kilku smutnych panow odniosly pożądany skutek.

Link to post
Share on other sites

oczywiscie ze mu zaloze sprawe (ma juz zawiasy wiec teraz bedzie wiezienie) a oprocz tego rownorzednie zloze wizyte domowa.

Jeśli polecisz mu za przeproszeniem Wpie.. to wyjdziesz na jeszcze większego buraka niż on, on okradał ty lałeś, na równi by was traktować i oby potraktowali jednak mam nadzieję że pojedziecie tylko i wyłącznie nastraszyć by wiedział że został namierzony i jak kasy nie odda to pójdzie do więzienia (ale wydaje mi się że mu to wisi, przynajmniej będzie żył za pieniądze podatników, kasę schowa i jak wyjdzie dalej będzie to robił).

Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i odzyskacie kasę, bo jakby nie patrzeć każdej złotówki szkoda gdy ktoś ją nam zabiera mimo że mu się nie należy.

Link to post
Share on other sites

Albo od razu go zakopcie dydaktycznie na minimum 2 doby w lesie z głową przy mrowisku, albo nie róbcie nic. Skoro wybraliście już prawo i policję oraz rozgłos to nie ma odwrotu. Trzeba czekać na zamknięcie gada. Zawsze po wyroku można go i tak profilaktycznie zakopywać wydłużając czas i skracają odległość od mrowiska.Systematyczna resocjalizacja to podstawa!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...