Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Panowie a co powiecie o MSI RTX 4080 SUPER 16G VENTUS 3X OC lekko poniżej 4900 zł.? Przecież topowe modele RTX 4070 Ti SUPER chodzą w tej cenie...Mam GTX-a od  MSI 1080 GAMING X od 7 lat i nawet nie piśnie. Żadnych problemów. Wiem że Ventus jest najniżej w hierarchii modeli od MSI ale to jednak  4080 SUPER. Myślicie że warto w takiej cenie zamiast 4070 Ti SUPER?

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

Asus spoko ale kosztuje 6289 i nie widzę tego caschbacku.

Chyba chodziło Ci o ten link: 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-4080-super-ventus-3x-oc-16gb-dlss-3

 

Ale żeby wyszło 4640 to trzeba wziąć na raty a ja na raty nie chcę. Nie wiem co się porobiło że na raty jest taniej niż płacisz całość od razu. Nie było zawsze odwrotnie? Nigdy nie brałem nic na raty i może się nie znam ale jak doliczymy opłaty bankowe za obsługę tych rat to nie wyjdzie chyba 4640.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, login1969 napisał:

Ale żeby wyszło 4640 to trzeba wziąć na raty a ja na raty nie chcę. Nie wiem co się porobiło że na raty jest taniej niż płacisz całość od razu. Nie było zawsze odwrotnie? Nigdy nie brałem nic na raty i może się nie znam ale jak doliczymy opłaty bankowe za obsługę tych rat to nie wyjdzie chyba 4640.

Ano jak będziesz chciał te raty to zostaniesz zaatakowany gwarancyjnym terroryzmem. Być może nawet uda Ci się przebrnąć przez terroryzm gwarancji, to wtedy faktycznie kupisz taniej. Taka akcja ma na celu przyzwyczajanie społeczeństwa do kupowania towaru na który jego nie stać, by potem stać się niewolnikiem usług finansowych. 

 

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-4080-super-ventus-3x-oc-16gb-gddr6x-dlss-3-p8120886

 

Media nie sprzedaje w promocji, oni po prostu podnieśli regularną cenę, by dać regularną ofertę jako ta mega super ratalna ... . Zdecydowana większość promocji to kłamstwo, pamiętaj o tym.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, login1969 napisał:

Asus spoko ale kosztuje 6289 i nie widzę tego caschbacku.

Chyba chodziło Ci o ten link: 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-4080-super-ventus-3x-oc-16gb-dlss-3

 

Ale żeby wyszło 4640 to trzeba wziąć na raty a ja na raty nie chcę. Nie wiem co się porobiło że na raty jest taniej niż płacisz całość od razu. Nie było zawsze odwrotnie? Nigdy nie brałem nic na raty i może się nie znam ale jak doliczymy opłaty bankowe za obsługę tych rat to nie wyjdzie chyba 4640.

Gdy to dodawałem cena była ponad tysiaka mniejsza i wtedy wychodziło 4640.

8 godzin temu, Adames napisał:

Ano jak będziesz chciał te raty to zostaniesz zaatakowany gwarancyjnym terroryzmem. Być może nawet uda Ci się przebrnąć przez terroryzm gwarancji, to wtedy faktycznie kupisz taniej. Taka akcja ma na celu przyzwyczajanie społeczeństwa do kupowania towaru na który jego nie stać, by potem stać się niewolnikiem usług finansowych. 

 

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-4080-super-ventus-3x-oc-16gb-gddr6x-dlss-3-p8120886

 

Media nie sprzedaje w promocji, oni po prostu podnieśli regularną cenę, by dać regularną ofertę jako ta mega super ratalna ... . Zdecydowana większość promocji to kłamstwo, pamiętaj o tym.

Podnieśli po dłuższym czasie ale paru szczęśliwców kupiło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gra ktoś w Jedi Survivour na RTX 4XXX? Kurna gra albo wybitnie skopana albo u mnie coś nie heloł. Na moim sprzęcie w 3440x1440 mam wszystkie ustawienia na maxa, bez dlss , z RT i z włączonym frame generatorem. Klatek jest od cholery - nie widziałem jeszcze niższego wyniku jak 100 - a mimo to gra szarpie miejscami jak jasna cholera. Włączałem DLSS na próbę, wyłączałem FG - dalej to samo. Jakiś pomysł żeby temu zaradzić czy ten typ tak ma? Wiem że od początku były z tym tytułem problemy...

