Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST! JAN MAREK N*****


Recommended Posts

Dlatego lepiej nie kupować od niezaufanych sprzedawców, szczególnie przez fora, które w ogóle nie zabezpieczają takich transakcji. No cóż powodzenia, jak już będzie coś wiadomo to napisz co i jak. 8)

Link to post
Share on other sites

Więc

Zostałem niedawno oszukany ( tydzień temu)

Chyba na policji to ty nie byłeś . albo bardzo długo to trwa .

Ja idę w piątek na policje ( bo chyba trzeba odczekać 10 dni )

Tu macie jego gg 39430258

Teraz to Marcin Knopczyński

 

Edytowane przez GameJ
Link to post
Share on other sites

Witam, też zostałem oszukany przez tego "człowieka". Pisał do mnie z numeru GG: 39709255 i maila: [email protected] Jeżeli ktoś ma na 100 % prawdziwe dane tego gościa to wyślijcie mi na PW.

Proponuję także, zrobić listę poszkodowanych i niech każdy wpiszę nr. sprawy jaki dostał na policji, wtedy szybciej pójdzie.

Edytowane przez abc123456
Link to post
Share on other sites

rozwiazania silowe sa czesto jedynym wyjsciem :). policja i sady raczej nic mu nie zrobia, a nawet jezeli to sprawa moze trwac bardzo dlugo. na cwaniakow szybka wizyta w lesie i bankomacie jest znacznie skuteczniejsza. ostatnio sam bylem swiadkiem podobnych spraw i dopiero odwiedziny kilku smutnych panow odniosly pożądany skutek.

Acha. Nie otworzy drzwi i tyle będzie z wycieczki.

 

dlatego ja wqole doplacic za wysylke za pobraniem z mozliuwoscia sprawdzenia towaru. mam swiety spokoj od oszustow

I co Ci to da, skoro i tak najpierw musisz zapłacić kurierowi, a dopiero potem sprawdzasz paczkę. Spisujecie protokół i co? Jajco. I tak zostałeś już w tym momencie oszukany, więc różnicy nie ma żadnej. Kupować przez allegro albo od zaufanych i tyle. Nie ma innej rady.

 

Jeśli polecisz mu za przeproszeniem Wpie.. to wyjdziesz na jeszcze większego buraka niż on, on okradał ty lałeś, na równi by was traktować i oby potraktowali jednak mam nadzieję że pojedziecie tylko i wyłącznie nastraszyć by wiedział że został namierzony i jak kasy nie odda to pójdzie do więzienia (ale wydaje mi się że mu to wisi, przynajmniej będzie żył za pieniądze podatników, kasę schowa i jak wyjdzie dalej będzie to robił). Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i odzyskacie kasę, bo jakby nie patrzeć każdej złotówki szkoda gdy ktoś ją nam zabiera mimo że mu się nie należy.

A co ty za głupoty gadasz? Twoim zdaniem złodziej ma jakieś prawa? Jakby to ode mnie zależało, to by złodziejom ustawowo ręce ucinali i byłby spokój. Bicie się należy, ale niestety wtedy ten kto bije może mieć problemy, więc lepiej sobie odpuścić.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Co wy dzieciaki wypisujecie tutaj :D Jaka "skuteczność policji"? Przelałeś gościowi pieniądze na konto, które ci podał - nie podpisując z nim żadnej umowy kupna-sprzedaży. Generalnie zgodziłeś się wesprzeć go finansowo :) Co ma na to poradzić policja i co ma do tego jej skuteczność? Trudno będzie udowodnić, że pieniądze wpływające na jego konto były wynikiem wyłudzenia, bo archiwum z GG, czy konto na forum, ani wymieniane maile nie są zakładane w oparciu o dane z dowodu osobistego... Zresztą: jak udowodnisz, że Jan Kowalski nie udawał kogoś innego na forum, podając numer rachunku "prawdziwego" oszusta? Niczego na niego nie macie, taka jest przykra prawda...

 

Jedyne, co możesz zrobić to rozwiązanie joemaxa w kominiarkach, najlepiej we 2, 3 osoby co by podejrzeń nie wzbudzać. Pieniędzy nie odzyskasz, ale wpie*** się mu należy :) Choć nadal nie masz pewności, że to jego prawdziwe dane...

 

PS. NIGDY nie przekazujcie z góry kwoty większej, niż koszta wysyłki, jeśli nie jest to transakcja poprzez np. Allegro :)

Link to post
Share on other sites

Ustne umowy również są wiążące, a tutaj mają dowody w postaci wiadomości, mejli (etc.), więc nie pleć bzdur, Qpers.

