Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST! JAN MAREK N*****


Recommended Posts

Sam sobie jesteś winien. Dałeś mu za darmo proca - nie musiałeś tego robić. Naiwny jesteś...

Tu nie chodziło o to, że dałem tego procka. Miałem zapewnienie no i jakieś dowody. Ale chodzi o sam fakt, że bezpieczeństwo które podobno zapewnia allegro jest złudne. Tak samo Policyjne bezpieczeństwo. :)
Link to post
Share on other sites

Były już setki takich spraw i zawsze allegro wysyłało na policję a policja na allegro. Polska to kraj absurdu i nie można ufać nikomu tylko trzeba działać z głową.

Edytowane przez matej
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Kupując coś na odległość, nie ważne czy od oszusta czy uczciwego sprzedawcy żądajcie wysłania paczki z możliwością sprawdzenia zawartości. Na poczcie polskiej dopłata 5zł. Przy 500-600zł jest to kwota śmieszna. Jeśli zawartość się nie zgadza to jest spisywany protokół, paczka zamykana i wraca do nadawcy na jego koszt. Jeśli ma się znajomego listonosza/kuriera (bo DHL też ma taką opcję) to zapraszasz go na kawę i dodatkowo sprawdzasz sprzęt.

Druga opcja to robić takie zakupy w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania (do 150km) bo wtedy się opłaca przejechać do delikwenta.

Jeśli zamawiasz towar ze sprawdzeniem zawartości to sprzedający musi wypisać co jest w paczce i spisywane są jego dane z dowodu osobistego (seria, nr, pesel, adres etc.).

Przy odbiorze są dwa egzemplarze przyjęcia towaru. Dla poczty i nadawcy. Jeśli jest możliwość to robisz kopie i masz wszystkie PRAWDZIWE dane gościa.

Sprzęt nie działa, sprzedający się nie odzywa to pakujemy towar i go odwiedzamy.

 

Metoda daje 100% pewności udanego zakupu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@lukson

Sory za odgrzewany kotlet, ale nie ma 100% pewności udanego zakupu, bo w większości przypadków sprzedawcy nie udostępniają czegoś takiego jak paczka z możliwością sprawdzenia zawartości. Najpewniejszy sposób to kupowanie od zarejestrowanych firm. Wiadomo, wszystko też zależy od ludzi.

Ale Alledrogo, to już nie to samo co kiedyś, dziś czytałem że od lipca bodajże, z alledrogo oraz porównywarki cen mają być wycofywane wszystkie produkty firm Nike lub Adidas, gdzie jak wiadomo taniej można kupić buty czy np. koszulki, czyli będą takie aukcje usuwane. Dziwnym trafem wydaje mi się że to dopiero początek lawiny i załóżmy że mogłoby tak się stać np. z kartami graficznymi, gdzie w sklepie stacjonarnym- wiadomo trzeba zabulić więcej.

Paranoja! :[

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2012/15/koniec-tanich-zakupow-na-allegro-nike-i-adidas-znikna-z-aukcji.aspx

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio też robiłem jakiś deal z gościem, ja sprzedawałem procesor, a on w mailu pisał czy mogę wysłać proca tylko za pocztowym potwierdzeniem przelewu, bo gość się tłumaczył, że to na firmę, że mu się śpieszy itd. i inaczej zapłacić nie może. Na przelew czekałem 5 dni i wcale nie żałuję, że przetrzymałem gościa, bo co jak co nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie, a ostatecznie i tak każdy dostał co jego..

W tym samym czasie także kupowałem nowy procesor, 11 dni czekania na przesyłkę kurierską, więc możecie sobie wyobrazić jaki byłem zły. Na szczęście dostałem w końcu proca, a gościowi zablokowali konto po tej transakcji.. Teraz czasem się zastanawiam czy nie lepiej dopłacić parę zł, a mieć święty spokój, że wszystko będzie jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

Z opisów na tym forum wynika , że osoba która podaje numer konta 50 .... .... .... .... 4040 0051 jest oszustem.

