Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

5 godzin temu, joker5513 napisał:

Ty byś nie dał, inny by dał. Nie interesuje Cie RT i lubisz walczyć z komputerem zamiast z niego korzystać, nie grasz w CS Go lub CS2, Radełon jest dla Ciebie :) 

W CS nie gram, RT sporadycznie, praktycznie zero ciekawych gier z RT. Mam rtx ponad 3 lata i może 3 gry miały RT w które grałem . RTX3060ti dał radę, Radek gorszy raczej nie będzie. miałem już dwa radeon i nie walczyłem z kompem. RTX3060ti pójdzie do drugiego kompa. Więc będę miał porównanie. 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Kawabonga napisał:

praktycznie zero ciekawych gier z RT

Control, Cyberbug, Metro Exodus, Hogwarts legacy, Wiedźmin 3, Dead Space, Callisto Protocol......

 

3 godziny temu, Kawabonga napisał:

RTX3060ti dał radę

:D:rotfl:

3 godziny temu, Kawabonga napisał:

miałem już dwa radeon i nie walczyłem z kompem

Ja kilkanaście lat temu przesiadłem się z GTX 470 na Radeona 7970 - wtedy ekonomicznie myślałem że miało to sens. Jakież było moje zaskoczenie gdy w niektórych grach wydajność spadła zamiast wzrosnąć znacząco. do tego w niektórych tytułach fraps (bo w tedy nie było chyba jeszcze RTSS :) ) wskazywał wynik grubo powyżej 60fps, a mimo to czuło sie jakby było max 40 - mikroprzycięcia. Próbowałem z tym walczyć, skończyło sie sprzedażą karty. Po powrocie do Nvidii jak ręką odjął. Od czasu 7970 nie było zresztą karty ATI/AMD która miałaby ekonomiczny sens w moim przypadku.

 

Na pewno dzisiaj sterowniki od AMD są już bezproblemowe i wszelakie problemy z nimi rozwiązano :D

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, joker5513 napisał:

Control, Cyberbug, Metro Exodus, Hogwarts legacy, Wiedźmin 3, Dead Space, Callisto Protocol......

 

:D:rotfl:

Control grałem chwilę , słaba gra , nigdy do niej nie wrócę , metro nie grałem , ale RX sobie spokojnie poradzi gdybam chciał pograć kiedyś , Hogwart XD , nigdy nie oglądałem żadnego filmu z Harym i tym bardziej nie zagram w żadną grę :D, Wiedzmin3 skończyłem dawno temu , do wersji RT nigdy nie wrócę . Dead Space może zagram, wydaję się ciekawa , też RX sobie powinien poradzić , Callisto też ciekawa, może kiedyś... , RX też powinien sobie poradzić.

Teraz kupiłem w promo za 195 zł, Call to Arms - Gates of Hell Ostfront, ze wszystkimi dodatkami. Na pół roku mam w co grać. RTX Super będzie tam błyszczał ?? :D;)  

Czy jednak w czystej restaryzacji sobie RX lepiej tam poradzi ? ;)   

Aaa i jeszcze kupiłem właśnie Red Dead Redemption 2, zamierzam w tym roku pograć.

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

OK Twój hajs, rób co chcesz.

 

Otrzymasz kartę która w klasycznym rasterze bez nowinek typu RT wypluje 180 klatek zamiast 165 (strzelam).

Natomiast jak przyjdzie jakiś tytuł w którym będzie walka o płynność nie włączysz DLSS ani generatora (który wbrew pozorom działa świetnie) zostaniesz na tym radeonie z 40 klatkami, gdzie na RTX pograsz komfortowo. Co kto woli :) A do tego w CS2 np. będziesz się mógł delektować zegarami karty w trybie 2D - kolega @Rebelmind może Ci coś niecoś o tym napisać.

 

Nie zrozum mnie źle, bardzo cieszę się że zostali jeszcze ostatni mohikanie chętni na walk.... znaczy użytkowanie kart z czerwonej stajni, bo pan Jensen zabiłby nas cenami już dokumentnie... Więc jak najbardziej zachęcam do zakupu 7800XT. :P

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, joker5513 napisał:

OK Twój hajs, rób co chcesz.

 

Otrzymasz kartę która w klasycznym rasterze bez nowinek typu RT wypluje 180 klatek zamiast 165 (strzelam).

Natomiast jak przyjdzie jakiś tytuł w którym będzie walka o płynność nie włączysz DLSS ani generatora (który wbrew pozorom działa świetnie) zostaniesz na tym radeonie z 40 klatkami, gdzie na RTX pograsz komfortowo. Co kto woli :) A do tego w CS2 np. będziesz się mógł delektować zegarami karty w trybie 2D - kolega @Rebelmind może Ci coś niecoś o tym napisać.

 

Nie zrozum mnie źle, bardzo cieszę się że zostali jeszcze ostatni mohikanie chętni na walk.... znaczy użytkowanie kart z czerwonej stajni, bo pan Jensen zabiłby nas cenami już dokumentnie... Więc jak najbardziej zachęcam do zakupu 7800XT. :P

Dlaczego nikt nie testuje np CoD Warzone, albo Apex Legends ? Bo Nvidia ma ciśnienie na RT a w tych grach  wypada gorzej od RX ? Czy już nikt w te gry nie gra ? XD, ja gram ;). Nie widzę sensu dopłacać do RTX jeśli RX jest szybszy w tych dwóch grach , w CS niestety nie gram, ale pewnie sprawdzę z ciekawości jak tam się źle gra na RX   .

