Skocz do zawartości

Drapią się o testy X-kom.


Recommended Posts

  

16 minut temu, BlackwhiteYT napisał:

Widzę, że do dyskusji doszła teraz Fera 5 vs Freezer :)

Wszystkie coolery w zestawieniu testowane były od nowa wg nowej metodyki. Nie ma nawet szans na zapożyczenie wyników z testów sprzed 2-3 lat.

 

Wtedy testowałem obciążając procka OCCT bez AVX, teraz Prime 95 z AVX  ;)

Wypadałoby Panowie zatem najpierw zapoznać się z metodyką testową a dopiero rzucać oskarżeniami ;)

 

2 maja 2019 - chłodzenie ARCTIC 33,3 db | Dark Rock 39,3 db | Fera 3 38,1 db - w tym dniu ARCTIC ZAMIATAŁ jak to w tytule było. 
8 kwietnia 2021 - chłodzenie ARCTIC 39,6 db | Dark Rock 36,1 db | Fera 3 41,2 db

 

Czyli, Freezer pod mocniejszym obciążeniem idzie w górę z db ale Dark Rock 4 pomimo znacznie wyższej temperatury spada w dół z db ;-)

 

EOT

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, BlackwhiteYT napisał:

Daniel - Nie mam się z czego tłumaczyć ;) 

Wyraźnie powiedziałem w filmie, że Intele testuje na zdjętym kagańcu. Każda płyta Z ma ustawienia PL2 z automatu. Jedynie ręcznie możesz założyć limit wg TDP Intela na 125W.

 

 

Panowie, ja w nikogo nie będę niczym rzucał , każdy ma prawo do swojego zdania.

Ale fajnie byłoby jakby najpierw zapoznać się z tematem a dopiero późnij snuć wnioski. Później rodzą się niestworzone historie niepotrzebnie.

I nie musisz się tłumaczyć. Wystarczy krótka nota, jak na konferencji rządowej :D I nikt tu w nikogo nie będzie niczym rzucać. Chłopaki ogólnie wesołe są :D 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, danieloslaw1 napisał:

Blacku pewnie troll :) To teraz tłumacz sie z zaniżonej punktacji dla AMD. Powodzenia. Może czas od nowa je przetestować bo np nowe stery dają kopa i bedzie jak ma mrprzypinka? Dla spokoju moglbys to zrobić. Wystarczy test 5800x i wiadomoby było czy każdy procek amd jest lepszy niż na premiere

Nie mam 5800X, AMD zabrało po testach. Przypinka ma dziwne te wyniki w CB R20, dziwnie wysokie i to o 200 punktów, coś nie gra. Specjalnie sprawdzałem moje i porównywałem np z Hardware Unboxed - ja mam wyższe od nich o około 40 cinebenchy.

 

BTW - Przypinka potrafi cisnąć po innych, zerknij na jego kanał Patryk 2703 - jak jedzie po kulturystach.Nieważne.

Natomiast zarzucał mi teżtemperatury na 5800X i co, i testów nowych nie zrobił, a wiesz dlaczego, bo wyjdzie na to,że są wyższe jak na Intelu.

Niestety 5800X to gorące proce i powie Ci to każdy ich użytkownik.

Do tego on testuje ze zoptymalizowanymi krzywymi, jak prosiłem go o testy tylko z wymuszonym PBO to jakoś tego nigdy nie zrobił. U mnie na 5800X poz zdjećiu limitów na 7 testowanych gier w 3 miałem spadek wydajności, marginalny ale jednak a w 4 grach delikatne wzrosty, około 1- 2 FPS ;)

Edytowane przez BlackwhiteYT
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, BlackwhiteYT napisał:

Dodam jeszcze coś, Arctic podobno te Freezery wysyłał selekcjonowane do testów i u wszystkich mega wypadały. Sklepówki potrafiły różnić się podobno nawet o 4 st C od sampli testowych.

No to akurat nic nowego że do testów idą wyselekcjonowane sztuki i każdy siedzący w temacie o tym wie.

