Skocz do zawartości

Benchmark.pl Sprzedane


Recommended Posts

10 stron gó**o burzy....  warto było dać tego warna :D

 

@wojciech spychała żeby wyjaśnić ad hoc:

 

Niestety jesteś w błędzie, że tutaj wchodziły jakiekolwiek sprawy personalne, "tłamszenie" czy jak to wielokrotnie padło "wzajemne adoracje", mające na celu, jak mniemam, wzmocnić "grupę trzymającą władzę". Tu pozwolę sobie na małą dygresję, swego czasu byliśmy tworem całkiem sporym jak na polskie standardy i muszę szczerze, acz czysto subiektywnie przyznać, że tworzyliśmy całkiem niezłą ekipę. 

 

Wracając do meritum. Jak wspomniałem działanie moje nie było bynajmniej skierowanie w stronę wspomnianego "tłamszenia", wywyższania się, czy chęci pokazania bądź udowodnienia "komuś czegoś". Było zwyczajnym dbaniem o interes autora wątku który przyszedł tutaj po pomoc i poradę.
Pomoc i poradę którą dostał. Dostał tak samo jak praktycznie każdy kto poprosił, dostał za darmo, w ramach naszego (w tym mojego)wolnego czasu, naszego hobby, w ramach wielu godzin pracy jako wolontariusze, w ramach doszkalania się śledzenia trendów, czytania testów, w ramach wydawania własnych pieniędzy na sprzęt do własnych testów. Wszystko w trosce o jak najlepszą jakość porad. Oczywiście nie była to praca w 100% bezinteresowna. Dawała masę satysfakcji szczególnie jak po np pół roku dostawało się prywatną wiadomość z podziękowaniami (róbcie tak dalej- serio jest to miłe ;) )
 

Jako moderator najpierw lokalny, mając kilkadziesiąt wątków i tematów dziennie w największych działach forum, a następnie globalny chyba drugiego w kraju forum o tematyce IT pod względem ruchu sieciowego w owym czasie,  musiałem (i miałem nie tylko ja ale wszyscy "zieloni") w pierwszej linii na względzie dobro osoby pytającej o pomoc. Metodologia naszego działania nie była przypadkowa, lecz był to efekt kolejnych godzin naszej (bezpłatnej) pracy. Pracy która stworzyła system mający zminimalizować błędy, a co za tym idzie zmniejszyć do minimum narażanie osób pytających o radę na możliwość straty realnych pieniędzy, o które dalej po tych 7 latach w tym kraju ciężko.

Miejsce to posiadało (i nadal posiada) całą masę przestrzeni do polemiki, rozmów i dyskusji, wszak sama nazwa "forum" nie wzięła się z nikąd. Jenak (przynajmniej w czasach kiedy ja byłem tu modem) wyłączone z tego były porady związane z "zestawami". Jak już pisałem wynikało to z czystego pragmatyzmu i chęci ustrzeżenia ludzi przed złym zakupem. 

Czy naprawdę tak ciężko czasem schować swoje ego do kieszeni i zamiast skupiać się na swojej urażonej dumie (serio w niecie?) wykazać jakąś iskrę empatii i pomyśleć o drugiej osobie, którą to przez swoje "wietrzenie klawiatury" * można zwyczajnie pozbawić owoców jej ciężkiej pracy? Naprawdę byłbym w stanie zrozumieć bunt nastolatka, albo studenta pierwszego roku, ale wieczny bulwers dorosłego mężczyzny zwyczajnie nie mieści mi się w głowie.

 

Z drugiej strony jakaś mała cząstka mnie (pomimo niezrozumienia, frustracji, zdziwenia) trochę Ci dziękuje. Dzięki temu po kilku latach milczenia znowu mogłem napisać coś na "moim" forum. Miejscu w którym spędziłem kawał mojego życia, poznałem fajnych ludzi, które pomogło mi dostać pierwszą pracę i do którego z tak wielkim uśmiechem wróciłem. 

 

 

*pojęcie "wietrzenie klawiatury" zostało użyte tu na tym forum, przez Sida chyba z 8 lat temu i do dzisiaj jest obecne w moim słowniku. Dzięki Ci panie Sid :D

Edytowane przez dadulek
małe rozszerzenie swojej myśli
  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, dadulek napisał:

Czy naprawdę tak ciężko czasem schować swoje ego do kieszeni i zamiast skupiać się na swojej urażonej dumie (serio w niecie?) wykazać jakąś iskrę empatii i pomyśleć o drugiej osobie, którą to przez swoje "wietrzenie klawiatury" * można zwyczajnie pozbawić owoców jej ciężkiej pracy? Naprawdę byłbym w stanie zrozumieć bunt nastolatka, albo studenta pierwszego roku, ale wieczny bulwers dorosłego mężczyzny zwyczajnie nie mieści mi się w głowie.

Chciałbym tylko napisać, że to działa w obie strony - nikt, z Wami włącznie, nie jest alfą i omegę. Dlatego IMHO działy do polecania sprzętu również powinny być otwarte na dyskusję. Jestem zdania, że decydować powinna siła argumentów a nie uprawnienia na forum. Ale nie ciągnijmy tego, bo Sidowi znowu żyłka pęknie ;) 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Mrozinho napisał:

szybko wy****e na zbity pysk

Nie wiem czy bym życzył zbitego pyska (no bo nie), ale ja bym kogoś takiego nie zatrudnił nawet do odbierania telefonów. 

