Skocz do zawartości

Drapią się o testy X-kom.


Recommended Posts

38 minut temu, BlackwhiteYT napisał:

AMD pod ty względem wypada o wiele lepiej.

Wypada 2 razy lepiej bo 5950x ma mniejsze zużycie do 11900K ale 2 razy więcej rdzeni (troszkę wolniejszych). A pomyśleć że jeszcze 5 lat temu procki z AMD to były prądożerne grzałki, postęp zrobili ostatnio ogromny.

Link to post
Share on other sites

Materiał o metodyce testowej był punktem zaczepienia, teraz natomiast, to szukanie chwilowej sensacji.

Najgorsze w tym nie jest to, że gość nie do końca wie co robi, tylko to, że zobaczą to losowe osoby, poklaszczą i utwierdzą go w przekonaniu, że robi to dobrze.

YouTube to bardzo niewymagająca platforma, w sytuacji w której autor materiału nagminnie usuwa komentarze (kilka zniknęło z poprzedniego materiału, jeden z pewnością o złych ustawieniach software'u obciążającego CPU), prostowanie takich wywodów to strata czasu.

 

"Dramy" zawsze fajnie jest przeczytać, ale błagam... żeby to chociaż miało ręce i nogi, a nie, że za poważne testy i zarzuty bierze się koleś, który zaleca do "OC" kupno Vengeance 3000Mhz CL15 (na... chipach Hynix, a nie Samsunga jak twierdzi), mówi, że powyżej 3200Mhz nie ma dużego przyrostu w grach na procesorach AMD, argumentuje wybór AM4 tekstem, że można zrobić "upgrade" do 16 rdzeniowego 5950X, po czym w komentarzach pisze, że możemy nie dożyć czasów, kiedy gry te rdzenie będą wykorzystywać (bezsens, zbyt duży przyrost z generacji na generację, jak i relatywnie niewielka bądź żadna przewaga w wyższych modelach Zen), przez nieumiejętne ustawienie OCCT po jakieś naciągane argumenty odnośnie zestawienia 5600X kontra i5-11600K, w którym 5600X miałby miażdżyć konkurencję w programach do obróbki, a oba CPU to 6/12 z prawie identyczną w nich wydajnością, o poborze nawet nie wspominam, profesjonaliści nie biorą sześciordzeniowców, a amatorzy nawet nie zwrócą na to uwagi.

Wisienką jest chyba komentarz, w którym napisał: "Chyba oglądałeś Polskie testy", po czym wkleił link do dobrze każdemu znanego kanału "Testing Games" ;)

Bleh, do zapomnienia.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, janek20 napisał:

Przecież on ma HD 7950 że szrotu UK.... Więc temu ryzenowi  wszystko jedno

No tak bo 100% użytkowników PC używa ich do grania / programów graficznych. Weź idź bądź ograniczony gdzieś indziej bo tych głupot się już czytać nie da.

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

A sprawdziłem z ciekawości na mojej platformie proc 9-gen + płyta 8-gen jak to jest z tymi programami ile watów żłopią, 

 

wychodzi na to że Y-cruncher w jakiś pazerny sposób łyka te waty jak młody pelikan:

 

 

 

 CZAS m / s  MAX WAT  PROGRAM (wersja)   SZCZEGÓŁY
 00:22  314W  AIDA64 Extreme (6.33.5700)  SST
 02:00  336W  RealBench (2.56)   test mało istotny, najpierw odpalił CPU a potem CPU+GPU
 03:50  287W  IntelBurnTest (2.54)   Maximum, Time:10, Thread: 16)
 06:13  302W  CPU_Z (1.95.0 x64)   Bench CPU
 06:44  303W  CPU_Z (1.95.0 x64)   Stress CPU
 07:57  354W  LinX (0.6.5)      Simply Linkpack, 10000 size / 772 MiB / 20 times
 10:57  308W  OCCT (4.5.1)   CPU: OCCT - Large Data Set
 11:46  284W  OCCT (4.5.1)       CPU: LINPACK - 64bit+AVX+ALL Core
 14:22  265W  Prime95 (v29.4 build 8)      Priority: 10 + all - Blend
 16:42  163W  SuperPI (1.9 WP, ver 1.1)  losowo
 18:14  362W  y-cruncher (v0.7.8 Bulid 9507)  Benchmark Pi, Multi-Threaded, [Opcja 4] = 1,35 GiB
 18:45  319W  y-cruncher (v0.7.8 Bulid 9507)     Component Stress Tester
 19:40  411W  y-cruncher (v0.7.8 Bulid 9507)  Benchmark Pi, Multi-Threaded, [Opcja 7] = 11,2 GiB
 24:10  - - -  AIDA64 Extreme (6.33.5700)      SST, taki tam dodatkowy CPU + 2x GPU


Oczywiście wszystkie "kagańce" w biosie były zdjęcie :P
 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, zbiku90 napisał:

No tak bo 100% użytkowników PC używa ich do grania / programów graficznych. Weź idź bądź ograniczony gdzieś indziej bo tych głupot się już czytać nie da.

 

3 godziny temu, Leminairre napisał:

 mówi, że powyżej 3200Mhz nie ma dużego przyrostu w grach na procesorach AMD,

Nie zapluj sie dzieciaku

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, mutissj napisał:

A sprawdziłem z ciekawości na mojej platformie proc 9-gen + płyta 8-gen jak to jest z tymi programami ile watów żłopią, 

Mógł byś podać całą specyfikację i dlaczego w spoczynku PC żłopie ~150W z gniazdka? Coś jeszcze miałeś podpięte pod watomierz? 

Link to post
Share on other sites

 

Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Mógł byś podać całą specyfikację

 

W sygnaturze jest specyfikacja kompa, tzw. Płyta 8-Gen (Z370 Taichi) która nie co hamuję tego proca 9-Gen (i9-9900KS) tzw. na silę ustawia mnożnik AVX -1

, nie wiem po co jak to płyta high-endową, pisałem z supportem i rzeczywiście ASRock sobie tak ubzdurał dla bezpieczeństwa bo inaczej sekcja się spali, bla bla bla...

 

i z sygnatury jedynie grafika się nie zgadza, ponieważ aktualnie mam dwie RTX3090 + GTX1660S, ale one nie były obiektem testów

 

 

 

Godzinę temu, DjXbeat napisał:

i dlaczego w spoczynku PC żłopie ~150W z gniazdka?

 

dlatego że w Windowsie był odpalony tryb zasilania WYSOKA WYDAJNOŚĆ + dwie grafiki w spoczynku też coś tam biorą,

 

normalnie jak na kompie nic nie robię tryb zasilania ZRÓWNOWAŻONY jest coś koło 90~120W 

 

 

 

Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Coś jeszcze miałeś podpięte pod watomierz? 

 

tylko ten jeden komp z tą i9

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. 

U mnie w spoczynku nawet gdy ustawię plan na  wysoką wydajność zestaw w idle wciąga ~70W a przy zrównoważonym planie schodzi do ~55W. Oczywiście z grafiką. Bez grafiki pobór spada do ~40W

Ty masz podkręcony procesor z wyższym napięciem i dodatkową grafikę więc w sumie to by się zgadzało że notujesz tak wysoki pobór w spoczynku. 

Można rzec że w spoczynku masz teraz pobór jak ja w pełnym obciążeniu procesora :E. 

Ja jadę bez grafiki i zestaw pod obciążeniem to wcina z gniazdka 160-170W.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...