Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to teraz możesz nawracać np. himalaistów albo inne osoby, które poświęcają dosłownie własne życie swojej pasji, a czasem nawet obsesji. Wielu było przed Wojtkiem i wielu będzie po nim. Nie dla każdego życie ma największą wartość.

PS. Przecież KFD to tylko firma współpracująca, a nie jego dom opieki, ale nie wierzę, że nie pomogli w żaden sposób.

Wagon już też kilka razy by sobie większe kuku zrobił przy wyciskaniu sztangi 380-400kg. Przecież on nawet po zerwaniu tricepsa podchodził pod ciężary irracjonalne wręcz przy takiej dysproporcji siłowej lewej i prawej strony. Z jakiego powodu? Z powodu tego, że Wagon ma problem z krytyką i za wszelką siłę chciał udowodnić co potrafi bez względu na cenę, która i tak częściowo poniósł.

Himalaizm uważam za najpiękniejszy sport w którym człowiek świadomie podejmuje ryzyko, śmierć następuje nagle.
Wojtek świadomy raczej nie był, jego pogarszający się stan zdrowia można było naocznie zaobserwować i najprawdopodobniej zatrzymać. Proces trwający od co najmniej pół roku. Wojtek miał plan na treningi po przeszczepie.
Wagon jest świadomy ryzyka, wspominał to w wywiadach.  Ogólnie też nie jestem fanem "wyciskania w gumie", ale nie wszystko muszę rozumieć. Gdyby Wagon umarł pod sztangą co bym powiedział.. nieszczęśliwy wypadek?
Wojtek był częścią KFD, tak uważam, może błędnie. Budował pozytywny wizerunek marki, to ważna rola. Na jakich zasadach to już mniej istotne.
Patronite założyła ciotka Wojtka, na operację i badania dali rodzice.. Co zrobiło KFD, nie wiem.

Nie żebym bagatelizował,  ale historia jakich wiele.  Przy wszystkich swoich zaletach,  chłop był ewidentnie uzależniony od treningu. To nie jest zdrowa relacja,  jeśli szkodzisz sobie wbrew zaleceniom, bo nie potrafisz odpuścić lub ograniczyć treningu. I żeby nie było,  że ja nie rozumiem,  ja mam swoją szajbę na punkcie siłowni i nieraz muszę sam siebie przekonywać,że dziś trzeba odpuścić,  bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia niż trening, a czasami egoistycznie wybieram trening,  bo nie potrafię odpuścić. Myślę,  ze gdyby Wojtek trafił do odpowiedniego specjalisty,  który potrafiłby mu powiedzieć,  że nie musi od razu rezygnować z siłki do końca życia,  ale ze powinien to ograniczyć na jakiś czas, mogłoby potoczyć się inaczej.

• 3 miesiące temu...

Też tak macie że jak jesteście chorzy (grypa) gdzie teoretycznie ciało jest wycieńczone i powinno wyglądać jak flak to akurat wtedy macie najlepsze nabicie mięśniowe i w lustrze wygląda się lepiej jak przed zachorowaniem? Może być to spowodowane składnikami np w paracetamolu czy innych gripexach że mięśnie są nabite nawet bez treningu? Zauważył ktoś taką zależność? 

• Haha 1

No to o fakt pompy, czy o wygląd w lustrze?

Jeśli chodzi o wygląd w lustrze to sama poza czy odpowiednie światło potrafi totalnie wszystko zmienić, do tego dochodzi retencja wody, ilość glikogenu i inne rzeczy związane z chorobą samą w sobie.

Co do leków to ogólnie długotrwałe stosowanie NLPZ jest niewskazane i wpływa negatywnie na budowę masy.

W dniu 20.09.2021 o 19:46, HowToBF4 napisał:

Może być to spowodowane składnikami np w paracetamolu

W paracetamolu jest paracetamol, a Gripex to też paracetamol + pseudoefedryna + dekstrometorfan. Raczej nic co będzie wpływać zauważalnie na poprawę wizualną naszych mięśni.