Skocz do zawartości

Recommended Posts

W dniu 20.06.2022 o 14:53, mabrothrax napisał:

Niestety ale problemem internetowych fitnesowców jest fakt taki, że budują swoją markę w oparciu to swój wygląd i pewnego rodzaju wizerunek. Każda fota, każdy film musi być na maksymalnym docięciu, żyle itd. Ciężko jest utrzymać formę a tym bardziej stan Mistera Olimpia 365 dni w roku. Masa ludzi przez to robi sobie krzywdę fizycznie i psychicznie, i Ci co ich oglądają łapią od nich te bzdury. 90% fitness contentu w internecie to rak.

 

Na mojej siłce jest taki jeden trener, młody gostek. Trenuje same laski, nowicjuszki. Jak patrzysz na jego prowadzenie treningów to się zastanawiasz kiedy któraś z podopiecznych się rozwali przy kolejnym "funkcjonalnym" ćwiczeniu. Im bardziej pokręcone i wymyślne ćwiczenie tym lepiej. Nie widać, żeby jakkolwiek miał podejście do trenowania, bo praktycznie nie daje wskazówek tylko rzuci pustym tekstem "kolano" albo "brzuch", a laska nawet nie wie o uj mu chodzi. Ma sporo klientek, bo na insta jego profil wygląda znacznie bardziej pro niż jego treningi w rzeczywistości. Tak działa dzisiejszy świat, można łatwo sprzedać gunwo w złotym papierku, bo bez marketingu nie ma zasięgów.

Link to post
Share on other sites

@up: to jak ze wszystkiego rodzaju specjalistami/fachowcami. Zawsze znajdzie się w śród nich jakiś partacz, który ciul się zna. Ja dałbym sobie lewe jajo uciąć za to, żebym zaczynając ćwiczyć na siłce miał solidne podstawy teoretyczne i wiedział jak i co ćwiczyć. Dzięki temu z pewnością miałbym lepsze postępy i mniej urazów, które teraz, po kilkunastu latach, się odzywają i osobie zupełnie początkującej bez wahania poleciłbym pierwszy miesiąc pod okiem ogarniętego trenera, który ułoży ci trening i nauczy podstaw.

Link to post
Share on other sites

Jak zaczynałem trenować za gówniarza, to coś takiego jak trener personalny na siłowni nie istniało. Pytało się większych od siebie którzy nierzadko byli debilami. Teraz wszyscy mają o wiele łatwiej i przyjemniej a i tak jak widać można źle trafić albo słuchać jakiegoś wątpliwej jakości speca z internetu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ten Animal Flex rzeczywiście jest taki dobry jak wszyscy piszą? Rozwaliłem sobie bark i łokieć zwykle stosowałem maści rozgrzewające plus przerwa 2-3tyg ale z racji, że jestem na bombie chciałbym skrócić okres rekonwalenstecji. Macie jakieś protipy?

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.07.2022 o 17:31, Kubuś73 napisał:

Rozwaliłem sobie bark i łokieć zwykle stosowałem maści rozgrzewające plus przerwa 2-3tyg ale z racji, że jestem na bombie chciałbym skrócić okres rekonwalenstecji. Macie jakieś protipy?

To zależy co masz na myśli pisząc "rozwaliłem". Nawet nie wiadomo, czy w łokciu boli cię staw, ścięgno od tricepsa czy jeszcze coś innego. Jeśli już koniecznie chcesz cisnąć bez robienia przerwy, to wyeliminuj na 2-3 tygodnie z treningu wszystkie ćwiczenia, które powodują ból w barku/łokciu a po tym okresie je włączaj po kolei i obserwuj jak bark/łokieć reaguje. Bombę zawsze możesz przedłużyć o tydzień czy dwa, a jak nie dasz uszkodzonym częściom odpocząć i się zregenerować, to możesz je uszkodzić w takim stopniu, że chcąc, nie chcąc będziesz musiał odstawić trening na dłuższy czas, ego: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Człowiek zagląda tu, bo widzi że nowy post jest a tu takie rozczarowanie... czytaj: "milena44 - oddal się bardzo szybko", a żeby nie było offtopu: ja obecnie zszedłem z wszystkich supli. Kreatynę odstawiłem gdzieś w połowie czerwca, przedtreningową mieszankę chyba jeszcze wcześniej, skończył mi się izotonik i białko i obecnie jadę na sucho. W sumie już miałem złożone zamówienie w KFD, ale zajrzałem na konto, potem podliczyłem najbliższe wydatki związane z remontem tarasu i pomyślałem, że chyba jednak mnie nie stać... w związku z tym rozpoczynam okres zerowej suplementacji i ciekaw jestem, czy na przestrzeni najbliższego miesiąca/dwóch zauważę jakąkolwiek różnicę. Jeśli nie, to z supli zostawię chyba tylko białka jaj...

Edytowane przez Player1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po tych podwyżkach cen za kreatynę to musiałem szukać na OLX jakiś wynalazków typu Vitalmax :D Ogólnie dramat. Na szczęście nigdy nie potrzebowałem dodatkowo jakoś się suplementować w rekreacyjnej siłowni chociaż dla zasady się kupowało jakąś przedtreningówkę a i tak nie było efektów :D

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić białko Naturalne wpc 80, chyba nie ma nic lepszego w tej cenie. Kreatyna w dalszym ciągu, jak by nie patrzeć, jest atrakcyjna cenowo.45pln za 50 porcji, nie ma dramatu.
Dramat to może być z cenami jedzenia :D na kurczaka nawet się nie patrze..

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć omke na przestrzeni 3 ostatnich lat kupuje w podobnych pieniądzach 80-120 zależy od apteki. Undery mixow przez ostatnie 2 lata skoczyły o 20zl średnio. No ale co do całej reszty specyfików się nie odniose bo bije nieregularnie. Co do badań to od 5 lat korzystam z luxmedu płace 100zl miesięcznie i mam wszystkie badania w pakiecie (teść, estr, prolka, pelna morfologia, panele itp dosłownie wszystko czego dusza zapragnie)

Link to post
Share on other sites

Nieszczególnie ale biorę jednego laba od 3 lat wiadomo, że jakieś ryzyko słabej partii jest ale cóż każdy chyba zna ryzyko jeśli bierze substancje nieznanego pochodzenia.

Jeśli ktoś się boi to zawsze zostaje omka i można spać spokojnie 

Edytowane przez Kubuś73
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.09.2022 o 14:16, leto87 napisał:

Wydaje mi się że taki miks collagen+kreatyna jest bardzo fajny na regenerację mięśni, z rana.

Chyba sen lepszy na regenerację... Ja czyszczę system z wszystkich supli. A jak tak dalej pójdzie ze wzrostem cen to i z mięsa będę schodził...

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

No ostatnio trend cenowy jest malejący, bo po tych sporych podwyżkach i problemach z surowcem zaczyna się to regulować i wracać na właściwe tory. Nie jest tak drogo, jak było, ale nadal jest drożej niż było zanim wystrzeliło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...