Skocz do zawartości

Benchmark.pl Sprzedane


Recommended Posts

Jak ma iść w tym kierunku, że będzie tu cenzura, to nie wróżę dobrze Benchmarkowi a szkoda, żeby upadł 

Edytowane przez Wik-Mar
Link to post
Share on other sites

Już od dawna benchmark przygotowywał się do tej zmiany. Kupili licencję na stosowanie clickbaitowych tytułów (typu onet, wp). Dzięki temu tytuły odstraszały wiernych czytelników, wprowadzały w błąd oraz ogólnie został zaniżony poziom artykułów. Dla tak niszowego portalu znane firmy przestały wysyłać sprzęt do testów.

Link to post
Share on other sites

Na benchmark.pl nie będzie cenzury. Ale nie ma miejsca na chamstwo. Komentarze naruszające netykietę będą usuwane. I to nie jest jedynie elementem dobrego smaku. Polityka google również nakazuje moderowanie komentarzy, usuwanie fejków i wulgarnych treści.


Kilka słów odnośnie ostatnich wydarzeń. Gdy Komputronik był właścicielem benchmark.pl, to były narzekania "benchmark promuje sprzęt, który się nie sprzedaje", "pewnie zalega na magazynie, dlatego promują". Teraz, gdy benchmark.pl jest w grupie medialnej WP, a nie w grupie handlowej, są narzekania "treść upadnie na dno", "będą same pudelkowe tytuły".

 

Zarzuty typu "nikt ich już nie czyta", "Dla tak niszowego portalu znane firmy przestały wysyłać sprzęt do testów", są śmieszne, ale też psują nasz obraz. Właśnie dlatego, że benchmark.pl się zmienia i dostosowuje do zmieniających się warunków zewnętrznych, pozwala to mu utrzymać się na rynku już od 25 lat (a wiele młodszych portali już nie ma). Ale nie tylko nadal istniejemy, ale też stale się rozwijamy. Testów i recenzji więcej niż kiedykolwiek, mamy ciekawych treści więcej,niż kiedykolwiek, a co najważniejsze - mamy czytelników więcej niż kiedykolwiek.

 

Załączam wynik z Gemiusa, byście mogli zobaczyć gdzie benchmark.pl się pozycjonuje. Screen z maja bodajże.

Żeby się utrzymać muszą być na portalu reklamy, muszą być artykułu sponsorowane (które zawsze oznaczamy). Nie myślcie, proszę, że ktoś tu robi czytelnikom na złość. Wszyscy redaktorzy bardzo się starają, by zadowolić odbiorców.

 

Pozdrawiam

 

Przechwytywanie.JPG

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

To proponuje postarać się o rzetelne testy między innymi routerów Ubiquiti, a nie tylko i przedawszystkim routerów TP-Linka, jak większośc portali, czy innych najtańszych, chinskich (przez chiny wymyślane, a nie tylko skłądane), routeró∑ ponizej 300 zł. Naprawdę tak jak WP myslicie, że ludzie tylko szmelc kupują za grosze i nikt nie chce czegoś porzadnego kupić.?

 

Rzetelne testy czyli np testując macbooka Apple nie konczyć go jakąś opinią hejtera nie nawidzacego Apple, który nagania takich ludzi w komentarzach artykułu bo równie dobrze to samo można by orzec o innych produktach i innych firm, które doliczają kase za logo i tu mozna wymienic np Asus czy Dell.

 

Ja przestałem wierzyć w rzetelnośc testów sprzetu komputerowego bo już od dawna zauważyłem, że wykresy z takich testó∑ nijak mają się do rzeczywistosci potem, nawet sprzetu sieciowego. Żeby test routera był rzetelny powinno się go umiejscowic tam gdzie ma 90% uzytkowników czyli koło telewizora i zrobić testy bo tak stawiają sprzet sieciowy operatorzy twierząc, ze sie na tym znają.

 

Od promowania TP-Linka tylko i aż przez wiekszośc portali, czy promowania plusa zbiera mi się na zwrpt jedzienia bo to tylko świadczy o portalu, który daje się manipulowac jednemu producentowi czy firmie od usług i tyle, a nie o tym, ze portal jest rzetelny.

 

Dla tych coś tu zaboli i będa szukać zaczepki napisze:

 

Wyrzucam to z siebie bo mnie to boli bardzo, że tak jest i wydaje się, że nie tylko mnie to boli.