1 minutę temu, janek20 napisał:

 

 

Nie pograsz w alan wake 2 np

Oglądałem testy na RTX 4070, też za bardzo nie pograsz, 30fps ? ;) W sumie konsolowe doznania , może i można pograć . Grałem w AW jeszcze w jedynkę, średnia bym powiedział, ale ponoć 2 mniej nudna ?   

Link to post
Share on other sites

Na TPU jest test 5 różnych RTX 4070S. TLDR Zotac Trinity, który ma być po MSRP (wymóg Nv) gniecie resztę pod wzgledem kultury pracy. 

 

Stawiam w ciemno poziom ± TUF'a, za 200-300 PLN mniej oraz z 5-letnim GW. Do tego pobór mocy raptem 20W wyższy od 4070. Tj prawdziwy model z segmentu XX70 i gdy spadnie w okolice 2500 PLN będzie można zacząć polecać. Szkoda, że wychodzi ~półtora roku po premierze architektury... 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Rebelmind napisał:

Na TPU jest test 5 różnych RTX 4070S. TLDR Zotac Trinity, który ma być po MSRP (wymóg Nv) gniecie resztę pod wzgledem kultury pracy. 

 

Nie ma co się dziwić skoro jako jedyna z tej "piątki" ma 3 wentylatory. Trzeba poczekać na więcej testów, które pewnie za chwilę się pojawią.

Link to post
Share on other sites

Pozostałe karty na 3 wenty nie będą nawet blisko MSRP. Gejming X Trio w placeholderah w Se jest jeszcze droższe od TUF'a a to ta sama klasa. 

 

@Up 

I stało się dokładnie tak jak pisałem a nawet dziwniej: w tym momencie w 3 największych sklepach w Se 4070S jest pod korek; jedyne modele wyprzedane to Gigabyte ten najtańszy (WindForce) po MSRP. MSI Ventus, PNY czy inne wynalazki nie mają brania, Zotac 4070S nie ma w ofercie żadnego sklepu. Co więcej najtańsze 4070 nonS są raptem 80-100 PLN tańsze (Asus Dual), a już kompletnie pomijam fakt, że taki TUF 4070 nonS jest droższy niż ten Gigabyte 4070S WindForce 3X... :/

 

https://www.inet.se/produkt/5413432/asus-geforce-rtx-4070-12gb-tuf-gaming-oc

 

https://www.inet.se/produkt/5414033/gigabyte-geforce-rtx-4070-super-12gb-windforce-oc

Link to post
Share on other sites

No kurde "od" 3999 PLN za te 4GB VRam więcej i +6% wydajności tj żart. To miała być najciekawsza karta Super w ofercie a wypada słabo na tle 4070S (cena/wydajność) :/

 

Nie potanieją więcej ani 7900 XT, ani XTX :/

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Rebelmind napisał:

Nie potanieją więcej ani 7900 XT, ani XTX :/

Nie mow hop,  https://www.idealo.fr/prix/202631359/powercolor-radeon-rx-7900-xtx-hellhound.html

XTX Hellhound właśnie spadł do 991.64 euro, na lokalnym dla mnie rynku to co prawda ledwie trzydziesci kilka euro taniej ale bariera 1000 pekla.

Msi Trio xtx 984.15 euro.

Cos się rusza i to w dobra stronę.

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Artokczy o mnie można powiedzieć w kontekście GPU, że czekam™? (na dobre sterowniki AMD w CS2 się nie liczy!) 

 

@mlekolakjakby zebrać do kupy wszystkie "okazje", jakie ja - polska cebula - wyłowiłem na GPU only przez te wszystkie lata, odejmie się od regularnej ceny sklepowej z tego samego momentu to by się zebrało na 4090. Tj sztuka dla sztuki, coś podobnego do OC Intel Raptor Lake / Refresh czy Zen5. Jeśli uważasz, że obecne ceny za GPU są ok to... Jesteś w mniejszości, zdecydowanej.

 

Ludzie mówią "no ceny są jakie są, ale co zrobisz?" i właśnie polowanie na okazje jest tym co można zrobić. Ty nie chcesz tracić czasu na "pepper F5" lub "hold do BF", płacisz z góry i kupujesz w momencie gdy potrzebujesz - spoko, Twój wybór, nikt Cię nie wyzywa od "zgiętego w pół frajera o ugruntowanym tech-swiatopoglądzie, który z opuszczonymi spodniami i uśmiechem na twarzy czeka na wszystko, co wypuści z siebie Jensen". Miej zatem na tyle zrozumienia, że są też ludzie, którzy lubią szukać oszczędności gdzie tylko się da, bo to niekoniecznie jest przywara. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

@Artokczy o mnie można powiedzieć w kontekście GPU, że czekam™? (na dobre sterowniki AMD w CS2 się nie liczy!) 

Wszyscy czekamy na jakieś realne zmiany po obu stronach :D U AMD wzrost wydajności w RejTrejSingu, a u NVIDII na bardziej rozsądną wycenę produktów. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Rebelmindnie o takie coś mi chodzi, tylko jak ktoś czeka pół roku, żeby kupić grafikę w odpowiedniej cenie, gdzie od pół roku mógłby już grać to jest lekko słabe. Tak to działa, że ceny z czasem spadają,

Albo ktoś nie potrzebuje grafiki i tylko zmienia dla faktu zmiany albo po prostu tak tylko sobie gada. Nie mówię, że ceny są normalne ale ja pół roku temu kupowałem kartę w cenie 4500, gdzie teraz ta karta kosztuje 4200, pół roku cieszę się kartą, a taka osoba wciąż liczy że kupi kartę za pół darmo. Albo ludzie czekają na SUPER, gdzie z góry wiadomo że przyrost wydajności będzie max 10% bo nikomu się nie opłaca żeby było więcej. I stąd twierdzenie że czekać to można sobie w nieskończoność. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...