Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

11 godzin temu, markovfreeman napisał:

no i schludnie to wygląda

Szpara pomiędzy termokurczem a wtykiem wygląda niechlujnie. Ślad po kleju termokurcza też jest słaby. Na tym zdjęciu to wygląda na produkt znacząco niższej jakości niż oryginalny Nvidii, który jest dołączony do karty.

 

image.png.7e492ebd97c82c2dd2a4744567a8a1d1.pngimage.png.88f1b69c5f168ab1130f27823199e0bf.png

 

 

Link to post
Share on other sites

@Adames

Wszystkie przejściówki firm trzecich, tj. Corsair, be quiet czy MSI w ogóle nie mają wspomnianego "termokurczu", tylko gołe kable, tyle że w kolorze czarnym. Moja przejściówka od Moddiy ma po prostu kable w innym kolorze. Sama końcówka kątowa jest solidnie zamocowana na kablach, jak i oplot poniżej też jest wykonany porządnie. Śmiem wątpić że kabel nvidii wygląda lepiej od mojego Moddiy. Przejściówka zielonych wyglądała wg mnie tragicznie z uwagi na brak wtyczki 90 stopni i tym samym odstawała od karty ukazując gąszcz kabli 8 pin.

GridArt_20240222_180824601-min.jpg

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Zły dział, @EH_Gosu

Jest RTX 4080 SUPER ? Jest, jest info o karcie co i jak? Jest.

Co masz za problem? Już któryś raz z rzędu.

Służbista Ci się odpala jakiś czy może inny rodzaj bólu, czy zły dzień? Bo tak to nie fajnie z Twojej strony szczerze mówiąc :)

 

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu Wiesz tu jest miejsce bardziej na dyskusję stricte o samym gpu niż regularną prezentację produktów/usług komercyjnych, niezależnie od tego jak fajne one by nie były. Od prezentacji buildów jest dział Worklog. Podejrzewam, że to jest to co w tym temacie przeszkadza części użytkowników. 

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Adames napisał:

@EH_Gosu Wiesz tu jest miejsce bardziej na dyskusję stricte o samym gpu niż regularną prezentację produktów/usług komercyjnych, niezależnie od tego jak fajne one by nie były. Od prezentacji buildów jest dział Worklog. Podejrzewam, że to jest to co w tym temacie przeszkadza części użytkowników. 

 

Wiesz od dawna żadnego konfigu tu nie wrzucałem nowego, a sporo kolejnych z bardzo rozbudowanymi LC powstało.

Miałem akurat chęć podzielić się konfigiem z AIO oraz RTX 4080 SUPER. Jako pasjonat jaram się tym co robię dla ludzi i chętnie dzielę się swoją pasją. Absolutnie nie traktuje tego jako formy reklamy na forum, forum to forum. Traktuje to jako  coś przyjemnego, dzielenie się swoją zajawką i tyle.

Mogłoby się wydawać, że w dziale o kartach graficznych gdzie wypowiada się nieco entuzjastów, miło jest podzielić się czymś fajnym, szczególne ze świeżynką GPU na pokładzie. No ale skoro są tacy, którym to przeszkadza (intencja za tym stojąca jest jasna) to szkoda w ogóle czas na to tracić w takim razie.

Nic tu więcej nie będę wrzucał, nie ma sensu :)

Pozdrowienia i dobrej nocy.

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@joker5513 Od pszczółek to akurat był build od Gosu - The Hive z dwoma RTX 4090. Ja częściej zajmuję się rybkami i statkami :) 

AI jest o tyle ciekawe, że właśnie dokonuje się kolejna wielka zmiana w społeczeństwie, coś na wzór rewolucji drukarskiej.

Ja tam lubię pooglądać różne buildy, tym bardziej, że tan jest całkiem "przyziemny" a jednak fajny.