Musiałem całą ostatnią stronę czytać jeszcze raz, tyle edycji poszło. Jak możecie to piszcie nowe posty, będzie przejrzyściej ;)

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackwhiteYT napisał:

Nie mam 5800X, AMD zabrało po testach. Przypinka ma dziwne te wyniki w CB R20, dziwnie wysokie i to o 200 punktów, coś nie gra. Specjalnie sprawdzałem moje i porównywałem np z Hardware Unboxed - ja mam wyższe od nich o około 40 cinebenchy. 

Też mi sie wydaje że powinno być  cos pomiędzy Twoim a jego wynikiem bo pewnie troche poprawili w sterach plus zdjęte limity

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackwhiteYT napisał:

Jasne, Zaczęła się tutaj: 

No to to wiele wyjaśnia i zwracam honor ale ....

 

10 minut temu, kajtek. napisał:

2 maja 2019 - chłodzenie ARCTIC 33,3 db | Dark Rock 39,3 db | Fera 3 38,1 db - w tym dniu ARCTIC ZAMIATAŁ jak to w tytule było. 
8 kwietnia 2021 - chłodzenie ARCTIC 39,6 db | Dark Rock 36,1 db | Fera 3 41,2 db

 

Czyli, Freezer pod mocniejszym obciążeniem idzie w górę z db ale Dark Rock 4 pomimo znacznie wyższej temperatury spada w dół z db ;-)

 :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@BlackwhiteYTmiło, że znowu z nami jesteś!

Od razu wale z grubej rury: jest szansa, żebyś podjął temat narzutu sterownika NV na Cpu, naświetlony przez Hardware Unboxed? 

 

Całkiem sporo ludzi ma nadal sparowane "stare" i7 (4R/8W) z kartami pokroju RTX 2070S i byłoby miło zobaczyć, czy faktycznie ze słabszymi Cpu takie RDNA1 wypada lepiej niż np Turing czy Amper. 

  • Lubię to 3
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@BlackwhiteYT....taką informację to warto zawrzeć w podpisie. Bo odnaleźć to w filmie troszku ciężko....Nie wiem, jak to się robi PROFESJONALNIE :D ale nie da się do każdego wideo dać metodologii w podpisie?

5 minut temu, BlackwhiteYT napisał:

Jasne, Zaczęła się tutaj: 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, marko22 napisał:

taką informację to warto zawrzeć w podpisie. Bo odnaleźć to w filmie troszku ciężko....Nie wiem, jak to się robi PROFESJONALNIE :D ale nie da się do każdego wideo dać metodologii w podpisie?

Najgorsza jest tego typu zmiana dla widza. Ktoś kto szuka Freezera Duo odkopie film sprzed lat i chłodzenie będzie cud miód.
Nie bez powodu czasami niektórzy przy chłodzeniach trzymają się amen jednego konfigu i jednej metodologii testowej. 
 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, kajtek. napisał:

No to to wiele wyjaśnia i zwracam honor ale ....

 

 :D

Hmmm, w sumie ciekawe. Ale o błędzie w nowych testach nie ma mowy raczej bo zawsze to powtarzam 3 krotnie. Faktycznie ma mniej dBA ale za to o wiele wyższe tempy. Myślę ,że wiem czym to jest spowodowane, bo to jest drugi sampel od be quiet, w tamtych testach miałem cooler , który używałem w testach obudów, niestety po tylo montażach strasznie go zorałem i poprosiłem o nowy.. Mogło być tak, że tam była wersja z wyższym RPM, ten ma max 1000 obrotów na minutę. Innego wytłumaczenia nie mam.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, BlackwhiteYT napisał:

Hmmm, w sumie ciekawe

Ok spoko. Najważniejsze, że wyjaśniła się główna historia. Nie śledzę za bardzo polskich kanałów także ten. Miałem na uwadze zmianę metodologii pisząc o tym w pierwszym poście w tej sprawie.  Sory za zamieszanie :rotfl:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rebelmind napisał:

@BlackwhiteYTmiło, że znowu z nami jesteś!

Od razu wale z grubej rury: jest szansa, żebyś podjął temat narzutu sterownika NV na Cpu, naświetlony przez Hardware Unboxed? 