 

WP kupiło dobreprogramy.pl też nie tak dawno i to co z tym portalem jak i forum zrobili uwazam za tragedie i wręcz żenade.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.09.2022 o 10:34, Mateusz Sołtysiak napisał:

Na benchmark.pl nie będzie cenzury. Ale nie ma miejsca na chamstwo. Komentarze naruszające netykietę będą usuwane. I to nie jest jedynie elementem dobrego smaku. Polityka google również nakazuje moderowanie komentarzy, usuwanie fejków i wulgarnych treści.


Kilka słów odnośnie ostatnich wydarzeń. Gdy Komputronik był właścicielem benchmark.pl, to były narzekania "benchmark promuje sprzęt, który się nie sprzedaje", "pewnie zalega na magazynie, dlatego promują". Teraz, gdy benchmark.pl jest w grupie medialnej WP, a nie w grupie handlowej, są narzekania "treść upadnie na dno", "będą same pudelkowe tytuły".

 

Zarzuty typu "nikt ich już nie czyta", "Dla tak niszowego portalu znane firmy przestały wysyłać sprzęt do testów", są śmieszne, ale też psują nasz obraz. Właśnie dlatego, że benchmark.pl się zmienia i dostosowuje do zmieniających się warunków zewnętrznych, pozwala to mu utrzymać się na rynku już od 25 lat (a wiele młodszych portali już nie ma). Ale nie tylko nadal istniejemy, ale też stale się rozwijamy. Testów i recenzji więcej niż kiedykolwiek, mamy ciekawych treści więcej,niż kiedykolwiek, a co najważniejsze - mamy czytelników więcej niż kiedykolwiek.

 

Załączam wynik z Gemiusa, byście mogli zobaczyć gdzie benchmark.pl się pozycjonuje. Screen z maja bodajże.

Żeby się utrzymać muszą być na portalu reklamy, muszą być artykułu sponsorowane (które zawsze oznaczamy). Nie myślcie, proszę, że ktoś tu robi czytelnikom na złość. Wszyscy redaktorzy bardzo się starają, by zadowolić odbiorców.

 

Pozdrawiam

 

Przechwytywanie.JPG

Pierdu, pierdu. Do kitu jesteście i tyle. A newsy i ich baitowe tytuły powodują u wielu chęć zwrócenia treści żołądka.

Niby skąd ta tabelka się wzięła? Ilość real userów benchmark.pl w porównaniu do purepc.pl to czyjaś fantazja. Wystarczy zerknąć w sekcję komentarzy - w purepc aż grzmi po newsie.

Macie do kitu testy. Macie do kitu newsy. Kilku najczęściej publikujących artykuły do wyrzutu. A już z całą pewnością za dużo promowanych gratów i sponsorowanych artykułów. Nie da się Was czytać. Jedynie forum pod waszą banderolą "ma się jakoś" i to chyba tylko dlatego, że to osobny byt.

Przy okazji możecie spełnić moje marzenie. Pragnę więcej nie ujrzeć tu nikogo z pomarańczowym nickiem. Dziękuję i pozdrawiam!

Edit:

Przykład komentarzy:

https://www.purepc.pl/intel-core-i9-13900k-z-nowymi-testami-w-cinebench-r23-oferuje-imponujaca-wydajnosc-i-rownie-wysoki-pobor-energii

vs

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-i9-13900k-przetestowany-w-cinebench-r23-jak-wypada.html

 

177 komentarze w purepc.pl vs 32 komentarze w benchmark.pl

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, bonuz napisał:

Pragnę więcej nie ujrzeć tu nikogo z pomarańczowym nickiem. Dziękuję i pozdrawiam!

Fajne marzenie, ale bardzo wątpliwe do zrealizowania.

 

Reszty nie bede cytował, ale wiesz całe WP to okropny szmelc i wbrew pozorom dużo gorszy niż Interia. Ciekawe czemu tak bogaty Soloż nie kupuje takich portali jak benchmark.pl tylko szmelcowe WP. Zrobią z wami to samo co z dobreprogramy.pl Zaraz bedzie musieli sie UI u podobnić, pertyliony reklam gdzie bez blokera to smaobójstwo przeglądać tak samo i forum.

 

Czasami na prawde mysle, ze gdyby byly tu rzetelne artykuły i teksty na stronie oraz newsy i trzeba by np miesiecznie za to zaplacic to wtedy byście mieli wiecej prawdziwych czytelników niż trolli klickbajtowych macie teraz. Za rzetelnośc czlowiek zapłaci bez reklam nawet tego dychacza miesiecznie i mysle, ze by sie wam to oplacilo niz te zasyfiające reklamy wszystko. Zrozumcie, ze juz od 2 lat bez blokera reklam was sie nie da przeglądac, a teraz jak was kupiło WP to bedzie masakra.