Link to post
Share on other sites

Mamy osobny dział od worklogów, specjalnie pod tego typu treści. Nie jestem służbistą, bo to nie jest służba - czytam natomiast często forum na tel w przerwach w pracy i Twoje posty się po prostu strasznie długo scrolluje. Zwracam Ci też na to uwagę po raz kolejny, bo wiem że nie tylko mi to przeszkadza. Co zaś się tyczy argumentacji Twojej: stacje robocze w centrach danych Oraz koparki kryptowalut też mają RTX 4000 na pokładzie; nikt jednak nie wrzuca ich zdjęć w tym temacie. 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Adames napisał:

AI jest o tyle ciekawe, że właśnie dokonuje się kolejna wielka zmiana w społeczeństwie, coś na wzór rewolucji drukarskiej.

Moim zdaniem wyjdzie z tego tylko jakiś skynet/bunt maszyn z Terminatora.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, janek20 napisał:

Jego ostatni pc to byl na titanie maxwellu.On tego nie buduje tylko stoi obok xD

Na jakiej podstawie uważasz, że ja nie buduje tych machin? Proszę o rzeczowe argumenty.

Konkrety, dowody. Coś wykraczającego po za idiotyczny ból czterech liter jaki lubisz uprawiać bardzo często :)

Bo widzisz tak się składa, że nie tylko jestem odpowiedzialny za dobór komponentów do danego konfigu, regulacje, projekt LC, zakładanie bloków, planowanie całego układu, budowę LC, testy etc. Ale również te kompy składam w całość.

 

Od kilku lat Extreme Hardware prowadzę ja i można żona. Ja jestem odpowiedzialny za między innymi aspekty jakie wymieniłem wcześniej, ona za kształtowanie hardtube (jest w tym znacznie sprawniejsza ode mnie i lepiej to robi, a po za tym to lubi) oraz projekty modyfikacji estetycznych etc.

Nie mamy żadnych pracowników ponieważ nasze standardy są tak wysokie, że ciężko im podołać po za tym uwielbiamy robić to to robimy i jara nas efekt końcowy oraz fakt ile radości dajemy osobom dla, których są konfigi budowane.

Niemniej nie raz i nie dwa spotkałem się z nic nie wnoszącymi wyssanymi z palca głupotami typu jakie właśnie napisałeś :) Nie ma to jak zawiść, takie to typowe. Kiedyś mnie to irytowało, teraz śmieszy :) Także no Janeczku, źle trafiłeś.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Od buildów jest odpowiedni dział i tam proszę umieszczać swoje działa, przy czym gdy zdjęć jest więcej niż 3 to te nadmiarowe proszę umieszczać w spoilerze.

A teraz proszę skończyć offtop i wycieczki pod swoim adresem i wrócić do tematu wątku.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To wracając do tematu, czy mógłby ktoś odpalić cp77 dokładnie w tej lokalizacji? 

map.thumb.jpg.1f00a473629867af07df726bec77ffd3.jpg

 

Na komputerkach w których mam RTX nie mam jak obecnie odpalić cyberbuga a interesuje mnie w sumie jak DLSS radzi sobie z ogrodzeniem w tym miejscu:

 

Native 1440P:

image.png.3facee0de4001f2531c08f1665246ba5.png

 

FSR 2.1 Quality:
image.png.ff5f427067274de9d2a806c0dbcae5cf.png

 

Intel Xess Quality:
image.png.5f066e09d0d5f7290612968b5466d176.png

 

Nie ma nic gorszego od migającego ogrodzenia!  Intel XeSS radzi sobie zdecydowanie najlepiej. Jakoś wcześniej nie miałem okazji testowania skalowania w kontekście naprawiania obrazu.

 

image.thumb.png.a8c2ce269b69a210a02ef7cb790d7f4d.png


 

 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję.

 

DLSS w tym miejscu wygląda super, chodź część efektu zapewne wynika z wyższej rozdzielczości poziomej, ja mam 2560x1440.

Szczególnie te miejsca:
image.png.5e9c5a37ba44fae9479e1c8f6599079c.png

 

image.png.c3e82d7bee15c47a8b65aacd39824051.png

 

Widać "ząbkowanie" ale ogólny efekt wygląda na super wyraźny. Czy widziałeś może jakieś "migotanie" podczas ruchu w tym obszarze, wynikające z braku detali? Albo może pojawił się aliasing? 