Stopeń prezentowanego kołtuństwa przerasta moje wyobrażenia i dawno nie spotkałem kogoś, kto za pomocą samych wypowiedzi pisemnych w randomowym zakątku zapomnianego forumka sprawiłby tak dobitne wrażenie, że wymaga diagnozy klinicznej i dłuuugiej terapii. Albo ma po prostu IQ<80 a my się śmiejemy z upośledzonego... ...wtedy WP nie zwolni, bo PFRON daje duże dopłaty; ale ja i tak bym nie zatrudnił nawet do odbierania telefonów ;)

17 godzin temu, dadulek napisał:

przez Sida chyba z 8 lat temu i do dzisiaj jest obecne w moim słowniku. Dzięki Ci panie Sid :D

:O :O :O :D you're welcome!

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Przy poradach w wydawaniu czyichś pieniędzy nie ma miejsca na dyskusje z ludzmi niekompetentnymi. A ty spychała pisząc o pavilionie jako o laptopie dla biznesu pokazałeś skrajną niekompetencje i podatność na przyjmowanie marketingowej papki prosto na twarz. Ić stont i sie nie kompromituj, nie jesteś tu potrzebny.

Najlepiej to złóż wypowiedzenie w bmk.

Link to post
Share on other sites

   

41 minut temu, wojciech spychała napisał:

Chciałbym tylko napisać, że to działa w obie strony - nikt, z Wami włącznie, nie jest ali omegę. Dlatego IMHO działy do polecania sprzętu również powinny być otwarte na dyskusję. Jestem zdania, że decydować powinna siła argumentów a nie uprawnienia na forum. Ale nie ciągnijmy tego, bo Sidowi znowu żyłka pęknie ;)

Kolega redaktor, mistrz pióra, należy go czytać troszkę między wierszami, wtedy wszystko robi się klarowne :rotfl:

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Mrozinho napisał:

Przy poradach w wydawaniu czyichś pieniędzy nie ma miejsca na dyskusje z ludzmi niekompetentnymi. A ty spychała pisząc o pavilionie jako o laptopie dla biznesu pokazałeś skrajną niekompetencje i podatność na przyjmowanie marketingowej papki prosto na twarz. Ić stont i sie nie kompromituj, nie jesteś tu potrzebny.

Najlepiej to złóż wypowiedzenie w bmk.

Miałem już temu forumowemu błaznowi nie odpisywać, więc przekażcie mu ode mnie - artykuł traktował o laptopie dla ucznia i studenta. Przy okazji zwróciłem uwagę że jego styl sprawia że sprawdzi się również jako sprzęt do pracy. Biznes biznesowi nie równy i jeśli ktoś prowadzi sklep z muszelkami, laptopa używa na wycieczki do producentów muszelek i na koniec miesiąca do wystawienia faktur, to nie musi to być od razu Dell za 10k. Choć pewnie eksperci forumowi będą się sprzeczać, że musi być wymiana gwarancyjne na miejscu pracy, bo bez tego to co najwyższej zabawka dla dzieci :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Studentowi czego? Kulturoznawstwa ? 

Wez się chłopcze zorientuj bo OS NBD można dostać z naprawdę tanim laptopem. Pomijam fakt, że pawilon to okropne go**o jeśli chodzi o jakość. Nawet wyżej pozycjonowany proobok się nie nadaje do niczego. Więc albo masz zerowe pojęcie o czym piszesz, albo nadal jesteś w podstawówce i ekscytujesz się rzeczami, które nie są istotne

Błaznem może i jestem, ale w liczbach to wysrałem na tym forum więcej pożytecznych postów niż ty łącznie z portalem i liczbą złotówek zarobioną w bmk.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Mrozinho napisał:

nadal jesteś w podstawówce i ekscytujesz się rzeczami, które nie są istotne

Nie, skończył licencjat z informatyki, dlatego jest mądrzejszy od nas wszystkich ;) 

 

13 minut temu, wojciech spychała napisał:

Miałem już temu forumowemu błaznowi

Ty jesteś forumowym błaznem. I niech cie nie zwiedzie, że pisze o tym tylko garstka osób, bo brak komentarzy w tej sprawie uznajemy, że czytelnicy się z tym stanowiskiem zgadzają ;) parafrazując klasyka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

My po prostu stwierdzamy fakt, że gość jest niekompetentny, cała nasza robota. To, że jest kompletnie ograniczony, zapatrzony na czubek własnego nosa, nieprzyjmujący krytyki, arogancki ... (wymieniaj co chcesz, byleby pejoratywny wydźwięk był) wyszło zupełnie przypadkiem, więc grillujemy

Link to post
Share on other sites

Przez 10 stron rozmowy, chyba zapomnieliśmy z jakim poziomem "redakcji" mamy do czynienia: 

 

image.thumb.png.bda58932216cad3d30079f9791ef8521.png

 

Wy tam macie jakiegoś naczelnego, albo chociaż kogoś kto czyta te ambitne owoce redaktorskiej pracy, czy po prostu żarty typu  "hehe ruchanie" to jest dla Was chleb powszedni? No chyba że to jest zwrócenie się w stronę młodych w ramach akcji:

 

How do you do, fellow kids? Steve Buscemi w Halloween ...

Edytowane przez dadulek
  • Haha 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...