 

Tylko patrzec jak padniecie, jak pclab.pl

 

Tam forum zostało, ale zrazji, że całokształtem beznadzieja to tam nie wracam bo nie wiem co sie tam w ogóle dzieje.

 

Jakbym wygrał te Euro 120 i 6 zer to w zaleznosci od jakiejkolwiek oplacalnosci moze bym was kupil i za pisanie bzdór pod most.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, bonuz napisał:

gdy czarują, że ktoś ich czyta.

Nagłówki te na czarno z czystej ciekawości lub nudów, ale się liczy klikniecie i juz hajs wlatuje. Czasami myslę, że w obecnych czasach z hajsem wiecej przeżyje niż bez wody :P:bicz:

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

Łopanie, jeszcze jakiś czas temu newsy dało się czytać, ale nawet te 3 lata temu bencz różnymi testami odstawał od innych portali. Teraz nie widzę sensu żeby tam wchodzić, bo baity wszędzie, a konkretów zero. Dostosowujecie się do niskiego poziomu innych, brawo. Ja myślałem, że jak się równa to do góry, a nie w dół.

  • Haha 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, FeX napisał:

Łopanie, jeszcze jakiś czas temu newsy dało się czytać, ale nawet te 3 lata temu bencz różnymi testami odstawał od innych portali. Teraz nie widzę sensu żeby tam wchodzić, bo baity wszędzie, a konkretów zero. Dostosowujecie się do niskiego poziomu innych, brawo. Ja myślałem, że jak się równa to do góry, a nie w dół.
 

Poniżać się tez trzeba umieć, niestety.

 

Ja też niedługo z zakładek usunę benchmark.pl, zostawie tylko forum bo co zajżę to krew mnie zalewa i zwalony humor.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zupełnie pasywno-agresywnie rzucę tylko w eter, że Gemius Gemiusem, kliki, klikami, ale macie tu teraz to co mówiłem od dekady (10 lat, nie w przenośni, dziesięć, lat) - zero komunikacji na płaszczyźnie redakcja - forum, zero community managementu, i tylko czasami mieliście zryw żeby potraktować siedzących tutaj jak ludzi (bo czasem bywały, nie mówie że nie) ale wychodziło z niego tyle co nic.

Dziwi mnie @Mateusz Sołtysiak, że przyszedłeś tu i z dość ofensywnym nastawieniem wtykasz ludziom pod nos "bo my się klikamy" - no wiemy, nic nowego pod słońcem. Forum też się "klikało" ale nie będę wklejać tabelek bo nie o to chodzi ;) Chodzi, myślę, o treść, o kontent... na forum ludzie mieli parcie na rzetelną metodologię, wnikliwe wnioski, szerokie spektrum dostępnego sprzętu i długie dyskusje... a na portalu bywały teksty o wibratorach (sic) i wulgarno-niezręczne filmiki o czyimś chomiku i wiedźminie i moderowanie twardą ręką.

Rozumiesz różnice, nie? Inny target, inne zarządzanie. Tego tutaj "targetu" nigdy nie przyszliście przywitać, jakkolwiek udawało się współpracować kiedy jeszcze był u was TheSpeed tak później sprawa się rypła. Ile było prób współpracy, obiecanek, ile frustracji i zdecydowanie za długich wiadomości, ile (...)? 

Rezultat jak widać - z tej wątłej garstki ludzi (~25 vs ~350 os. dziennie na forum) kilka jeszcze przyszło się wywentylować tutaj, a Ty przyszedłeś pokazać, że tutejsi są w błędzie, bo ktoś was czyta więc nie jest tak że nikt. "Nikt stąd", nawet ja, nie czytam tego co tam piszecie i to jest absolutnie niezależne od tego czy Was lubię czy nie - nie czytam też Kobietki, Życia Warszawy czy tych pisemek co stoją w biedrze przy kasach. Nie moja nisza.