Link to post
Share on other sites

@joker5513

Miałem podobny problem w Hogwarts Legacy na radeonie, też generowało ciągle okolice 160 FPS a odczucie było tragiczne. Problemem był włączony z automatu vsync, wyłączyłem to dziadostwo a zamiast tego włączyłem w sterowniku FreeSync i gra stała się płynna. Może tu jest podobnie?

Link to post
Share on other sites

Dzieki za sugestie. Raczej w ustawieniach gry vsync mam wyłączony - zawsze to robię. Ale w sterowniku warto go wyłączyć permanentnie i ustawić gsync. Sprawdzę po powrocie do domu. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Gra ktoś w Jedi Survivour na RTX 4XXX? Kurna gra albo wybitnie skopana albo u mnie coś nie heloł. Na moim sprzęcie w 3440x1440 mam wszystkie ustawienia na maxa, bez dlss , z RT i z włączonym frame generatorem. Klatek jest od cholery - nie widziałem jeszcze niższego wyniku jak 100 - a mimo to gra szarpie miejscami jak jasna cholera. Włączałem DLSS na próbę, wyłączałem FG - dalej to samo. Jakiś pomysł żeby temu zaradzić czy ten typ tak ma? Wiem że od początku były z tym tytułem problemy...

Przechodziłem na moim konfigu z syga. Zanim jeszcze się pojawiło DLSS i FG. W 3440x1440p  maksowanym natywnym, zakres 90 - 140 fps. Pomniejsze szarpnięcia były na planecie Koboth tuż po odpaleniu gry i załadowaniu save, potem spokój. DLSS Ci działa w ogóle? U sporej ilości ludzi nie, wydajność się nie zmienia po włączeniu DLSS czy nawet FSR. U mnie najpierw działało, potem przestało zupełnie, niemniej dla 4090 do tego tytułu zbędne.

 

Daj w panelu sterowania "Preferuj maksymalną wydajność" i zobacz czy pomoże.

 

obraz.thumb.png.e49586c05ee5769a485acdc52dcbc306.png

Edytowane przez EH_Gosu
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

Dlss teraz jak patrze to nei zmiania w ogóle klatkażu :) WYłaczenie vsync i zmiana trybu zarządzania energią niestety nic nie dały.

https://overclock3d.net/news/software/it_doesnt_work_dlss_sr_support_is_not_functional_in_star_war_jedi_survivor/

 

https://steamcommunity.com/app/1774580/discussions/0/3827551537103917875/

 

To jest powszechny problem "Jedi Survivor", u mnie początkowo działało potem nagle przestało. Kombinowałem z różnymi fixami, ręcznymi zmianami iteracji DLSS.

Był mi temat DLSS potrzebny pod testy no ale nie działa i koniec :)

 

Sprawdzałem na kilku osobnych platformach, w tym na W10 jak i W11. Ten tytuł niestety ma od początku swoje bolączki i raczej tak zostanie.

 

 

9 minut temu, MiK napisał:

 

Jak cię blokuje cpu to dlss nie pomoże. 

W "Jedi Survivor" nie to jest problem, po prostu po włączeniu DLSS, a nawet FSR u niektórych ludzi działa, niektórych nie. Niezależnie od platformy i mocy CPU. DLSS oraz FSR sprawdzałem na RTX 3090 / RTX 4070 Ti / RTX 4070 Ti SUPER / RTX 4080 / RTX 4080 SUPER / RTX 4090, nigdzie nie działa. FSR na RX 7900 XTX, również nie działa. FG na kartach RTX 40xx działa, jednak według mnie to jedna z najgorszych implementacji FG.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Nie no jest grywalnie, aczkolwiek wkurza :) Trudno. grę i tak ukończę bo mi się podoba. Szkoda że olali technikalia. Pierwsza część chodziła jak złoto.