Wedle twojego rozumowania żaden pedofil nie zostałby nigdy skazany. Żaden pirat. Żadna osoba udostępniająca pliki w internecie.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

@Saiya-jin

Nie zrozumiałeś mnie do końca - pisząc maile, GG, posty nie wiesz, z kim rozmawiasz, bo ta osoba nie musi weryfikować swojej tożsamości w żaden sposób. Powie, że ma na imię Jan, nazwisko Kowalski i to z tą osobą rzekomo "nawiązujesz wiążącą umowę". Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie :)

 

PS. Nie sądzisz chyba, że ten oszust jest na tyle niedorozwinięty umysłowo, by nawiązywać te kontakty ze swojego własnego IP?

Link to post
Share on other sites

Wyżerka na naiwności, prawda taka, że sami sobie niestety jesteście winni. Tyle jest akcji informacyjnych tyle problemów ludzie mają, a Wy kupujecie sprzęt (często dość drogi) u kolesia który podpisuje się co najwyżej 'Pozdrawiam Jasiu'. Oszustwa oszustwami i policja pewnie prędzej czy później (raczej później) się dobierze do typa, ale kasy nie odzyskacie bo nawet jak kolesia posadzą to nie gwarantuje to absolutnie nic. On sam może się odwoływać od wyroku, aż do usranej śmierci i kasa JEŻELI jakakolwiek by miała zostać zwrócona to dopiero po zamknięciu sprawy.

Przestańcie kupować kota w worku i problemów nie będzie.

Jakiekolwiek rozmowy z gg, maila itp. nie są mocnym dowodem w sprawie (tym bardziej kryminalnej), więc na swoją wygraną nie ma co liczyć.

Chyba, że po złapaniu kolesia pozwiecie go ponownie zbiorowo w procesie cywilnym i będziecie się domagać zadośćuczynienia.

Według mnie z tego wszystkiego będzie co najwyżej nauczka na przyszłość.

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

Ale niektórzy z was pier*dolą głupoty. Miałem podobną sprawę i gościu oszukiwał w taki sam sposób jak ten o którym jest mowa w temacie. Tylko, że w mojej sprawie oszust założył konta na żuli ... Gościu teraz siedzi w więzieniu, do tego musi oddać 20 % kwoty na którą oszukał daną osobę mimo to, że jest bezrobotny i bez majątku. Dodam jeszcze tylko, że kasę oddał mi w całości, gdy policja go złapała i dowiedział się ile mu grozi. Do tego, można wystąpić o zadośćuczynienie. Odwołać to on się może ... hahaha RecoNet nie pisz bzdur, jeżeli okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości to może co najwyżej nam naskoczyć. Jeżeli to prawda, że gościu ma zawiasy to przegrał życie w tej chwili i jeżeli ma 18 lat tak jak piszecie, to już w ogóle szkoda gadać ... Jest po prostu debilem, który myśli, że nie sięgnie go ręka sprawiedliwości.

 

Tak jak pisałem wcześniej, zróbcie listę poszkodowanych, niech każdy doda nr. sprawy i zanieście to na policję. Ogólnie to przyśpieszy pracę i go załatwią tak jak należało to już zrobić dawno. Dodatkowo mógłby ktoś z łaski swojej, jeżeli ma blisko sprawdzić ten adres, gdzie podobno mieszka i załatwić to można w kilka osób ... Chyba nie boicie się jakiegoś gnojka ?

Link to post
Share on other sites

No nie, faktycznie nie zdaje sobie sprawy, a także nie znam takich ludzi jak Ty żeby korumpować policję i wymiar sprawiedliwości dla 500zł* :) *kwota zmyślona

Kto powiedział, że ja daję łapówki ? To się inaczej załatwia ... poza tym to nie jest 500 zł tylko, gościu już oszukał ludzi na przynajmniej 5000 zł ... I jak masz zamiar pisać, że policja nic nie zrobi, że to wszystko nasza wina i w ogóle nie miałeś w życiu podobnej sprawy to się nie wypowiadaj. Takich spraw jest tysiące i nie załatwimy tego w kilka miesięcy ... podajecie tutaj adres tego oszusta, a ktoś chociaż go sprawdził ?

 

Jeszcze dodam, że tu nie chodzi o pieniądze, bo trzeba się cieszyć, że człowiek ma dach nad głową i co włożyć do garnka, tylko o pie*doloną sprawiedliwość. Takich ludzi się powinno tępić i jestem w stanie za tą sprawiedliwość zapłacić każdą kwotę.