 

Całkiem sporo ludzi ma nadal sparowane "stare" i7 (4R/8W) z kartami pokroju RTX 2070S i byłoby miło zobaczyć, czy faktycznie ze słabszymi Cpu takie RDNA1 wypada lepiej niż np Turing czy Amper. 

Myślałem nad takim filmem, nie wiem jednak kiedy się z nim wyrobię. Przez ten pierdzielony Brexit są problemy z wysyłkami i teraz zwaliło mis ię kupę rzeczy na testy w jednym czasie.

6 minut temu, marko22 napisał:

@BlackwhiteYT....taką informację to warto zawrzeć w podpisie. Bo odnaleźć to w filmie troszku ciężko....Nie wiem, jak to się robi PROFESJONALNIE :D ale nie da się do każdego wideo dać metodologii w podpisie?

 

Racja.

4 minuty temu, kajtek. napisał:

Najgorsza jest tego typu zmiana dla widza. Ktoś kto szuka Freezera Duo odkopie film sprzed lat i chłodzenie będzie cud miód.
Nie bez powodu czasami niektórzy przy chłodzeniach trzymają się amen jednego konfigu i jednej metodologii testowej. 
 

Ja mam ten sam konfig tyle, że stara metodyka była do bani i dlatego ją zmieniłem. Tutaj najważniejsze są testy przy znormalizowanym poziomie głośności.Ogólnie wiem,że Ryzen 1700X po OC to nie idealny procek, ale jest mega powtarzalny. Na intelach są straszne rozjazdy rozjazdy, do tego musisz wyciągać średnią rdzeni, a to o kant tyłka można potłuc.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, BlackwhiteYT napisał:

Każda płyta Z ma ustawienia PL2 z automatu. Jedynie ręcznie możesz założyć limit wg TDP Intela na 125W.

W sumie to idąc dalej tym tokiem rozumowania to każda płyta z DDR4 ustawia ram z automatu na 2133mhz. Czy w tym przypadku należy każdy sprzęt zawsze testować na 2133mhz? Przecież XMP można włączyć jedynie ręcznie?

Jakby ktoś się zastanawiał to 50% trollingu i 50% na serio :D

Przypomnę że dla przeciętnego kowalskiego wejście do biosu/uefi wygląda tak:

 

Edytowane przez zbiku90
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, kajtek. napisał:

Ok spoko. Najważniejsze, że wyjaśniła się główna historia. Nie śledzę za bardzo polskich kanałów także ten. Miałem na uwadze zmianę metodologii pisząc o tym w pierwszym poście w tej sprawie.  Sory za zamieszanie :rotfl:

Dobra....lecisz po flaszkę za zawracanie ....pupy :rotfl: @BlackwhiteYT po drugą za ujowe testy :rotfl: Ja przyniosę zakąskę :D A reszta co? Biegiem stół nakrywać :hahaha:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, zbiku90 napisał:

W sumie to idąc dalej tym tokiem rozumowania to każda płyta z DDR4 ustawia ram z automatu na 2133mhz. Czy w tym przypadku należy każdy sprzęt zawsze testować na 2133mhz? Przecież XMP można włączyć jedynie ręcznie?

Jakby ktoś się zastanawiał to 50% trollingu i 50% na serio :D

Przypomnę że dla przeciętnego kowalskiego wejście do biosu/uefi wygląda tak:

 

No ok, ale nie po to kupujesz RAM z XMP powiedzmy 3600 MHz, żeby jechać na 2133 :P

A i też nie po to kupujesz procka za 2k pln, żeby go ograniczać ;)

Ja testy robię na zegarach podanych przez producenta, tak samo robi PPC i z tego co wiem to na Benchmarku.

Ogólnie to Intel miesza bo powinien podać TDP na rzeczywistym poziomie a nie 125W co jest fikcją.

AMD znów jak jest premiera wymusza na testerach robienie na PBO Auto albo wyłączonym, zawsze z nimi z resztą potwierdzam wyniki i wszystko się spina.

 

Zobacz też ostatni film Jaya - daje to dużo do myślenia. Najpierw jedzie po Intelu ( bo Intel akurat nie płaci testerom ) a później bierze kasę za testy płyty Z590 - wnioski wyciągniesz sam jak to nie do końca są obiektywne jego testy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...