 

By mieć podobne warunki, przewinąłem czas do podobnej pogody (intel xess):
image.png.00a8f6b2fe7ed5bcacf02bfde09bd4ba.png

 

Na moje to intel XeSS daje trochę "miększe" krawędzie. Tak czy inaczej, wygląda na to że obie techniki tu sprawdzają się o wiele lepiej od FSR. Zaryzykuję stwierdzenie, że to wygląda o lepiej od obrazu natywnego (mniejszy aliasing w ruchu). 

 

@Kawabonga Co o tym myślisz, czy to tylko "rozmydlanie" obrazu? 

Link to post
Share on other sites

Jak się chodzi pieszo, biega skacze to nie. Dopiero jak zasuwasz samochodem to się zlewa w jedno, ale to chyba normalne - w realnym świecie też okiem nie rozróżnisz ogniw siatki ogrodzeniowej z samochodu :D

 

Dopiero jak robisz ten zoom to widać niedoskonałości - podczas gry dla mnie jest ok.

 

Edit: nic nie migoce ani nie szarpie krawędziami - przynajmniej ja nie zauważam.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Adames napisał:

Dziękuję.

 

DLSS w tym miejscu wygląda super, chodź część efektu zapewne wynika z wyższej rozdzielczości poziomej, ja mam 2560x1440.

Szczególnie te miejsca:
image.png.5e9c5a37ba44fae9479e1c8f6599079c.png

 

image.png.c3e82d7bee15c47a8b65aacd39824051.png

 

Widać "ząbkowanie" ale ogólny efekt wygląda na super wyraźny. Czy widziałeś może jakieś "migotanie" podczas ruchu w tym obszarze, wynikające z braku detali? Albo może pojawił się aliasing? 

 

By mieć podobne warunki, przewinąłem czas do podobnej pogody (intel xess):
image.png.00a8f6b2fe7ed5bcacf02bfde09bd4ba.png

 

Na moje to intel XeSS daje trochę "miększe" krawędzie. Tak czy inaczej, wygląda na to że obie techniki tu sprawdzają się o wiele lepiej od FSR. Zaryzykuję stwierdzenie, że to wygląda o lepiej od obrazu natywnego (mniejszy aliasing w ruchu). 

 

@Kawabonga Co o tym myślisz, czy to tylko "rozmydlanie" obrazu? 

Dla mnie obraz jest rozmydlony. Przecież mam CB2077 i porównywałem DLSS i natywny obraz w 1440p . Chyba nie chcesz powiedzieć że z DLSS obraz jest lepszy ? %-)  

Już nie wspomnę o migotaniu niektórych elementów .

Link to post
Share on other sites

No właśnie przy 1440p w tym konkretnym miejscu obraz "uzdatniony" technikami z użyciem AI wygląda lepiej. Przy dużym zagęszczeniu detali o szerokości poniżej 1px i odległości też poniżej 1px - wtedy właśnie się robi aliasing, czyli mruga obraz. XeSS tutaj właśnie sprawia, że te detale są wyświetlane w inny sposób - bardziej naturalny. 

 

Polecam byś wybrał się w grze dokładnie w miejsce oznaczone na mapie i sprawdził sam.

Link to post
Share on other sites

@Adames Nie gram aktualnie w CB2077, sprawdzałem tylko jak chodzi na moim RX7900GRE , w 1440p mam średnio 60FPS z RT (tylko odbicia) bez żadnych "polepszaczy" w stylu FSR czy DLSS :D  i ponad 100FPS bez RT, więcej nie potrzebuję . Zacznę grać od początku w CB2077 jak kupię DLC ;) . BTW Właśnie skoczyłem Fort Solis, grafika bez RT rewelka. Wymagania ma spore ale grałem z limitem 60FPS, high detale 1440p , bez "polepszaczy" .  

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Kawabonga napisał:

Dla mnie obraz jest rozmydlony. Przecież mam CB2077 i porównywałem DLSS i natywny obraz w 1440p . Chyba nie chcesz powiedzieć że z DLSS obraz jest lepszy ? %-)  

Już nie wspomnę o migotaniu niektórych elementów .

W niektórych grach tak właśnie jest przez lepsze wygładzanie krawędzi.

Np. Forspoken.

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...