Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobrowolnie nie wstawiłbym takiej karty u siebie:
3090_HC.png

A IMO jedynym plusem takiego rozwiązania to brak żadnych problemów z GW. Ale... sama karta jest przeważnie w cenie zwykłej + dedykowanego bloku i druga sprawa, że łatwiej sprzedać będzie karte która ma standardowe chłodzenie (nie każdy ma LC jednak).

Link to post
Share on other sites

Tj klasyczny dylemat przy LC: kupując kartę z fabryczny blokiem liczysz na to, że ktoś Ci ją z tym blokiem weźmie.

 

Śledzę trochę temat używek 2080 Ti z blokiem i siebie i większość zapytań jest w stylu "a jest oryginalny cooler"?

Link to post
Share on other sites

Ilość osób posiadająca LC to chyba mały margines, nie ma się co dziwić, że ciężko to potem sprzedać.

Zwłaszcza, że zazwyczaj potencjalnymi klientami są osoby, które już najczęściej mają pętlę więc też są raczej zainteresowane kupnem nowego towaru.

 

Trzeba trafić na kogoś, kto wymienia kartę co dwie generacje, akurat siedzi nadal na starszym sprzęcie i wyjątkowo nie chce kupić najnowszej generacji za górę monet.

 

Ja tak kupiłem swojego gtx 1080. Typ sprzedawał, bo dorwał 2080S z blokiem w świetnej cenie (bo trzeci gość, od Turinga, czeka na 3080).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wypadną pierwsze realne testy nowych kart, ale biorąc pod uwagę obecny rynek monitorów;

 

RTX 3090 powinien ciągnąć 4k 144kl/s, przy ustawieniach ultra, oczywiście

RTX 3080, 4k przy 60kl/s

RTX 3070, QHD 144kl/s

RTX 3060, QHD 60kl/s

 

we wszystkich nowych grach. Jak będzie, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

No, jeśli kogoś stać żeby zapłacić ponad 7k za najmocniejszego RTXa to na pewno nie ma monitora FullHD, tylko 4k 144hz. No i jeśli ta topowa karta nie pociągnie gier z takimi parametrami to... słabo. A są jeszcze monitory 240Hz...

 

Ogólnie producenci gier maja teraz ciężki orzech do zgryzienia. Kiedyś większość graczy siedziała na FullHD 60Hz, Esportowcy na 144hz i było prosto; karty ze średniej półki do średnich detali, te z wysokiej do detali wysokich i Ultra. Teraz mnogość rozdzielczości i odświeżań, a każdego trzeba zadowolić.

Link to post
Share on other sites

jak sie kryzys pojawił to tez istniały monitory fhd i producenta gry nie interesowalo  ze chodzi w 20 fps na najlepszej karcie

https://youtu.be/46j6fDkMq9I?t=974

Crysis to był taki wyjątek. Zazwyczaj twórcom gier chodzi głównie o to żeby zarobić, a żeby jak najwięcej zarobić to gra się musi dobrze sprzedać, także wymagania nie mogą być za wysokie, bo jednak większość odbiorców ma sprzęt ze średniej półki.

Link to post
Share on other sites

Dopóki ktoś WIARYGODNY nie zrobi poprawnych testów to możemy się przerzucać slajdami. Tak jak pisze @Up kolega - tsza czekać do poniedziałku™.

 

Ja coś jednak czuję, że może nie być tak kolorowo jak niektórzy by chcieli.

 

Edit: głupia autokorekta.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
Ja coś jednak czuję, że może nie być tak kolorowo jak nie którzy by chcieli.

 

Też tak sądzę.

 

Zakochałem się w 2080 Super TRIO karta idealna boostuje na 2055 na 1.025v pamięci póki co na + 550, przy tym nie przekracza 1200 rpm.....

Link to post
Share on other sites

Crysis to był taki wyjątek. Zazwyczaj twórcom gier chodzi głównie o to żeby zarobić, a żeby jak najwięcej zarobić to gra się musi dobrze sprzedać, także wymagania nie mogą być za wysokie, bo jednak większość odbiorców ma sprzęt ze średniej półki.

Nie ma co wiecej liczyć jak w pobliże 60 fps na rdr2 w wersji 3080 i 70 w wersji 3090 w 4k ultra ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wypadną pierwsze realne testy nowych kart, ale biorąc pod uwagę obecny rynek monitorów;

 

RTX 3090 powinien ciągnąć 4k 144kl/s, przy ustawieniach ultra, oczywiście

RTX 3080, 4k przy 60kl/s

RTX 3070, QHD 144kl/s

RTX 3060, QHD 60kl/s

 

we wszystkich nowych grach. Jak będzie, zobaczymy.

jak 3060 miałby tylko stabilnie 60 kl/s w qhd osiągać to by cienizna była, tyle w tej rozdzielczości to robia 2060tki w 95% gier

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...