 

@MiK7800x3D wymieniał nie będę, bo i nie ma na co go wymienić.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, joker5513 napisał:

Nie no jest grywalnie, aczkolwiek wkurza :) Trudno. grę i tak ukończę bo mi się podoba. Szkoda że olali technikalia. Pierwsza część chodziła jak złoto.

 

@MiK7800x3D wymieniał nie będę, bo i nie ma na co go wymienić.

Owszem, pierwsza część nie była problematyczna :)

 

Co do 7800X3D, zostaw to fajny procek. Niemniej wyregulowany konkretnie Intel (P/E/Ring + memki) od i7-13700K wzwyż zapewnią wyższe 1% low jak i ogólnie lepszą wydajność w grach. Natomiast dla większości ludzi 7800X3D + dobre memki oraz XMP będą w zupełności wystarczające.

 

Sam sobie szukam powoli selekta i9-14900KS, pod regulacje świetne proce. Pierwszy z brzegu z SP overall 105 i SP na P 119, robi all core 5.8 GHz P / 4.4 E / 4.8 ring +

2x32 GB ustawione na ten moment na 7200 CL38.46.46.38, początkowe szlify. Wszystko przy niskich voltach, pełne obciążenie z instrukcjami AVX, zapętlony na 60 minut CBR23 i ciężko o przebicie 90C na najgorętszym rdzeniu, pobór do 330W. Vcore dla P 1.289v.

Na defie CPU KS są beznadziejne, przevoltowane, przepałowane. Po regulacjach rewelka. Wysokie takty, niskie volty, w grach spokojnie idzie zrobić all core dla p na 6 nawet 6.1 (wystarczy dobre AIO 360) jeśli się pobawi z ustawieniami amperażu i zrobi profil jaki przełącza się pomiędzy wydajnością do renderu, a do gier.

 

Tylko tutaj trzeba mieć na uwadze fakt, że bez odpowiedniej wiedzy i podejścia, nie ma co w ogóle się za to zabierać. 7800X3D to złoty środek dla osób preferujących podejście plug&play :)

 

Tak swoją drogą jak jesteśmy przy temacie Jedi, oraz SW. To jakiś czas temu ze spontanu zrodził się zabawny motyw :)

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

14900ks tylko skalp i bedzie miodzio :)

No ale taka prawda, 7800x3d ma te 65W ale wali cieplem z kosmosu a 14900ks ma 400w i to nie jest to samo co AMD więc jesli intel zalegalizuje skalp do gwwarancji to mega :)

7 minut temu, kampers napisał:

14900ks tylko skalp i bedzie miodzio :)

No ale taka prawda, 7800x3d ma te 65W ale wali cieplem z kosmosu a 14900ks ma 400w i to nie jest to samo co AMD więc jesli intel zalegalizuje skalp do gwwarancji to mega :)

 

Godzinę temu, EH_Gosu napisał:

 

Sam sobie szukam powoli selekta i9-14900KS, pod regulacje świetne proce. Pierwszy z brzegu z SP overall 105 i SP na P 119, robi all core 5.8 GHz P / 4.4 E / 4.8 ring

 

Tylko trzeba mieć dobrą płytę :)

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

@kampers

 

A, to Ty grasz renderując jednocześnie? Kiedyś tak robiłem :)

To odnośnie 400W na i9-14900KS. W grach masz po 100-150 zależnie od rozdziałki, tego jak na CPU gra siedzi etc.

Mnie to dziwi serio, że ludziska myślą, iż te procki w grach żrą tyle :)

 

Wyżej pisałem o 14900KS i regulacji, jak to się zachowuje pod PEŁNYM, obciążeniem w renderze.

400W te procki potrafią na def pod pełnym obciążeniem pobrać jednak jest to kwestia ogromnego przestrzału napięciowego względem tego co jest potrzebne realnie. Do tego dochodzi throttling na rdzeniach bo to szybko do 100C dobija no i z wydajności lipa.