Sam fakt, że zainteresowała się WP mówi o tym, co sam przyznałeś - staliście się grupą medialną a nie handlową (a nomen-omen działalnością spółki była/jest branża reklamy [per KRS], choć wszyscy jesteście redaktorami w redakcji a nie marketingowcami w agencji). Zawsze celowaliście w kontent klikalny, baitowy, łatwy w konsumpcji, przez co płytki w esencji. Ja nie mówię, że to coś złego, model jak model, ale ludzie szukający odpowiedzi i kompetencji nie idą do reklamodawcy tylko do specjalisty - dlatego trafiali na forum, dlatego forum było enklawą, dlatego od kiedy pamiętam były między nami zgrzyty, ale nikt z góry nie potrafił przyjść i powiedzieć "dobra, Ch*j tam, dajmy im jakieś grosze niech się pobawią w budowanie niszy opartej na innej formule to ściągniemy sobie dwa różne segmenty klientów" i pójść za ciosem... Niby chęci były, bo blogerzy, bo mini-rec, bo coś-tam, ale zawsze na pół gwizdka, nigdy na poważnie. 

Nie wiem ile z tych 14 baniek które wykazała ewaluacja jest oparte na ruchu wygenerowanym z forum, wole się nie zastanawiać, bo troche mi się robi żal tych wszystkich ludzi którzy spędzali tu godziny, miesiące, lata, a dostali w nagrodę zepsuty zasilacz na święta (czy klawiature, co to było @jacekgothic?) albo paczki nie dostali wcale bo ktoś nie ogarnął wysyłki a potem sprawe miał w du**e (jak ja). Serio, to nie miejsce ani czas na wytykanie kto ma racje ;) 

 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

znane firmy przestały wysyłać sprzęt do testów - kiedyś zaraz po premierze nowej generacja procesorów czy grafik były testy na benchmarku. Nie były takie obszerne jak na innych portalach, ale czy muszą być zawsze obszerne? Ważne, że były. Od kilku lat jest tylko info o nowej generacji, ale testów nie ma. Bo jak można testować, jak się sprzętu nie posiada, bo firma nie była zainteresowana wysyłką do tak "poczytnego" portalu? Testy procesorów czy grafik zastąpiły testy odkurzaczy czy szczoteczek do zębów.

 

będą same pudelkowe tytuły - kiedy Paweł Maziarz wykupił licencję na onetowe tutuły, myślałem, że wziął tylko licencję na jedno stanowisko. Ale o zgrozo inni (pewnie po przeszkoleniu) też zaczęli je stosować. Na portalu technicznym takie praktyki? Zdarzały się też fake newsy czy artykuły wprowadzające w błąd. To nic, że w komentarzach wytykano błędy, ale po co poprawiać? Ważne, żeby się klikało.

 

Wyżej wspominano o ilości komentarzy pod artykułami. Poważne załamanie czytelników było po zmianie layout (układ strony) portalu - było wiele uwag krytycznych do szybkiego naprawienia, ale przez wiele miesięcy nic się nie działo. Np. zdjęcie autora artykułu na 3/4 strony w telefonie. Komentarze drastycznie spadły, bo ludzie odeszli. A jak się jeszcze czyta onetowe/pudelkowe tytuły, to przestaje się klikać.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@sid viciousTak przeczytałem i stwierdziłem, że szkoda twoich palców. To już pozamiatane. Zachwile bedziesz czytał więcej o Putinie i tym która Celebrytka kupiłą sobie iPhone-a, a na forum wsadzą bota-moderatora i napiszesz fu*k i strzałka w między oczy conajmiej na miesiąc. Tak się stało z forum dobreprogramy.pl po tym jak ich kupiło WP.

 

Idealnie pasuje cytat z wieloletniego serialu "Chcieć to każdy chce, ale robić nima komu".

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam jeszcze, że informacji o przejęciu spółki benchmark.pl przez WP nie pisaliśmy ani na forum ani na samym portalu, gdyż najzwyczajniej nic to w jego funkcjonowaniu nie zmienia. Dalej działamy na tych samych zasadach i jedyne, co może nastąpić to wzrost poziomu testów, jeżeli w związku z przejęciem uda się zakupić lepszy sprzęt do testów albo przejść dodatkowe szkolenia (nie tylko w zakresie click-baitu ;) ). 

 

Ale ogólnie, to tak jak już napisał Naczelny - reklam nie chcecie, treści biznesowych i oznaczonych odpowiednio artykułów sponsorowanych też nie, to pytanie z czego mamy finansować robienie tej faktycznie autorskiej treści? Treści, której, tak przy okazji, mamy zdaje się najwięcej pośród portali technologicznych w Polsce (choć to trudno oszacować precyzyjnie). Jedyne, co pozostaje, to chyba otworzyć sklep z podkładkami pod mysz, bielizną i butelkami na wodę z logo Benchmark...

