Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Też mnie to denerwuje. Co komu przeszkadzały 8 pin złącza? Ale obawiam się też że wiele się w temacie nie zmieni. U siebie zabieram się jak pies do jeża do zakupu tego kabla 12hvpwr  (przejściówka aka ośmiornica przez okno w budzie wygląda jak...) ale jakoś wydać te ponad 100zl za właściwie nic mi się nie uśmiecha.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rebelmind napisał:

Skoro już zmieniłem platformę nosiłem się z chęcią wymiany RTX 4070 nonS na 4080 (używki lepsiejsze latają poniżej 4000 PLN u mnie na parafii, a ~1500 PLN dopłaty jeszcze by moja cebula przeżyła) ale NIE! :/ We wszystkich modelach, które mnie interesują, ta nowa pojednana wtyczka 12VHWDNV jest dokładnie na środku długości PCB, od góry i w mojej budzie wystąpiłoby gięcie styku. Zważywszy na fakt, że nawet Cabelmod wycofuje swoje przejściówki patrzę zatem jaka najmocniejsza karta wyszła na 8pin PEG. Odpowiedź: TUF OC, który właśnie siedzi w budzie...

 

Szanowny panie Jensen - do czasu aż pana firma nie ogarnie się w tej kwestii LUB nie przestanie blokować AiB customowe modele - leci w pańską stronę środkowy palec. :[ :cenzura::peace:

 

przejściówki kątowe się niby fajczą, jak masz kabel kątowy to niby ok, grunt żeby się pozbyć tej pajęczyny i użyć jednego kabelka, u mnie lata już którys miesiąc na tym seasonica i jeszcze nic nie dymi.

Link to post
Share on other sites

To samo ludzie pisali przy 4090 ;) A już nawet nie chce wchodzić w dyskusje nt jak można takie coś tak źle zaprojektować... Spróboj "źle" wsadzić 8pin: nie da się, bo wyraźnie widać wtedy, że zatrzask nie chwyta. Bez problemu mogli zrobić wersję 4090 i 4080 na 2x 8pin

Link to post
Share on other sites

Nie bronię zielonych, ale jakby problem był naprawdę masowy, to wydaje mi się że jednak by zorganizowali jakąś masową kampanię naprawczą. Jaki to problem zmusić nvidię / partnerów by wezwali wszystkie karty i wymienili wtyczki na takie nie topiące się? 

 

W autach co chwilę pojawia się jakaś kampania przywoławczo / naprawcza i jakoś biedni producenci zaciskają zęby i robią serwis, klient nie płaci. Takie rzeczy się zdarzają i jeżeli jest niepodważalny fackup po stronie producenta, wtedy zwykle robi się coś, by uratować klienta. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

To samo ludzie pisali przy 4090 ;) A już nawet nie chce wchodzić w dyskusje nt jak można takie coś tak źle zaprojektować... Spróboj "źle" wsadzić 8pin: nie da się, bo wyraźnie widać wtedy, że zatrzask nie chwyta. Bez problemu mogli zrobić wersję 4090 i 4080 na 2x 8pin

8 pin też się palą...

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

To samo ludzie pisali przy 4090 ;) A już nawet nie chce wchodzić w dyskusje nt jak można takie coś tak źle zaprojektować... Spróboj "źle" wsadzić 8pin: nie da się, bo wyraźnie widać wtedy, że zatrzask nie chwyta. Bez problemu mogli zrobić wersję 4090 i 4080 na 2x 8pin

 

wydaje mi sie ze trzeba miec wyjątkowego pecha zeby to zle wsadzic

Link to post
Share on other sites

Panowie, dziś wielka chwila, w końcu uaktualniłem główną stację roboczą:
Zmieniłem z Threadrippera 1920x + RTX 2080Ti:
 

rn_image_picker_lib_temp_9cc26bee-8a56-455f-a618-36b8db8ac4cc.thumb.jpg.ff7c647303e77b14d8a02ff1326db004.jpg

rn_image_picker_lib_temp_9011db19-388f-4ed6-ad04-cc5f36f1f43c.jpg.8b3a301ac159768dbac8be2cf185e0c8.jpg

 

Na RTX 4090 + i7 14700KF:
rn_image_picker_lib_temp_a3084d11-d591-42bd-a352-83bcd2b26142.jpg.41987a90bbcd4f10275fd65334aa16ba.jpg

rn_image_picker_lib_temp_c2eda31f-0f24-4d4e-a00a-206553ae3059.thumb.jpg.e634c2ca67b308b201913d8bae5d0cb6.jpg

 

Karta to ASUS RTX 4090 TUF ( zdjęcie którego wrzucałem kilka postów wcześniej). Nie jest ona w sumie taka ogromna jak mi wydawało się wcześniej.