I jak to zawsze z KS bywa, świetnie reagują na regulacje ręczne, drastycznie poprawa się termika. Również poprawie ulega sprawność energetyczna i wydajność. i9-14900KS są totalnie spartolone na def, pazur pokazują po regulacjach i wtedy jest radocha :)

 

Siła 7800X3D jest taka, że nie trzeba się nim bawić, ma fenomenalną sprawność energetyczną i zapewnia bardzo wysoką wydajność w grach na starcie (do pracy te procki się nie nadają niestety) no i na tanich mobasach będzie ok. Z kolei i9-14900KS potrzebuje dobrej ręki żeby pokazać co potrafi i przy tym nie pójść z dymem :D Co do mobasa to starczy solidnej klasy mobas Z690 / Z790 (Z790 lepiej kręcą memki i napięciowo lepsze pod 13/14 gen) nawet w okolicach 1500-1900 zl. Płyty z wyższej półki pozwolą na więcej (precyzyjniejsza regulacja napięć, efektywniejsze rozkładanie temperatur na VRM, wyższe możliwości OC memek, wyższy prób amperażowy etc) jednak też przy założeniu, że nie będzie to latać na def. Na def to i na topowym mobo będzie gorąco, będą throttlingi itd.

Jeśli zaś chodzi o chłodzenie to dobrej klasy AIO wystarczy żeby 14900KS ujarzmić. O czym dalej.

 

Łap screena z jednego przebiegu jaki zrobiłem teraz :) To jest procek bez delida, na benchtable LC 360/45 + 240/45 z 1x D5 + Contact frame

 

432917931_2895851863887536_3756466545331

 

Tutaj jeszcze screeny z początkowych regulacji, zanim zabrałem się za optymalizację napięć oraz ustawienia memek. A, cały czas jeszcze szlifuje.

 

432903407_942327283906605_44947775881994

 

434397105_792642089454505_76622424818453

 

434400341_434249132471403_42136312593621

 

Tutaj przebieg 60 minut na i9-14900K 5.7 P / 4.4 E / 4.6 Ring + 2x 24 GB 6800 MHz CL 38.39.39.38 na konfigu EH "MUSTAFAR". AIO Dragonfang 360. KS w tym przypadku zrobiłby 5.8 przy tym samym napięciu.

 

No to tyle ode mnie w kwestii tego jak to tak naprawdę wygląda z i9-14900KS. Zresztą materiał o tych prockach w przygotowaniu to będzie czarno na białym od groma info :)

 

Koniec offtopu.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.03.2024 o 12:04, joker5513 napisał:

Gra ktoś w Jedi Survivour na RTX 4XXX? Kurna gra albo wybitnie skopana albo u mnie coś nie heloł. Na moim sprzęcie w 3440x1440 mam wszystkie ustawienia na maxa, bez dlss , z RT i z włączonym frame generatorem. Klatek jest od cholery - nie widziałem jeszcze niższego wyniku jak 100 - a mimo to gra szarpie miejscami jak jasna cholera. Włączałem DLSS na próbę, wyłączałem FG - dalej to samo. Jakiś pomysł żeby temu zaradzić czy ten typ tak ma? Wiem że od początku były z tym tytułem problemy...

Widzę że od premiery dalej nic nie naprawili. To techniczny bubel i tyle. A jak Ci zacznie wywalać błędami na pustynnej planecie to wyłącz Rt:P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolejna karta pokemon:

image.png.bac4c8fd9592ea9838f317fc135ae584.png

 

image.thumb.png.6139070a812123eace31414d2e826adb.png
 

Karta jest malutka jak na RTX 4080 Super, za to jednak w ręku wydaje się mega solidna. Ogólne odczucie z trzymania karty jest o wiele lepsze niż Asus TUF RTX 4090. Zachowanie karty to ocenię dopiero po świętach, jak będę miał okazję ją wsadzić, niemniej pierwsze wrażenie pozytywne. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzień dobry.Takie pytanie dyletanta .Mam i5 12400 f .Chcę kupić rtxa 4070 S albo 4070 ti S .Obejrzałem już całego jutuba i zauważyłem,że na tym  procku 1%low jest tak pi razy drzwi z 5-10 fpsów wyższe na 4070 S .Czy to oznacza,że na "tańszej" karcie gry będą działać płynniej pomimo niższych średnich fps ? W tlou wygląda to tak :

 

4070 S    avg 80 1% low 59

4070 ti S avg 90 1% low 54

 

Jako,że karta ma być na jakieś 6-8 lat to kusi mnie właśnie ti ze względu na więcej ramu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...