Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie bez zmian, czyli hantle, kettle itp. bzdurki ;) Niestety nie mam jak zamontować drążka, a przydałby się przy paru fajnych ćwiczeniach.

I tak z dziadka się nie wylaszczę, więc przynajmniej staram się trzymać jako tako. Choć z brzucha bym nieco zrzucił...

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, viscaelbarca napisał:

a u mnie akurat otworzyli

Na jakim patencie? Moja siłka była otwarta dla zawodników PZPL ale mieli ostatnio często kontrole policji i w końcu się poddali, a już z 2 miesiące działali,  myślałem,  że już będzie spoko, a tu kupa. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Player1 napisał:

Na jakim patencie? Moja siłka była otwarta dla zawodników PZPL ale mieli ostatnio często kontrole policji i w końcu się poddali, a już z 2 miesiące działali,  myślałem,  że już będzie spoko, a tu kupa. 

Szczerze to nie mam pojęcia, nie drążę tematu, wcześniej chyba były prowadzone szkolenia z zajęciami praktycznymi a teraz ciężko powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

@up: też bym nie drążył, u nas kombinowali jak mogli, tzn. wszyscy ćwiczący mieli licencję wydaną przez PZPL, wpisywali się na listę przy każdym wejściu z podaniem strefy, z której będą korzystać i godziny, bo teoretycznie były to zajęcia grupowe pod okiem instruktora. Na papierze wszystko się niby zgadzało, ale od wczoraj siłka zamknięta, od kilku tygodni nękali ich kontrolami i chyba dali do zrozumienia właścicielowi, że albo zamknie interes albo będą tak długo go trzepać, aż coś znajdą i dowalą karę.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

 

Trochę śledziłem temat, i uważam że KFD się nie wykazało. Jeżeli za ostatnie operacje Wojtka płacili rodzice to coś tutaj było nie tak. Taka to z nich "ekipa".
Nie siedziałem już na youtubach, ale Wojtka najbardziej szanowałem i lubiłem. Chociaż w paru kwestach się z nim nie zgadzałem.

Link to post
Share on other sites

No cóż, sklep KFD prowadzi działalność polegającą na sprzedaży suplementów i dupereli okołotreningowych, także zabiegi, których wymagają osoby współpracujące z nimi to nie jest ich odpowiedzialność. Choć, i tu się z tobą zgadam, przez wzgląd na wieloletnią współpracę mogli chłopa wspomóc finansowo (z tego co wiem, to proponowali mu założenie fundacji, żeby zbierać środki na przeszczep nerki). Szkoda chłopa, przecież on był o 9 lat ode mnie młodszy...

Link to post
Share on other sites

Większym problemem było to że Wojtek ćwiczył do końca i nie słuchał lekarzy. Latem oglądałem z nim wywiad i wiedziałem że stąpa po cienkim lodzie. Na ostatnim wywiadzie ledwo mówił, z siłowni nie zrezygnował. Tutaj największy żal do KFD że nie potrafili go powstrzymać, a uważam że było to możliwe.  Z marketingowego punktu widzenia też zła decyzja, społeczność go kochała.
Nie znam bezpośredniej przyczyny śmierci, ale wszystko na to wskazuje że siłownia bardzo mocno się do tego przyczyniła.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Z tym, że Ronnie miał/ma wrodzoną wadę miednicy stąd jego ciągłe operacje itd. W kilku wywiadach z nich wspominał o tym często, że ludzie twierdzą, że to przez dźwiganie itd, a w jego rodzinie praktycznie każdy od 3 pokoleń miał te same problemy.

Link to post
Share on other sites

Ronnie żyje.. I osiągnął wszystko co było do osiągnięcia. Zdaje się że Wojtek odszedł w biedzie i samotności, zapomniany. Jedyna, moim zdaniem, naprawdę pozytywna postać w KFD. Głupi nie był, ale musiał nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia i nie miał innego pomysłu na życie. Z niewydolnością nerek ludzie żyją.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, dodo napisał:

ok ale czy podnoszenie ciężarów mu pomaga przy obecnych schorzeniach? 

Tego to nie wiem, lekarzem nie jestem. Ale nie wydaje mi się, że leżenie wentylem do góry pomaga w jakimkolwiek schorzeniu. Sport wyczynowy/profesjonalny zdrowy do końca na pewno nie jest, ale on aktualnie nie ćwiczy na takim poziomie jak kiedyś zwykł.

Link to post
Share on other sites

Wojtek pozytywny gość. Jego problemem to jednak bardziej była głowa, bo w takim stanie to powinien już dawno odpuścić i zająć się czymś innym. Ja wiem, że on nastawiony na ciężary itd. tylko tutaj chodzi o znalezienie innego celu, bo tak to się nastawił na jedno i sam doprowadził do tego co się stało. Szkoda chłopa, ale przyłożył do tego niestety rękę.

 

32 lata o ile dobrze pamiętam, a przecież to jest wiek, gdzie niektórzy dopiera zaczynają życie...

 

To może być przestroga dla innych, że sport na takim poziomie poświęcenia jest zgubny, jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza.

Link to post
Share on other sites

Dziwie się że nikt nie reagował, tacy spece od zdrowia i sportu jak KFD.. Ja się na zdrowiu znam tylko trochę, ale już latem widziałem że Wojtek źle robi, mówiąc bardzo łagodnie. Usłyszałem jego teorie i bardzo mnie rozczarował, przestałem śledzić to co ma więcej do powiedzenia.
Środowisko robiło z nim wywiady i chyba, co jest zaskakujące, popierało go w tym szaleństwie..
Wiem że korporacja, etc, liczy się sprzedaż, ale od kaefdefu już nic nie kupię. Nie można propagować zdrowego/sportowego trybu życia a jednocześnie nie reagować na taką sytuację.
Takie jest moje stanowisko w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Nie znam całej prawdy, ale do póki sprawa się nie wyjaśni, ta Marka jest dla mnie na spalonej pozycji. Nie znam bezpośredniej przyczyny śmierci, ale bardzo dużo wskazuje na to o czym pisaliśmy.
Może jestem komunistą, ale dla mnie liczy się człowiek, a potem cała reszta.
I to jest moje własne zdanie, każdy może mieć inne. Mam wyraźne przesłanki by sądzić że nie zrobiło się wszystkiego by chłopa uratować. Jestem bardzo przewrażliwiony na tym punkcie, nie znałem ale była to młoda, szczera i naprawdę sympatyczna osoba. I tyle, nie staram się nikogo dalej przekonać do swojej racji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...