  • Lubię to 9
Link to post
Share on other sites

Tak, kusiło, nawet bardzo :) 

To jest moje stanowisko robocze, ale części zamawia mój szef. Wybór mam, ale ograniczony. 

A tak pod kątem pracy, to ten i7 buduje openCV w 3 minuty i 40 sekund, gdzie threadripper potrzebował ok 10 minut. Zwiększenie komfortu pracy - kolosalne, przy tym sprzęcie spędzam najwięcej czasu, więc ma to ogromne znaczenie. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.02.2024 o 15:06, Adames napisał:

 

 

 

Karta to ASUS RTX 4090 TUF ( zdjęcie którego wrzucałem kilka postów wcześniej). Nie jest ona w sumie taka ogromna jak mi wydawało się wcześniej.

 

Nie piszczy ? Ja miałem przez chwile 4080 tufa to mi grał jakby melodyjkę z tytanika na fujarce :D

 

20 godzin temu, serafin1 napisał:

Nie kusiła się i9 13900k

 

Czasem wypada gorzej od 14700k.

Link to post
Share on other sites

Podczas próbnego uczenia sieci przy obciążaniu ok 270W nic nie słyszałem, w tej samej sieci to MSI Ventus RTX 2080Ti był słyszalny, nie dotkliwie ale wyraźnie. 

W poniedziałek sprawdzę w furmarku. 

Link to post
Share on other sites

@r1023

Furmark - karta lekko bzyczy ale słychać tylko przy otwartej obudowie i z bliska. Jest o wiele lepiej od 2080Ti ventus. Przy zamkniętej obudowie (Be Quiet! Silent Base 802), karta jest niesłyszalna nawet jak posłucham zaraz obok obudowy.

 

Jakby kogoś interesowały temperatury, to w furmarku, przy zamkniętej obudowie, ustawienia stock:

image.thumb.png.f6f874a84af48629924aa4c6fed98e21.png

Link to post
Share on other sites

Tymczasem RTX 5000 mają rzekomo wszystkie wyjść z NOWYM złączek zasilania (i nie, nie jest tu mowa o felernym 12HVDJ)

 

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/nvidia-gefoce-rtx-50-nowe-zlacze-zasilania-16-pin-pcie-6

 

Trzeba będzie chyba @joker5513powiększyć ten budżet na 5090 jednak....

 

@Up

Board Power Draw 447W... Dobrze, że to tylko w wypalarce 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Adames napisał:

@r1023

Furmark - karta lekko bzyczy ale słychać tylko przy otwartej obudowie i z bliska. Jest o wiele lepiej od 2080Ti ventus. Przy zamkniętej obudowie (Be Quiet! Silent Base 802), karta jest niesłyszalna nawet jak posłucham zaraz obok obudowy.

 

Jakby kogoś interesowały temperatury, to w furmarku, przy zamkniętej obudowie, ustawienia stock:

 

Przy 2300? Zazdro takiego słuchu:D

Link to post
Share on other sites
Teraz, ODIN85 napisał:

Przy 2300? Zazdro takiego słuchu:D

To są zupełnie inne częstotliwości, więc nawet jak wentylatory są głośniejsze, to na ich tle można słuchać cewek. Gorzej z nagrywaniem, ale na słuch to ten ton zawsze znajdziesz. Podobnie z wentylatorami, "szmer" powietrza jest mniej irytujący od buczenia silnika / łożyska. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Tymczasem RTX 5000 mają rzekomo wszystkie wyjść z NOWYM złączek zasilania

Dobrze, że się nie dałem złapać na histerię związaną z 12VHPWR. Corsair chciał ponad 100 zł na swojej oficjalniej stronie za taki kabelek. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Artok napisał:

Dobrze, że się nie dałem złapać na histerię związaną z 12VHPWR. Corsair chciał ponad 100 zł na swojej oficjalniej stronie za taki kabelek.

Nie ma tragedi. Ale jest bardzo dobrze wykonany, mam 2 oryginał i w oplocie :)

image.thumb.png.4977b4850f6ad714a4ad4da7ba10da2d.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...