Dodatkowo jeszcze odniosę się do argumentu dotyczącego komentarzy pod artykułami. To, że na jednym czy drugim serwisie jest ich więcej lub mniej ma związek głownie z tym gdzie jak toksyczna jest społeczność (przynajmniej takie odnoszę wrażenie). Oczywiście to nie jest tak, że wszystkie komentarze to ściek, ale na portalach gdzie idą one pod niemal każdą publikacją w setki tak to zwykle właśnie wygląd, że większość to przepychanki między użytkownikami.  Dla mnie względnie mała liczba komentarzy zawsze oznacza, że czytelnicy się z publikowaną treścią mocno zgadzają i nie wzbudza ona kontrowersji - co jest pożądanym rezultatem.  

PS.
Forum głownie na Waszą (Moderacji) prośbę jest tak wysoce niezależne od redakcji. Planujemy to pozostawić w tej formie, ale możliwe, że całe "community" portalu (naturalnie uwzględniające też zainteresowanych użytkowników forum) zaczniemy zrzeszać na którejś z bardziej nowoczesnych platformach - zaznaczam jednak, że nie jest to oficjalne stanowisko redakcji.  

 

Keep Calm Carry On Tapeta - Pobierz na telefon z PHONEKY

   

Link to post
Share on other sites

Premiera nowych procesorów AMD i... są testy! Zaskoczenie. Czyli postęp jest.

Czekam na clickbaitowe tematy od kilku dni, żeby je tu wyróżnić. Na razie nie mam materiału.

Sponsorowane artykuły? Niech będą, tylko oznaczone. No i zbliżone tematyką - bez proszków do prania.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wojciech spychała napisał:

reklam nie chcecie, treści biznesowych i oznaczonych odpowiednio artykułów sponsorowanych też nie, to pytanie z czego mamy finansować robienie tej faktycznie autorskiej treści?

a) Nikt nie pisał, że nie chce (czy też oczekuje się od Portalu nie wstawiania reklam czy wykonywania umów sponsoringowych), tylko żeby to nie było trzonem działalności (a zdaje się, że jest; a tego się nie chce czytać)
b) Skoro nie macie z czego finansować swojej działalności to znaczy, że czas wyjść z obrotu gospodarczego i ogłosić upadłość - tak czy nie? Wycenili was na 14 dużych baniek, nie chce mi się zerkać w sprawozdania spółki ale zdaje się, że jest z czego, skoro wszyscy jeszcze tam siedzicie i dostajecie wypłaty.

 

 

3 godziny temu, wojciech spychała napisał:

Treści, której, tak przy okazji, mamy zdaje się najwięcej pośród portali technologicznych w Polsce (choć to trudno oszacować precyzyjnie).

a) łatwo oszacować, ale co to ma do rzeczy
b) zdaje się, chyba, trudno oszacować, być może, nie wiem w sumie
c) treści, którą ciężko się czyta - Wojtek, absolutnie nie mówię tego złośliwie, ale ilość baboli w Twoim poście przeraziłaby Twoją nauczycielke z polaka (przypominam, że stoisz tu w roli redaktora).

 

 

3 godziny temu, wojciech spychała napisał:

Forum głownie na Waszą (Moderacji) prośbę jest tak wysoce niezależne od redakcji.

Z całym szacunkiem, ale jesteś tu od przedwczoraj a to zdanie jest błędne / wyssane z palca / błędne i wyssane z palca.


Keep Calm Carry On Tapeta - Pobierz na telefon z PHONEKY

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.09.2022 o 17:30, wojciech spychała napisał:

Dla mnie względnie mała liczba komentarzy zawsze oznacza, że czytelnicy się z publikowaną treścią mocno zgadzają i nie wzbudza ona kontrowersji - co jest pożądanym rezultatem.

Albo przeczytali część i stwierdzili, że szkoda czasu na czytanie dalej i komentowanie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że o tym, co opisuje Sid pisali w końcu (bo ile można) modzi z poprzednich ekip administracji, ale oczywiście przeszło bez echa. Dlatego ludzie odchodzili, albo sami, albo po rozpętaniu gó**o burzy się ich banowało i po sprawie.

 

Obecna postawa Sida bardzo mi się podoba (choć początki były wg mnie bardzo różne). Tak trzymaj w każdym razie :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...