Edytowane przez abc123456
Link to post
Share on other sites

Kto powiedział, że ja daję łapówki ? To się inaczej załatwia ... poza tym to nie jest 500 zł tylko, gościu już oszukał ludzi na przynajmniej 5000 zł ... I jak masz zamiar pisać, że policja nic nie zrobi, że to wszystko nasza wina i w ogóle nie miałeś w życiu podobnej sprawy to się nie wypowiadaj. Takich spraw jest tysiące i nie załatwimy tego w kilka miesięcy ... podajecie tutaj adres tego oszusta, a ktoś chociaż go sprawdził ? Jeszcze dodam, że tu nie chodzi o pieniądze, bo trzeba się cieszyć, że człowiek ma dach nad głową i co włożyć do garnka, tylko o pie*doloną sprawiedliwość. Takich ludzi się powinno tępić i jestem w stanie za tą sprawiedliwość zapłacić każdą kwotę.

Nie musisz się tak spinać :) Przekazałeś to co wiesz na ten temat i ja przekazałem swoje. Zobaczymy jak się sprawa zakończy, a co do winy nie bez przyczyny oszuści omijają dobrze monitorowane transakcje i serwisy, więc jak ktoś chce zaoszczędzić parę złotych i siedzi na nieakredytowanych serwisach i forach to nie dziwię się że zostaje pożywką dla oszustów.

Co do 500pln to wydaje mi się że zaznaczyłem wyraźnie ,iż kwoty nie znam ale nie była to moim zdaniem kwota warta tych straszliwych machlojek i sposobów jakie chwalisz się, że znasz ;O

 

W ogóle to nie wiesz jakie sprawy miałem więc pilnuj swojego nosa.

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

Dobra, bez sensu jest się kłócić. Tylko proszę, nie pisz, że taka umowa kupna/sprzedaży czy rozmowy GG nie są dowodem, bo tak nie jest. Skoro mi przyjęli taką sprawę na podstawie takiej umowy, potwierdzeniach przelewów itd. to znaczy, że umowa to umowa i trzeba się z niej wywiązać. To, że podał fałszywe dane to inna bajka i na tym polega cała zabawa ze znalezieniem oszusta.

 

I może jeszcze raz się zapytam: czy możecie tutaj zrobić jakąś listę, żeby każdy wpisał nr. sprawy jaki dostał na policji i gdzie zgłaszał zawiadomienie ? Na prawdę to pomoże policji ... Bo z tego co wyczytałem to Marcin Knopczyński = Michał Prażyński = Jan Marek Nawrot

Link to post
Share on other sites

Właśnie tu jest piec pogrzebany, żeby sprawa nabrała tempa i sprawca został 'szybko' ukarany policja musi wiedzieć że to recydywista a nie pojedynczy przypadek na kilkadziesiąt złotych. Dla tego ważne jest aby ktoś zebrał do kupy wszystkich poszkodowanych bo jest ich mnóstwo (nie tylko z tego forum) i przedstawił dokładne policji raporty.

Link to post
Share on other sites
Gość Anonymous_

Więc Zostałem niedawno oszukany ( tydzień temu) Chyba na policji to ty nie byłeś . albo bardzo długo to trwa . Ja idę w piątek na policje ( bo chyba trzeba odczekać 10 dni ) Tu macie jego gg 39430258 Teraz to Marcin Knopczyński

Na jakiej podstawie twierdzisz, że Jan Marek N. i Marcin Knopczyński to ta sama osoba?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumie czegoś. Gość zwinął kasę. Dalej buszuje po forach internetowych z różnymi propozycjami (mi proponował płytę główną) i nie ma na niego bata?!

Jak gość mi sprzedał przez allegro grafikę za 160zl i nie było z nim przez tydzień kontaktu a w międzyczasie handlował innymi rzeczami to się do niego wybrałem. Miał nie fart, że mój znajomy często do Łodzi jeździ do narzeczonej. Po drobnych pertraktacjach oddał kasę (bo grafika gdzieś na poczcie zaginęła) a jego mamusia dała pieniążki za i na paliwo.

Nie miała kobieta świadomości, że w pod jej dachem dojrzewa mały oszuścik.

Gdybym był na liście poszkodowanych tego gościa to byłbym pierwszym, który zapuka do jego drzwi.

 

Tutaj następny, tym razem z allegro: MAX-TOM1

Kupowanie od niego czegokolwiek grozi utratą pieniążków.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...