Jeśli tak to omało nie wpadłem. Właśnie chciałem kupić laptopa na www.tablica.pl i osoba podała mi właśnie ten numer konta.

A oto link do strony z tym Laptopem:

http://tablica.pl/oferta/laptop-dell-inspiron-q15r-i5-2450m-8g-usb-3-0-widi-ID10Bex.html

Edytowane przez Rysieklapin
Link to post
Share on other sites

Z opisów na tym forum wynika , że osoba która podaje numer konta 50 .... .... .... .... 4040 0051 jest oszustem. Jeśli tak to omało nie wpadłem. Właśnie chciałem kupić laptopa na www.tablica.pl i osoba podała mi właśnie ten numer konta. A oto link do strony z tym Laptopem: http://tablica.pl/oferta/laptop-dell-inspiron-q15r-i5-2450m-8g-usb-3-0-widi-ID10Bex.html

Ja na Twoim miejscu na tablica.pl nie robiłbym tak kosztownych zakupów,w razie czego tablica odmówi j jakiejkolwiek pomocy i zostaniesz na lodzie..powiedzą że oni tylko udostepniahą miejsce w internecie na wystawianie ogłodzeń itd a reszta problemów to tylko na policje.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, na tablicy to róbcie sobie interesy ale w swojej miejscowości, lub bliskich okolicach.

Jak bbyście mieli problem załatwić jakąś reklamację na allegro (firmy) to piszczie na mój PW, na pewno postaram się pomóc!!!

Link to post
Share on other sites

Ludzie nie znają prawa ani swoich praw i tak to jest.

Coś w tym jest ,bo największa ściema to gdy zgłasza się zaginięcie,to pały zawsze swoje 24h musi upłynąć i ta ich stała gadka ,że ktoś może chce pobyć sam,że dziewczyna uciekła do chłopaka i pewnie nie długo się odezwie (jak kasy zabraknie )... A to totalna bzdura! Muszę przyjąć zgłoszenie 1 min po zaginięciu,wiadomo że jak by takie zgłoszenia przyjmowali to i tak prze co najminej 24 h nic by z tym nie zrobili...

Link to post
Share on other sites

Jestem zaskoczony działanie policji w tym kraju :D Ile juz czasu mineło od złożenia pierwszego zawiadomienia na policje??

To są kurVVa jakieś żarty? I oni chcą wcześniejszej emerytury %-) Bo jebne ze śmiechu . Jedyne co potyrafią to stać na drodze i wlepiać mandaty ! To im najlepiej wychodzi ... I przestańcie obwiniac ofiary bo to nie tylko ich wina !!!! Równie dobrze mógł bym zabić wam rodzine i powiedzieć: to jaki ich pilnowałeś że zgineli ?? :D

Link to post
Share on other sites

Ja już prawie rok czekam, przysłali mi narazie 2 listy z prokuratury że nie mogą namierzyć gościa i tyle :/ Oni nawet na drogę się nie nadają, ostatnio była taka sytuacja. Wysłali 7 policjantów na takie większe skrzyżowanie na którym były prowadzone roboty drogowe, to tak pokierowali auta że 10 się stuknęło :D

Link to post
Share on other sites

Na sprawne rozwiązanie problemu zgłaszając sprawę na policje itd. nie liczcie, będzie ślimaczyć się minimum 2 lata, okaże się że śmieć jest niewypłacalny i nie ma jak ściągnąć kasy, zakończe krótko jechać z nim jak z Najmanem :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł kolejny list z prokuratury, gościu się wcześniej podawał że nazywa się Adrian Zubkiewicz, a w liście pisze że zlokalizowali go i że to Jan Nawrot z okolic Poznania. Czyli ten sam który oszukał kilkanaście innych osób :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jeśli nadal będą kłopoty,mogę się przyjaciela spytać czy rodzina jego(okolice poznania)wie coś na ten temat.Czytałem na necie o nim,i potrafi nieźle oryć kasę.Trzeba go z plaskacza,albo samemu się za to zabrać,gdyż policja czy prokuratura będzie to trzymać w cholere długo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...