Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Teraz, r1023 napisał:

 

RTX 4070Ti super ma 16GB vram, nie wprowadzaj w błąd. I moze spróbuj zagrać w te gry na dobrym sprzęcie i potem sobie porównasz różnice. Do single player gier to żal nie brać czegoś co obsługuje nowe technologie.

Że co ??? Przecież RX7900XT ma 20GB Vramu :D to pisze jak byk że RTX ma mniej .:facepalm:

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:

Nie żebym był obrońcą radeonów ale 7900XT ma 20 GB ;)

 

Teraz, Kawabonga napisał:

Że co ??? Przecież RX7900XT ma 20GB Vramu :D to pisze jak byk że RTX ma mniej .:facepalm:

 

było info o 12GB zanim zedytowałeś posta

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, Adames napisał:

I wtedy rozsądek podpowie ... po co ten 4090Ti na sam koniec generacji.

 

A jak komuś 4090 za słaby i potrzebuje na już mocniejszego sprzętu, to RTX 6000 są dostępne w przystępnych cenach:
https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PNY-NVIDIA-RTX-6000-Ada-48GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3169656

 

 

 

Panie... ta karta nie jest dla jednej osoby i nie jest to karta do grania :D . Taką kartę kupujesz do centrów danych,  gdzie dzielisz tą moc do karty na poziomie rtx 4080 i na tej karcie pracuje ok 10 osób w jednym czasie. Poza ta karta nie ma wyjścia na monitor.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

@serafin1

Niet, to jest karta do pracy i ma 4 wyjścia Display Port

 

Oficjalna dokumentacja nvidia:
image.thumb.png.6c72fbb411084e1c5247524550f92724.png

 

Tak, możesz ją podłączyć do normalnego PC i sobie grać. Nie, w grach nie będzie wydajniejsza od 4090, ale przy pracy już tak, ma sporo więcej cuda i pamięci.


image.png.71fea97cf50edd34faf38c56140a9483.png

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Adames napisał:

I wtedy rozsądek podpowie ... po co ten 4090Ti na sam koniec generacji.

 

A jak komuś 4090 za słaby i potrzebuje na już mocniejszego sprzętu, to RTX 6000 są dostępne w przystępnych cenach:
https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PNY-NVIDIA-RTX-6000-Ada-48GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3169656

 

 

 

tego gen RTX nie uzywałem ale poprzedni poza większym vram (który tutaj akurat był kluczowy) tak srednio sie przydawał, mówie o wersji 8000 i 2x6000, czasem były wolniejsze od odpowiedników gamingowych chyba przez nizsze zegary.

Link to post
Share on other sites

Dobra 4 strix na warsztacie i testuje, wydaje sie być ciut cichszy :) Ale jeszcze będe mogł przeprowadzić test na AX1600i :) i zobacze czy tutaj cos się zmieni :)
20240208-211126.jpg

Edytowane przez kampers
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Po moim tescie, zasilacz nic nie wniósł do wyjących cewek :> Ale sztuka mi się trafiła bo lata na 3000MHz testuje teraz na wodzie, ale sobie zapomniałem zamówić nowe pady i nie wyłożyłem całego bloku nowymi :(
image.thumb.png.edba08ca5d3faaae7f7830d2f82e06a3.png
 

Link to post
Share on other sites

Skoro już zmieniłem platformę nosiłem się z chęcią wymiany RTX 4070 nonS na 4080 (używki lepsiejsze latają poniżej 4000 PLN u mnie na parafii, a ~1500 PLN dopłaty jeszcze by moja cebula przeżyła) ale NIE! :/ We wszystkich modelach, które mnie interesują, ta nowa pojednana wtyczka 12VHWDNV jest dokładnie na środku długości PCB, od góry i w mojej budzie wystąpiłoby gięcie styku. Zważywszy na fakt, że nawet Cabelmod wycofuje swoje przejściówki patrzę zatem jaka najmocniejsza karta wyszła na 8pin PEG. Odpowiedź: TUF OC, który właśnie siedzi w budzie...

 

Szanowny panie Jensen - do czasu aż pana firma nie ogarnie się w tej kwestii LUB nie przestanie blokować AiB customowe modele - leci w pańską stronę środkowy palec. :[ :cenzura::peace:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...